بحث آزاد

اپلیکیشن غیرمتمرکز (Dapp) اشتراک فایل envelop روی Blockstack

اپلیکیشن غیر متمرکز اشتراک فیل envelop ، که کارکردی مشابه We Transfer دارد، با این تفاوت که از طریق پلتفرم بلاک چین به صورت رمزنگاری شده، یک اکستنشن به کروم، فایرفاکس، و اپرا اضافه می کند.

کاربران دستکاپ  Blockstack   می توانند فایل ها را براحتی در اکستنشن آپلود کرده و از آنها در ایمیل و یا مستقیماً در پیام خود، حتی اگر فایل خیلی حجیم باشد، استفاده کنند.

Sérgio David dos Santos، همکار مؤسس envelop به CoinDesk گفت که، با استفاده از Blockstack   در هر زمان می دانید که فایل هایتان کجا ذخیره شده اند. او همچنین اضافه کرد که با ذخیره فایل ها در سیستم توزیع شده بلاک استک، کاربران هرگز دسترسی خود به فایل را از دست نخواهند داد، بعلاوه هیچ کسی به جز صاحب فایل نمی تواند به فایل ها دسترسی یابد و یا آنها را پخش کند، حتی خود بلاک استک نیز نمی تواند به فایل ها دسترسی یابد.

Dos Santos گفت که envelop توانسته است 1000 کاربر را از زمان راه اندازی در جون سال 2019 تا به الان جذب کند، که آن را در ردیف اپ های بر اساس اتریوم به جزء بخش شرط بندی و خدمات مالی قرار می دهد. درحالیکه، شرکت های اتریوم عموماً هر اپ را براساس یک محصول مستقل می بینند، اما گروههایی که روی پلتفرم بلاک استک شکل گرفته اند از این قاعده مستثنی هستند.

تا این لجظه، Blockstack حدوداً 75 میلیون دلار از طریق ترکیب سرمایه سرمایه گذاری خطر پذیر و فروش توکن از 2017 تا 2019 کسب کرده است. در درجه اول از طریق سرمایه گذاران معتبر و سپس طبق قانون کمیسیون ارز و اوراق بهادار آمریکا، به نام Reg A+ crowdfunding که به عموم مردم علاوه بر سرمایه گذاران معتبر اجازه سرمایه گذاری در پروژه را می دهد، سرمایه جذب کرده است.

شرکت سپس یک استخر سرمایه که قابلیت توزیع به پروژه های جذاب را داشت، اختصاص داد. مدیر بلاک استک Muneeb Ali به کوین دسک گزارش داده است که، برنامه انگیزشی استخراج 900,000 دلار بیت کوین به بیش از 12 پروژه از زمان شروع به کار پروژه یعنی نوامبر 2018 پرداخته است.

به گفته Dos Santos توزیع envelop ملایم است، برای مثال، تا جون تنها 3,784 دلار از برنامه دریافت کرده است. برای مقایسه، Dmail، یک سرویس رمزنگاری که روی بلاک استک ساخته شده است، 63,000 دلار تا آگوست 2019 بدست آورده است. برای تعداد زیادی از پروژه های بلاک استک، این ارقام کوچک مشکل ساز نیست. برای مثال، envelop یک پروزه جانبی از یک شرکت توسعه وب به نام Bloco می باشد که خود یک کسب و کار خانوادگی بوده است. همچنین، Dmail و تعداد زیادی از پروژه های بلاک استک شرکت های تأسیس شده ای هستند که نمی خواهند پروژه های جانبی خود را پولی کرده و یا اقدام به سرمایه گذاری ریسک پذیر در آینده نزدیک کنند.

سؤالی که به ذهن می رسد این است که، اگر هدف ایجاد کنندگان جمع آوری داده های کاربران و یا فروش محل های ذخیره نیست، پس راه کسب سرمایه از نرم افزاری که ساخته اند چیست؟

مدیر envelop گفت، اگر ما پروژه خود را open-source کنیم، اگر به شما اجازه مراقبت از حافظه را بدهیم، چه چیز دیگری باید ارائه دهیم؟ ما در حال کار کردن روی چند گزینه هستیم.

همچنین باید ببینیم که ارزش پشتیبان استخراج اپ پس از تغییر شیوه پرداخت از بیت کوین به توکن بلاک استک چگونه خواهد شد، این توکن با نام STX شناخته می شود. مدیر ارشد بلاک استک گفت که STX به لیست یک صرافی بین المللی اضافه خواهد شدکه به تمام افراد غیرآمریکایی خدمات ارائه خواهد کرد.  او پیش بینی می کند که این اتفاق تا اکتبر 2019 و یا دیرتر بیفتد. او همچنین اضافه کرد که، برنامه تغییر پرداخت از بیت کوین به STX ممکن است تغییراتی داشته باشد از آنجائیکه ما در حال توسعه و تغییرات برنامه استخراج اپ در فاز تست هستیم.

در این بین، تیم envelop تمرکز خود را روی جذب کاربر خارج از دایره رمزارزها گذاشته است و در مورد نیازهای آنها تحقیق می کند.

David dos Santos  گفت که در بلند مدت، می خواهیم یک اپ iOS و همچنین مک توسعه دهیم.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا