مبانی اقتصاد و پولمقالات عمومی

کریپتو ( crypto ) فقط پول نیست، دفاعیست در برابر هر گونه تبعیض

یک سیستم مالیِ باز باید جلوی تبعیض های دولتی و خصوصی علیه سازمان های مطابق با قانون اساسی را بگیرد. crypto راه حل خروج از این تنگناهاست ولی...

برای آمریکایی ها باور به تفتیش ناپذیر بودن دارایی های دیجیتالی ( crypto ) مانند بیت کوین که با کل اجتماع مرتبط می باشد، آسان است.  آمریکایی ها، بر خلاف کسانی که تحت رژیم های اقتدارگرا زندگی می کنند، درمورد زمان و نحوه ورود به معاملات تجاری آزادند؛ درست است؟ خب، نه همیشه!

کریپتو ( crypto ) فقط پول نیست، دفاعیست در برابر هر گونه تبعیض
crypto isnt just money/ Source

بسیاری از آمریکایی ها به دلایل سیاست های تبعیض آمیز دولتی قادر به دسترسی به سیستم مالی نیستند. این یک تجربه ناامید کننده است که محدوده ایدئولوژیک را مخدوش می کند. آماج مشترک ایجاد محدودیت مالی، در بر گیرنده گروه کارگران جنسی (صرف نظر از قانونی بودن یا نبودن کار آنها)، مصرف کنندگان مواد مخدر و سازمان های حمایت کننده از آزادی سلاح است.

نیویورک در مقابل انجمن ملی اسلحه ( NRA )

اگر چه NRA یک سازمان جنجالی است که تمایل به جانبداری های گزینشی و چانه زنی های حزبی دارد، فعالیت های این گروه مسلما قانونی است. آزادی مستلزم داشتن توانایی برای بیان و توجیه کار های بحث برانگیز است، به ویژه هنگامی که این موارد مغایرتی با قانون اساسی نداشته باشد.

کریپتو ( crypto ) فقط پول نیست، دفاعیست در برابر هر گونه تبعیض
crypto isnt just money/ Source

ماموریت NRA حمایت از حقوق آمریکایی ها برای نگهداری و حمل سلاح گرم است. این سازمان به تازگی شکایتی از برخی شرکت ها و دولت کرده که در صورت تایید ادعا هایش،  ثابت می شود که دولت اوباما به بانک ها فشار آورده تا در ممانعت از فعالیت قانونی کسب و کار هایی که از نظر اجتماعی ناپسند تلقی می شوند همکاری کنند.

گزارش کمیته مجلس نمایندگان ایالات متحده اشاره می کند که قانون گذاران بانکی طیف وسیعی از تجار قانونی (مانند: معامله کنندگان رمز ارز ها ( crypto )، فروشندگان سلاح و مهمات گرم و دارندگان وام های کوتاه مدت) را پرریسک درجه بندی کرده بودند. در نهایت این تلاشِ غیر قانونیِ وزارت دادگستری خاتمه پیدا کرد. با این حال، حتی در جریان های پردازشی پرداخت پلتفرم های تجارت الکترونیک مانند Shopify، بازرگانان مرتبط با سلاح را پس می زنند.

بیشتر بخوانید: بیت کوین چقدر مشابه ارز های رایج و دولتی است؟

این تبعیض مالی نشان می دهد که حقوق بشر آمریکایی در عمل چگونه است. چه می شود اگر قانون گذاران مالی تصمیم بگیرند که از اولین اصلاحیه ACLU حمایت نکنند و توانایی گروه برای پذیرش کمک های مالی را به مخاطره بیندازند؟

مساله این نیست که بانک ها مجبور به کار با NRA شوند. برای برخی بانک ها اجتناب از تعامل مالی با NRA ممکن است به لحاظ تجاری حساس باشد. اگر ریسک اعتباری یا هزینه نظارت بر یک مشتری بحث برانگیز بیشتر از درآمد موسسات مالی باشد، رها کردن مشتری یک تصمیم منطقی خواهد بود.

یک راه حل ناقص

پرونده تبعیض آمیز NRA نیاز ضروری به زیر ساخت های مالی مجاز را نشان می دهد. یک سیستم مالیِ واقعا باز باید فشار های دولتی را علیه سازمان های خصوصی که مطابق با قانون اساسی هستند، کاهش دهد. همچنین بایستی در مقابل تحریک کنندگان شخصی که ممکن است تهدید قانونی برای نیاز های بازاریابی از بانک های سنتی و متمرکز شرکت باشد، جلوگیری کند.

کریپتو ( crypto ) فقط پول نیست، دفاعیست در برابر هر گونه تبعیض
crypto isnt just money/ Source

رمز ارز ها ( crypto ) راه حل خروج از این تنگناهاست؛ گرچه هنوز راه حل کاملی نیست. هرکسی در فضای crypto می داند که هنوز یک سیستم موازی قوی ارائه نشده و قابلیت استفاده و پذیرش محدود است.

حفظ حریم خصوصی در بیت کوین هنوز با حالت ایده آل فاصله دارد (اگرچه پیوسته در حال بهبود است و گزینه هایی مانند Zcash و monero نیز در دسترس هستند). فضای مالیاتی و نظارتی همچنان تهدید کننده است که مشکل بزرگی برای تجار به شمار می رود. ولی با وجود تمام این هشدار ها، رمز ارز ها ( crypto ) به سوی وعده آزادی مالی می شتابد.

بیشتر بخوانید: زی کش (Zcash) چیست و تفاوت های آن با سایر رمزارز ها در چیست؟

بیشتر بخوانید: Monero و چگونگی عملکرد آن

رویکرد cypherpunk (هرگونه فعالیتی که از استفاده گسترده از تکنولوژی رمزنگاری قوی و تقویت حریم خصوصی به عنوان مسیری برای تغییرات اجتماعی و سیاسی حمایت می کند) اعتماد به پایبندی دولت به قانون اساسی نیست، اما برای نوشتن کد هایی که تضمین کننده ی عدم سلب آزادی آنها و جلوگیری از تبعیض باشد نمی تواند آن را نادیده بگیرد. رمز ارز های غیر قابل اعتماد و غیر متمرکز در حال حاضر یک مزیت باور نکردنی نیز ارائه می دهند؛

شما می توانید دارایی ها را حتی برای مقاصد با فاصله زیاد بدون انجام روش های مرسوم انتقال دهید. در این بازار ملتهب و نزولی مهم است که ماهیت نوآوری ساتوشی ناکاموتو را به خاطر داشته باشید؛ آزادی به معنی آن است که قادر به بیان و انجام کار های بحث برانگیز باشید و هنگامی به آزادی واقعی رسیده ایم که نیازی نباشد قبل از شروع هر کاری  مجبور به دریافت مجوز باشیم.

بیشتر بخوانید: مردم چین با استفاده از تکنولوژی بلاک چین سانسور دولتی را دور زدند

به نظر شما crypto چه موانع دیگری را باید از سر راه بردارد تا بشر به آزادی واقعی دست یابد؟ لطفا نظرات خود را با ما به اشتراک بگذارید.

توجه!

دیدگاه هایی که در این مقاله ارائه شده اند متعلق به نویسنده می باشند و لزوماً مربوط به کوین ایران نیست و نباید به آن نسبت داده شود.

Source & image

https://coiniran.com/?p=23700
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا
0
دیدگاه خود را با کوین ایران به اشتراک بگذارید!x