بحث آزادچندرسانه‌ای

از CFTC درخواست شده در مورد ارز تلگرام پاسخگو باشد

در روز پنج شنبه، قاضی کوین کیستل از جنوب نیویورک از CFTC دعوت کرد که در مورد رویدادهای اخیر توضیح دهد. این توضیحات به صورت کتبی نیز قابل ارسال است.

سؤال اصلی در مورد رمزارز تلگرام به نام گرم است که یک اوراق بهادار یا دارایی موضوع مورد بحث در طول ۴ ماه گذشته بوده است. کمیسیون دارایی و اوراق بهادار آمریکا اصرار دارد که رمزارز گرم که هنوز منتشر نشده است به سرمایه گذاران به عنوان اوراق بهادار فروخته شده است، با این امید که در آینده افزایش قیمت داشته باشد.

تلگرام ادعا می کند که، مثل بیت کوین و اتر، پس از انتشار گرم به عنوان یک کالا خواهد بود و صرفاً توکن نیتیو بلاک چین TON است.

در یادداشت اخیر ارسال شده برای دادگاه، کمیسیون دارایی و اوراق بهادار گفت که هیچ راهی برای در نظر گرفتن گرم به عنوان کالا وجود ندارد زیرا ارزش این دارایی وابسته خواهد بود و هنوز بر تلاش تلگرام برای افزایش تقاضا تکیه دارد، بنابراین همانطور که خریداران انتظار دارند منجر به افزایش ارزش این دارایی می شود.

SEC بیان می کند که برخلاف طلا، کتاب کامیک و غیره گرم فاقد ارزش ذاتی است، بنابراین ارزش گرم بر تلاش تلگرام برای ایجاد یک بلاک چین بستگی دارد و براساس تست Howey این یکی از ویژگی های اوراق است.

تلگرام، در پاسخ خود بیان می کند که، آنها هرگز گرم را به عنوان ابزار سرمایه گذاری معرفی نگرده اند، اما تمام متریال های مارکتینگ به طور آشکار بر ارزش گرم به عنوان یک دارایی مصرفی دارای بازار وسیع تأکید می کنند.

CFTC پیشتر گفته بود که رمزارزهایی مثل بیت کوین دارای تعریف کالا می باشند اما آژانس نظر خود بر فروش توکن مثل تلگرام بیان نکرده است. در ژورنال وال استریت در سال ۲۰۱۸، رئیس SEC و CFTC جی کلیتون و کریستوفر جیانکارلو اعلام کردند که بسیاری از پلتفرم های معاملات رمزارز براساس اینترنت به عنوان سرویس های پرداخت در نظر گرفته شده اند و تحت نظارت مستقیم SEC و CFTC نیستند.

همچنین در روز پنج شنبه، قاضی کیستل زمان دفاعیات را از ۱۸ فوریه به ۱۹ فوریه منتقل کرد، دلیل این تأخیر می تواند تأخیر در سایر بررسی ها باشد.

https://coiniran.com/?p=36903
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا
0
دیدگاه خود را با کوین ایران به اشتراک بگذارید!x