آموزش ترید، سرمایه‌گذاری و تحلیل بازار

تحلیل تکنیکال حرکت بعدی قیمت بیت کوین را چطور پیش بینی می کند؟

اخیرا، بیت کوین با اقتدارسطوح مقاومتش را یکی پس از دیگری شکست و پس از یک اصلاح کوچک به نظر می رسد خود را برای حرکت بعدی آماده می کند.

نکات کلیدی: قیمت بیت کوین با رشد قابل توجه به ۷۲۰۰ دلار رسید. خط روند صعودی قوی با حمایت ۷۰۰۰ دلار در قالب زمانی ۴ ساعته BTC/USD تشکیل شده است (با استفاده از داده های Karken). احتمال گذشتن قیمت بیت کوین از مرز ۷۶۰۰ دلار یا سقوط به ۷۲۴۰ دلار در کوتاه مدت قوی است. قیمت بیت کوین کاملا در روند صعودیِ بالاتر از ۷۰۰۰ دلار قرار گرفته است.

بیشتر بخوانید: از لحاظ تکنیکالی قیمت بیت کوین بالای هفت هزار دلار دوام می‌ آورد؟

الگوی قیمت بیت کوین

هفته گذشته، بیت کوین با قدرت مقاومت ۶۸۰۰ دلاری را شکست و بالاتر از مقاومت های ۷۰۰۰ و ۷۲۰۰ دلار قرار گرفت. سپس حتی مقاومت ۷۵۰۰ دلار را نیز شکست و بالاتر از قیمت ۷۶۷۲ دلار معامله شد. بعد از آن قیمت به زیر ۷۶۵۰ رسید و در حال آمادگی برای حرکت بعدیست.

قیمت اخیرا سطح افزایشی ۲۳.۶٪ فیبوناتچی را در خیز آخر، از ۶۰۷۹ دلار تا حد بالای ۷۶۷۲ دلار محک زد. هرچند کاهش قیمت خفیف بوده و قیمت توسط سطح ۷۲۵۰ دلار حمایت شده است. به نظر می رسد محدوده کلیدی بین مقاوت ۷۶۰۰ و حمایت ۷۲۴۰ دلار می باشد. در صورت شکست حمایت ۷۲۴۰ دلار، حمایت بعدی در محدوده ۷۰۰۰ است. به علاوه، یک خط روند صعودی قوی با حمایت ۷۰۰۰ دلار در قالب زمانی ۴ ساعته جفت BTC/USD وجود دارد. در اطراف خط روند، سطح ۵۰٪ فیبوناتچی از آخرین موج بین ۶۰۷۹ و ۷۶۷۲ است و یک حمایت قوی نشان می دهد.

تحلیل تکنیکال حرکت بعدی قیمت بیت کوین را چطور پیش بینی می کند؟
bitcoin-price-weekly-analysis-btc-usds-next-target-8500/ Source

با نگاه به نمودار، به نظر می رسد مقاومت ۷۶۰۰ دلاری شکسته شده و به ۸۰۰۰ یا ۸۵۰۰ دلار دست یابد. سناریوی دوم این است که قیمت در محدوده ۷۲۴۰ و ۷۰۰۰ دلار حمایت شود.

بیشتر بخوانید: به روز رسانی بازار؛ بازگشت قدرتمندانه بیت کوین و بیت کوین کش برابر دلار

نگاهی به شاخصه های تکنیکال:

MACD ۴ ساعته: شیب نزولی MACD برای جفت BTC/USD کاهش یافته و نشانه هایی از روند صعودی به چشم می خورد.

RSI ۴ ساعته: RSI بالای سطح ۵۰ قرار دارد.

سطح حمایتی اصلی: ۷۰۰۰ دلار

سطح مقاومتی اصلی: ۷۶۰۰ دلار

توجه!

دیدگاه هایی که در این مقاله ارائه شده اند، متعلق به نویسنده می باشند و لزوماً مربوط به Coiniran نمی باشد و نباید به آن نسبت داده شود. داده های مربوط به بازار و ارز های رمزنگاری شده فقط برای اهداف آموزشی ارائه شده اند و نباید به عنوان مشاوره تجاری مورد استفاده قرار گیرند.

Source & image

https://coiniran.com/?p=22909
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا
0
دیدگاه خود را با کوین ایران به اشتراک بگذارید!x