آموزش ترید، سرمایه‌گذاری و تحلیل بازار

به روز رسانی بازار: بازگشت قدرتمندانه بیت کوین و بیت کوین کش برابر دلار

بیت کوین و بیت کوین کش در نتیجه تلاش گاو های ارز های رمزنگاری شده توانستند مقاومت قوی موجود را شکسته و رشد قابل توجهی در نمودار های قیمتی داشته باشند ...

به گزارش کوین ایران به نقل از بیت کوین نیوز، دو روز پیش، گاو های ارز های رمزنگاری شده در تلاش بودند تا مقاومت قوی موجود را شکسته و ارزش دارایی های دیجیتال را به نواحی قیمتی بالاتری منتقل کنند. متوسط قیمت بیت کوین هسته (BTC) در جلسات معاملاتی نوبت صبح ۱۷ جولای، ۶۷۴۰ دلار به ازای هر BTC بود و تنها چند ساعت بعد، این ارز دیجیتال پرشی به ۷۳۰۰ دلار داشت. پس از آن با صعودی مجدد، به ۷۵۴۶ دلار رسید و در طول یک روز بیش از ۸۰۰ دلار سود به دست آورد. در حالت کلی، قیمت ارز های رمزنگاری شده مسیر بیت کوین را دنبال می کنند و بیشتر آنها در طول ۲۴ ساعت گذشته ۱۰ تا ۲۰ درصد رشد داشته اند.

بیشتر بخوانید: روش های کسب درآمد اینترنتی از بیت کوین و رمز ارز ها (کریپتوکارنسی)

گاو های رمز ارز ها باز گشته اند، ولی آیا کاری از آنها ساخته است؟

گاو های ارز های رمزنگاری شده حداقل برای زمان کوتاهی باز گشته اند و بیشتر دارایی های دیجیتال معتبر را بعد از ماه ها وضعیت نزولی در بازار خرسی به وضعیت سبز برگردانده اند. بیشتر ارز های دیجیتال رشدی ۱۰ تا ۲۰ درصدی داشتند ولی رشد برخی از کوین ها مانند استلار بیش از ۳۰ درصد است.

ارزش کل بازار بیش از ۱۶۰۰ دارایی دیجیتال در ۱۸ جولای برابر ۲۹۶ میلیارد دلار بوده و حجم معاملات ۲۴ ساعت گذشته در حدود ۲۰ میلیارد دلار می باشد. پس از آخرین به روز رسانی بازار که دو روز پیش ارائه شد حجم معاملات ارز های رمزنگاری شده در تمامی تابلو ها به طور قابل توجهی افزایش یافته است.

بازار های بیت کوین هسته (BTC)

حجم معاملات بازار بیت کوین ظرف ۲۴ ساعت از ۴.۴ میلیارد دلار به ۶.۶ میلیارد دلار افزایش یافت. در حال حاضر، جفت BTC/USD نزدیک ۷۴۳۵ دلار به ازای هر بیت کوین قیمت گذاری می شود. در زمان نوشتن این مطلب، حجم کل بازار بیت کوین تقریباً برابر ۱۲۷ میلیارد دلار بود و بیت کوین بیشترین حجم معاملات را در تمامی بازار های معتبر در اختیار داشت.

صرافی های Bitflyer، Coinbene، Bitfinex، Binance و Fcoin بیشترین تعداد بیت کوین را مبادله کردند. ین ژاپن بیشترین مقدار معامله با بیت کوین را در اختیار داشته و ۵۴ درصد از کل معاملات با ین انجام شده است. تتر (USDT) با ۲۶.۵ درصد، دلار آمریکا با ۱۳.۶ درصد، یورو با ۲ درصد و وون کره جنوبی (KRW) با ۱.۴ درصد در رده های بعدی قرار دارند. بیت کوین با ۴۳ درصد بر لیست های تمامی بازار های سرمایه مسلط است.

بازار های بیت کوین هسته (BTC)
Bitcoin Core (BTC) Markets / Source

شاخص های تکنیکال BTC/USD

بررسی نمودار های روزانه، ۴ ساعته و ۳۰ دقیقه ای زوج BTC/USD در Bitstamp و Coinbase، یک روند وارون پس از تکمیل الگوی head & shoulders معکوس را نشان می دهد. در حال حاضر، بررسی میانگین حرکت ساده (Simple Moving Averages-SMA) نشان می دهد ۱۰۰ SMA کوتاه مدت، در حال حاضر خیلی بالاتر از روند خطی ۲۰۰ SMA قرار دارد.

این فاصله و شکاف نشان دهنده مسیر کمترین مقاومت به سمت بالا است. به نظر می رسد MACd به حداکثر مقدار خود رسیده و ممکن است بر باند پایین تسلط داشته باشد، در حالی که شاخص قدرت نسبی (Relative Strength Index-RSI) در حال گذر از ۸۶ می باشد و این نشان دهنده خرید بیش از حد است. بنابراین، پرش به منطقه ۸۰۰۰ دلاری حداقل نمی تواند در بین گزینه های امروز باشد.

لیست سفارشات، نشان دهنده مقاومت قوی در بین ۷۶۰۰ دلار تا ۸۰۰۰ دلار است بنابراین گاو های بیت کوین باید بر این منطقه غلبه کنند. در طرف مقابل اگر خرس ها کنترل را در اختیار بگیرند که البته بعید به نظر می رسد، پشتیبانی بنیادین قدرتمندی برای بازگشت به ۶۴۰۰ دلار وجود دارد.

شاخص های تکنیکال BTC/USD
BTC-USD Technical Indicators / Source

بیشتر بخوانید: معرفی نئو (NEO): یک شبکه باز برای اقتصاد هوشمند (Smart Economy)

بازار های بیت کوین کش (BCH)

بازار های بیت کوین کش نیز روز بسیار خوبی را در این چهارشنبه پشت سر گذاشتند و این ارز رمزنگاری شده در حال حاضر ۱۴.۵ میلیارد دلار از حجم بازار سرمایه را به خود اختصاص داده است. حجم معاملات از آخرین به روز رسانی ارائه شده رشد چشم گیری داشته و به ۷۹۴ میلیون دلار در ۲۴ ساعت گذشته رسیده است. صرافی های Okex، Binance، Bitfinex، Coinex و Bigone بیشترین حجم معاملات را به خود اختصاص داده اند.

تتر بیشترین مقدار معامله با بیت کوین کش را در اختیار داشته و ۴۲.۶ درصد از کل معاملات ۱۸ جولای با تتر انجام شده است. بیت کوین هسته با ۲۷.۵ درصد، دلار آمریکا با ۱۷.۵ درصد، وون کره جنوبی با ۳.۵ درصد و اتریوم با ۲.۵ درصد در جایگاه های بعدی قرار دارند. بیت کوین کش از نظر حجم معاملات در صرافی های سطح جهان در رده پنجم قرار دارد.

بازار های بیت کوین کش (BCH)
Bitcoin Cash (BCH) Markets / Source

شاخص های تکنیکال BCH/USD

در حال حاضر، بررسی نمودار های روزانه، ۴ ساعته و ۳۰ دقیقه ای زوج BTC/USD در Bitstamp و Coinbase نشان دهنده قیمت متوسط ۸۶۹ دلاری به ازای هر بیت کوین کش است. همانند دو روز پیش، روند خطوط SMA نشان می دهد  ۲۰۰ SMAبلند مدت همچنان بالای ۱۰۰ SMA قرار دارد و این موضوع نشان می دهد که مسیر از کمترین مقاومت به سمت پایین برخوردار است. با این حال، این فاصله و شکاف کوچک است و به نظر می رسد که این دو به زودی به هم می رسند. MACd به حداکثر رسیده و به سمت پایین حرکت می کند و در حال حاضر سطح RSI بیت کوین کش حدود ۷۳ است.

این موضوع نشان دهنده شرایط خرید بیش از حد است ولی این مقدار به اندازه نمودار های BTC/USD نمی باشد. لیست سفارشات در هر دو طرف زیاد است و گاو های BCH باید قدرت خود را برای افزایش ارزش فعلی تا ۹۲۵ دلار جمع آوری کنند؛ چرا که پس از آن با مقاومت کمتری مواجه خواهند شد. بررسی سمت خرید  نشان دهنده برخی پایه های محکم (Solid Foundations) بین منطقه فعلی و منطقه ۷۴۰ دلاری است.

شاخص های تکنیکال BCH/USD
BCH-USD Technical Indicators / Source

حرکت بازار های دیگر رمز ارز ها

به طور کلی، همه چیز برای بازار های ارز های رمزنگاری شده خوب به نظر می رسد اما ممکن است قیمت ها در کوتاه مدت کاهش پیدا کنند، بنابراین گاوها می توانند نیروی بیشتری را جمع کرده و حرکت به سمت بالا را ادامه دهند. بازار های دیگر ارز های رمزنگاری شده شامل EOS، XLM، ADA و Doge عملکرد بسیار بهتری نسبت به بیت کوین و بیت کوین کش داشتند. رمز ارز مشهور Doge در هفت روز گذشته ۶۰ درصد و در ۲۴ ساعت گذشته ۳۲ درصد رشد داشته است.

حرکت بازار های دیگر رمز ارز ها
The Verdict-Steady Flow of Market Optimism / Source

نتیجه گیری: خوش بینی به پایداری جریان بازار

نتیجه گیری این هفته نشان دهنده ی خوش بینی به پایداری جریان بازار از جانب از طرفداران و معامله گران رمز ارز ها می باشد. بخشی از معامله گران در کانال های رسانه های اجتماعی بر این باورند که روز های روشن تری در پیش است. بر این اساس روند صعودی حداقل تا زمان اعلام تصمیمات ETF در مورد بیت کوین در ماه اوت ادامه خواهد داشت.

بیشتر بخوانید: محبوب ترین و منفورترین ارز های رمزنگاری شده کدامند؟

توجه!

دیدگاه هایی که در این مقاله ارائه شده اند، متعلق به نویسنده می باشند و لزوماً مربوط به Coiniran نمی باشد و نباید به آن نسبت داده شود. داده های مربوط به بازار ها و ارز های رمزنگاری شده فقط برای اهداف اطلاعاتی ارائه شده اند و نباید به عنوان مشاوره تجاری مورد استفاده قرار گیرند.

Source & image

https://coiniran.com/?p=22829
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا
0
دیدگاه خود را با کوین ایران به اشتراک بگذارید!x