آموزش ترید، سرمایه‌گذاری و تحلیل بازار

پیش بینی پیشتازان صنعت بلاک چین و رمز ارز ها برای سال ۲۰۱۹

پیش بینی آینده ی صنعت بلاک چین و رمز ارز ها دشوار است اما نظر پرنفوذ ترین ها و صاحب نظران این صنعت را برای سال آینده و بعد از آن جالب توجه است.

پس از راه اندازی تعداد زیادی ICO در سال ۲۰۱۷ و رسیدن قیمت بیت کوین به حدود ۲۰ هزار دلار در دسامبر سال گذشته، صنعت بلاک چین و رمز ارز ها به جاده خاکی بازگشت. دنیای رمز ارز ها پر از شگفتی است و این پیش بینی ِ آینده ی بازار را دشوار می کند. با این وجود جالب است که نظر پرنفوذ ترین و صاحب نظران این صنعت را برای ۱۲ ماه آینده و بعد از آن جویا شویم.

پیش بینی پیشتازان صنعت بلاک چین و رمز ارز ها برای سال ۲۰۱۹
Blockchain And Crypto Leaders Share Their 2019 Industry Predictions/ Source

رمز ارز ها

Tim Draper، سرمایه گذار خطرپذیر آمریکایی، نویسنده، بنیان گذار Draper Associates، DFJ و Draper University می گوید: «من سر حرفم هستم؛ بیت کوین تا ۲۰۲۲ به ۲۵۰ هزار دلار می رسد».

Ella Zhang، سرپرست آزمایشگاه Binance می گوید:

«۲۰۱۹ سال هیجان انگیزی خواهد بود. ما چندین محصول عالی به بازار عرضه خواهیم کرد؛ بخصوص برنامه ی در حال آماده سازی آزمایشگاه Binance، که در حال حاضر در هر پنج قاره قرار دارد. پروژه ها و تیم ها، روی ساخت و طراحی محصولاتی مناسب بازار که با زندگی واقعی بیشتر درگیر باشند، تمرکز کرده اند. این دروازه ای به سوی پذیرش همگانی رمز ارز ها خواهد بود».

بیشتر بخوانید: Binance و انتشار دومین پیش نمایش صرافی غیر متمرکز خود

پیش بینی پیشتازان صنعت بلاک چین و رمز ارز ها برای سال ۲۰۱۹
Blockchain And Crypto Leaders Share Their 2019 Industry Predictions/ Source

پول بی‌پشتوانه (پول فیات)، پولیست که ارزشش ذاتی نبوده و تنها ناشی از دستور دولتی یا قانون باشد. این نوع پول با پول کالایی متفاوت است که در آن یک کالا (معمولا فلزات گرانبها نظیر طلا و نقره) به عنوان پول مورد استفاده قرار می‌گیرد.

Mitch Liu مدیر عامل Theta Labs می گوید:

«نخستین رمز ارز های ملی قانونی با پشتوانه پول های فیات اعضای گروه ۲۰ (۲۰G)، راه اندازی خواهند شد. این دارایی های دیجیتال بخاطر ترکیب کردن آنها با پایداری پول های با پشتوانه ی دولتی (فیات)، تقاضای زیادی خواهند داشت. تصمیم مارک زاکربرگ برای «مطالعه ی رمز ارز ها» در ابتدای سال ۲۰۱۸ به سیستم پرداخت جامع روی فیسبوک منجر می شود. تنها سوالی که باقی می ماند این است که آیا آنها از رمز ارز های موجود برای اینکار استفاده خواهند کرد یا رمز ارز فیسبوک را می سازند؟

گروه ۲۰، گروهی متشکل از وزرای اقتصاد (دارائی) و مسولان بانک‌های مرکزی بیست اقتصاد مطرح دنیاست. گروه ۲۰ متشکل از قدرتمندترین کشورهای جهان است که در مجموع ۸۵ درصد اقتصاد جهان را در اختیار دارند.

بلاک چین

Changpeng Zhao، مدیرعامل و بنیان گذار Binance می گوید:

«۲۰۱۸ سال سختی بود اما ما چشم انداز بلند مدت تری برای این صنعت داریم. بسیاری از محصولاتی که در سال ۲۰۱۸ ساخته شدند در سال ۲۰۱۹ رونمایی خواهند شد و من فکر می کنم محصولات و اپلیکیشن های کاربردی زیادی وارد بازار شوند».

پیش بینی پیشتازان صنعت بلاک چین و رمز ارز ها برای سال ۲۰۱۹
Blockchain And Crypto Leaders Share Their 2019 Industry Predictions/ Source

Fabian Vogelsteller، مدیر عامل LUKSO و مسئول توسعه اتریوم برای ساختن توکن های استاندارد با ERC-20، می گوید:

«من از سال ۲۰۱۳ وارد فضای بلاک چین شده ام و از ژانویه ۲۰۱۵ برای توسعه اتریوم فعال بوده ام. در طول این مدت تجارب زیادی کسب کرده، بالا و پایین های بسیاری دیده و چندین بار عبارت «سقوط بلاک چین» را شنیده ام. با این حال، واقعیت این است که فناوری های خلاقانه به رشدشان ادامه می دهند. امروزه ما ابزار ها، مستندات، آموزش ها و کاربران بیشتری نسبت به قبل داریم و این رشد با بهتر شدن رابط های کاربری و فروش بیشتر، بهتر خواهد شد. پس از تجربه ی جنون ICO ها در سال ۲۰۱۷ و بعد از ابتکار استاندارد ERC-20 توسط من، ICO ها در سال ۲۰۱۸ به خواب زمستانی رفتند. با این وجود، این واقعیت که ICO ها مکانیزمی عالی برای جذب سرمایه پروژه های دارای کوین هستند را تغییر نمی دهد.  هرچند بسیاری از پروژه های توکن های قدیمی از ICO صرفا به عنوان فرصتی برای جمع آوری پول، بدون غیر متمرکز سازی، استفاده کردند. ما نیاز داریم تا اعتماد از دست رفته را بازگردانیم و طرح هایی مانند Reversible ICO توسط من نشان می دهد که تکنولوژی چطور می تواند تراکنش را همزمان مکانیزه و قانونمند کند».

پیش بینی پیشتازان صنعت بلاک چین و رمز ارز ها برای سال ۲۰۱۹
Blockchain And Crypto Leaders Share Their 2019 Industry Predictions/ Source

بیشتر بخوانید: استاندارد ERC-20، آشنایی با ساختار و نحوه ساخت توکن های ERC-20

Justin Sun، مدیر عامل و بنیانگذار TRON می گوید:

«همه خواهیم دید که شرکت های بلاک چینی با مدل کسب و کار متفاوت، خودشان را متمایز می کنند. برای اینکه صنعت به بلوغ و مشروعیت برسد، زلزله ی سال ۲۰۱۸ لازم بود. همان طور که هنگام رشد اینترنت، تجارت الکترونیک و هر اتفاق بزرگی در ۵۰ سال اخیر افتاده است، دیده ایم، روز های رشد طلایی به اتمام رسیده، قوانین ایجاد شده و مردم برای بکار گیری رمز ارز ها در دنیای واقعی آماده اند. به همین دلیل ما تمرکز خود را حفظ کرده، با قدرت جلو می رویم؛ روی ساخته های خود سرمایه گذاری کرده ایم و به تکرار بعدی وب چشم دوخته ایم. برای TRON، سال ۲۰۱۹ پر از نوآوری خواهد بود. ما بزرگترین اکوسیستم محتوای غیر متمرکز در جهانیم و در سال ۲۰۱۹ معنی این واژه ها را به مردم نشان می دهیم. سال جدیدمان را در سان فرانسیسکو آغاز می کنیم، جایی که بزرگترین جزئیات در مورد طرح ادغام بلاک چین ما با تکنولوژی همتا به همتای BitTorrent آشکار شد. ما ماهانه ۱۰۰ میلیون به کاربران BitTorrent برای ایجاد انگیزه برای ساخت و اشتراک گذاری آزادانه تر و بیشتر، ارائه می دهیم تا کالا ها و خدمات اقتصادی را از درون شبکه دریافت کنند.»

پیش بینی پیشتازان صنعت بلاک چین و رمز ارز ها برای سال ۲۰۱۹
Blockchain And Crypto Leaders Share Their 2019 Industry Predictions/ Source

بیشتر بخوانید: قانونی سازی بیت کوین و رمز ارز ها در کشور های مختلف جهان چگونه است

Honorable Silvio Schembri، وزیر جوان خدمات مالی، اقتصاد دیجیتال و نوآوریِ کشور مالت می گوید:

«سال ۲۰۱۹ سالی تاریخی برای صنعت بلاک چین خواهد بود. کشور مالت اولین مجوز برای اپراتور های این حوزه را صادر خواهد کرد تا آنها بتوانند در فضایی قانونی به کار خود ادامه دهند. بنابراین، سال ۲۰۱۹ تجسم جزیزه ی بلاک چین خواهد بود و مالت مرکز تجمع شرکت های بلاک چینی می شود. ما به بلاک چین چراغ سبز نشان می دهیم و این دلیلی است که این شرکت ها وارد اکوسیستم ما می شوند. در حقیقت، به عنوان دولت به دنبال کاربرد های تکنولوژی بلاک چین در بخش عمومی برای بهتر کردن تجاربِ شهروندانمان هستیم. سال ۲۰۱۹ حتی برای مالت هم هیجان انگیز خواهد بود. کوچکترین عضو اتحادیه اروپا در میان ۱۰ کشور برتر در زمینه ی هوش مصنوعی قرار خواهد گرفت و این دریچه ای به سوی فعالیت های اقتصادی جدید مانند esports، بازی و فینتک خواهد بود.»

Nimit Sawheny، مدیر عامل Voatz می گوید:

«امیدواریم شاهد پیشرفت بیشتری در همگرا شدن استاندارد ها برای بهینه سازی جامعه بین شبکه های بلاک چین متفاوت باشیم. ما بر این باوریم که برخی برنامه های ترکیبی برای اتصال بدون مجوز و مجاز شبکه های بلاک چین به یکدیگر توسعه می یابند و بر روی استفاده در جهان واقعی تمرکز دارند که واقعا می تواند استفاده از فناوری بلاک چین را به جلو هل دهد».

 

پیش بینی پیشتازان صنعت بلاک چین و رمز ارز ها برای سال ۲۰۱۹
Blockchain And Crypto Leaders Share Their 2019 Industry Predictions/ Source

Ben Golub، مدیرعامل و عضو هیئت مدیره Storj Interim می گوید:

«جوامع بلاک چین و جوامع منبع باز به هم می پیوندند. جوامع منبع باز بطور سنتی در تقاطع نوآوری و شفافیت در عین محرمانگی قرار گرفته اند. غیر متمرکزسازی، تکنولوژی ای پیشرفته است و اصول بنیادی شفافیت را رعایت می کند. اگر یک پلتفرم دارای حق مالکیت باشد نمی تواند غیر متمرکز شود و درنهایت محکوم به شکست خواهد بود».

بیشتر بخوانید: شناسایی مالکان حقیقی ICO ها پیش از سرمایه گذاری با پلتفرم ICO Hub

توکنیزه کردن

Brock Pierce، کار آفرین آمریکایی و هم بنیانگذار EOS Alliance می گوید:

«یک بازار چهار میلیاردی در حال ظهور است که به وسیله ی توکن های محرمانه هدایت می شود. همانطور که ارز ها توکنیزه شدند، اوراق بهادار، سهام، املاک و انرژی نیز توکنیزه می شوند. همچنین، مناطق ویژه ی تجاری (QOZs) بیش از ۱۰۰ میلیارد دلار برای ایجاد انگیزه های اقتصادی در آمریکا دریافت می کنند. همینطور، اولین اپلیکیشن های غیر متمرکز (DApps) با میلیون ها کاربر روزانه را در سال آتی خواهیم دید. از آنجا که ما در آغاز این فناوری هستیم، هنوز بلاک چین های مقیاس پذیر هیچ حساسیتی ندارند (بدین معنا که بدون توکن هم می توان به آنها دسترسی داشت)، تاخیر کمی دارند (بدین معنی که سریع و مقیاس پذیر هستند و عده ی زیادی می توانند از آن ها استفاده کنند). EOS اولین پروتکل عمومی است که به میدان آمده، این معادل رونمایی از اولین IPhone در App Store است».

پیش بینی پیشتازان صنعت بلاک چین و رمز ارز ها برای سال ۲۰۱۹
Blockchain And Crypto Leaders Share Their 2019 Industry Predictions/ Source

Bruce Fenton، بنیانگذار و عضو هیئت مدیره ی Atlantic Financial، عضو هیئت مدیره ی بنیاد بیت کوین و هم بنیانگذار Bitcoin Association می گوید:

«من فکر می کنم روند اصلی متعلق به توکن های بهادار خواهد بود. ترکیب قدرت دفتر کل غیر متمرکز با اکثر توکن های استاندارد شده، دریچه های سرمایه ی زیادی را باز می کند. حریم خصوصی همچنان مهم خواهد بود. شکاف فزاینده ای بین تکنولوژی های سخت با شبکه های ضعیف وجود خواهد داشت».

Sam Tabar، هم بنیانگذار Fluidity می گوید:

«توانایی تقسیم دارایی جاری به موسسات اجازه می دهد سبد های سرمایه ای مطابق با ترجیحات سرمایه گذار بسازند. با توجه به شفافیت موجود در یک توکن با طراحی خوب، راه های جدید برای عینی سازی ریسک و بازده وجود دارد. این کار موج جدیدی از سرمایه را که بخاطر عدم دسترسی عادلانه به اطلاعات محبوس مانده بود را آزاد می کند. در نهایت، توکنیزه کردن توزیع این اطلاعات را عادلانه تر خواهد کرد.»

بیشتر بخوانید: مدیر عامل بزرگترین بانک روسیه و پیش بینی پذیرش عمومی بلاک چین

سرمایه گذاری خطرپذیر

Arianna Simpson، سرمایه گذار خطر پذیر و عضو هیئت مدیره ی Autonomous Partners می گوید:

«سال ۲۰۱۹ سال ساختن خواهد بود. ما به طور فزاینده ای در فاز رشد و توسعه ی شرکت ها، محصولات و زیرساخت های صنعت مرز ارز ها هستیم. من انتظار دارم ثبات بیشتری ببینم، چرا که شرکت ها و صندوق های سرمایه گذاری تلاش می کنند سرمایه شان را افزایش دهند. همانطور که تکنولوژی و قیمت ها دوباره شروع به همگرا شدن می کنند، صنعت وارد فاز جدید بلوغ می شود».

پیش بینی پیشتازان صنعت بلاک چین و رمز ارز ها برای سال ۲۰۱۹
Blockchain And Crypto Leaders Share Their 2019 Industry Predictions/ Source

Natalia Karayaneva، بنیانگذار و مدیر عامل Propy می گوید:

«ما نباید فراموش کنیم که توکن های ایجاد شده استارتاپ هستند و نرخ رشدی بالاتری از استارتاپ های معمول دارند. با بیش از ۱۰ میلیارد دلار رشد در استارتاپ های رمز ارزی در سال ۲۰۱۷-۲۰۱۸، مذاکره ارز های فیات اجتناب ناپذیر خواهد بود. به علاوه، تمام خدمات رمز ارزی و استخدام افراد مستعد دو برابر گرانتر از استارتاپ های سنتی هستند. هنگامی که میلیارد ها دلار بابت صورت حساب ها پرداخت می شود، معمول است که قیمت رمز ارز های بزرگ کاهش یابد. البته این دوره اثر گلوله برفی داشت: آغاز ترسناک وقتی صد ها کارآفرین نیاز دارند تا رمز ارز هایشان را برای تامین سرمایه ی توسعه ی محصولات شان، بفروشند. حتی تامین سرمایه رمز ارز هایی با ۱۰ میلیارد دلار سرمایه اخیرا روی مبادلات اوراق بهادار تمرکز کرده اند. آنها بخشی از نقدینگی خود را در سبد سهام رمز ارز و بخشی را در ارز فیات نگهداری می کنند. افزون بر آن، نباید فراموش کنیم که علت اصلی وجود شبکه های اتریوم و بیت کوین، استخراج کنندگان هستند. استخراج کنندگان مجبور به فروش تجهیزات خود شدند. کسانی که در سال ۲۰۱۷ بیت کوین داشتند تصور می کردند که قیمت همچنان صعودی خواهد ماند».

توجه!

دیدگاه هایی که در این مقاله ارائه شده اند، متعلق به نویسنده می باشند و لزوماً مربوط به Coiniran نمی باشد و نباید به آن نسبت داده شود.

Source

https://coiniran.com/?p=26686
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا
0
دیدگاه خود را با کوین ایران به اشتراک بگذارید!x