اطلاعیه‌های کوین ایرانکتاب‌ها

کتاب اختراع بیت کوین (ویراست دوم)

کوین ایران مفتخر است پس از همکاری با اعضای فعال جامعهٔ بیت کوین و رمز ارز ایران و ارائه کتاب روند صعودی بیتکوین (The Bullish Case of Bitcoin) در سال گذشته، این بار نیز در همکاری با یکی از اعضای فعال جامعه بیت کوین ایران کتاب دیگری را تحت عنوان اختراع بیت کوین (Inventing Bitcoin) برای مخاطبین ارجمند خود ارائه نماید. ویراست اول کتاب اختراع بیت کوین در ژانویه ۲۰۲۱ در کوین ایران منتشر شد و اکنون ویراست دوم این کتاب برای مخاطبین تدوین و آماده شده است.

نویسنده کتاب اختراع بیت کوین آقای یان پریتزکر (Yan Pritzker) است. او در ۲۰ سال گذشته یک توسعه‌دهنده نرم‌افزار و کارآفرین بوده است. همچنین از سال ۲۰۱۸ به عنوان مدیر تکنولوژی سایت Reverb.com وظیفه مدیریت تکنولوژی و زیرساخت‌ها را بر عهده داشته است.

نویسنده این کتاب در مقدمه چنین می‌گوید:

«هدف من در این کتاب تحلیل اقتصادی بیتکوین نیست، همچنین قصد ندارم شما را متقاعد کنم که بیتکوین طلای دیجیتال است. قرار نیست از زاویه سرمایه‌گذاری به بیتکوین نگاه کنم و یا دلیل بیاورم که هر فرد باید حداقل کمی بیتکوین داشته باشد. قصدِ بررسی چارت‌ها و تاریخچه قیمت بیتکوین را هم ندارم. همینطور ما به دنبال کاوش در نحوه عملکرد پروتکل‌ در لایه‌های عمیق بیتکوین نیستیم، قصد بررسی کد‌های کامپیوتری را هم نداریم.

به زبان ساده هدف من درگیر کردن ذهن شماست، و آشنا کردن شما با علوم کامپیوتر و تئوری بازی اقتصادی‌ای که بیتکوین را به یکی از جذاب‌ترین و قابل توجه‌ترین اختراعات زمانه تبدیل کرده است. برای انتقال بهتر مفاهیم، قدم به قدم پیش می‌رویم و تنها پیش‌نیاز شما دانش ریاضیات دبیرستان است. امیدوارم این کتاب انگیزه لازم برای ورود به دنیای بیتکوین را در شما ایجاد کند.»

مترجم این کتاب که هویت وی با شناسه کاربری nodrunner در توییتر شناخته می‌شود، نسخهٔ اولیهٔ ترجمهٔ کتاب را در اختیار کوین ایران قرار داده است تا با کمک تیم تحریریه کوین ایران ویراستاری و آماده انتشار شود. این مترجم ناشناس هدف خود را از این کار ترویج فرهنگ آموزش و استفاده آزاد اطلاعات برای همگان بیان می‌کند. برای نیل به این هدف، این کتاب در کتابخانه وبسایت Coiniran.com و bitcoind.me قرار داده شده است.

تیم کوین ایران امیدوار است که با ارائه کتاب اختراع بیت کوین گام دیگری در جهت آگاه‌سازی و آشنایی جامعه مخاطب فارسی زبان برداشته و به آن‌ها یاری رساند.

لینک دانلود: ویراست دوم کتاب اختراع بیت کوین

در زیر متن کامل کتاب را با هم می‌بینیم. در صورتی که PDF برای شما قابل مشاهده نیست، صفحه را Refresh نمایید و کمی صبر کنید.

[googlepdf url=”https://coiniran.com/wp-content/uploads/2021/03/ekhterae-bitcoin-farsi-nodrunner.pdf” download=”Download” width=”1200″ height=”800″]
https://coiniran.com/?p=44540
دکمه بازگشت به بالا