بحث آزادچندرسانه‌ای

۴۵ درصد از فروش سال ۲۰۱۹ تنها در ۷ هفته

بیت  کوین به حرکت رو به رشد خود ادامه می دهد.

بهترین رمزارز از نظر ارزش بازار به بالاترین میزان سه ماهه یعنی ۹۸۵۹ دلار در روز پنج شنبه رسید و پس از آن براساس شاخص قیمتی بیت کوین در قیمت ۹۸۰۱ دلار به معاملات ادامه داد. با ادامه روند صعودی بیت کوین توانست بخش بزرگی از کاهش قیمت نیمه دوم ۲۰۱۹ را خنثی کند.

گاو بیت کوین از قیمت ۴۱۰۰ دلار در آپریل ۲۰۱۹ به ۱۳۸۸۰ دلار در اواخر ژوئن رسید. خرس ها در جولای کنترل را در دست گرفته و در اواخر نوامبر قیمت را به زیر ۷۰۰۰ دلار رساندند.

نمودار بیت کوین

دسامبر که با علامت منفی شروع شد و تحلیل گران حتی کاهش قیمت شدیدتر زیر ۶۰۰۰ دلار را نیز پیش بینی می کردند.

روند کاهشی پس از ۷ ماه و از قیمت ۶۴۲۵ دلار در ۱۸ دسامبر به بعد تغییر کرد و از آن پس همواره افرایشی بوده است. در این زمان بیت کوین بیش از ۳۳۰۰ دلار رشد داشت.

سرعت رشد خیره کننده بود حدود ۴۶ درصد کاهش قیمت از ۱۳۸۸۰ به ۶۴۲۵ دلار در ۲۵ هفته قبل از دسامبر در مدت ۷ هفته جبران شد.

با در دست گرفتن کنترل توسط گاوها و مومنتوم قوی، بیت کوین می تواند شاهد رشد در ۵ نمودار باشد.

نمودار روزانه:

نمودار بیت کوین

چارت روزانه وضعیت خوبی دارد، زیرا بیت کوین هر هفته روندهای  higher high و higher low را ثبت می کند.

تأیید روند رو به رشد، میانگین متحرک ۵ و ۱۰ روزه و میانگین متحرک ۵۰ و ۱۰۰ روزه ای است که از خط سیگنال به سمت بالا حرکت کرده اند. هیستوگرام MACD، میله های بالایی را بالای صفر ثبت می کند، که نشانه تقویت مومنتوم گاوی است.

مهم تر اینکه، بازار هیچ نشانه ای از bull fatigue ندارد. شاخص ۱۴ روزه مرتبط در حال عبور از منطقه اضافه خرید بالای ۷۰ است و بیت کوین در حال ثبت شمع های سبز دارای فیتیله کوچک است، که نشانه این است که خریداران با ارسال قیمت به مقادیر بالاتر هیچ شکی برای خرید ندارند.

احتمال افزایش قیمت بیت کوین به ۱۰۳۵۰ دلار رو به افزایش است. عقب نشینی ها از این روند در صورت وجود از خط حمایتی صعودی ۵ و ۱۰ روز میانگین متحرک که در قیمت ۹۵۲۶ و ۹۴۴۵ به ترتیب بهره می برند.

نمودار ساعتی

نمودار بیت کوین

بیت کوین در نقطه ۹۸۵۰ در ۲۴ ساعت گذشته دو بار پس زده شده است. شکست دیگر ممکن است خریدارانی را در پی داشته باشد که ترجیح خواهند داد تا قیمت را به ۹۶۳۵ دلار یعنی خط حمایتی افقی برسانند. پذیرش کمتر از این سطح ممکن است کاهش قیمت بیشتر به زیر ۹۵۰۰ دلار در پی داشته باشد.

https://coiniran.com/?p=36814
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا
0
دیدگاه خود را با کوین ایران به اشتراک بگذارید!x