بحث آزادچندرسانه‌ای

سلطه بیت کوین با کاهش قیمت آلت کوین ها افزوده می شود

پس از آنکه همه دارایی های دیجیتالی دیروز کاهش قیمتی داشتند، وضعیت پایدار بیت کوین در جامعه مورد سؤال قرار گرفت، موج تازه ای از فروش به بیت کوین آغاز شد. در این بین آلت کوین ها از همه بدتر بودند.

در روز چهارشنبه، بیت کوین با قیمت ۹۱۵۹ دلار، کاهش ۴.۵ درصدی نسبت به ۲۴ ساعت گذشته داشت. در این بین، اتریوم، ریپل و بیت کوین کش، ۹ درصد، ۹.۸ درصد، و ۱۳.۴ درصد به ترتیب کاهش داشتند.

نمودار قیمتی بیت کوین:

news6 5 1

بدنیال بزرگترین فروش با ضرر در آلت کوین ها، نفوذ بیت کوین یا درصد سرمایه بازار با داشتن ۶۳.۹ درصد از بازار رمزارز دوباره درحال افزایش است. این میزان حداقل ۱ درصد بیشتر از دیروز و ۲ درصد بیشتر از یک هفته پیش است. در اوایل امسال، نفوذ بیت کوین از ۶۸ درصد عبور کرد. آلت کوین های اصلی بیش از بیت کوین کش در هفته گذشته کاهش داشتند، اگرچه بسیاری از آنها هنوز هم از بسیاری از دارایی های دیجیتالی مهم در ماه گذشته عملکرد بهتری دارند.

برخلاف فروش اخیر، که منجر به اصلاح کوتاه مدت شد، بسیاری از تحلیل گران در مورد آینده بیت کوین در میان مدت و بلندمدت امیدوار هستند. یکی از آنها تحلیل گر بازار مالی Glassnode است. دیروز، آنها اعلام کردند که یک سیگنال تکنیکالی که اغلب نادیده گرفته می شود به نام MVRV Z-Score نشان می دهد که بیت کوین هنوز هم جای زیادی برای رشد مثبت در طولانی-مدت دارد:

براساس بلومبرگ، برخی دیگر از سیگنال های تکنیکی کاهش بیشتر را نشان می دهند. شاخص GTI Vera Band، که روندهای صعودی و نزولی را پی می گیرد، نشان داد که روند افزایشی بیت کوین ممکن است دوباره لمس شود. شکست این شاخص پایین تر از محدودیت ۹۱۹۵ دلار نشانه تغییر روند با یک روند نزولی بدنبال آن است.

در این بین، برخی حتی از مدل بیت کوین سؤال برانگیز stock-to-flow به عنوان مرجعی برای چیزی که قرار است بعداً در مورد بیت کوین اتفاق بیفتد استفاده می کنند. همانطور که توسط یک صاحب نظر در بیت کوین به نام Pierre Rochard گفته شد، ویروس کورونا در مدل  stock-to-flow یک فاکتور نیست و ممکن است فقط یک نویز برای سرمایه گذاران بیت کوین باشد.

https://coiniran.com/?p=37239
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا
0
دیدگاه خود را با کوین ایران به اشتراک بگذارید!x