بحث آزادچندرسانه‌ای

بهترین منبع تغذیه به عنوان پاور ماینینگ چه ویژگی ای دارد ؟

در هنگام ساخت یک ریگ ماینینگ GPU ، افراد با اطلاعات اشتباه زیادی در مورد خرید اجراء روبرو می شوند. می توان گفت که بروز چنین مشکلی مربوط به ماهیت استخراج است. استخراج فرآیندی است که هر شخص با بودجه محدود و دسترسی به وبلاگ هایی مثل Geek Pub می تواند وارد آن شود. این افراد در فروم ها و سراسر اینترنت فعال هستند و کامنت می گذارند. در اغلب موارد نظرات آنها ناآگاهانه است. انتخاب یک پاور ماینینگ برای استخراج رمزارز در یک GPU یکی از مواردی است که این موضوع به طور آشکار در آن قابل مشاهده است. ممکن است زمزمه های بشنوید که “نیاز به چندین پاور ماینینگ دارید” و یا نیاز به پاور ماینینگ ۲۰۰۰ واتی دارید. بنابراین، برای رفع سردرگمی بهتر است این راهنما را به طور کامل بخوانید.

درک ویژگی های پاور ماینینگ:

ممکن است فکر کنید که یک ماینر GPU نیاز به الکتریسیته قوی برای اجرای عملیات دارد. البته، درست است که پاور به الکتریسیته بالایی احتیاج دارد. این هم درست است که مبحث واتیج منبع تغذیه پیچیدگی های خود را دارد. در حقیقت، منبع تغذیه باید یکی از اجزای مهم در یک ابزار استخراج باشد، البته در کنار کارت گرافیکی. خبر خوب اینکه، هر شخصی قادر به انجام آن است.

منبع تغذیه برای استخراج و ولتاژ کلی:

اولین گام فهم مفهوم ولتاژ کلی است که کامپیوتر شما مصرف می کند. ولتاژ اجزای ریگ را با هم جمع کنید. نگرانی در اینجا پردازنده، مادربرد و کارت گرافیکی شما است. در واقع، اینجا مسائل می تواند بسیار گیج کننده باشد. عدد ولتاژ پردازننده شما می تواند تا ۹۵ وات را بخواند، درحالیکه عدد روی کارت مثلاً  NVIDIA GTX 1060 می تواند تا ۲۰۰ وات را بخواند. با داشتن ۶ کارت گرافیکی ولتاژ شما به ۱۲۹۵ وات می رسد.

البته، این اعداد ماکزیمم وات تئوری می باشد، تحت شرایط عالی و لود کامل. در فرآیند استخراج بسیار نادر است تا به چنین اعدادی دست بیابید. مثلاً طبق تجربه، استفاده از ۶ کارت گرافیکی ۱۰۶۰، هر کدام در حالت ماکزیمم ۹۵ وات مصرف می کند.

فرآیند استخراج از تمام ظرفیت کارت گرافیکی استفاده نمی کند:

استخراج از تمام ظرفیت کارت و حتی بخش زیادی از اجزای آن استفاده نمی کند. اجزای زیادی در کارت گرافیکی وجود دارد تا بتواند ویدئو را به مانیتور انتقال دهد. هیچ کدام از این اجزاء در فرآیند استخراج متصل نیستند. بخش بزرگی از دیتا باس کارت اغلب موارد بیکار است. در واقع، این CUDA هستند که مشغول محاسبه هش های سکه هایی است که در حال استخراج آنها هستید.

Over/under clocking نقشی بیش از حد تصور بازی می کند:

درحالیکه ما حافظه کارت گرافیکی را اورکلاک می کنیم، اجزای دیگر کارت را  آندرکلاک می کنیم. ساعت مرکزی کارت گرافیکی می تواند تا ۲۰۰ مگاهرتز آندرکلاک شود. سطح پاور می تواند تا کمتر از ۶۵ درصد در برخی از کارت ها باشد. کارت های دیگر می توانند ولتاژهای پائین داشته باشند بدون آنکه روی عملکرد تأثیری بگذارد.

این فاکتورها در کارت گرافیکی منجر به مصرف حداکثر ۲۰۰ وات به صورت تئوری، با در نظر گرفتن ماکزیمم لود، می شود. البته در واقع، فقط ۹۵ وات در طول فرآیند استخراج مصرف می شود. بنابراین، ۶ کارت گرافیکی شما که دارای ۱۲۹۵ وات به صورت تئوری است، در واقع، حدود ۵۲۰ وات مصرف می کند. چنین موردی در مورد تمام اجزای بورد وجود دارد. مثلا، پردازنده ۹۵ واتی در واقع ۱۵ تا ۲۰ وات مصرف می کند.

درک  OVER-SUBSCRIPTION:

جهان over-subscribed است. این چیزی است که بسیاری از افراد نادیده می گیرند و یکی از دلایل آن توصیه های نادرست در فضای مجازی است. در نتیجه برای افراد تازه وارد که اطلاعات کافی ندارند تا بتوانند پاور ماینینگ مناسب انتخاب کنند، شرایط می تواند بسیار سخت باشد. بنابراین، افراد زیادی را در فروم ها خواهید دید که تصور می کنند که با surge ریگ ماینینگ، پاور ماینینگ خواهد سوخت، که حرف کاملاً نادرستی است.

به کونتور خود نگاهی بیاندازید. حتماً چیزی شبیه به پنل ۲۰۰ amp را روی آن خواهید دید. یک ۲۰۰ amp رایج ترین پنل نصب شده برای مصارف خانگی است.

OVER-SIZING پاور ماینینگ:

دلایل خوبی برای over-size کردن پاور ماینینگ وجود دارد! که مربوط به کارآمدی می شود. یک منبع تغذیه بیشترین کارآمدی را در زمانیکه در ۸۰ درصد لودها اجرا شود، خواهد داشت. این مورد منجر به کاهش دور فن ها می شود و منبع تغذیه گرمای کمتری تولید خواهد کرد. افزایش اندک سایز منبع تغذیه می تواند منجر به ذخیره پولی که باید بابت قبض برق بپردازید، می شود که در نهایت منجر به استخراج سودآورتر خواهد شد. اگر ریگ شما به ۵۲۰ وات رسید، برای خرید یک منبع تغذیه ۸۵۰ واتی اقدام کنید تا بتوانید ضمن حفظ کارایی جای مانور هم داشته باشید.

 پاور ماینینگ هوشمند:

نکته دیگری که باید در نظر داشته باشید خرید یک منبع تغذیه هوشمند به منظور استخراج است. ریگ های ماینینگ غالباً بدون کیبورد، موس و یا مانیتور هستند. توانایی کنترل از راه دور ولتاژ منبع تغذیه و سطح دما می تواند یک ویژگی ایده آل باشد. بعلاوه، با افزودن اجزا به ریگ و یا آپگرید کردن اجزاء قدیمی می توانید مطمئن شوید که هنوز در رنج منبع تغذیه قرار دارید. برخی از تولید کنندگان این داده ها را از طریق پروتکلی به نام LINK گزارش می کنند. منبع تغذیه هوشمند هزینه ROL شما را افزایش می دهد، اما به هر حال مزایای آن بسیار بیشتر است.

قوانین پاور ماینینگ چندگانه:

یکی دیگر از فیچرهای عالی منبع تغذیه  چندگانه بودن است. یک منبع تغذیه دارای چنین ویژگی یعنی دارای کابل هایی است که همیشه به منبع تغذیه متصل نیستند. این ویژگی به شما اجازه می دهد تا از کابل های مختلف برای اجزای مختلف استفاده کنید. اگر شما اجزائی را در ریگ نداشته باشید کابلی از آن آویزان نخواهد بود. به طور ساده، می توان کابل را برای استفاده آتی در جعبه نگاه داشت.

منبع تغذیه چندکاره اغلب با چندین کابل به منظور استفاده در ابزارهای مختلف ارائه می شود. این یعنی می توانید خودتان تعداد کابل های مورد نیازتان را تعیین کنید. این نوع از منبع تغذیه در صورت توانایی پرداخت هزینه آن بشدت توصیه می شود.

بهترین منبع تغذیه برای استخراج:

اجازه دهید ۴ مورد از بهترین منبع تغذیه برای استخراج را به شما معرفی کنیم. این منبع تغذیه ها می توانند در ۹۹ درصد از ریگ های ماینینگ جدید نصب شوند. اگر تمایل دارید که از کارت هایی مثل Titan V استفاده کنید باید برای خرید منبع تغذیه مناسب برنامه ریزی کنید.

  1. CORSAIR HX1000I

CORSAIR HX1000I

CORSAIR HX1000I یک منبع تغذیه هوشمند است که دارای تکنولوژی LINK می باشد. بشدت بدون صدا است، کارآمدی بالایی دارد و دارای پورت های اختیاری به منظور اجرای PCIe riser ها، GPU ها و هر چیزی که به آنها نیاز داشته باشید، می باشد.

این منبع تغذیه برای ریگ ماینینگ اتریوم Geek Pub استفاده شده است. می توانید برای کاهش هزینه ها از نسخه HX850i و نسخه بدون-LINK استفاده کنید.

  1. EVGA SUPERNOVA 1000 G2

پاور ماینینگ 2. EVGA SUPERNOVA 1000 G2

این منبع تغذیه چندگانه بوده  و ۱۰۰۰ واتی است. دلیلی که در رتبه دوم قرار دارد این است که هزینه آن اندکی بیشتر از HX1000i است و هوشمند نیست.

  1. COOLER MASTER V1000

منبع تغذیه ماینینگ 3. COOLER MASTER V1000

COOLER MASTER V1000 چندگانه است، دارای گواهینامه طلایی است و دارای هزینه کلاکس عالی می باشد. تنها ایرادش این است که هوشمند نمی باشد.

  1. ROSEWILL GAMING POWER SUPPLY:

منبع تغذیه ماینینگ ROSEWILL GAMING POWER SUPPLY:

یک منبع تغذیه دارای گواهینامه برنز است و دارای هزینه کلاکس پائین می باشد. برای کاربران با بودجه محدود مناسب است. این منبع تغذیه ۱۰۰۰ واتی است و نیازهای اکثر ریگ ها را تأمین می کند. اگرچه، کاملاً ماژولار نیست. باید با کابل های آویزان در پشت منبع تغذیه کنار بیایید، حتی اگر از آنها استفاده نمی کنید. همچنین، این منبع تغذیه هوشمند نیست. قیمت آن نیز مقرون به صرفه است.

https://coiniran.com/?p=36083
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا
0
دیدگاه خود را با کوین ایران به اشتراک بگذارید!x