بحث آزادچندرسانه‌ای

بهترین کیف پول مونرو (XMR) در سال ۲۰۱۹

یافتن کیف پول مونرو مناسب کار ساده ای نیست، و حدس می زنیم این مسئله برای بسیاری از کاربران ملموس باشد. اما خبر خوب اینکه، چندین کیف پول مونرو برای رفع نیازهای کاربران مختلف ارائه شده است و به نظر می رسد با ارائه این کیف پول ها چنین مشکلی مرتفع شود.

در این راهنما، قصد معرفی کیف پول مونرو برای استفاده در سیستم های ویندوز، مک، لینوکس و همچنین ios و اندروید را خواهیم داشت. باید بدانید که در حال حاضر، کیف پول های سخت افزاری نیز برای پشتیبانی از مونرو در دسترس هستند. اما قبل از آنکه وارد این بحث شویم، اجازه دهید توضیح دهیم چرا ارائه کیف پول مونرو به تأخیر افتاد. در حقیقت، مونرو یک پول اختصاصی بسیار ایمن است و دارای معماری پیچیده ای می باشد. به همین دلیل ارائه کیف پول مونرو و بویژه کیف پول سخت افزاری زمانبر بوده است. اگرچه، این مشکل کاملاً رفع شده است و در حال حاضر کیف پول های معتبر و محبوبی برای ذخیره مونرو در اختیار داریم.

بهترین کیف پول مونرو در سال ۲۰۱۹:

Ledger Nano X (کیف پول سخت افزاری توصیه شده)

کیف پول موترو - Ledger Nano x

این کیف پول مونرو یکی از انواع جدید کیف پول های سخت افزاری است که توسط شرکت Ledger SAS در سال ۲۰۱۹ ارائه شد.

به طور قطع فیچرها و امنیت بهتری را به نسبت کیف پول های سخت افزاری مشابه ارائه می دهد و بنابراین بهترین کیف پول مونرو محسوب می شود. Nano X به همراه یک باتری ارائه شده است و می تواند از طریق بلوتوث با ios و اندروید ترکیب شود.

در حال حاضر می توانید بیش از ۱۰۰۰ رمزارز را در آن ذخیره کنید. همچنن، امکان ذخیره بی نام مونرو در این کیف پول وجود دارد. بعلاوه، از طریق استفاده از این کیف پول امنیت سرمایه شما حتی در هنگام معامله نیز فرآهم است. در نهایت، Nano X یک کیف پول HD بدون ناظر  است. بنابراین، می توانید همیشه بر روی مونروهای خود نظارت داشته باشید.

Ledger Nano S (کیف پول سرمایه (Budget)):

کیف پول موترو - Ledger Nano S

اگر به دنیای رمزارزها علاقه مندید این کیف پول مونرو یکی از ابزارهای ضروری شما محسوب می شود. Ledger Nano S  یک کیف پول سخت افزاری می باشد، که شبیه  به یک درایو فلش کوچک بوده که دارای یک صفحه OLED می باشد.

صفحه OLED و دو دکمه کناری به شما کمک می کند که براحتی از رابط کاربری Ledger Nano S استفاده کنید. همچنین، اپ  دسکتاپ جدید Ledger Live ویژگی های جذاب دیگری را نیز ارائه می دهد. Ledger Nano S یک کیف پول HD است، که از بیش از ۷۰۰ رمزارز علاوه بر مونرو پشتیبانی می کند. اگرچه، مونرو هنوز در اپ Ledger Nano S قدیمی پشتیبانی نمی شود، اما در حال حاضر با کیف پول GUI سازگار می باشد، و این بدان معنا است که شما می توانید از مونرو در Ledger Nano S استفاده کنید.

Monerujo Wallet  (کیف پول اندرویدی):

کیف پول مونرو- Monerujo Wallet

Monerujo اولین اپ کیف پول مخصوص موبایل است، و نکته مثبت در مورد این کیف پول مونرو این است که یک اپ اندرویدی می باشد. با استفاده از این کیف پول، می توانید به محظ دریافت seed و در لحظه ای که در حال تنظیم آن هستید مونرو خود را کنترل کنید. همچنین، امکان ساخت چندین کیف پول به صورت رایگان و بسیار ساده در کیف پول Monerujo وجود دارد. از دیگر ویژگی های این کیف پول این است که از ویژگی QR پشتیبانی می کند که برای جلوگیری از خطاهای تایپی در هنگام وارد کردن آدرس بسیار کاربرد دارد.

اگر تمایل دارید که بیت کوین را به صورت بی نام انتقال دهید، می توانید از کیف پول  Monerujo استفاده کنید. کیف پول Monerujo با XMR.to یکپارچه شده است که از طریق آن می توانید ضمن حفظ اطلاعات خود به هر آدرسی بیت کوین ارسال کنید.

Cake Wallet (کیف پول موبایل):

کیف پول مونرو- Cake Wallet

کیف پول Cake تنها کیف پول مونرو است که چندزبانه می باشد. البته، این کیف پول فقط برای کاربران iOS می باشد،  با استفاده از این کیف پول و seed 13 کلمه ای که کیف پول Cake ایجاد کرده است می توانید دسترسی کامل به رمزهای اختصاصی خود داشته باشید. همچنین، استفاده از این کیف پول این امکان را به شما می دهد تا کیف پول های جدیدی ایجاد کنید و seed معاملات خود را تنظیم کنید. بعلاوه، ویژگی تشخیص چهره کیف پول iOS امنیت را افزایش می دهد.

این کیف پول در حال حاضر به زبانهای ماندارین، روسی، اسپانیایی، آلمانی، هندی، کره ای، ژاپنی، پرتغالی، لهستانی، هلندی، و زبانهای دیگر در دسترس است.

Edge Wallet (کیف پول موبایل):

کیف پول مونرو- Edge Wallet

آیا کیف پول Monero ساده تری نیاز دارید؟  Edge Wallet یک کیف پول چند-ارزی برای کاربران اندروید و iOS می باشد. نکته مثبت در مورد این کیف پول این است هم در اندروید و هم در آی او اس وجود دارد. از طرفی دیگر، این کیف پول کاربری ساده ای دارد و بسیار سریع است.  درنتیجه بهترین کیف پول به لحاظ راحتی کاربری ساده می باشد.

برای استفاده از Edge، نیازی به گرفتن نسخه پشتیبان از seed و یا رمز اختصاصی ندارید. به جای آن، می توانید با تنظیم لاگین و پسورد برای کیف پول خود به طور مستقیم شروع به کار کنید.

اگر از Edge wallet به منظور ذخیره سکه های مونرو استفاده می کنید، برای افزایش لایه های امنیتی، از  لاگین Biometric TouchID و FacelD استفاده کنید.

Atomic Wallet (کیف پول دسکتاپ):

این کیف پول Monero به تازگی وارد فضای کیف پول رمزنگاری شده است. در حال حاضر، یک کیف پول چند-ارزی مخصوص دسکتاپ می باشد، که علاوه بر مونرو بیش از ۳۰۰ رمزارز را پوشش می دهد. علاوه بر دریافت، ذخیره، مدیریت مونرو در Atomic wallet، می توانید از صرافی بدون ناظر Atomic Swap که دارای سیستم سفارش نامتمرکز می باشد، استفاده کنید. این کیف پول برای سیستم های ویندوز، مک، Ubuntu، Debian، و Fedora و غیره در دسترس است.

Monero GUI Wallet (کیف پول دسکتاپ):

کیف پول مونرو - Monero GUI Wallet

این کیف پول مونرو رسمی بوده و توسط توسعه دهندگان مونرو ارائه شده است. این کیف پول بسیار حجیم بوده و نیاز به اجرای نود کامل مونرو دارد، به همین دلیل باید بلاک چین مونرو را به صورت کامل دانلود کنید. مرحله سینک بلاک چین بیش از چندین ساعت زمان نیاز دارد. پس از کامل شدن این مرحله، می توانید اقدام به تنظیم کیف پول بدون ناظر مونرو بوسیله seed 25 کلمه ای، کنید.

Monero Offline Wallet (کیف پول کاغذی):

کیف پول مونرو - Monero Offline Wallet

اگر به کیف پول های کاغذی علاقه مند هستید، این کیف پول Monero انتخاب مناسبی برای شما است. با استفاده از این کیف پول می توانید کیف پول کاغذی مونرویی ایجاد کنید که کاربری ساده ای دارد. این کیف پول دارای جفت رمز اختصاصی و seed  پرینت شده می باشد. البته، استفاده از این کیف پول برای همه توصیه نمی شود چراکه باید در استفاده از آن بسیار محتاط باشید. اگر کیف پول سخت افزاری مثل Ledger Nano S دارید به کیف پول کاغذی نیازی نخواهید داشت.

MyMonero (کیف پول تحت وب)

کیف پول مونرو- MyMonero

MyMonero یکی دیگر از کیف پول های رسمی می باشد که توسط مونرو ارائه شده است، و از ویژگی آن این است که بسیار سبک می باشد.

برای استفاده از این کیف پول نیازی به دانلود تمام بلاک چین ندارید به این دلیل که این کیف پول تحت وب است می توانید براحتی از آن استفاده کنید. البته به نکات احتیاطی که تیم مونرو منتشر کرده است، توجه کنید:

MyMonero یک کیف پول براساس وب می باشد که به شما اجازه می دهد از مونرو استفاده کنید بدون اینکه نیازی به اجرای نود کامل مونرو داشته باشید. اگرچه، به این دلیل که هر راحتی هزینه ای دارد: انتقال امن کد به مرورگر شما برای این کیف پول بسیار دشوار است. این یعنی استفاده از MyMonero در حجم بالا بسیار ریسکی است. به همین دلیل توصیه می شود که مبالغ بالا را در آن نگهداری نکنید. به منظور ذخیره بلند-مدت مونرو نیاز به ایجاد کیف پول cold با استفاده از MoneroAddress و یا موارد مشابه خواهید داشت.

https://coiniran.com/?p=32491
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا
0
دیدگاه خود را با کوین ایران به اشتراک بگذارید!x