ترید و سرمایه گذاری

قیمت 6000 دلاری بیت کوین؟ سقوط دوباره قیمت پس از یک ریکاوری کوتاه

سرمایه گذاران باید به نمودار خطی نیز توجه داشته باشند چرا که سقوط ناگهانی pennant می تواند احتمال رسیدن بیت کوین به زیر 6000 دلار در پایان هفته را تقویت کند.

به گزارش کوین ایران به نقل از کوین دیسک، مسیر آخرین مقاومت بیت کوین به سمت پایین است. در زمان نوشتن ای مطلب، هر بیت کوین با کاهش سه درصدی نسبت به بالاترین قیمت امروز به قیمت 6340 دلار در Bifinex معامله می شد. درصد بالایی از این کاهش (حدود 100 دلار) در فاصله یک ساعت قبل از نوشتن این مطلب اتفاق افتاد.

بیشتر بخوانید: اختصاصی: بلاک چین و رمز ارز ها ، تکنولوژی نوین در صنعت بیمه ایران

وضعیت تغییرات قیمت بیت کوین

ریکاوری جزئی از کمترین قیمت روز قبل (یعنی 6300 دلار) که با توجه به شاخص قدرت نسبی (RSI) کوتاه مدت دیروز گزارش شده بود بر اثر شرایط فروش بیش از حد اتفاق افتاد. مهمتر از همه، این واقعیت که سود حاصل شده به سرعت از بین می رود، نشان دهنده ادامه قدرتمند احساسات نزولی [بازار خرسی] است و افزایش (pop) جزئی به احتمال زیاد، دوباره موتور ها را برای فروش یکجا و ارزان بیشتر شارژ کرده است. بعد از دوره تقویت شاخص های گاوی در طول سه هفته گذشته، در حال حاضر نمودار های تکنیکال به سمت خرس ها منتقل شده است. در نتیجه، یک کاهش به سمت 6000 دلار نمی تواند دور از انتظار باشد.

نمودار ساعتی Bitcoin

نمودار ساعتی بیت کوین
Bitcoin Hourly chart/ Source

همانطور که در نمودار بالا دیده می شود، آخرین candle ساعتی یک شکست نزولی از الگوی افزایشی wedge را تأیید می کند که این موضوع سیگنالی برای پایان ریکاوری تکنیکال است.

میانگین های حرکتی (Moving Averages-MA) اصلی – 50 ساعته، 100 ساعته و 200 ساعته – به نفع خرس ها در حال توسعه به سمت پایین هستند. مهمتر از همه، RSI با خرس ها هماهنگ بوده و به زیر 50 آمده است.

نمودار روزانه Bitcoin

نمودار روزانه بیت کوین
Bitcoin Daily chart/ Source

بر اساس نمودار روزانه، بیت کوین روز چهارشنبه با یک افزایش شکاف wedge رو به رو شده است و این موضوع پایان افزایش قیمت آغاز شده از پایه 5859 دلاری در 14 آگوست و قرار گیری کنترل در دست خرس ها را نشان می دهد. علاوه بر این، تاثیر منفی قیمت دیروز نیز تقویت کننده روند نزولی بود.

سرمایه گذاران باید به نمودار خطی نیز توجه داشته باشند چرا که سقوط ناگهانی pennant می تواند احتمال رسیدن بیت کوین به زیر 6000 دلار در پایان هفته را تقویت کند.

چشم انداز

  • بیت کوین می تواند زیر 6300 دلار (کمترین قیمت دیروز) نیز پذیرش پیدا کرده و در طول آخر هفته به سمت حمایت حیاتی 6000 دلاری حرکت کند.
  • کاهش قیمت Bitcoin به زیر 6000 دلار در پایان هفته می تواند نشان دهنده احیای بلند مدت بازار خرسی باشد.
  • در سمت مخالف، یک ریکاوری تکنیکال در بالاتر از 6550 دلار (بالاترین قیمت امروز) دیده شده است اگر چه با توجه به روند نزولی میانگین های متحرک روزانه ممکن است این دستاورد ها پایدار نباشد.

بیشتر بخوانید: چگونه می توانیم از سرقت بیت کوین و رمز ارز خود جلوگیری کنیم؟

توجه!

دیدگاه هایی که در این مقاله ارائه شده اند، متعلق به نویسنده می باشند و لزوماً مربوط به Coiniran نمی باشد و نباید به آن نسبت داده شود. داده های مربوط به بازار ها و رمز ارز ها فقط برای اهداف اطلاعاتی ارائه شده اند و نباید به عنوان مشاوره تجاری مورد استفاده قرار گیرند.

Source & image

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا