بحث آزادچندرسانه‌ای

سه دلیل برای کاهش قیمت بیت کوین و سایر رمزارزها

بازار رمزارز ۱۳ بیلیون دلار در ۲۴ ساعت گذشته کاهش داشته است، که منجر به کاهش بسیاری از ارزهای دیجیتالی دیگر شده است، که بیت کوین نیز در این بین است. در این پست سه دلیل کاهش قیمت آن را بررسی می کنیم.

امروز و دیروز، هر کسی که بیت کوین داشت متوجه کاهش قیمت شد (۵.۲۶ درصد).

اصلاح قیمت بیت کوین حدود ۸۵۰۰ دلار است. سؤالی که ممکن است پرسیده شود این است که آیا قیمت به سطح ۹۲۰۰ دلار برخواهد گشت؟

پس از اصلاح سالم، پاسخ به این سؤال ممکن است محتمل باشد. اگرچه، نگرانی ها رو به افزایش است که بسیاری از کاتالیزگرها ایناتفاق را یک شکست شدید قلمداد می کنند.

اسکم PLUS TOKEN

همانطور که اخیراً توسط بیت کوین گزارش شده است، حاقل ۱۱۹۹۹ بیت کوین از اسکم PlusToken به آدرس ناشناخته ای رفته است-که دارای ارزش کلی بیش از ۱۰۷,۰۰۰,۰۰۰ دلار بوده است. جدا شدن این مقدار یعنی راحت تر است که ترکیب شود. تقسیم این بیت کوین ها ممکن است نشانه ای باشد که آنها برای یک سفارش فروش بزرگ در حال آماده سازی هستند، که ممکن است مانع ریکاوری قیمت بیت کوین شود.

با اینکه قیمت شکنی اتفاق نمی افتد، اما این احتمال وجود دارد که بازار در جهتی حرکت کند که برخی از معامله گران به سمت دارایی های پایدارتر حرکت کنند.

تأثیر ویروس کرونا بر قیمت بیت کوین

در این مورد بحث هایی وجود دارد زیرا بسیاری از تحلیل گران در گذشته پیش بینی کرده بودند که قیمت بیت کوین به دلیل کرونا افزایش خواهد داشت زیرا دارایی های پیشرو احتمالاً توسط صندوق ها برای پوشش ریسک مالی مورد استفاده قرار بگیرند.

همچنان، نگرانی هایی وجود دارد که کاهش اخیر بیت کوین و وضعیت خرسی شدیداً با ویروس کرونا در ارتباط است.

ویروس کرونا بشدت روی جامعه تأثیر داشته است. برخی افراد در جامعه بر این باورند که تأثیر کرونا بر حوادث رمزارز و زیرساخت های استخراج مرتبط است.

اگرچه این موارد کاملاً مشخص نیست و همگی ایده هستند زیرا شواهد کافی در دست نیست.

درواقع، معلوم نیست چطور اتمام استخراج می تواند بر علاقه به بیت کوین تأثیر بگذارد. پروتکلی طراحی شده است که سختی استخراج را هر دو هفته یکبار تنظیم می کند، یعنی عدم استخراج یک اثر محدود در سرعت پردازش دارد.

این یعنی تأثیر ویروس کرونا بر بسته شدن زیرساخت های استخراج به طور طبیعی توسط پروتکل خنثی می شود.

اگرچه، احتمال قوی تر نشان می دهد که ویروس کرونا تقاضا برای رمزارز را کاهش می دهد، زیرا افراد با احتمال شیوع گسترده تر شروع به تبدیل آن به فول فیات کرده اند.

احتکار ماینرها

پیش از نصف شدن پاداش در می، صاحبان بیت کوین بیشتر تمایل داشتند تا در مواقعی که فکر می کردند عرضه کاهش و تقاضا افزایش می یابد دارایی های خود را نگه دارند.

همین سناریو در مورد ماینرها نیز وجود دارد، که بخش بزرگی از ذخایر بیت کوین را دارند.

خوش بینی نسبت به نصف شدن پاداش بیت کوین ممکن است کاهش حجم معامله را توجیه کند که همانطور که توسط تحلیل گران گفته شده بود، نشانه ای از عقب نشینی مالی است. اگر این کاهش حجم معاملات ادامه یابد، ریکاوری نامحتمل تر می شود.

خوشبختانه، اگر احتکار ماینر دلیل اصلی باشد، جای نگرانی در طولانی مدت وجود ندارد. این نشان می دهد که رفتار معامله گرانی که خرسی بودند می تواند درواقع عقاید گاوی داشته باشند که تقاضای بیت کوین پس از استخراج افزایش خواهد داشت. در این مورد، کاهش موقت است.

https://coiniran.com/?p=37458
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا
0
دیدگاه خود را با کوین ایران به اشتراک بگذارید!x