ایستگاه خبر

گزیده اخبار حوزه بلاک چین و رمز ارز ها از ۱۲ تا ۱۸ مرداد ۹۸

راهنمای مطالعه نمایش

رمز ارز ها

تقاطع طلایی رویت شد؛ آیا قیمت بیت کوین به ۵۰۰ هزار دلار می‌رسد؟

نمودار سه روزه‌ی قیمت بیت کوین «تقاطع طلایی» را نشان می‌دهد. این اتفاق قبلا در سال ۲۰۱۶ رخ داده و منجر به رشد ۴۹۰۰٪ قیمت بیت کوین شده است. تقاطع طلایی زمانی اتفاق می‌افتد که میانگین متحرک کوتاه مدت (در این تحلیل ۵۰ روزه) میانگین متحرک بلند مدت (در این تحلیل ۲۰۰ روزه) را به سمت بالا قطع کند. تقاطع طلایی یک سیگنال قدرتمند صعودی برای سرمایه‌گذاران محسوب می‌شود.

EA9sLdgWsAAVqbT 1

با این حال، اگر تقاطع طلایی تثبیت نشود ممکن است شاهد تقاطع مرگ و افت شدید قیمت بیت کوین باشیم.

توجه داشته باشید که این مطلب یک مشاوره برای خرید و فروش نیست. سرمایه‌گذاران نیاز به اطلاعات بیشتری برای انجام معاملات دارند و خودشان مسئول معاملاتشان هستند.

افشا: نویسنده مقداری بیت کوین و دیگر رمز ارز ها را نگهداری می‌کند.

Source

Dan McArdle، بنیانگذار شرکت تحلیلی Messari، در مورد موضوع «استفاده از بیت کوین در برابر طلا» گفت: بیت کوین می‌تواند طی سال‌های آینده رفتار قیمتی طلا را دنبال کند و ممکن است آنچه برای طلا پس از بحران مالی ۲۰۰۸ اتفاق افتاد برای BTC/USD تکرار شود.

آمارها نشان می دهند سرمایه‌گذارانی که به دنبال فرار از تورم یا خروج از یوآن چین هستند، روی بیت کوین سرمایه گذاری می‌کنند. از طرفی Peter Schiff معتقد است که طلا در نهایت بهتر از سرمایه‌گذاری روی رمز ارزهاست و چینی‌ها به عنوان یک دارایی امن به بیت کوین نگاه نمی‌کنند.

‌کاربران بیت کوین احتمالا به افزایش شدید کارمزد تراکنش‌ها واکنش نشان نمی‌دهند؛ چرا؟

از سال ۲۰۱۳ که توجهات روزافزون به سمت بیت کوین (BTC) جلب شده است، همواره این سوال مطرح بود که آیا تمرکز اصلی بیت کوین باید روی پرداخت‌های خرد باشد یا ذخیره ارزش؟ گفته می‌شود بهبودهایی مانند سگویت که اخیرا به بالاترین سطح پذیرش رسیده است، راه را برای پذیرش بیت کوین، هم به عنوان طلای دیجیتال و هم در مسیر پیشرفت به سمت سیستمی همچون پی‌پال هموار کرده است.

با شروع سال ۲۰۱۶ بسیاری از کاربران از بالا بودن کارمزد تراکنش‌ها شکایت داشتند اما این مساله مانع رسیدن قیمت بیت کوین به حدود ۲۰ هزار دلار در پایان سال ۲۰۱۷ نشد. در آن زمان بخاطر گمانه‌زنی‌های بسیار درمورد قیمت بیت کوین، مردم به پرداخت ۲۰ تا ۳۰ دلار کارمزد تراکنش در هر بلاک اهمیت نمی‌دادند. به نظر می‌رسد بخاطر نوپا بودن این صنعت این تفکر هنوز هم رواج دارد. چراکه، همبستگی آشکاری میان حجم تراکنش روی صرافی‌ها و کارمزد تراکنش‌ها در نمودار تاریخی مشاهده می‌شود.

ueditor 8b90b8e823c83e36d0a3755f4190a2ae 2

در این نمودار از داده‌های حجم معاملات «Real 10» شرکت Messari استفاده شده است. با توجه به این داده‌ها به نظر می‌رسد کارمزد تراکنش‌های شبکه بیت کوین سطح قیمت روزانه بیت کوین را دیکته می‌کند. همچنین، داده‌های Chainalysis نشان می‌دهد که ۹۰ درصد فعالیت‌های کل شبکه بیت کوین در سه سال گذشته روی صرافی‌ها اتفاق افتاده است.

Source

رکورد جدید نرخ هش بیت کوین از فعالیت معادل بیش از ۱۰۰ هزار ASIC خبر می‌دهد!

نرخ هش بیت کوین (BTC) که موجب امنیت بیشتر شبکه می‌شود، بار دیگر رکورد جدید ثبت کرد. طبق داده‌های BTC.com، در لحظه نگارش این خبر میانگین نرخ هش استخراج بیت کوین در دو هفته گذشته به ۷۱.۷۴ EH/s رسیده است. این درحالیست که سختی استخراج بیت کوین روز دوشنبه عدد ۵۸۶۶۷۲ (معادل ۶.۹۴ EH/s) ثبت کرده که نسبت به اواسط ماه جولای جهش ۱۰.۸۸ درصدی را نشان می‌دهد. بطور ضمنی این آمار با فعالیت بیش از ۱۰۰ هزار ASIC در شبکه بیت کوین طی دو هفته گذشته معادل است.

2019 08 04 220331

Source

همبستگی میان قیمت بیت‌کوین و طلا در سه ماه گذشته تقریبا دو برابر شده است

آخرین گزارش‌ بلومبرگ که در تاریخ ۷ اوت منتشرشده، حاکی از آن است که همبستگی قیمتی بین طلای حقیقی و طلای مجازی (اصطلاحی که برای بیت‌کوین رایج است) در سه ماه اخیر دو برابر شده است.

مطابق با آمار درحالی‌که ضریب همبستگی میان طلا و بیت‌کوین در سال گذشته ۰.۴۹۶ بوده، این عدد در سه ماه گذشته سال جاری به ۰.۸۳۷ رسیده است.

گزارش تأکید کرده است که ۳ ماه زمان کوتاهی برای استناد به آمار است و ضریب همبستگی رابطه‌ی علت و معلولی بین دو دارایی برقرار نمی‌کند. همچنین وجود تتر – و نه نیروی بالقوه خود بازار – در حفظ این همبستگی بی‌تأثیر نبوده است.

شایان‌ذکر است که ضریب همبستگی، ابزاری آماری برای تعیین نوع و درجه‌ یک متغیر کمی با متغیر کمی دیگر است. این ضریب بین ۱ تا ۱- است و در صورت عدم وجود رابطه بین دو متغیر، برابر صفر در نظر گرفته می‌شود. اگر این ضریب به یک نزدیک باشد بیانگر رابطه مستقیم کامل بین دو متغیر است، رابطه مستقیم یا مثبت به این معنا که اگر یکی از متغیرها افزایش (کاهش) یابد، دیگری نیز افزایش (کاهش) می‌یابد.

Source

سرانجام بیت کوین (BTC) به صف دارایی های امن خزانه‌داری آمریکا پیوست

به گفته Chris Reinertsen، مدیر ارشد بازاریابی Rhythm Technologies، بیت کوین به صف دارایی‌های امن پیوست. دارایی‌های امن دارایی‌هایی هستند که سرمایه گذاران هنگام افزایش عدم اطمینان جهانی، برای فرار از دارایی‌های پرریسک مانند سهام، پول خود را آن قرار می دهند.

خزانه‌داری آمریکا، طلا و فرانک سوئیس را بطور سنتی جز دارایی های امن محسوب می‌کند و اخیراً بیت کوین (BTC) را نیز به این لیست اضافه کرده است.

2019 08 08 045606

Reinersten معتقد است جنگ تجاری ایالات متحده و چین در هفته‌های اخیر عدم قطعیت جهانی را افزایش داده و ارزش یوان چین در برابر دلار آمریکا به تازگی به کمترین میزان در ۱۱ سال گذشته رسیده است.

برخی نیز معنقدند که خرید بیت کوین به دنبال کاهش ارزش یوان در برابر دلار نمی‌تواند یک استراتژی سرمایه گذاری محتاطانه باشد. Keith Hilden موسس Relex Capital، یکی از این افراد است و معتقد است که افزایش اخیر قیمت بیت کوین بخاطر دلالی است، چراکه بازارها سعی می‌کنند نقطه تعادل خود را بیابند.

Source

به دنبال استخراج بلاک‌های ۲۱۰ مگابایتی BSV به سه زنجیره تقسیم شد!

به دنبال انشعاب سخت اخیر BSV که حجم هر بلاک از ۱۲۸ مگابایت به دو گیگابایت افزایش یافت، این شبکه به سه زنجیره تقسیم شد. پس از استخراج بلاک‌های ۲۱۰ مگابایتی ۱۷٪ نودها با مشکل مواجه شدند و نتوانستند این بلاک‌ها را دریافت کنند.

طبق گزارش BitMEX، حدود ۶۵٪ نودها در زنجیره جدید، ۱۷٪ در بلوک‌های ۲۱۰ مگابایتی و ۱۹٪ به روزرسانی انجام نداده و در زنجیره پیش از انشعاب سخت فعالیت می‌کنند.

2019 08 05 000803

بدین ترتیب، استخراج کنندگان زنجیره‌های کوچکتر مقداری ضرر می‌کنند چراکه احتمالا این زنجیره‌ها متروکه خواهند شد. با اینکه این اولین باری‌ست که انشعابی برای استخراج بلاک‌های گیگابایتی ایجاد می‌شود، ممکن است شاهد تقسیم شدن شبکه به چندین انشعاب باشیم.

BSV یک انشعاب سخت از بیت کوین کش (BCH) است که آن هم یک انشعاب سخت دیگر از بیت کوین (BTC) می‌باشد و با هدف افزایش سایز بلاک از ۱۲۸ مگابایت به ۲ گیگابایت به منظور حل مساله مقیاس‌پذیری راه اندازی شد.

Source

با نصف شدن پاداش استخراج لایت کوین (LTC) روند انفجاری قیمت آغاز شده است

پاداش استخراج بلاک لایت کوین از ۲۵ LTC به ۱۲.۵ LTC کاهش یافت. تا زمان نگارش این خبر حدود ۷۵٪ کل لایت‌ کوین‌ ها استخراج شده‌اند. سختی شبکه پس از این اتفاق ۱۵.۹۳ میلیون و نرخ هش ۴۵۳.۵ TH/s بود.

طبق توئیت چارلی لی، بنیانگذار لایت کوین، به نظر می‌رسد ماینرها دستگاه‌های خود را خاموش نکرده‌اند چراکه نرخ استخراج هر بلاک در شبکه بطور میانگین به ۱.۴ دقیقه رسیده که بسیار سریعتر از ۲.۵ دقیقه مورد انتظار است.

EBMzv6pUEAAPBlt

Source

بررسی نرخ هش، سختی شبکه رفتار جامعه لایت کوین (LTC) پس از هالوینگ

در تاریخ ۵ آگوست ۲۰۱۹ لایت کوین (LTC) دومین هالوینگ (halving) خود را از سر گذراند که طی آن پاداش استخراج هر بلاک از ۲۵ LTC به ۱۲.۵ LTC و سرعت استخراج به ۲.۵ دقیقه برای هر بلاک رسیده است. لازم به ذکر است که پدیده‌ی هالوینک هر ۸۴۰ هزار بلاک اتفاق می‌افتد.

از ابتدای سال ۲۰۱۹، نرخ هش لایت کوین با سرعت زیادی در حال رشد است و نسبت به هالوینگ هم توجهی از خود نشان نداده و نسبتا پایدار بوده است که نشان می‌دهد که اکثر استخراج کنندگان لایت کوین نسبت به کاهش پاداش استخراج نگران نیستند.

سختی شبکه LTC هم تغییرات خارج از انتظار کمی داشته و تا زمان نگارش این خبر کمتر از یک درصد کاهش یافته است. سختی شبکه با زمان استخراج یک بلاک، نرخ هش و امنیت شبکه رابطه مستقیم دارد.

Source

تتر (USDT)، محبوب‌ترین مقصد برای در امان ماندن مبادله کنندگان رمز ارزها از نوسانات

به گزارش وب‌سایت خبری ABM Crypto، در خلال افزایش قیمت اخیر بیت‌کوین در ماه ژوئن، مبادله بیت‌کوین به تتر با ۶.۸ درصد کاهش، هنوز محبوب‌ترین تبدیل میان مبادله کنندگان رمز ارزهاست.

با استناد به آمار منتشرشده Crypto Compare در ماه می، تبدیل بیت‌کوین به تتر ۷۶.۲ درصد کل تراکنش‌های بیت‌کوین با پول‌های فیات و ارزهای با قیمت ثابت را شامل شده است. برای ماه ژوئن اما این آمار به ۶۹.۴ درصد رسیده است.

Source

BTC

مطابق با این آمار ارزهای Paxos Standard ،USD Coin و TrueUSD به ترتیب در جایگاه‌های بعدی بیشترین تراکنش‌های بیت‌کوین قرار دارند.

BTCstable

در میان پول‌های فیات اما ۶۰ درصد تبدیل‌های بیت‌کوین در ماه می به دلار بوده که این آمار در ماه ژوئن با ۴.۳ درصد کاهش روبه‌رو شده است. در همین ماه ین ژاپن با ۱.۶ درصد افزایش نسبت به ماه می، در جایگاه دوم پول‌های فیات محبوب مبادله کنندگان بیت‌کوین قرار گرفته است.

BTC fiat

گفتنی است که در ماه ژوئن، ۹۲ درصد تبدیل بیت‌کوین به پول‌های فیات، به دلار آمریکا، ین ژاپن، یورو و ون کره جنوبی بوده است.

Source

۸۰ درصد کل تترهای (USDT) عرضه شده بازار در چنگال ۳۰۰ آدرس است!

شرکت تحقیقاتی Coin Metrics طی گزارشی ادعا می‌کند ۳۱۸ آدرس صاحب حداقل یک میلیون تتر (USDT) هستند. این مقدار، ۸۰٪ کل تترهای عرضه شده است. همچنین، صرافی‌های بایننس و بیتفنیکس از جمله نهنگ‌های تتر شناخته شده‌اند.

طبق گزارش نحوه توزیع تتر با بیت کوین (BTC) به کلی متفاوت است چراکه ظاهرا نهنگ‌های تتر حدود ۲۰٪ بیت کوین‌ ها را در اختیار دارند. این در حالیست که توزیع بیت کوین یکنواخت‌تر است و بیش از ۲۰ هزار آدرس بیت کوین معادل حداقل یک میلیون دلار دارایی نگهداری می‌کنند.

2019 08 08 041356

با این وجود، به نظر می‌رسد نهنگ‌های تتر می‌توانند به تنهایی روی قیمت بیت کوین تاثیرگذار باشند. به گفته‌ی Sid Shekhar، همبنیانگذار TokenAnalyst، هر وقت که مقدار زیادی USDT به بازار تزریق می‌شود، نوسانات بیت کوین نگران‌کننده می‌شوند.

2019 08 08 041451

Source

آخرین گزارش از وضعیت پلتفرم‌های ساخت اپلیکیشن غیرمتمرکز؛ Tron، EOS و ETH

ورود دیر هنگام ترون (Tron) به عرصه ساخت اپلیکیشن‌های غیرمتمرکز مانع پیشی گرفتن آن از رقبایش نشد و ترون با بیش از ۵۵۱ عدد DApp طی هفته اخیر از اتریوم و EOS پیشی گرفته است. حجم مبادلات DApp های ترون طی ۲۴ ساعت گذشته به ۱۸.۶ میلیون دلار رسید و EOS و ETH را پشت سر گذاشت. بیشتر این حجم از طریق اپلیکیشن WINK که اخیرا توکن WIN را در Binance Launchpad ساخته، آمده است.

EBcW18pUcAEESBh

EBcW18nU8AAKYSE

EBcW18oUIAES R

 

طبق این گزارش، در هفت روز اخیر حجم مبادلات ترون ۱۰۰۰۸۲۷۳۵ و برای اتریوم و EOS به ترتیب ۷۵۴۷۲۷۷۴ و ۶۰۵۳۶۰۲۲ است. هرچند به نظر می‌رسد EOS از لحاظ تراکنش‌ها و تعداد کاربر وضعیت بهتری نسبت به ترون و ETH داشته باشد. تعداد تراکنش‌های EOS طی دوره هفت روزه ۲۱۰۴۳۵۸۶ و برای ترون و اتریوم به ترتیب ۹۸۰۰۴۹۲ و ۴۵۸۲۸۵ بوده است.

همچنین، EOS با ۸۵۰۸۵۳ کاربر مقام اول را طی هفت روز کسب کرده و ترون با ۲۶۹۲۲۷ کاربر و اتزیوم با ۱۳۸۵۹۰ کاربر در جایگاه‌های بعدی هستند. با اینکه اتریوم بیش از ۱۰۰۰ اپلیکیشن غیرمتمرکز بر بستر خود دارد به نظر نمی‌رسد نسبت به رقبایش برتری دیگری داشته باشد.

Source

آیا Brave غیرمتمرکز است؟ هرکسی میتونه به هرکسی ببخشه، ولی برداشت؟ اوه نه متأسفم

مرورگر Brave درنهایت به کاربران خود اجازه برداشت توکن BAT را داده است. متأسفانه اما این برداشت بدون انجام پروسه تأیید هویت امکان‌پذیر نیست.

این مرورگر با ایجاد فرآیند تأیید هویت، میلیون‌ها کاربر خود را که به امید ظهور یک مرورگر مورد اعتماد و غیرمتمرکز به  استفاده از آن پرداخته بودند، ناامید کرده است.

همچنان اما این مرورگر حرف‌های زیادی برای گفتن دارد. تیم توسعه‌دهنده آن به دنبال اضافه کردن قابلیت‌های دیگری به پلت فرم خود هستند. هم برای علاقه‌مندان به این مرورگر و هم برای منتقدان آن دانستن اینکه این پلت فرم چه مقدار متمرکز است، ضروری به نظر می‌رسد.

مرورگر Brave به کاربرانی که تبلیغاتش را مشاهده کنند از ماه مارس تا کنون توکن BAT پرداخت می‌کند. کاربران اما تاکنون اجازه برداشت این توکن ها را نداشتند و فقط می‌توانستند موجودی خود را به منتشرکننده‌های مورد علاقه خود اهدا کنند. این فرآیند کاملا غیرمتمرکز انجام می‌شد و کمپانی نمی‌توانست کاربران را از انجام این کار منع کند.

برداشت موجودی اما داستان دیگری دارد. کاربران برای برداشت موجودی BAT خود باید از طریق شریک تجاری Brave، شرکت Uphold این کار را انجام دهند. این شرکت اما وابسته به سیستم بانکی است و بر اجرای قوانین KYC خود را ملزم می‌داند. به این معنی فرآیند برداشت این توکن متمرکز انجام می‌شود. حال باید دید توسعه‌دهندگان این مرورگر چه راه‌حلی را برای علاقه‌مندان به فرآیندهای غیرمتمرکز ارائه می‌دهند.

Source

صرافی‌ها

تثبیت حکمرانی بایننس بر بازار رمز ارز ها با حجم مبادلات ماهانه ۴۲.۱ میلیارد دلاری

CryptoComp، ارائه‌دهنده داده‌های دارایی‌های دیجیتال، یک راهنما از صرافی‌های رمز ارز با هدف رتبه‌بندی آنها راه‌اندازی کرده و در گزارش اخیرش رتبه‌بندی حجم معاملات را در دسته‌بندی‌های مختلف منتشر کرده است.

طبق این گزارش، بایننس (Binance)، با میانگین حجم ماهانه ۱.۶ میلیارد دلار، حجم تجمعی ماهانه ۴۲.۱ میلیارد دلار و رشد ۱۲.۷٪ نسبت به ماه می بزرگترین صرافی رمز ارز و در صدر لیست «متوسط حجم روزانه مبادلات رمز ارز به رمز ارز» قرار گرفته است. ۱۸۵ رمز ارز و ۵۸۴ جفت معاملاتی در بایننس لیست شده‌اند.

bin

صرافی چینی ZB با ۷۳ رمز ارز لیست شده و حجم متوسط ماهانه  ۱.۳ میلیارد دلار، حجم تجمعی ۳۹.۳ میلیارد دلار و ۸.۴٪ رشد نسبت به ماه می در رده دوم و صرافی سنگاپوری CoinBene با حجم متوسط ماهانه ۱.۲ میلیارد دلار، حجم تجمعی ماهانه ۳۸ میلیارد دلار و ۳.۹٪ رشد نسبت به ماه می در رده ی سوم لیست بزرگ‌ترین صرافی‌ها قرار گرفته‌اند.

همچنین رتبه بندی «متوسط حجم روزانه مبادلات فیات به رمز ارز» به شرح ذیل منتشر شده است.

fiat

با وجود هک، صرافی رمز ارز کره‌ای Bithumb با میانگین حجم روزانه ۴۶۳.۵ میلیون دلار، حجم تجمعی ماهانه ۱۳.۹ میلیارد دلار و ۳۷٪ سقوط نسبت به ماه می در صدر این جدول قرار دارد. همچنین، صرافی Coinbase با میانگین حجم روزانه ۴۲۴.۱ میلیون دلار، حجم تجمعی ماهانه ۱۲ میلیارد دلار با رشد ۱۷.۴٪ نسبت به ماه می در رده ی دوم و صرافی P2PB2B با ۲۲.۹٪ افت حجم ماهانه نسبت به ماه می در رده سوم ایستاده‌اند.

Source

تزوس (Tezos)، پانزدهمین رمز ارزی که به پلتفرم معاملاتی EToro افزوده شد

صرافی انگلیسی و شبکه‌ی اجتماعی معامله‌گران و سرمایه‌گذاران EToro، از این پس از معامله تزوس (XTZ)، ۱۶امین رمز ارز بازار، حمایت می‌کند. تزوس پانزدهمین رمز ارزیست که پس از بیت کوین(BTC)، اتر (ETH)، XRP، بیت کوین کش (BCH)، لایت کوین (LTC)، اتریوم کلاسیک (ETC)، دش (DASH)، استلار (XLM)، نئو (NEO)، ایاس (EOS)، کاردانو (ADA)، آیوتا (MIOTA)، زیکش (ZEC) و ترون (TRX) به مجموعه EToro پیوسته است.

Yoni Assia مدیرعامل و همبنیانگذار EToro تاکید کرد که این حرکت جدید بخشی از ماموریت EToro برای دسترسی هرچه بیشتر سرمایه‌گذاران به دارایی‌های مختلف است.

Source

اطلاعات قدیمی مشتری‌های صرافی بایننس (Binance) در تلگرام منتشر شده است

صبح امروز یک کاربر تلگرام با نام کاربری “Guardian M” شروع به انتشار اطلاعات ظاهری مرتبط با قوانین KYC مشتریان صرافی Binance کرده است. تمامی ۸۵۱ عکس مرتبط با KYC در یک گروه تلگرامی آپلود شده است. این تصاویر شامل پاسپورت، گواهینامه و سایر اطلاعات شخصی مشتریان این صرافی است.

مدیر اجرایی این صرافی CZ در اولین واکنش به این خبر با کم‌اهمیت دانستن اطلاعات درز کرده از مشتریان خود خواست تا آرامش خود را حفظ کنند.

بعدتر اما این صرافی در پاسخ به یک سؤال در شبکه Reddit اعلام کرده است که بین اطلاعات درز کرده و منابع موجود در سایت ناسازگاری وجود دارد. آن‌ها احتمال می‌دهند منبع انتشار اطلاعات این صرافی نبوده است و کارشناسان آن‌ها در حال بررسی منبع این اطلاعات هستند.

قابل‌ذکر است که Binance همواره بر شفافیت بین خود و مشتریانش تأکید کرده است. منبع اطلاعاتی که مورد تهاجم قرارگرفته است می‌تواند از تلفن‌های همراه تا فضاهای ذخیره ابری اطلاعات متنوع باشند.

Source

کسب وکارها

ضرر خالص ۳۱۰ میلیون دلاری بیت مین در سه ماهه نخست سال جاری

غول تولید سخت افزار استخراج Bitmain در طول سه ماهه اول امسال ضرر خالص ۳۱۰ میلیون دلاری را گزارش کرده است. کاهش تقاضا برای دستگاه‌های استخراج رده ۱۶nm بیت مین که موجب فروش این دستگاه با قیمت‌های پایین‌تر برای تامین هزینه مواد اولیه شده، دلیل اصلی این زیان اعلام شده است.

انتظار می‌رود فروش دستگاه‌های استخراج ۷nm در آینده این شرکت را به سود برساند. همچنین، عرضه اولیه سهام (IPO) بیت مین در ایالات متحده به زودی با هدف جمع‌آوری ۱ میلیارد دلار اجرایی خواهد شد.

Source

لیگ‌جزیره در دستان eToro! اعلام همکاری این شرکت با شش تیم فوتبال در لیگ‌برتر انگلستان

لیگ‌جزیره در دستان eToro! اعلام همکاری این شرکت با شش تیم فوتبال در لیگ‌برتر انگلستان
etoro-announce-partnership-with-six-premier-league-clubs

اورتون، تاتنهام، استون ویلا، کریستال پالاس، لستر سیتی و ساوت همپتون تیم‌هایی هستند که برای فصل آینده لیگ برتر با eToro قرارداد همکاری امضا کرده‌اند. همکاری این شش تیم با این شرکت باعث شده است برای دومین سال متوالی eToro بزرگ‌ترین همکار تجاری لیگ جزیره قلمداد شود:

«ما مفتخریم که اعلام کنیم بزرگ‌ترین اسپانسر لیگ جزیره هستیم. همکاری با شش باشگاه بزرگ برای دو سال متوالی نشان‌دهنده احترام و اهمیت هواداران برای ما است.»

طبق قرارداد این شرکت به‌طور ویژه باشگاه اورتون باید پلت فرم این شرکت را در هنگام فروش اجناس خود تبلیغ کند و همچنین در بازی‌های خانگی خود در گودیسون پارک از بیلوردهای تبلیغاتی این شرکت استفاده نماید.

گفتنی است که eToro یک شبکه اجتماعی تجارت است که افراد حرفه‌ای و تازه‌کار زیادی در آن فعالیت می‌کنند. در این پلتفرم می‌توان به تجارت رمز ارز، سهام و حتی کالا پرداخت و سیگنال‌های رایگان رمز ارز، فارکس و.. .دریافت کرد.

Source

آغاز همکاری ترون (Tron) با پلت فرم شرط‌بندی Unikrn! تغییر چهره تجارت رمز ارزها

جاستین سان مالک ترون همیشه دوست دارد که در صدر اخبار مربوط به رمز ارزها باشد. هفته‌ی گذشته توکن ترون بعد از بیت‌کوین با ۲۱.۶۵۳ توئیت جایگاه دوم پر خبرترین رمز ارز را به خود اختصاص داده بود. اکنون او و بنیاد ترون با یک توسعه در اکوسیستم خود به صدر اخبار بازگشته اند.

به گزارش ambcrypto بنیاد ترون با یک رسانه خبری و یک بنگاه اینترنتی شرط‌بندی ورزشی Unikrn قرارداد همکاری امضا کرده است.

بر اساس این همکاری کاربران می‌توانند از TRX و دیگر رمز ارزها در کیف پول Unikrn استفاده نمایند. بر اساس مطلب منتشرشده توسط بنیاد ترون، کیف پول Unikrn نسخه دو به سرمایه‌گذاران جدید خود ۴۰۰ درصد پاداش سپرده‌گذاری به TRX پرداخت خواهد کرد. آن‌ها هدف از این همکاری را افزایش کاربردپذیری رمز ارزها عنوان کرده‌اند و از این کیف پول به‌عنوان نخستین کیف پولی یادکرده‌اند که برای دارایی‌های دیجیتال کاربردی بهتر از نگهداری و مبادله فراهم کرده است.

Source

با بلاک‌چین، دیگر در شبکه‌های اجتماعی رایگان استاتوس تولید نکنید!

شبکه‌های اجتماعی به بخش جدایی‌ناپذیر زندگی انسان‌ها تبدیل‌شده‌اند به‌طوری‌که تصور زندگی بدون آن‌ها اکنون غیرممکن به نظر می‌رسد. در کنار پیشرفت‌های شگرف این شبکه‌ها، بلاک‌چین با افزایش محرمانگی، حفظ حقوق مؤلف و بسیاری مؤلفه‌های دیگر به کمک افزایش کارایی آن‌ها آمده است. وب‌سایت خبری Bitcoin.com در گزارشی به معرفی برخی از معروف‌ترین این شبکه‌ها پرداخته است.

شبکه Steemit پیشرو تلفیق بلاک‌چین با شبکه‌های اجتماعی بود. این شبکه که در جولای ۲۰۱۶ راه‌اندازی شد‌، به کاربرانش اجازه می‌دهد در ازای تولید محتوا پاداش (Steem) دریافت کنند.

شبکه جدید دیگر Narrative.org است که در مدت کوتاه راه‌اندازی خود به شبکه موردعلاقه بلاگرهای علاقه‌مند به رمز ارزها تبدیل‌شده است و به خاطر سیاست‌های KYC اجازه ساخت چند پروفایل را به کاربران خود نمی‌دهد و ازاین‌رو مشکل جدی شبکه Steemit را مرتفع کرده است.

شبکه اجتماعی بلاک‌چین محور ژاپنی ALIS نیز همانند Narrative به‌سرعت محبوبیت فراوانی میان گروه‌های خاص ژاپنی پیداکرده است. علاقه‌مندان ژاپنی رمز ارزها و هواداران مانگو (نقاشی‌های مصور ژاپنی) ازجمله استفاده‌کنندگان این شبکه هستند. در این شبکه تولیدکنندگان محتوای باکیفیت توکن ALIS به‌عنوان پاداش دریافت می‌کنند.

شبکه Memo.cash یکی دیگر از این پلتفرم‌هاست که بر روی شبکه BCH راه‌اندازی شده است و شبکه موردعلاقه ویتالیک باترین خالق اتریوم نیز می‌باشد. کارشناسان معتقدند با ظهور بلاک‌چین، آینده شبکه‌های اجتماعی درگرو سازگاری هرچه بیشتر آن‌ها با این فناوری خواهد بود.

Source

آمازون برای قرار دادن اطلاعات تبلیغاتی خود بر بلاک‌چین مهندس استخدام می‌کند

آمازون به دنبال ادغام فعالیت‌های تبلیغاتی خود با فناوری بلاک‌چین است. این غول تجارت الکترونیک که مقر اصلی آن در سیاتل آمریکا قرار دارد در یک آگهی درخواست شغلی اعلام کرده است که به یک گروه مهندس نرم‌افزار برای توزیع اطلاعات تجاری خود بر بلاک‌چین نیازمند است.

این گروه جدید که در کلرادو مشغول خواهند شد، تمرکزشان بر صدور صورت‌حساب و اصلاح ساختاری سیستم موجود به‌منظور افزایش شفافیت بر اطلاعات فراملی می‌باشد.

مشخص نیست که آمازون قصد استفاده از چه نوع بلاک چینی را دارد. پیش‌تر تیم بلاک‌چین آمازون یک بلاک‌چین اختصاصی به نام Quantum Ledger Database را توسعه داده بودند که به بلاک‌چین اتریوم و Hyperledger Fabric متصل بود.

شایان‌ذکر است که درست مانند رمز ارزها که می‌توان مشاهده کرد چه آدرسی تراکنش انجام می‌دهد و این تراکنش در چه زمانی و به چه مقداری صورت گرفته است، استفاده از یک دفتر کل توزیع‌شده برای تبلیغات می‌تواند نشان دهد که چه مقدار تبلیغات انجام‌شده و کدام واسطه مانعی برای آن بوده است.

Source

پروتکل وفاداری بلاک چینی qiibee به برنامه استارتاپی IBM پیوست

qiibee، یک پلتفرم قدرتمند بلاک چین که هر شرکتی را قادر به استفاده، راه‌اندازی و مدیریت توکن وفاداری خود می کند، پذیرش خود را در برنامه «استارتاپ با IBM» اعلام و IBM را شریک رسمی خود معرفی کرد.

این همکاری qiibee را قادر می سازد تا به بیش از ۱۳۰ سرویس ناموازی شبکه IBM، منابع تکنیکال برای افزایش مقیاس کسب و کار و افزایش سطح و وسعت نوآوری در صنعت وفاداری دسترسی داشته باشد. qiibee  می‌تواند از اعتبارات Cloud IBM به ارزش ۱۲۰۰۰۰ دلار در یکسال برای توسعه چندین نود بلاک چین qiibee روی شبکه IBM و آزمایش سناریوهای جدید آماده شود.

همچنین، qiibee می‌تواند به خدماتی از جمله «مکانیزم IBM Watson»، «بلاک چین IBM»، «ابزاهای تحلیلی IBM» و «IBM Security» دسترسی داشته باشد.

Source

ولوو برای اثبات عدم وجود تضاد منافع در ساخت خودروهایش از بلاک چین استفاده می‌کند

Volvo uses blockchain technology

شرکت ولوو، متعلق به گروه خودروسازی چینی Geely، ماشین های برقی با طراحی کبالت روی بلاک چین تولید کرده و برای نظارت بر کبالت به یک پروژه از جمهوری دموکراتیک کنگو که تحت نظارت گروه مراقبت از منابع RCS Global است، پیوست. اینکار با هدف اثبات عدم اتکای ساخت خودروهای الکترونیکی ولوو به مواد معدنی یا کودکان کار انجام شده است.

خودروسازی فورد، IBM غول فناوری، LG Chem سازنده کره جنوبی کاتد و Huayou Cobalt عرضه‌کننده چینی کبالت نیز در این نوآوری شرکت می کنند.

این تلاش‌ها توسط استارتاپ بلاک چینی بریتانیایی، Circulor، که بر بستر تکنولوژی ایجاد شده توسط غول فناوری جاوا، Oracle، ایجاد شده است.

افرادی که درگیر ردیابی مواد معدنی هستند، معتقدند بلاک چین به تنهایی یک راه‌حل کامل نیست. آنها درمورد نحوه وارد کردن داده‌ها در یک دفترکل توزیع شده که می‌توانند باعث بهبود مسئولیت‌پذیری و رفع اختلافات بین بخش‌های مختلف شود، مطالعه می‌کنند.

Source

از این پس کاربران توئیتر می‌توانند به تولیدکنندگان محتوای باکیفیت BAT هدیه بدهند

مرورگر بریو (Brave) از امروز امکان پرداخت BAT به تولیدکنندگان محتوای باکیفیت توسط کاربرانش را فعال می‌کند. هنگام بررسی فید توئیتر در این مرورگر، کاربران دکمه «Tip» را مشاهده می‌کنند که با لمس آن امکان ارسال BAT به نویسنده توئیت فراهم می‌شود.

کاربران می‌توانند تبلیغاتی که از داده‌های شخصی کاربر استفاده نمی‌کنند روی مرورگر بریو مشاهده کنند و در ازای آن BAT کسب نمایند. بریو در نظر دارد ۱۰۰ هزار BAT را برای برگزیدن نویسندگان برتر به کاربرانش ببخشد. کاربران می‌توانند با کلیک روی دکمه «accept» این کمک هزینه آزمایشی را قبول کنند.

همچنین، گزینه برداشت خودکار ماهیانه برای تولیدکنندگان محتوا در توئیتر ارائه شده است. چنین خدماتی پیشتر توسط بریو برای کاربران یوتیوب و چند پلتفرم دیگر مهیا شده است.

Source

آگهی‌های شغلی جدید نشان از توجه مسترکارت به کیف پول‌های رمز ارزی دارد

Mastercard به تازگی سه فرصت شغلی با عناوین «طراح راه‌حل‌ برای توسعه و نوآوری محصولات بلاک چین، مدیریت محصولات رمز ارز یا کیف پول و معاون مدیریت محصولات بلاک چین» برای افراد، با تجربه مدیریتی محصولات کیف پول رمز ارز برای پیشبرد تلاش‌ها در زمینه رمز ارزها، با تمرکز بر راه‌حل‌های کیف پول و پرداخت در وب سایت خود ایجاد کرده است.

مسترکارت در جستجوی ارائه یک کیف پول بلاک چینی در رقابت با Calibra، کیف پول رمز ارز شرکت فیسبوک، است. کارت اعتباری مسترکارت یکی از ۲۷ عضو اتحادیه Libra، پروژه بلاک چین فیسبوک، است. دیگر اعضا نیز می‌توانند اپلیکیشن‌های خود را روی Libra بسازند.

Source

تجارت رمزارزمحور ایرانی‌ها با تحریم‌های جدید GitHub و Slack ضربه می‌خورد

وجود این‌همه علاقه‌مندی به رمز ارزها در ایران نشان‌دهنده این است که مقاومت در مقابل تحریم و سانسور دقیقا چه شکلی است.

هفته‌ی پیش سرویس GitHub شروع به شناسایی کاربران ایرانی و مسدود کردن فعالیت‌های آنان طبق تحریم‌های تجاری آمریکا علیه ایران نمود. به همین دلیل توسعه‌دهندگان ایرانی بلاک‌چین نیز برای مشارکت در پروژه‌های نرم‌افزاری که دارای مخازن (repositories) خصوصی هستند، دچار مشکل شده‌اند.

به گزارش CoinDesk، مدیر ارشد فناوری یکی از استارتاپ‌های بلاک چینی ایران به این خبرگزاری اعلام کرده است که این محدودیت‌ها باعث جدایی جامعه توسعه‌دهنده کشورهای در حال تحریم از پروژه‌های بین‌المللی می‌شود. او همچنین از قطع دسترسی تیم خود به کدهای TradingView برای ترسیم شاخص‌ها و چارت‌های مرتبط با استارتاپ خود خبر داده است.

جادی یکی دیگر از توسعه‌دهنده‌های ایرانی که دسترسی‌اش به GitHub مسدود شده به CoinDesk اعلام کرده است که تمامی این اقدامات مشکل اعتماد به نهادهای متمرکز را پررنگ‌تر می‌کنند.

Source

هکرهای دولتی چین، شرکت های رمز ارز و بازی های ویدئویی را هدف گرفته‌اند!

طبق تحقیق شرکت امنیت سایبری FireEye، هکرهای دولتی چین برای حمله به رمز ارز ها و شرکت‌های ارائه دهنده بازی‌ های ویدئویی آماده می‌شوند. به گفته این گزارش، APT41، واحد سایبری جاسوسی دولتی چین، «صنایعی را که به هر شیوه‌ای با برنامه‌های توسعه اقتصادی پنج ساله چین همراستا است» را هدف قرار داده است. محققان ادعا می‌کنند این گروه در حال جمع‌آوری اطلاعات پیش از حوادث قریب الوقوع مانند ادغام و خرید شرکت‌ها و رویدادهای سیاسی هستند.

طبق گزارش، صنایع مورد هدف این واحد شامل مراقبت‌های بهداشتی، فناوری‌های پیشرفته (نیمه هادی‌ها، باتری‌ها و وسایل نقلیه الکتریکی)، رسانه‌ها، داروسازی‌، خرده‌فروشی، نرم افزار، ارتباطات از راه دور، خدمات مسافرتی، آموزش، بازی‌های ویدئویی و رمز ارز هاست. همچنین، کشورهای مورد هدف شامل فرانسه، هند، ایتالیا، ژاپن، میانمار، هلند، سنگاپور، کره جنوبی، آفریقای جنوبی، سوئیس، تایلند، ترکیه، انگلیس، ایالات متحده و هنگ کنگ هستند.

FireEye ادعا می کند که APT41 در سال گذشته ایمیل‌های مخربی را به یک استارتاپ بلاک چینی بازی ارسال کرده بود و در سال ۲۰۱۸ نیز XMRig را برای اختلال در استخراج مونرو (XMR) را گسترش داد. همچنین، آدرس ایمیل استفاده شده در عملیات جاسوسی علیه یک روزنامه تایوانی، بعداً برای حمله به صرافی رمز ارز در سال ۲۰۱۸ مورد استفاده قرار گرفت.

همچنین، FireEye ادعا می‌کند که کدی را که توسط APT41 در سال ۲۰۱۶ استفاده شده تا یک استودیو بازی آمریکایی را هدف قرار دهد، بین بدافزارهای زنجیره عرضه در سال ۲۰۱۷ و ۲۰۱۸ مشاهده شده است.

Source

توجه هکرها به کلان داده در زمان پایین بودن قیمت رمز ارز ها

Hacker gloved hands

طبق گزارش شرکت امنیتی Carbon Black، یکی از بات‌نت‌های شناخته شده استخراج مونرو قابلیت دسترسی به آدرس‌های IP، اطلاعات دامنه، نام کاربری و پسورد را دارد و در دو سال گذشته به جمع‌آوری این داده‌ها مشغول بوده است.

براساس داده‌های گزارش، حداقل ۵۰۰ هزار دستگاه به پروتکل بدافزار استخراج مونرو به نام XMRig آلوده شده‌اند و حدود ۸۹۰۰ مونرو و داده‌های بسیاری جمع‌آوری کردند. این دستگاه‌های آلوده بیشتر در روسیه، اروپای شرقی و حاشیه اقیانوس آرام آسیا دیده شده است. همچنین، برنامه‌های منبع‌بازی روی گیت‌هاب مانند Eternal Blue و Mimikatz نیز برای کمک به XMRig توسط هکرها به کار گرفته شده‌اند.

با یک حساب سرانگشتی، با فروش هر یک از دستگاه‌های آلوده به قیمت متوسط ۶.۷۵ دلار در دارک وب، ۵۰۰ هزار دستگاه ارزشی معادل ۱.۶۹ میلیون دلار دارد. با این حال، بسته به موقعیت مکانی و مالک دستگاه، هکرها می‌توانند کنترل این دستگاه‌ها به مدت ۲۴ تا ۴۸ ساعت در دست بگیرند.

Source

قانونگذاری

بزرگترین کارگزاری بورس کشور سوئیس تجارت رمز ارز ها را فعال کرد

پلتفرم معاملاتی Swissquote، یکی از بزرگترین کارگزاری‌ها و گروه‌های بانکی آنلاین در سوئیس، با همکاری Crypto Storage AG و با نام اختصاری SQN، از تجارت رمز ارزهای مختلف پشتیبانی می‌کند. بدین ترتیب،کاربران می‌توانند از طریق این پلتفرم رمز ارز ها را برداشت، ذخیره و معامه کرده یا آنها را از کیف پولهای خارجی به حسابهای خود انتقال دهند و برعکس.

در سال ۲۰۱۷ این کارگزاری سپرده‌های بیت کوین را پذیرفت و سپس رمز ارزهای ریپل، اتریوم و لایت کوین را به پلتفرم بانکی آنلاین خود افزود که منجر به افزایش سود ۴۴ درصدی این شرکت شده است. هم اکنون سوئیس پس از سیسیل دومین کشور دارای شرکتی در بورس کالای ملی با امکان تجارت رمز ارزها است.

مشتریان می‌توانند حداقل ۵۰۰ فرانک را بدون پرداخت هزینه روی پلتفرم ذخیره کنند هرچند، برای مبالغ کمتر یک کارمزد جزیی وجود دارد. هزینه برداشت ۱۰ دلار و فقط برای معاملات بیت کوین و اتریوم است و برای سایر رمز ارزها هنوز کارمزدی اعلام نشده است. هزینه معاملاتی نیز ۱٪ و فقط برای معاملات بین ۵ تا ۱۰۰۰۰ فرانک است.

Source

جزئیات ترخیص دستگاه‌های استخراج بیت کوین از گمرک اعلام شد

پس از اما و اگرهای بسیاری که در رابطه با استخراج بیت کوین و صدور مجوز برای آن در ایران وجود داشت، در روزهای اخیر هیات وزیران طی مصوبه ای  با استخراج رمز ارز ها موافقت کرد و آن را به عنوان یک فعالیت صنعتی و با اخذ مجوز از وزارت صنعت، معدن و تجارت (صمت) مجاز دانست. این در حالی است که از چندی پیش بحث‌هایی در مورد واردات ماینرها وجود داشت و گفته می‌شد دستگاه‌های استخراج در شرایطی که مجاز نیستند به کشور وارد شده است.

معاون گمرک در این رابطه توضیح داد که سامانه (سیستم) هماهنگ شده توصیف و کدگذاری کالا براساس کنوانسیون بین‌المللی سامانه هماهنگ شده توصیف و نشانه‌گذاری (کدگذاری) کالا در مورخ ۱۴ ژوئن ۱۹۸۳ میلادی به تصویب شورای همکاری گمرکی (سازمان جهانی گمرک) رسیده و جمهوری اسلامی ایران براساس ماده واحده قانون الحاق دولت جمهوری اسلامی ایران به کنوانسیون یاد شده مصوب ۲۰ شهریور ۱۳۷۳ هجری شمسی به آن پیوسته است.

ارونقی ادامه داد: سیستم هماهنگ شده، یک نمانکلاتور ساختاری متشکل از یک سوی ردیف‌های (Heading) چهار رقمی است که اغلب این ردیف‌ها به ردیف‌های فرعی با کدهای شش رقمی (Sub Heading) منقسم شده‌اند. در سیستم هماهنگ شده کالاها نام برده شده و به آن‌ها کد اختصاص یافته است. ضابطه ذکر دقیق نام یک کالا و ذکر مابقی تحت عنوان «سایر» این است که اگر کالایی در سال، ۱۰۰ میلیون دلار (آمار سازمان ملل) یا بیشتر در سطح جهانی مورد معامله قرار گیرد، آن کالا با یک کد چهار رقمی مشخص می‌شود و اگر کمتر باشد تحت عنوان «سایر» می‌آید.

معاون امور گمرکی ایران با ذکر این نکته که در حال حاضر ردیف تعرفه مذکوری در سطح شماره‌های فرعی برای این دستگاه‌ها وجود ندارد، افزود: در حال حاضر این کالا ذیل ردیف تعرفه ۸۴۷۱ که مربوط به ماشین‌های خودکار داده‌پردازی (Automatic data processing machines)، ماشین‌های رونویسی داده‌ (Machines for Transcribing data) و ماشین‌های پردازش داده‌ (Machines for processing data) است، طبقه‌بندی می‌شود. در این ردیف تعرفه دستگاه‌های دیگری نیز از قبیل PC، نت بوک (Note Book)، دیسک خوان فوری، سایر واحدهای مربوط به ماشین‌های خودکار داده‌پردازی مانند انواع بردها شامل برد اصلی (Main Board)، گرافیک، صدا و ویدئو طبقه‌بندی می‌شوند. بنابراین اعلام ردیف تعرفه دستگاه‌های استخراج بین کوین «ماینر» از سوی گمرک، امری مرسوم و قانونی  بوده و هیچ ارتباطی با شرایط ورود این کالا به داخل کشور و سایر سیاست‌گذاری‌ها در این خصوص ندارد.

وی  ادامه داد: موضوع مورد اهمیت این است که واردکنندگان کالاهای مختلف اعم از دولتی و غیردولتی، طبق قانون، جهت اخذ «مجوز ورود» و «ثبت سفارش» باید منحصرا به وزارت صنعت، معدن و تجارت مراجعه کنند؛ بنابراین با ارائه ثبت سفارش برای این کالا با ذکر نام کالا به صورت مذکور، ردیف تعرفه صحیح کالا، گمرک ملزم به انجام تشریفات گمرکی و ترخیص کالا بوده و نمی‌تواند ایستایی را در این خصوص ایجاد کنند.

معاون گمرک ایران با ذکر اینکه متصدیان ذیربط در گمرک، در زمان انجام تشریفات گمرکی، قطعا مجوزهای قانونی لازم را بررسی و در صورت نیاز مطالبه و دریافت  می‌‌کنند اعلام کرد: در خصوص مجوزهای قانونی، گمرک حساسیت ویژه‌ای داشته و اگر کالایی علاوه بر «ثبت سفارش» نیاز به اخذ مجوز از سایر سازمان‌ها برای ترخیص کالا داشته باشد این مجوز یا مجوزها به صورت سیستمی اخذ و سپس اجازه خروج کالا از گمرک داده می‌شود.

ارونقی با اشاره به اینکه تشریفات گمرکی هر کالایی منوط به اظهار آن با تسلیم اظهارنامه به گمرک توسط صاحب کالا یا نماینده قانونی وی است اعلام داشت: گمرک ایران می‌تواند نسبت به بررسی و اعلام نظر در خصوص اقلامی که به گمرک اظهار شده است اقدام نماید اما باید توجه داشت آمار مربوط به اقلام موجود در بنادر یا مناطق ویژه و آزاد باید از سوی متولیان و مسئولان مربوطه احصاء و اعلام گردد و گمرک ایران در این خصوص نمی‌تواند اظهارنظر متقنی ارائه کنند. همچنین آمار دستگاههای ثبت سفارش شده نیز از وزارت صمت باید استعلام شود.

Source

هیات دولت آیین‌نامه فرایند استخراج رمزارز‌ و نحوه استفاده از آنها را ابلاغ کرد

Iranians Are Still Able To Make a Profit With Bitcoin Mining Despite Bear Market And Sanctions

هیات وزیران در تصویب‌نامه شماره ۵۸۱۴۴/ت۵۵۶۳۷هـ مورخ ۱۳۹۸/۵/۱۳ آیین نامه فرآیند ماینینگ رمز ارز‌ها را تصویب و اسحاق جهانگیری، معاون اول رییس جمهور آن را به شرح زیر ابلاغ کرد:

۱- استفاده از رمز ارز‌ها صرفاً با قبول مسئولیت خطرپذیری (ریسک) از سوی متعاملین صورت می‌گیرد و مشمول حمایت و ضمانت دولت و نظام بانکی نبوده و استفاده از آن در مبادلات داخل کشور مجاز نیست.

۲- استخراج رمز ارز‌ها (ماینینگ) با اخذ مجوز از وزارت صنعت، معدن و تجارت مجاز است.

تبصره ۱- وزارت صنعت، معدن و تجارت می‌تواند در مناطق آزاد تجاری- صنعتی و ویژه اقتصادی، صلاحیت صدور مجوز یادشده را به سازمان‌های مناطق مربوط حسب مورد واگذار نماید.

تبصره ۲- استقرار واحد‌های استخراج رمز ارز‌ها شامل محدودیت محدوده (۱۲۰) کیلومتری شهر تهران، (۵۰) کیلومتری شهر اصفهان و (۳۰) کیلومتری مراکز سایر استان‌ها نمی‌باشند

۳- سازمان ملی استاندارد ایران موظف است با همکاری وزارتخانه‌های نیرو و ارتباطات و فناوری اطلاعات برچسب انرژی و استاندارد‌های کیفیت توان الکترونیکی و استاندارد‌های فناورانه مرتبط برای تولید و واردات تجهیزات استخراج رمز ارز‌ها را تدوین و ابلاغ نمایند.

۴- تامین برق متقاضیان استخراج رمز ارز‌ها صرفاً با دریافت انشعاب برق از شبکه سراسری یا احداث نیروگاه جدید خارج از شبکه سراسری صورت می‌گیرد. تعرفه برق متقاضیان استخراج رمزارز‌ها (ماینینگ) با قیمت متوسط ریالی برق صادراتی با نرخ تسعیر سامانه نیما که توسط وزارت نیرو تعیین و اعلام می‌گردد، محاسبه و اعمال خواهد شد.

تبصره ۱- تعرفه سوخت گاز مورد نیاز متقاضیان استفاده‌کننده از برق تولیدی خارج از شبکه وزارت نیرو، با قیمت هفتاد درصد (۷۰%) متوسط ریالی گاز صادراتی با نرخ تسعیر سامانه نیما است و تعرفه سوخت مایع نیز با قیمت متوسط ریالی سوخت مایع صادراتی با نرخ تسعیر سامانه نیما که توسط وزارت نفت تعیین و اعلام می‌گردد، محاسبه و اعمال خواهد شد.

تبصره ۲- مصرف برق و گاز برای استخراج رمز ارز‌ها (ماینینگ) در ساعات و زمان اوج مصرف ممنوع است. وزارتخانه‌های نیرو و نفت (حسب مورد) ساعت و زمان اوج مصرف در طی سال را تعیین و ابلاغ می‌نمایند و از طریق شرکت‌های تابع و وابسته با نصب کنتور هوشمند نسبت به کنترل مصرف در این ساعات اقدام می‌نمایند.

تبصره ۳- استفاده از انشعاب برق و گاز جهت استخراج رمزارز‌ها (ماینینگ) صرفاً با ارائه مجوز‌های تعیین‌شده در این تصویب‌نامه مجاز می‌باشد و هر گونه استفاده از انشعاب برق و گاز مصرف خانگی، عمومی، کشاورزی، صنعتی و سایر مصارف برای استخراج رمز ارز‌ها (ماینینگ) ممنوع است. وزارتخانه‌های نیرو و نفت موظفند از طریق شرکت‌ها تابع و وابسته نسبت به شناسایی، قطع و جمع‌آوری انشعابات فاقد مجوز اقدام و مطابق قانون مجازات استفاده‌کنندگان غیرمجاز آب و برق، تلفن، فاضلاب و گاز -مصوب ۱۳۹۶- عمل نمایند.

تبصره ۴- متقاضیان استخراج رمز ارز‌ها (ماینینگ) در صورت استفاده از منابع تجدیدپذیر و پاک تابع قوانین و مقررات مربوط و ضوابط وزارت نیرو هستند.

۵- وزارتخانه‌ی ارتباطات و فناوری اطلاعات و استانداری‌ها و فرمانداری‌ها نسبت به شناسایی و اعلام مراکز استخراج رمز ارز‌ها (ماینینگ) با وزارت نیرو همکاری می‌نمایند.

۶- مراکز استخراج رمزارزها، به عنوان واحد تولید صنعتی شناخته‌شده و مشمول مقررات مالیاتی خواهند بود.

تبصره- واحد‌های یادشده در صورتی که محصول خود را صادر و ارز حاصل از آن را بر اساس ضوابط بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران به چرخه اقتصادی کشور بازگردانند، مشمول مالیات با نرخ صفر خواهند بود.

Source

شروط صنعت برق برای استخراج قانونی بیت کوین در ایران از زبان سخنگوی این صنعت

پس از گرد و خاکی که استخراج رمز ارزها و شفاف نبودن قانون در این حوزه در دو ماه اخیر در کشور به پا کرد، معاون اول رئیس جمهور آیین‌نامه اجرایی استخراج رمز ارزها در کشور را ابلاغ کرده و متقاضیان مکلف شدند برای ورورد به این عرصه طبق آیین‌نامه مذکور قدم بردارند.

دو راه تامین برق پیش روی متقاضیان

در این راستا، مصطفی رجبی مشهدی، سخنگوی صنعت برق توضیحاتی را درباره نحوه اجرای آیین‌نامه مذکور ارائه کرد. وی با تاکید بر این‌که استخراج رمز ارز و بیت کوین در ایران به رسمیت شناخته شد، گفت: طبق آیین‌نامه‌، فردی که می‌خواهد به این حوزه وارد شود، باید پروانه معتبر از وزارت صمت دریافت کند. پروانه‌ای که فرد از وزارت صمت اخذ می‌کند، دو اختیار را به متقاضی می‌دهد. نخست آنکه فرد می‌تواند از شبکه سراسری برق استفاده کند. دوم این‌که فرد اقدام به تاسیس نیروگاه کند. چنانچه متقاضی تصمیم به تاسیس نیروگاه دارد، باید محل آن را مشخص کند، انشعاب گاز بگیرد و گاز با نرخ ۰.۷ نرخ گاز صادراتی خواهد بود.

سخنگوی صنعت برق درباره متقاضیانی که قصد دارند به شبکه سراسری برق وصل شوند، توضیح داد: برای افرادی که قصد دارند به شبکه سراسری برق وصل ‌شوند، تسهیلاتی برای گرفتن انشعاب، نصب کنتور هوشمند و… فراهم می‌شود. از سوی دیگر مقرراتی وجود دارد که این افراد در ساعات اوج مصرف از برق استفاده نکنند.

رجبی مشهدی با بیان این‌که نرخ برق مورد استفاده استخراج رمز ارز توسط وزارت نیرو اعلام خواهد شد، اظهار کرد: نرخ آن، متوسط نرخ ریالی صادراتی است که در طی سال متناسب با نیازها تعیین می‌شود. در تابستان که ذخیره برق کم‌تر است، نرخ گران‌تری نسبت به ماه‌های دیگر سال دارد.

سخنگوی صنعت برق درمورد این‌که متقاضیان برای گرفتن انشعاب از شبکه سراسری برق به کجا باید مراجعه کنند، توضیح داد: این‌که به کدام شرکت باید مراجعه کنند، بستگی به میزان مصرف برق آن‌ها دارد. اگر میزان مصرف کم‌تر از هفت مگاوات است باید به شرکت توزیع برق و اگر بیش‌تر از هفت مگاوات است به شرکت‌های برق منطقه‌ای مراجعه کنند.

نحوه برخورد با متخلفین

وی در عین حال از برخورد با افرادی که بدون مجوز اقدام به استفاده از ماینر می‌کنند، خبر داد و گفت: افرادی که قبل از این مصوبه در این زمینه فعالیت می‌کردند نیز شامل این قوانین می‌شوند؛ در غیر این صورت طبق مصوبه هیات دولت مجبور به قطع برق و جمع‌آوری هستیم. افراد باید از استفاده غیرمجاز پرهیز کنند زیرا برابر قانون مجازات تعریف شده برای این موضوع با آن‌ها برخورد می‌شود.

رجبی مشهدی با تاکید بر این‌که افراد برای مصارف خانگی هم باید مجوز بگیرند، اظهار کرد: متقاضی برای مصارف خانگی هم باید درخواست دهد و به این نکته توجه کند که نرخ برق خانه هم معادل نرخ رمزارزها خواهد شد و باید گفت افرادی که در این زمینه مصارف خانگی دارند به راحتی قابل شناسایی هستند. مصرف حدود ۸۰ درصد از مشترکینی که در هوای معتدل زندگی می‌کنند، در تابستان کم‌تر از ۳۰۰ کیلووات ساعت است. بنابراین مصرف زیاد در یک خانه قابل شناسایی است.

وی درباره نوع دستگاه‌های ماینر توضیح داد: مصرف برق دستگاه‌های دست دوم یا ماینرهایی که نسل اولی و ابتدایی هستند، دو برابر ماینرهای فعلی است. میزان مصرف دستگاه‌های جدید ۱.۲ کیلووات ساعت و میزان مصرف دستگاه‌های قدیمی ۲.۴ کیلووات ساعت است. به عبارت دیگر مصرف قدیمی‌ها در ماه ۸۶۴ کیلووات ساعت بیشتر است.

Source

رمز ارز فلسطین! رویای جدید فلسطینی‌ها برای بازپس‌گیری سرزمین رنج و زیتون

بر پیروزی خود سرمست نباشید! گلی را کشته‌اید، عطرش خواهد ماند.

رئیس دولت خودگردان فلسطین، محمد اشتیه اخیرا اعلام کرده است که برای رهایی از هژمونی پولی اسرائیل، این سازمان به دنبال ایجاد یک رمز ارز برای فلسطین است.

به گزارش خبرگزاری محلی المانیتور، اشتیه که در مراسم افتتاحیه مرکز امور کامپیوتری فلسطین در رام الله سخن می‌گفت تأکید کرد که به همه راه‌های ممکن برای کاهش وابستگی اقتصادی به اسرائیل فکر کرده است:

«در اقتصاد فلسطین ۲۵ میلیارد شِکِل (واحد پول اسرائیل) در چرخه وجود دارد؛ اما هیچ اجباری برای وابستگی به پول اسرائیل وجود ندارد.»

طبق معاهده پاریس که در سال ۱۹۹۴ بین اسرائیل و فلسطین منعقدشده است، فلسطینی‌ها حق ایجاد بانک مرکزی را دارند اما باید از پول اسرائیل در پرداخت‌های خود استفاده کنند.

شایان‌ذکر است که طبق بررسی‌های المانیتور، ۱۷۰ هزار فلسطینی حقوق خود را به شِکِل دریافت می‌کنند و معادل ۷ میلیارد دلار شِکِل در فلسطین وجود دارد. کارشناسان معتقدند کاهش وابستگی اقتصادی فلسطین به اسرائیل، مبارزات رهایی‌بخش این کشور را وارد فاز جدیدی خواهد کرد.

Source

استیو بنان مشاور ارشد پیشین دونالد ترامپ: آینده از آن بیت‌کوین است

مشاور ارشد پیشین دونالد ترامپ رئیس‌جمهوری آمریکا در یک مصاحبه تلویزیونی با شبکه CNBC اعلام کرده است که با توجه به فضای ژئوپلیتیکی موجود، بیت‌کوین و رمز ارزها آینده درخشانی خواهند داشت.

به گزارش وب‌سایت خبری altcoin buzz آقای بنان همچنین پیش‌بینی کرده است که کشورهای درحال‌توسعه برای کاهش وابستگی خود به دلار آمریکا از رمز ارزها استفاده خواهند کرد.

آقای بنان که هفت ماه نخست ریاست جمهوری دونالد ترامپ مشاور وی بوده و نقش بسزایی در پیروزی ترامپ در انتخابات داشته است، افزود:

«رمز ارزها آینده درخشانی دارند. آن‌ها می‌توانند نقش مهمی در آینده ایفا کنند. مخصوصا در دنیای پر از هرج و مرج پوپولیست ها.»

وی همچنین اظهار کرده است که با رمز ارزها بیگانه نیست. او ملاقات خصوصی بسیاری با مؤسسات مرتبط و سرمایه‌گذاران رمز ارزها داشته است و حتی در نظر داشته برای کمپانی مالی خود یک ICO ارائه دهد.

Source

تشکیل انجمن POSA برای آموزش بلاک چین به قانون گذاران آمریکایی

به دلیل عدم آگاهی کافی درمیان برخی قانون گذاران درمورد فناوری بلاک چین بنیاد اینترچین، بلاکفولیو و ۱۰ پروژه بلاک چینی دیگر تحت عنوان انجمن Proof of Stake Alliance (POSA) گردهم می‌آیند تا به قانون‌گذاران در مورد فناوری بلاک چین و الگوریتم اجماع اثبات سهام (PoS) آموزش دهند.

انجمن POSA که تمرکز اولیه آن بر مالیات است، چند روز پس از درخواست سرویس درآمدهای داخلی (IRS) از سرمایه گذاران رمز ارز برای گزارش دارایی‌های دیجیتالی خود، راه‌اندازی شد. هم اکنون، اصول مالیاتی IRS بر اساس دستورالعمل سال ۲۰۱۴ است. از آنجا که الگوریتم اثبات سهام در سال ۲۰۱۲ اختراع شد و تا سال ۲۰۱۳ اجرایی نشد، دستورالعمل ۲۰۱۴ ممکن است پاداش مشارکت‌کنندگان در اجرای این الگوریتم را درست محاسبه نکرده باشد.

Source

بازداشت یک توسعه‌دهنده Bitconnect در هند، جرم: ترویج طرح‌های پونزی!

یکی از بزرگ‌ترین و بدنام‌ترین پروژه‌های اسکم رمز ارزها بعد از بازداشت یکی از افراد توسعه‌دهنده خود، دوباره خبرساز شده است. به گزارش CryptoDaily هاوال ماوانی توسعه‌دهنده وب‌سایت Bitconnect، در دهلی‌نو به‌محض ورود از دوبی دستگیرشده است. ظاهرا ماوانی در سال ۲۰۱۷ توسط رئیس بخش آسیایی وب‌سایت Bitconnect، دیویش دارجی استخدام شده است.

پلیس معتقد است او اطلاعات زیادی در مورد طرح‌های کلاه‌برداری پونزی دارد و یکی از مبلغین این روش‌هاست. همچنین او متهم است که در جریان یک کودک‌ربایی در ایالت گوجارات که منجر به دزدیده شدن ۲ هزار بیت‌کوین و ۱۱ هزار لایت‌کوین شده، قرار داشته است.

شایان‌ذکر است که Bitconnect یک پلتفرم وام‌دهی بود که از وام‌دهندگان درخواست می‌کرد مقداری از این کوین را برای مدت مشخصی با سود روزانه ۰.۲۵ درصد در حساب خود حفظ کنند. این طرح کلاه‌برداری از سال ۲۰۱۶ فعالیت خود را آغاز کرد و در سال ۲۰۱۸ با شکست مواجه شد.

Source

به گفته کارشناسان ممنوعیت رمز ارز ها در هند حدود ۱۳ میلیارد دلار برای این کشور هزینه دارد

flag

در طول یکسال گذشته مقامات هندی تلاش بسیاری برای سخت کردن استفاده از رمز ارز ها در این کشور انجام داده‌اند. طبق گفته Sidharth Sogani، مدیرعامل شرکت تحقیقات بلاک چین و رمز ارز rebaco Global این ممنوعیت‌ها می‌تواند تا ۱۳ میلیارد دلار هزینه روی دست این کشور بگذارد.

این عدد براساس تخمین درآمد شرکت های رمز ارزی، شامل شرکت‌هایی که پس اعمال محدودیت‌های سنگین بانک مرکزی از هند خارج شده‌اند و موقعیت‌های از دست رفته برای کارشناسان این حوزه به دست آمده است.

جالب توجه است که با وجود ممنوعیت رمز ارز ها در هند، دولت از تکنولوژی بلاک چین، کمیته بین‌وزارتخانه‌ای تدوین‌کننده قوانین و تحقیق و توسعه بانک مرکزی در این حوزه حمایت می‌کند.

Source

پرونده پلتفرم معاملات رمز ارز EtherDelta این بار زیر ذره بین پلیس چین

ماه‌ها پس از بررسی کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده (SEC)، پلیس محلی چین، Zachary Coburn، موسس پلتفرم معاملاتی توکن EtherDelta را پس از شکایت جمعی از مالباختگان به کلاهبرداری متهم کرد.

Dovey Wan، یکی از شرکای صندوق سرمایه‌گذاری رمز ارز Primitive Ventures، گفت: Coburn پلتفرم EtherDelta را به گروهی از خریداران چینی فروخت که بعداً توکن EDT را به قصد کلاهبرداری صادر کردند.

SEC نیز Coburn را به فعالیت در صرافی بدون مجوز متهم کرده بود که اگرچه Coburn این اتهامات را حل و فصل کرد، اما هرگز آنها را نه رد کرد و نه پذیرفت.

تقریبا تمام سفارشات موجود در پلتفرم EtherDelta، پس از انتشار گزارش DAO 2017 کمیسیون SEC معامله شدند. در نتیجه برخی دارایی‌های دیجیتال مانند توکن های DAO، اوراق بهادار شناخته می‌شدند و پلتفرم‌هایی که این معاملات در آن‌ها انجام شده تحت الزامات مجوز و فعالیت SEC قرار داشتند.

Source

https://coiniran.com/?p=31128
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا
0
دیدگاه خود را با کوین ایران به اشتراک بگذارید!x