ایستگاه خبر

گزیده اخبار حوزه بلاک چین و رمز ارز ها از ۵ مرداد تا ۱۱ مرداد ۹۸

راهنمای مطالعه نمایش

رمز ارز ها

رکورد تاریخی بالاترین حجم معاملات بیت کوین (BTC) شکسته شد!

ueditor 85e3f89b933f7e970e234099b882daf6

در یک ماه اخیر روند قیمت بیت کوین عدم اطمینان گسترده‌ای نسبت آینده کوتاه مدت و میان مدت نشان داد. اما، آیا قیمت‌ها نزولی خواهند شد؟ هنوز هیچ علامت واضحی از حرکت قیمت وجود ندارد و بهترین کار بررسی حجم معاملات در شبکه است.

در تاریج ۲۸ جولای، شبکه بیت کوین با ثبت ۱.۱۱ میلیارد دلار کمترین حجم معاملاتی را طی دو ماه گذشته داشته است. این در حالیست که رکورد بیشترین حجم معاملات از ژانویه ۲۰۱۸ تا کنون متعلق به یک روز بعد یعنی ۲۹ جولای با ثبت ۶.۳ میلیارد دلار است. در این بررسی، حجم معاملات تنظیم شده با حذف معاملات داخلی صرافی‌ها بین کیف پول های گرم و سردشان اندازه‌گیری شده است.

به نظرشما این افزایش حجم منجر به افزایش قیمت نیز خواهد شد؟

Source

تیم دراپر: موسسات باید بیشتر روی بیت کوین سرمایه‌گذاری کنند

سرمایه‌دار میلیاردر، Tim Draper، پس از بررسی سرویس‌های مختلف حفاظت رمز ارزها، که توسط Coinbase ،BitGo ،Gemini  Casa ،Ledger و Anchorage ارائه شده‌اند، به موسسات مختلف توصیه کرد ببیشتر در بیت کوین سرمایه گذاری کنند.

دراپر، سرمایه گذار استراتژیک در صرافی های رمز ارز آمریکایی Coinbase و Robinhood است که به دلیل بدست آوردن حدود ۳۰ هزار بیت کوین در جولای ۲۰۱۴ در حراج US Marshals از سکه‌های ضبط شده از بازار سیاه Silk Road که هم اکنون از بین رفته است، شناخته شده است. وی هنگامی که در سال ۲۰۱۷ قیمت بیت کوین از ۲۰ هزار دلار به ۶ هزار دلار افت کرد، در مصاحبه‌ای با Fortune’s Jen Wieczner گفت، نه تنها بیت کوین های قبلی را نگه می‌دارد بلکه بیت کوین جدید نیز می‌خرد.

این فارغ التحصیل دانشگاه هاروارد و استنفورد سال گذشته پیش‌بینی کرد که قیمت بیت کوین تا سال ۲۰۲۲ به ۲۵۰۰۰۰ دلار افزایش پیدا خواهد کرد و دلیل آن را امکان استفاده‌ی آن بدون محدودیت در مرزهای جغرافیایی دانست.

Source

آیا VeriBlock عامل اصلی افزایش استفاده از سگویت طی هفته گذشته بود؟

SegWit شناخته‌شده‌ترین رفع باگی است که شبکه لایتنینگ بیت کوین برای کارایی‌اش نیاز داشت و روی افزایش محدودیت اندازه بلاک (افزایش تعداد تراکنش در لحظه) نیز موثر بود. همچنین، یک مکانیزم انگیزشی برای استفاده از کیف پول‌های حامی SegWit برای کاربران وجود دارد. با این حال تنها حدود ۴۸٪ از پرداخت‌های بیت کوین با سگویت انجام می‌شود که بالاترین رکورد زمن نگارش این مطلب است.

با وجود نواسانات زیاد در نرخ کارمزد بیت کوین به نظر می‌رسد VeriBlock عامل کلیدی افزایش استفاده از بیت کوین بوده است. VeriBlock، پروژه‌ایست که در تلاش برای فراهم کردن سطح بالاتری از امنیت برای زنجیره‌های دیگر، روی بالاترین بلاک بلاک چین بیت کوین سوار می‌شود. در واقع، VeriBlock طی پروسه‌ای که به اثبات اثبات (proof-of-proof) شناخته می‌شود، شبکه‌ی یک آلتکوین را در بلاک چین بیت کوین جاسازی می‌کند تا احتمال حمله ۵۱٪ به شبکه کوچکتر را کاهش دهد. فعالیت VeriBlock قله‌های نمودار زیر را ساخته است.

ueditor 6aebb443c85d5049412a85f75f6354df

Source

تاثیر جنجالی پروژه‌ی فیسبوک (لیبرا) روی قیمت بیت کوین و بازار رمز ارز ها

به نظر می‌رسد بحث‌های اخیر درمورد پروژه‌ی رمز ارز پایدار فیسبوک (لیبرا) تاثیر چشمگیری روی نوسانات و سلطه بیت کوین (با وجود کاهش قیمت) بر بازار رمز ارز ها گذاشته است.

سلطه بیت کوین (BTC) بر بازار از حدود ۵۰٪ در ماه مارس به حدود ۶۵ تا ۷۵ درصد در روزهای اخیر رسیده است. همچنین، طبق توئیت یک تحلیلگر بازار سلطه بیت کوین نسبت به دیگر انشعاباتش از لحاظ نرخ هش به حدود ۹۷٪ رسیده است!

EAWsnTYWwAEQLAY

Source

نظرسنجی‌ها از برتری مطلق بیت کوین نسبت به لیبرا در اذهان عمومی حکایت دارند

در یک نظرسنجی انجام شده توسط CivicScience و به کمک ۱۷۰۰ آمریکایی با توجه به شناخت و علاقه ی آنها به رمز ارزها، مشخص شد که تنها حدود ۲ درصد از آنها تمایل دارند از Libra، رمز ارز مطرح شده توسط فیسبوک، به جای بیت کوین استفاده کنند.

Screen Shot 2019 07 28 at 9.16.17 pm

در مقایسه بین Libraو Calibra ،کیف پول وابسته به آن، و دیگر رمز ارز ها و کیف پول های وابسته شان نتایج زیر بدست امده است:

  • ۱ درصد اعتماد کامل به Libra
  • ۱ درصد اعتماد به آن بیش از سایر رمز ارزها
  • ۱۹ درصد اعتماد یکسان به همه ی رمز ارزها
  • ۵ درصد اعتماد کمتر نسبت به بیت کوین و دیگر رمز ارزهای مجازی
  • ۳۵ درصد اعتماد بسیار کمتر نسبت به سایر رمز ارزها
  • ۳۹ درصد عدم اعتماد کامل

در نتیجه ۲ درصد اعتماد کامل، ۲۱ درصد اعتماد نسبی، ۴۰درصد اعتماد کمتر نسبت به سایر رمز ارزها و ۷۷ درصد هیچ اعتمادی به توانایی این غول شبکه های اجتماعی برای حفاظت از اطلاعات شخصی خود نداشتند.

این پذیرش گسترده ی بیت کوین به دلیل بی اعتمادی به فیسبوک در ایجاد امنیت و نشت اطلاعات است که روی پذیرش Libra به عنوان یک رمز ارز فرا مرزی تاثیر منفی گذاشته است.

Libra به منظور ارائه خدمات مالی به مبلغ ۱.۷ میلیارد دلار برای مردم سراسر جهان طراحی شده است اما به دلیل انتقادات، توسعه این پروژه متوقف شد.

Source

استاد ریاضی دانشگاه NYU ادعا می‌کند لیبرا از روی مقاله او کپی شده است

Alexander Lipton، استاد موسسه فناوری ماساچوست (MIT) و استاد ریاضی دانشگاه نیویورک (NYU)، ادعا می‌کند وایت پیپر لیبرا (پروژه رمز ارز پایدار فیسبوک) از محتوای ارائه شده توسط وی برای یک کار آمادمیک کپی‌برداری شده بدون اینکه نامی از آن برده باشند.

Lipton یکی از نویسندگان مقاله «سکه معاملاتی دیجیتالی (DTC): گامی فراتر از یک ارز دیجیتال پایدار» در سال ۲۰۱۸ است. با اینکه ساختار کلی دو مقاله یکسان است برخی جزئیات پیاده‌سازی متفاوت هستند. به عنوان مثال، در مقاله DTC اشاره شده که بسته به منابع قابل دسترس برای بنیانگذاران منابعی مانند نفت، طلا، فلزات گرانبها و محصولات کشاوری قابل پشتوانه‌گذاری هستند تا منابعی که از لحاظ اقتصادی مولد هستند نیز پشتوانه ارز قرار گیرند.

همچنین به گفته این استاد دانشگاه، روش حمایت فیسبوک از ارز مجازی‌اش با آنچه در مقاله آورده شده متفاوت است.

Source

ابراز نگرانی براد گارلینگ هاوس مدیر اجرایی Ripple در مورد رمز ارز لیبرا

آقای گارلینگ هاوس در مصاحبه‌ای پیش‌بینی کرده است که وقتی قانون‌گذاران لیبرا را با قوانین جدید همگام کنند، این قوانین را بر سایر رمز ارزها نیز اعمال خواهند کرد.

او همچنین اعلام کرده است که تفاوت‌های زیادی بین لیبرا و XRP وجود دارد و این دو رمز ارز هدف‌های متفاوتی را دنبال می‌کنند. وی همچنین خاطرنشان کرد که لیبرا به‌زودی اجرایی خواهد شد. اگر قانون‌گذاران به مقابله با لیبرا بپردازند ممکن است سایر رمز ارزها نیز تحت تأثیر قرار گیرند؛ بنابراین لازم است به تفاوت‌های لیبرا و XRP توجه شود.

پیش‌تر اما آقای گارلینگ هاوس در اظهاراتی به تمجید از لیبرا پرداخته بود و اعلام کرده بود که لیبرا می‌تواند به قانونی شدن محصولات مبتنی بر رمز ارزها نیز کمک کند. گفتنی است اخیرا نگرانی‌ها پیرامون نتایج مالی لیبرا در بین سیاست‌مداران و قانون‌گذاران جهان افزایش‌یافته است.

Source

مدیر اجرایی شرکت هواوی: چین باید برای رقابت با لیبرا وارد عمل شود

رن ژنگ فی مدیر اجرایی شرکت فناوری محور هواوی در یک مصاحبه اعلام کرده است که چین توانایی ایجاد یک رمز ارز برای رقابت با لیبرا، رمز ارز فیس‌بوک را دارد.

وی در پاسخ به سؤال خبرنگار وب‌سایت ایتالیایی L’economica در مورد اینکه آیا ارتباط لیبرا با دلار به افزایش هژمونی دلار در دنیا کمک خواهد کرد یا خیر افزود: «چین نیز می‌تواند لیبرای خودش را داشته باشد. چرا ما باید تا آن موقع صبر کنیم؟ قطعا قدرت یک کشور بیشتر از یک شرکت اینترنتی مثل فیس‌بوک است.»

بانک مردمی چین اخیرا نگرانی‌های خود را در رابطه با تأثیر لیبرا بر اقتصاد این کشور ابراز کرده است. جنگ اقتصادی اخیر بین چین و آمریکا فرضیه ایجاد یک لیبرای چینی را تقویت کرده است. یکی از دلایل علاقه هواوی به ایجاد لیبرای چینی ممکن است اقدام اخیر دونالد ترامپ رئیس‌جمهوری آمریکا در محروم کردن این شرکت از تجارت با شرکت‌های آمریکایی باشد.

Source

تولد فرزند عزیزتان مبارک آقای نابغه! اتریوم (Ethereum) چهار ساله می‌شود

تولد فرزند عزیزتان مبارک آقای نابغه! اتریوم (Ethereum) چهار ساله می‌شود

فرزند عزیز ویتالیک باترین چهار ساله شد. بهترین آلت کوین تاریخ در ۳۰ جولای ۲۰۱۵ اجرایی شد و در طول این چهار سال تبدیل به بهترین انتخاب ممکن بعد از بیت‌کوین گردید. ویتالیک باترین با ایجاد اتریوم نگرش‌ جهانیان به پتانسیل های رمز ارزها را متحول کرد. این رمز ارز باید به خاطر تحولی که در دنیای رمز ارزها ایجاد کرده مورد ستایش قرار گیرد.

در این چهار سال اتریوم فراز و نشیب‌های زیادی را از سر گذرانده و مالک خود ویتالیک را تبدیل به یکی از تأثیرگذارترین چهره‌های دنیای رمز ارزها کرده است. او از جمله اولین افرادی بود که از کاربردپذیری عمومی بلاک چین، ایجاد اپلیکیشن‌های غیرمتمرکز و بسیاری از مفاهیم دیگر سخن گفت. مفاهیمی که اکنون پایه و اساس پروژه‌های جدیدتر را تشکیل می‌دهند.

می‌توان به‌جرئت گفت اگر فرزند ساتوشی ناکاموتو جهان را با یک ارز غیرمتمرکز مبتنی بر بلاک چین آشنا کرد، اتریوم به جهان آموخت که چگونه می‌تواند به بهترین نحو از آن استفاده کند.

به هر صورت، تولد اتریوم است. یک‌لحظه سکوت کنید و برای فرزند نابغه ویتالیک آرزوی خوشبختی نمایید.

افزایش آسیب‌پذیری اتریوم نسبت به خطر حمله ۵۱ درصد

نرخ هش اتریوم (ETH) نسبت به بالاترین رکورد خود در ماه آگوست ۲۰۱۸ بیش از ۴۲٪ کاهش یافته است. همچنین، از قیمت اتریوم نسبت به بالاترین رکوردش در ژانویه ۲۰۱۸ حدود ۸۵٪ کاسته شده است.

ueditor 1b7842148cee11c41c1e2af2e5d49bfe

نرخ هش ابزار مناسبی برای اندازه‌گیری سلامت یک بلاک چین مبتنی بر اثبات کار (PoW) است و مقاومت شبکه در مقابل حمله‌ی ۵۱٪ را نشان می‌دهد. با توجه به استانداردها، اتریوم در این محدوده آسیب‌پذیر به نظر می‌رسد.

Source

موجودی اتر جذب شده از ICO پروژه‌ها رو به کاهش گذاشته است

موجودی اتر (ETH) پروژه‌هایی که از طریق عرضه‌های اولیه کوین یا ICO ها سرمایه جذب کرده‌اند، به طور پیوسته در حال کاهش است. با بررسی ۵۷ پروژه ICO طی یکسال گذشته، به طور متوسط هر کدام از آنها ۲۵۰۰ اتر (حدود ۵۳۰ هزار دلار) را در هر ماه خرج یا جابجا کرده اند. این پروژه ها در کل ۸.۲ میلیون اتر جذب کرده‌اند که ۵.۹ میلیون (حدود ۷۲درصد) از آنها از زمان راه‌اندازی ICO نقد یا منتقل شده‌اند.

eth1

پروژه گولم (Golem)، توسعه‌دهنده شبکه غیرمتمرکز CPU، با انتقال ۱۳۸ هزار اتر و پلتفرم بلاک چینی تزوس (Tezos) با انتقال ۶۰۷۰۰ اتر بزرگ‌ترین انتقال دهندگان هستند.

Source

نامه سرگشاده مدیرعامل ریپل به کنگره آمریکا در مورد قانون گذاری رمز ارز ها

Brad Garlinghouse، مدیرعامل ریپل و Chris Larsen همبنیانگذار و عضو هیئت اجرایی این شرکت مشترکا نامه‌ی سرگشاده‌ای درمورد مسائل نظارتی در فضای رمز ارز ها به کنگره ایالات متحده ارسال کردند. در این نامه آمده است بدون وجود قوانین شفاف برای ابداعات، درآمد مالیاتی و مشاغل حوزه بلاک چین مخاطراتی وجود دارد.

آنها همچنین به دنبال طبقه‌بندی رمز ارز ها برای به رسمیت شناخته شدن تفاوت‌های اساسی آنها هستند. Garlinghouse و Larsen بر این باورند که رمز ارز ها می‌توانند مکمل ارزهای فیات (مانند دلار آمریکا) باشند و آمریکا شانس رهبری این فضا را دارد.

این نامه امروز به سمع نمایندگان کمیته بانکی سنا می‌رسد که می‌توانید آن را بصورت زنده از اینجا دنبال کنید.

Source

بنیادهای اتریوم، تزوس و استلار از یک هکتون برای ایجاد رمز ارز «مفید و قابل استفاده» پشتیبانی می‌کنند

بنیادها و شرکت های پشت پنج پروتکل بلاک چین های Ethereum، Tezos، Stellar، Oasis و NEAR با رویداد آنلاین هکتون همکاری کرده تا بلاک چین و رمز ارز ها را «مفید و قابل استفاده» کنند.

هکتون که توسط IDEO CoLab ،واحد تجاری شرکت طراحی IDEO، و پلتفرم فروش توکن CoinList سازماندهی شده، از ۵ آگوست آغاز و در ۲۲ سپتامبر به پایان می رسد. شرکت کنندگان باید اپلیکیشن های بلاک چین و پروژه هایی را ایجاد کنند که اساسا تجربه کاربر را ساده کرده و مردم را به سمت رمز ارز ها سوق دهد.

تیم های شرکت کننده باید تا ۹ سپتامبر نسخه اولیه ی پروژه خود را ارائه داده و مدت زمان باقیمانده را برای نشان دادن کشش و پذیرش آن (Adoptathon) صرف کنند. اولین و دومین برنده به ترتیب جوایز ۱۰ و ۵ هزار دلاری و ۵ تیمی که پروژه های خود را بر پایه ی این ۵ پروتکل بسازند هر یک ۲ هزار دلار دریافت خواهند کرد.

شرکای هکتون به دنبال پروژه هایی مانند ایجاد یک کلیک یا ایجاد خودکار و تأیید اعتبار مدارک برپایه ی بلاک چین، یک رابط موبایل متمرکز بر انتقال پول برای سرویس های مبادله تک به تک، و ارسال رمز ارزها به کانال هایی مانند یوتیوب و Reddit هستند.

Source

پروژه TulipTools بخاطر توسعه ابزار توسعه برای تزوس کمک هزینه دریافت کرد

1

بنیاد تزوس (Tezos) اعلام کرد که Johann Tanzer از TulipTools که در حال ایجاد یک ابزار توسعه نرم‌افزار به نام Tplus است، برای ادامه ساخت و بهبود این پلتفرم کمک مالی دریافت کرده است. Tplus یک مجموعه از ابزار های GUI (رابط گرافیکی کاربر) و CLI (رابط خط فرمان) برای تسهیل مدیریت نودهای تزوس به منظور افزایش کاربرد تجاری است.

Tplus کاملا منبع باز است و نصب کامپایلر زبان و سایر ابزارهای توسعه را مدیریت می کند تا یک محیط توسعه برای آمایش و توسعه قراردادهای هوشمند در دسترس توسعه‌دهندگان قرار دهد. Tplus به سه قسمت تقسیم می‌شود: ۱) سرور Tplus که کلیه محیط ها، گره‌های تزوس، پایگاه داده و ابزارها را اداره می‌کند. ۲) یک رابط وب و ۳) کلاینت خط فرمان. همچنین، مأموریت اصلی Tplus پشتیبانی از موفقیت درازمدت پروتکل و اکوسیستم تزوس می‌باشد.

Source

کاربران مرورگر بریو (Brave) می‌توانند BAT هایشان را برداشت کنند

مرورگر بریو (Brave) در نسخه جدید به کاربرانش امکان می‌دهد توکن‌های BAT بدست آمده از تبلیغات را برداشت کنند. پیشتر، BAT های بدست آمده از طریق تبلیغات روی مرورگر بریو  در کیف پول کاربران قفل می‌شد و تنها راه استفاده مستقیم از توکن‌ها، بخشش آنها به سازندگان محتوا و خدمات بود.

طبق گزارش، کاربران Brave Nightly قادر خواهند بود پس از ایجاد و تایید حساب در Uphold توکن‌های BAT خود را از کیف پول این مرورگر خارج کنند یا BAT بخرند. Uphold به کاربران امکان دسترسی به کارت‌های اعتباری، حساب‌های بانکی و دیگر کیف پول های رمز ارز را می‌دهد.

Source

تامین مالی جدید برای حمایت از توسعه‌دهندگان رمز ارز متمرکز بر حریم خصوصی زیکش

شرکت ECC که شرکت پشتوانه رمز ارز متمرکز بر حریم خصوصی zcash است، تامین مالی جدیدی برای حمایت از توسعه عملیاتی شبکه زیکش تدارک دیده است. این پروژه هرگز از طریق ICO جذب سرمایه نکرده و با سرمایه گذاری ۳ میلیون دلاری گروهی از سرمایه گذاران راه‌اندازی شده است.

پروژه زیکش به گونه‌ای برنامه‌ریزی شده که طی چهار سال اول، ۱۰ درصد از کل ۲۱ میلیون توکن عرضه شده زیکش (ZEC) به مؤسسین (بعنوان سهام) و مابقی به استخراج‌کنندگان شبکه اختصاص می‌یابد. Wilcox مدیر عامل شرکت (ECC) گفت: «بخش کوچکی از سهام ECC نیز به سرمایه‌گذاران اختصاص داده شده ولی با توجه به قطع پاداش بنیان گذاران در اکتبر ۲۰۲۰، به روش جدیدی برای تامین بودجه توسعه‌دهندگان نیاز خواهیم داشت». قابل ذکر است که Wilcox و برخی از بنیانگذاران دیگر سهام خود را برای راه‌اندازی و توسعه زیکش هزینه می‌کنند.

Source

شاخص اوراق آتی شتکوین یا SHIT-PERP راه جدیدی برای فروش استقراضی آلتکوین‌ها

Screen Shot 2019 08 01 at 9.43.08 AM

شاخص SHIT-PERP، متشکل از ۵۸ رمز ارز با کمترین سهم بازار شامل پروژه‌هایی مانند Wave ،Grin و Nano در کنار دو شاخص MID-PERP و ALT-PERP ارائه شده است. این شاخص به سرمایه‌گذاران امکان می‌دهد به روشی نوآورانه با رمز ارز ها در تعامل باشند، مثلا:

  • اگر می‌خواهید در یک ICO خاص اما نه در کل صنعت شرکت کنید، می‌توانید SHIT-PERP شورت کنید. با فروش استقراضی آلتکوین‌هایی با بازار بزرگتر، می‌توانید ریسک معاملات خود را پوشش دهید و حد ضرر را نیز محدود کنید.
  • اگر بخواهید کل آلتکوین‌های کم حجم بازار را شورت کنید، می‌توانید از SHIT-PERP استفاده کنید. شاخص اوراق آتی یکی از معدود راه‌های فروش استقراضی آلتکوین‌های کم حجم بازار است.
  • اگر فکر می‌کنید تسلط بیت کوین بر بازار بیش از حد زیاد است، می‌توانید تمام سه نوع شاخص آتی آلتکوین FTX را بخرید و BTC-PERP (شاخص آتی بیت کوین) را بفروشید.

FTX یک بازار معاملاتی خارج از بورس، معاملات آتی ، معاملات شاخصی در اختیار معامله‌گران قرار می دهد و به زودی معاملات لحظه‌ای و اهرمی را اضافه خواهد کرد. ارتباط FTX با پروژه‌ی تحقیقاتی Alameda موجب نقدینگی بالای قراردادها روی این پلتفرم شده است. Alameda که در سال ۲۰۱۷ تأسیس شده، بیش از ۱۰۰ میلیون دلار دارایی دیجیتالی را تحت کنترل دارد و ارزش معاملات روزانه این پلتفرم بین ۶۰۰ میلیون دلار تا ۱.۵ میلیارد دلار است.

Source

چین منتشر کرد: سیزدهمین رتبه‌بندی پروژه‌های مبتنی بر بلاک‌چین، ظهور دو عضو جدید!

مرکز توسعه اطلاعات و صنایع چین که زیر نظر وزارت صنایع و فناوری ارتباطات چین فعالیت می‌کند، سه‌شنبه آخرین رتبه‌بندی پروژه‌های مبتنی بر بلاک چین را منتشر کرد که این لیست نسبت به آخرین رتبه‌بندی که در ماه می اتفاق افتاده بود، دو عضو جدید دارد.

در این رتبه‌بندی که بر اساس پایه تکنولوژی، کاربردپذیری و نوآوری پروژه‌ها انجام می‌شود، EOS همچنان در صدر است، Ethereum در رتبه دوم و Tron در جایگاه سوم قرار دارد. بیت‌کوین با یک پله صعود در جایگاه یازدهم قرار دارد و BCH با سه پله صعود نسبت به رتبه‌بندی قبلی، در جایگاه بیست و ششم جدول قرار گرفته است.

به گزارش خبرگزاری Bitcoin.com، دو پروژه Cosmos و Zilliqa برای اولین بار در این رتبه‌بندی قرارگرفته‌اند و جایگاه‌های دهم و بیست و چهارم جدول را به خود اختصاص داده‌اند.

گفتنی است که مرکز توسعه اطلاعات و صنایع چین خود را اولین موسسه رتبه‌بندی علمی رمز ارزها در دنیا می‌داند و اولین رنکینگ خود را در ماه می سال گذشته منتشر کرده است.

Source

رونمایی از ابزار جدید شبکه لایتنینگ برای نظارت بر نودها

آزمایشگاه لایتنینگ از ابزار نظارتی جدید شبکه لایتنینگ، پروتکل لایه دوم برای افزایش سرعت تراکنش‌ها در شبکه بیت کوین، رونمایی کرد. انتشار نسخه آلفای این ابزار منبع باز با نام «lndmon» توسط Valentine Wallace اعلام شد.

یکی از اصلی‌ترین اهداف این ابزار جدید فراهم کردن راهی برای جلوگیری از مسائل خاص در شبکه پیش از آشکار شدن آن است. طبق این اعلامیه، امسال در شبکه همتا به همتای بیت کوین شاهد مسائلی بودیم که با وجود این ابزار می‌شد جلوی آنها را گرفت. مثلا، یک نود اپراتور مسیریابی می‌تواند در صورت بسته شدن چندین کانال به سرعت به همتایانشان هشدار دهد.

همچنین، امکانات بالقوه‌ای همچون نظارت مالی کاربران بر کانال‌ها، تعداد کانال‌ها در طول زمان و بهترین مسیرها از لحاظ کارمزد نیز در این ابزار دیده شده است.

Source

قانونگذاری

مایکروسافت وارد می‌شود! استفاده از GitHub برای توسعه‌دهنده‌گان ایرانی ممنوع است

به گزارش خبرگزاری Medium.com چندی پیش توسعه‌دهندگان ایرانی GitHub در زمان ورود به حساب کاربری خود با پیامی مواجه شدند که آن‌ها را از استفاده از این سرویس منع می‌کرد. در این پیام آمده است که با توجه به قوانین کشور آمریکا توسعه‌دهندگان ایرانی تا زمان تغییر قوانین موجود حق استفاده از این سرویس میزبانی وب را ندارند.

در قوانین موجود در زمان عضویت در این سرویس، بندی وجود دارد که مطابق با آن کاربران حق استفاده از امکانات این سرویس برای توسعه پروژه‌هایی که به سلاح‌های هسته‌ای و شیمیایی مربوط هستند را ندارند. این درحالی‌‌ است که در تحریم جدید GitHub، ارتباطی بین تحریم شدگان و سلاح شیمیایی وجود ندارد. با استناد به گزارش منتشرشده، ایرانی‌هایی که در ایران زندگی نمی‌کنند نیز شامل حال این تحریم‌ها شده‌اند.

کارشناسان معتقدند پروژه‌های بسیاری به خاطر این محدودیت نیمه‌کاره خواهند ماند چراکه کاربران اجازه انتقال پروژه‌های خود به سرویس‌های دیگر را نیز ندارند. به نظر می‌رسد تحریم‌های جدید تنها مردم معمولی را هدف قرار داده است.

Source

شرکت بلاک چینی BUIDL ابزار ضد پولشویی و تروریسم مالی عرضه کرده است

https specials images.forbesimg.com dam imageserve 1131629281 0x0.jpg fitscale

شرکت بلاک چینی ژاپنی BUILD ابزار مبارزه با پولشویی (AML) و تروریسم مالی (CFT) به نام SHIEDL را برای صرافی های رمز ارزی راه‌اندازی کرد. SHIELD یک ابزار تجزیه و تحلیل ریسک است که با استفاده از یادگیری ماشین، مرتبه ریسک یک آدرس بلاک چینی را محاسبه می‌کند و می‌تواند آدرس‌های پروتکل‌های بیت کوین (BTC)، اتریوم (ETH) و XRP (ریپل) را آنالیز کند.

SHIELD جریان معاملات را از هر آدرس تحلیل کرده و به دنبال استفاده از تکنیک‌های ناشناس‌سازی (مانند سرویس‌های مخلوط کردن کوین) برای محاسبه امتیاز ریسک هر آدرس می باشد. اگر معاملات با ریسک بالا شناسایی شوند، این ابزار به صرافی خبر داده و آدرس‌هایی که با فعالیت‌های غیرقانونی شناسایی شوند را به لیستی از آدرس‌های با ریسک بالا اضافه می‌کند.

کارگروه اقدام ویژه مالی (FATF) در توصیه نامه ای در ماه ژوئن از ۱۹۰ کشور عضو خواست که (AML) را گسترش دهند. BUILD در سال ۲۰۱۸ تاسیس شد. Global Brain و Omise موسس Jun Hasegawa از سرمایه گذاران این شرکت هستند.

Source

ارسال نامه‌های پرداخت مالیات رمز ارز ها برای ۱۰ هزار آمریکایی شروع شد

در تاریخ ۲۶ جولای، اداره مالیات بر درآمد ایالات متحده (IRS) اعلام کرد آژانس مالیاتی ارسال نامه آموزشی به آمریکایی‌های دارای رمز ارز را شروع کرده است و به آنها توصیه می‌کند که مالیاتشان را بپردازند.

طبق گفته این سازمان، تا پایان آگوست سه نوع نامه به بیش از ۱۰ هزار مالیات‌دهنده ارسال خواهد شد. این در حالیست که این آژانس از سال ۲۰۱۴ تا کنون، یک دستورالعمل شفاف در این حوزه ارائه نکرده است.

Source

سناتور مایک کراپو: حتی اگر بخواهیم نمی‌توانیم بیت‌کوین را در آمریکا ممنوع کنیم!

به گزارش خبرگزاری Ccn، مایک کراپو سناتور ایالت آیداهو در غرب آمریکا اعلام کرده است که ممنوع کردن بیت‌کوین در آمریکا امری غیرممکن و یا بسیار دشوار خواهد بود.

وی که از جایگاه رئیس کمیته بانک، مسکن و امور شهری سنا سخن می‌گفت، در سخنان آغازین خود تأکید کرد که ظهور فناوری‌های جدید اجتناب‌ناپذیر است و ایالات‌متحده باید در توسعه این فناوری‌ها پیشگام باشد.

سناتور کراپو که به‌طور مستقیم درباره بیت‌کوین و دارایی‌های دیجیتال سخن می‌گفت افزود:

“با ایجاد سازوکارهای قانونی مناسب، رمز ارزها و فناوری‌های نوآورانه موجود در آن می‌توانند فواید بسیاری را برای اقتصاد آمریکا به ارمغان بیاورند”.

گفتنی است که ازلحاظ سیاسی، جولای ماه مناقشه برانگیزی برای رمز ارزها بوده است. نگرانی‌های بسیاری توسط نمایندگان سنا در رابطه با لیبرا وجود دارد اما بیت‌کوین توانسته نظرات مثبت نمایندگان را به خود جلب کند.

Source

۵۰۰ هزار دلار و ۶۰ وکیل! هزینه جنگ بین Bitfinex و دادستان عالی نیویورک

طبق ادعای وکلای صرافی Bitfinex، این شرکت و Tether نیم میلیون دلار برای پیدا کردن مدارک موردنیاز خود برای ارائه به دادستان عالی نیویورک هزینه کرده‌اند.

به گزارش Coindesk در نامه‌ی ارسال‌شده به دیوان عالی نیویورک، جوئا کوهن و سایر وکلای این دو شرکت وعده داده‌اند تمامی مدارک موردنیاز دادگاه را تهیه خواهند کرد.

وکیل کوهن پیش‌تر اعلام کرده بود که بیش از ۱۰ پلت فرم ارتباطی مختلف که بیشتر آن‌ها رمزگذاری شده هستند، چالش‌های بسیاری را برای جمع‌آوری مدارک موردنیاز دادگاه برای این دو شرکت و کارکنانش ایجاد کرده‌اند.

دوشنبه گذشته این دو شرکت اعلام کرده بودند که دادگاه فوق صلاحیت قضایی برای بررسی مدارک ارائه‌شده توسط آن‌ها را ندارد درحالی‌که دادگاه تأکید کرده بود که برای ادامه روند دادرسی نیازمند مدارک بیشتر توسط این دو شرکت است.

گفتنی است حواشی حقوقی اخیر در پی جمع‌آوری ۵۰۰ میلیون تتر توسط این شرکت و صرافی Bitfinex برای حفظ ارزش برابری یک‌به‌یک تتر و دلار بوده است.

Source

کریپتو دیلی گزارش می‌دهد: چراغ سبز ایران به استخراج‌ کنندگان بیت‌ کوین

مزارع استخراج ایران به خاطر برق ارزان این کشور روزبه‌روز گسترش می‌یابند. طبق تحقیقات الیت فیکسچر استخراج بیت‌کوین برای کسانی که از دستگاه‌های مخصوص نظیر S9 استفاده می‌کنند ۳۲۱۷ دلار هزینه دارد.

طبق گفته‌ی مصطفی رجبی سخنگوی وزارت نیروی ایران با افزایش مزارع استخراج بیت‌کوین، مصرف برق شبکه ۷ درصد افزایش‌یافته است و این باعث فشار بالا در روزهای پیک مصرف در تابستان شده است.

الیاس حضرتی رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس ایران نیز پیش‌تر اعلام کرده بود که مجلس برای منتفع ساختن دولت از مالیات و سود استخراج رمز ارزها، به دنبال قانون‌مند کردن این صنعت در ایران است.

کارشناسان معتقدند که تحریم‌های شدید آمریکا تأثیر زیادی بر نقل‌ و انتقال بانکی ایرانی‌ها گذاشته که می‌تواند یکی از دلایل اقبال ایرانی‌ها به رمز ارزها باشد. با بیت‌کوین و رمز ارزها آن‌ها می‌توانند ارزش پول خود را حفظ کنند و به شبکه‌های پرداخت جهانی متصل گردند.

Source

استخراج رمز ارز ها در ایران با اخذ مجوز از وزارت صمت رسمی خواهد بود

کریپتو دیلی گزارش می‌دهد: چراغ سبز ایران به استخراج‌کنندگان بیت‌کوین
iran-gives-green-light-to-bitcoin-mining

هیات وزیران در جلسه عصر یکشنبه ۶ مرداد به ریاست حسن روحانی با استخراج رمز ارز ها به عنوان یک فعالیت صنعتی و با اخذ مجوز از وزارت صنعت، معدن و تجارت موافقت کرد. به موجب این تصمیم استفاده از رمز ارز ها صرفاً با قبول مسئولیت ریسک از سوی متعاملان بوده و مشمول حمایت و ضمانت دولت و سیستم بانکی نمی‌شود و بهره‌گیری از آن در مبادلات داخل کشور نیز مجاز نیست.

همچنین، این فعالیت همچون سایر فعالیت‌های صنعتی، مشمول مالیات خواهد بود و شمول معافیت از مالیات، منوط به صدور رمز ارز و بازگرداندن ارز حاصله به چرخه اقتصادی کشور است.

Source

مسعود داوری: مفهومی به نام «تعرفه صادراتی» در تعرفه‌های مصوب وزارت نیرو وجود ندارد

مسعود داوری نژاد رئیس هیئت‌مدیره شرکت خدمات انفورماتیک در گزارشی به نقد سیاست‌های وزارت نیرو و نهادهای مرتبط در رابطه با فعالیت‌های مرتبط با استخراج رمز ارزها پرداخته است.

به نقل از خبرگزاری راه پرداخت، داوری با اشاره به این‌که مفهومی به نام «تعرفه صادراتی» در تعرفه‌های مصوب وزارت نیرو وجود ندارد، افزود:

تعرفه برق صادراتی اشاره‌ای به تعدادی قرارداد مبادله برق با کشورهای هم‌جوار دارد که هرکدام نرخ‌های متفاوتی داشته و تنها برای تسویه‌حساب دوره‌ای از آنان استفاده می‌شود که در مواقع اوج مصرف از شبکه یکدیگر استفاده می‌کنند و حجم اندکی از مصرف داخلی هر طرف را شامل می‌شود.

وی با اشاره به اینکه در تعیین تعرفه برای صنایع آلومینیوم و ریخته‌گری که بسیار پرمصرف می‌باشند با پتروشیمی که درآمد ارزی فوق‌العاده‌ای دارد و پرمصرف هم است تفاوتی دیده نمی‌شود به انتقاد از رفتار تبعیض‌آمیز نهادهای مسئول با این صنعت سودآور و نوپا پرداخته است.

شایان‌ ذکر است که داوری با تأکید بر این‌که رفتار تبعیض‌آمیز با صنایع، زمینه‌های تضعیف و فاسدشدن آن را فراهم می‌کند، پیشنهاد‌هایی را برای تنظیم هرچه بهتر مقررات قانونی برای این صنعت ارائه کرده است.

Source

آیا بلاک چین می‌تواند با دور زدن قوانین جدید راهی برای ادامه حیات در هند پیدا کند؟

وزارت امور داخلی هند اخیرا یک لایحه قانونی تهیه‌ کرده است که به‌موجب آن خرید، فروش و نگهداری از رمز ارزها در هند مستوجب مجازات سنگین خواهد بود.

اخیرا شایعات زیادی پیرامون قوانین جدید دولتی در هند وجود دارد. یک سند غیررسمی نیز در اینترنت پخش‌شده است و نگرانی‌های علاقه‌مندان به این حوزه را در هند افزایش داده است. برابر با این سند افرادی که اقدام به خرید و فروش رمز ارزها نمایند تا ده سال زندان در انتظار آن‌ها خواهد بود.

اواخر هفته پیش وزیر امور داخلی هند آنوراگ تاکور اعلام کرد بود که هیچ قانون محدودکننده‌ای در مورد رمز ارز ها هم‌اکنون در هند وجود ندارد. این پیش‌نویس قانونی نیازمند رأی نمایندگان در پارلمان هند خواهد بود و در صورت تصویب در پارلمان اجرایی خواهد شد.

گفتنی است که در این قانون تحقیق و توسعه پیرامون رمز ارزها منع قانونی نخواهد داشت و بانک‌ها و مؤسسات مالی قادر خواهند بود از بلاک چین برای توسعه امور مالی خود استفاده نمایند.

Source

صرافی‌های کره‌ای با الزامات سختگیرانه‌تری از طرف بانک‌های این کشور روبرو می‌شوند

Bithumb، Upbit، Coinone و Korbit، صرافی های رمز ارز کره جنوبی، با الزامات سختگیرانه‌تری برای تمدید حساب‌های  بانکی خود در این کشور روبرو شدند. این الزامات از دستورالعمل‌های اخیر کارگروه ویژه اقدام مالی (FATF) برای مبارزه با پولشویی ناشی می‌شود.

پیش‌بینی می‌شود این تصمیم به از بین رفتن سایت‌های معاملاتی کوچک و متوسط که هزینه عملیاتی پایینی دارند، منجر شود.

Source

کسب و کارها

رمز ارزها در چه حوزه‌هایی واقعا مفید هستند؟ کارشناسان پاسخ می‌دهند

دارایی‌های رمز ارزی بعد از ظهور بیت‌کوین راه زیادی را طی کرده‌اند. با شروع به‌عنوان یک شبکه پرداخت فردبه‌فرد، اکنون رمز ارزها کاربردهای بیشتری پیدا کرده‌اند. سایت خبری تحلیلی Bitcoin.com چند مورد از مهم‌ترین کاربردهای رمز ارز ها را موردبررسی قرار داده است.

کاربردپذیری به‌عنوان پول نقد دیجیتال یکی از اصلی‌ترین اهداف ساتوشی ناکاموتو بود. اکنون با رمز ارزها می‌توان از فروشگاه‌های بسیاری کالاهای متنوعی تهیه نمود.

قراردادهای هوشمند یکی دیگر از مهم‌ترین کاربردهای رمز ارزهاست. کدهای اجراشده بر یک پلتفرم بلاک چینی که می‌تواند یک خروجی مشخص را تحت شرایط مشخص تهیه کند.

کاربرد دیگر رمز ارزها تأمین مالی است. سرویس‌های قرض دهنده‌ای چون Maker و Compound برای تأمین مالی رمز ارزها در مقابل پول‌های فیات اکنون محبوبیت فراوانی یافته‌اند. کاربرد هیجان‌انگیز دیگر رمز ارزها، امکان مشارکت در پروسه‌های رأی‌گیری است. پروژه‌های نظیر 0x این امکان را برای کاربران خود فراهم آورده‌اند.

گفتنی است با ظهور پروژه‌های جدید هر روزه رمز ارز ها زمینه‌های کاربردی بیشتری پیدا می‌کنند.

Source

بیش از ۵۰ مشاور به شتابدهنده بلاک چینی با پشتوانه شرکت Fidelity ملحق شدند

Startup Studio که یک برنامه شتابدهنده بلاک چینی است، بیش از ۵۰ مشاور را برای کمک به رشد بیشتر کارآفرینان و استارتاپ های بلاک چینی جذب کرده است. این شتابدهنده توسط Fidelity و بیش از ۲۰ شرکت دیگر پشتیبانی می شود.

این برنامه هفته گذشته توسط IDEO CoLab Ventures، بازوی سرمایه‌گذاری خطرپذیر شرکت طراحی IDEO، راه‌اندازی شد و برخی از برجسته‌ترین مشاوران آن شامل Meltem Demirors، رئیس ارشد استراتژی مدیریت دارایی دیجیتال CoinShare و  Teck Chia، رئیس Binance X در صرافی بایننس و سرمایه گذار Katherine Wu هستند.

این برنامه یک کارگاه آموزشی یک روزه در موضوعات مختلف شامل طراحی محصول، آزمایش کاربر، استخدام، امور مالی، مسائل قانونی و مهندسی ارائه می‌دهد.

Source

همبنیانگذار اپل به دنبال افزایش بهره‌وری انرژی به کمک بلاک چین است

D 1YaAwXkAAJVRS

Steve Wozniak، یکی از بنیانگذاران شرکت اپل، روی پروژه‌ی ذخیره انرژی بلاک چینی به نام EFFORCE سرمایه گذاری کرده است. این شرکت روی بهره‌وری انرژی تمرکز خواهد کرد و به مردم امکان می‌دهد پول‌های خود را در حوزه انرژی ذخیره کنند که با محیط زیست هم سازگارتر است.

Wozniak معتقد است فناوری بلاک چین می‌تواند به کاهش مصرف انرژی کمک کند بدون این که افراد مجبور به تغییر عادات خود باشند. وی افزود: «EFFORCE یک مدل تجاری منحصر به فرد دارد و می‌تواند تاثیر زیادی بر کارآفرینی داشته باشد.»

Source

سال‌ها با استفاده بلاک چین در وال استریت فاصله داریم

بررسی ۳۳ پروژه که طی چهار سال گذشته توسط شرکت‌های بزرگ انجام شده است، نشان می‌دهد که هنوز راه زیادی مانده تا این تکنولوژی بتواند موافقت گسترده‌ای به‌دست آورد. به گزارش بلومبرگ، حداقل دوازده تا از این پروژه ها هنوز در مرحله آزمایشی هستند درحالی که آن‌هایی که به نتیجه رسیدند هم هنوز به پذیرش کامل نرسیده‌اند.

Hyder Jaffrey رئیس بانک سرمایه گذاری UBS AG معتقد است که احتمالا سه تا هفت سال زمان برای تأثیرات قابل توجه نیاز است. UBS پروژه رمز ارزی به نام Utility Settlement Coin را پشتیبانی می‌کند. پس از نیم دهه فعالیت، این پروژه که در حال حاضر توسط Fnality توسعه داده می شود، قرار است در سال ۲۰۲۰ تجاری‌سازی شود. به گفته‌ی Rhomaios Ram مدیر عامل شرکت Fnality، برای اینکه پروژه موثر باشد، دیگر بازارها باید از بلاک چین استفاده کنند که این ممکن است زمان بر باشد.

John Whelan ،رئیس بانک سرمایه‌گذاری دیجیتال Santander، معتقد است که برای رونق پروژه‌های بلاک چینی نیاز به تمرکز روی ۳ چیز دارند: تکنولوژی، تقاضا و پذیرش.

Source

هرگز از روی نوشته‌های ردیت محبوب‌ترین رمز ارز ها را نخواهید شناخت

0801cryptocurrency sentiment percentages by subreddit

Comparitech، یک شرکت تحقیقاتی در مورد مسائل مربوط به مصرف‌کننده، داده‌های مربوط به بیش از ۴۸۰۰۰ پست از رمزارز های عضو ردیت (Reddit) را جمع آوری کرد و دریافت که بیش از ۸۵ درصد از کامنت‌ها و پست‌ها حس مثبتی نسبت به رمز ارز ها داشته‌اند.

رسانه‌های جریان اصلی نسبت به مردم احساسات منفی بیشتری در مورد رمز ارز ها از خود نشان داده‌اند و International Business Times با ۶۸٪ نگرش منفی در صدر قرار دارد.

در کمال تعجب، رمز ارز لیبرا بیشترین نگرش مثبت در ردیت را به خود اختصاص داده است. همچنین، رمز ارز های بحث‌برانگیزی همچون Tron و Cardano در رده‌ی بالای این جدول قرار داند. بیت کوین در این رده‌بندی رتبه ششم را دارد و نفرت برانگیزترین رمز ارز، تتر شناخته شده است.

Source

سرمایه‌گذاری غول فناوری ژاپن Sony، در استارتاپ مبتنی بر بلاک‌چین Bitwala

شرکت بلاک‌چین محور آلمانی Bitwala، سیزده میلیون یورو افزایش سرمایه داده است و این بزرگ‌ترین افزایش سرمایه در بین استارتاپ های بلاک‌چینی آلمان بوده است.

به گزارش خبرگزاری Coindesk، این شرکت امروز چهارشنبه اعلام کرده است که نیمی از این افزایش سرمایه توسط دو شرکت Sony و NKB صورت گرفته و مابقی آن توسط EarlyBird و Coparion که از سرمایه گذاران فعلی این شرکت هستند، تامین شده است.

این افزایش سرمایه در جهت افزایش کارکنان، افزایش سرویس‌های مشتری و ایجاد یک حساب بیت کوینی برای تجارت است. کمپانی Bitwala یک استارتاپ بانکی مبتنی بر رمز ارزها و یک کیف پول اختصاصی بیت‌کوین است که قرار است در جهت تسهیل تجارت گام بردارد.

شایان‌ذکر است که اخیرا این شرکت مدعی شده است که در تمامی ۳۱ کشور ناحیه اقتصادی یورو مشتری دارد. از زمان اجرایی شدن این پروژه تاکنون بیش از ۱۲ میلیون دلار بیت‌کوین مبادله کرده است و بالغ‌بر ۱۱۱ میلیون دلار نیز اندوخته ضمانت شده در شرکت بیمه مالی آلمان دارد.

Source

همکاری NBA و تیم سازنده CryptoKitties در ساخت بازی جدید بلاک چینی

انجمن ملی بسکتبال یکی از پیشروترین لیگ‌های ورزشی جهان است و با عرضه بازی مبتنی بر بلاک چین NBA Top Shot به این پیشروی ادامه می‌دهد. انجمن ملی بازیکنان بسکتبال (NBPA) به همراه Dapper Labs (تیم سازنده CryptoKitties و CHZWZRDS) یک بازی مبتنی بر بلاک چین برای برجسته کردن NBA ایجاد کردند.

در این بازی هواداران می‌توانند برخی لحظات تاریخی لیگ را روی بلاک چین جمع‌آوری و مبادله کنند. سازندگان بازی امیدوارند بتوانند با اینکار ۴۰ میلیون بیننده و طرفدار NBA را با بلاک چین و اقتصاد مشارکتی آشنا کنند.

هوداران می‌توانند از طریق این لینک، ثبت نام کرده و به شکل‌گیری این محصول پیش از راه‌اندازی کمک کنند.

Source

همکاری استارباکس، مایکروسافت و صرافی قرارداد آتی بیت کوین Bakkt

صرافی قرارداد‌های آتی بیت کوین Bakket، متعلق به صرافی بین قاره‌ای (ICE) که قرار است در سه ماهه سوم سال ۲۰۱۹ راه‌اندازی شود، با مایکروسافت و استارباکس وارد همکاری شده است. مایکروسافت می‌توانند خرید و فروش، ذخیره‌سازی و پرداخت با بیت کوین را تسهیل کند و استارباکس امکان خرج کردن بیت کوین در فروشگاه‌هایش را به کاربران می‌دهد.

قابل ذکر است که اپلیکیشن پرداخت موبایلی استارباکس بیش از ۱۵ میلیون کاربر فعال دارد.

Source

مسافران سفرهای درون شهری Fortaleza هزینه‌هایشان را بیت کوین پرداخت خواهند کرد

Fortaleza، شهری در شمال شرقی برزیل تا پایان سال جاری رمز ارز ها را به روش‌های پرداخت برای خرید بلیط اتوبوس اضافه می‌کند. مسافران خواهند توانست با اسکن QR توسط تلفن‌های هوشمند پرداخت با بیت کوین را انجام دهند. هنوز مشخص نیست چه رمز ارز های دیگری غیر از بیت کوین در این طرح پذیرفته خواهد شد.

Source

https://coiniran.com/?p=30916
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا
0
دیدگاه خود را با کوین ایران به اشتراک بگذارید!x