ایستگاه خبرآخرین اخبار ارزهای دیجیتال

شبکه لایتنینگ بیت کوین طی ۲ سال ۱۲۰۰ درصد افزایش یافته است

طبق گزارش جدید ریور فایننشال، شبکه لایتنینگ بیت کوین از آگوست ۲۰۲۱ تاکنون شاهد افزایش ۱۲۱۲ درصدی تراکنش‌ها بوده است و به ۶.۶ میلیون تراکنش در آگوست ۲۰۲۳ رسیده است.

بر اساس گزارشی که در ۱۰ اکتبر توسط شرکت خدمات مالی بیت کوین River Financial منتشر شد، راه حل مقیاس‌پذیری لایه ۲ بیت کوین، شبکه لایتنینگ، به رشد چشمگیری دست یافته است.

داده‌ها نشان می‌دهد تراکنش‌های رصد شده در شبکه از ۵۰۳,۱۱۵ در آگوست ۲۰۲۱ به ۶,۵۹۹,۵۵۳ در آگوست ۲۰۲۳ افزایش یافته است که نشان‌دهنده نرخ رشد تصاعدی ۱۲۱۲ درصدی است.

تراکنش‌هایی که بیشتر از دو نود دارند، به عنوان تراکنش‌های مسیریابی شناخته می‌شوند، و به گفته سام واترز، تحلیلگر تحقیق ریور و نویسنده گزارش، ارقام واقعی می‌تواند به طور قابل‌توجهی بالاتر از آنچه گزارش شده باشد.

واترز از این داده‌ها چنان شگفت‌زده شد که مجبور شد چندین بار محاسبات را تأیید کند، حتی برای تأیید اعتبار با طرف‌های خارجی مشورت کرد.

شبکه لایتنینگ یک پروتکل لایه ۲ است که بر روی بلاکچین بیت کوین ساخته شده است. این شبکه که معمولاً به عنوان LN شناخته می‌شود، دارای معماری کانال‌هایی است که تراکنش‌های همتا به همتا را بدون نیاز به تأیید بلاکچین امکان‌پذیر می‌کند.

Projected monthly Increase in routed transactions on Bitcoin Lightning Network | Source: River
افزایش ماهانه پیش بینی شده در تراکنش های مسیریابی شده در شبکه لایتنینگ بیت کوین | منبع: River

علیرغم اینکه تنها ۵۰۰۰ بیت کوین در شبکه ایمن شده است و با یک بازار نزولی مداوم مواجه است، Wouters تأکید کرد که شبکه لایتنینگ در حال پیشرفت قابل توجهی است. جستجوی گوگل برای بیت کوین ۴۵ درصد کاهش یافته و قیمت آن ۴۴ درصد کاهش یافته است.

این گزارش همچنین تأکید کرد که حجم شبکه لایتنینگ به طور چشمگیری افزایش یافته است. در آگوست ۲۰۲۱، حجم ۱۲.۱ میلیون دلار و ۳۰۳ بیت کوین بود. تا آگوست ۲۰۲۳، این ارقام به ۷۸.۸ میلیون دلار و ۲۹۵۰ بیت کوین افزایش یافته بود که به ترتیب ۵۴۶ و ۸۷۴ درصد افزایش را نشان می‌داد.

Bitcoin Lightning Network sees 1,200% surge in 2 years - 1
رشد تخمینی حجم تراکنش ماهانه بیت کوین لایتنینگ مسیریابی شده | منبع: river

در آگوست ۲۰۲۳، اندازه معمول تراکنش در شبکه لایتنینگ تقریباً ۴۴۷۰۰ ساتوشی یا ۱۱.۸۴ دلار بود. تخمین‌های River Financial نشان می‌دهد که این شبکه یک پایگاه کاربر فعال از ۲۷۹۰۰۰ تا ۱.۱ میلیون در سپتامبر داشته است.

به طرز شگفت‌انگیزی، این تصور که شبکه لایتنینگ بیت کوین مرکزی برای پرداخت‌های خرد است، همچنان پابرجاست. آخرین گزارش نشان می‌دهد که یک چهارم کل تراکنش‌های شبکه در محدوده ۱ تا ۱۰ ساتوشی، معادل ۰.۰۰۰۲ دلار است و عمدتاً برای خدمات بازی و پخش استفاده می‌شود.

یک چهارم دیگر فعالیت شبکه شامل تراکنش‌های بین ۱۰ تا ۱۰۰۰ ساتوشی است که عمدتاً به پاداش مربوط می‌شود. تراکنش‌هایی که بیش از ۱۰۰۰۰ ساتوشی دارند، به نظر می‌رسد برای فعالیت‌های تجاری، حواله‌ها و تعادل مجدد نودها انجام می‌شوند.

پلتفرم ریور نرخ موفقیت ۹۹.۷ درصدی را برای پرداخت‌های لایتنینگ در آگوست ۲۰۲۳ در بین ۳۰۸۰۰۰ تراکنش گزارش کرد. دلیل اصلی شکست پرداخت، نبود مسیر پرداخت با نقدینگی کافی بود.

مجموعه داده‌های مورد استفاده ریور شامل ۲.۵ میلیون تراکنش بود و ۲۹ درصد از کل ظرفیت شبکه و ۱۰ درصد از کانال های پرداخت آن را نشان می‌داد.

 

پیشنهاد مطالعه: درک شبکه لایتنینگ

 

 

Source

https://coiniran.com/?p=65706
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا
0
دیدگاه خود را با کوین ایران به اشتراک بگذارید!x