ایستگاه خبر

همکاری میکسر Tornado Cash با موسسۀ اطلاعاتِ بلاک‌چین Chainalysis

Tornado Cash که بدون شک از پرطرفدارترین میکسرهای اتریوم است از آغاز همکاری خود با شرکت اطلاعاتِ بلاک‌چین Chainalysis خبر داد. براساس توئیت رسمی این پلتفرم، اقدام فوق سعی دارد تا آدرس‌های کیف‌پول تحریم‌ شده ازسوی سازمان اطلاعاتی و اجرای قانون مالی آمریکا یعنی دفتر کنترل سرمایه‌های خارجی (OFAC) را ازدسترسی به اپلیکیشن‌های غیرمتمرکز (dApps) مسدود کند. OFAC اطلاعات تمامی کیف‌پول‌های تحریم شده را دراختیار دارد.

همکاری میکسر Tornado Cash با موسسۀ اطلاعاتِ بلاک‌چین Chainalysis

Tornado Cash و چالش حریم خصوصی

Tornado Cash همزمان با پایفشاری بر لزوم حفظ حریم خصوصی مالی، با سازمان‌های نظارتی نیز همکاری می‌کند. Roman Semenov، بنیان‌گذار این پلتفرم، اظهار داشت که این تغییرات تنها بر حوزه‌ی سمت کاربر (Front End) اعمال شده و قراردادهای هوشمند را شامل نخواهد شد. وی همچنین افزود که قراردادهای هوشمند غیرقابل تغییر هستند.

علی‌رغم اظهارات Semenov درباره غیرممکن بودن اعمال تحریم‌ها بر پروتکل‌های غیرمتمرکز، بلوکه شدن مسیر سمت کاربر خبر از وجود محدودیت‌های نسبی می‌دهد. میکسر Tornado Cash، که عمده شهرت‌اش به‌خاطر مبهم‌سازی رد تراکنش‌های رمز ارز می‌باشد، یکی از پروتکل‌های جانبی اتریوم است که تقریبا دو سال از عمرش می‌گذرد.

با این‌وجود Tornado Cash از بدو پیدایش خود پیوسته با رویکرد منفی رسانه و مطبوعاتی روبه‌رو بوده است. علاوه‌بر این نگرش بدبینانه، استفاده‌ی از این میکسر در هک ۶۵۵ میلیون دلاری از شبکه‌ی رونین و انتقال اتریوم‌های سرقت‌شده که پیش‌تر گزارش شد، بر احساسات نامطلوب فعلی افزوده است.

Jonathan Levin، هم‌بنیان‌گذار Chainalysis، اخیرا دربرابر مجلس سنای آمریکا شهادت داده است که شرکت‌اش مدرک قابل توجهی مبنی بر استفاده از رمز ارزها توسط روس‌ها در دور زدن تحریم‌ها دراختیار ندارد.

پیشنهاد مطالعه: چه ارتباطی بین قراردادهای هوشمند و اتریوم وجود دارد؟

Source

https://coiniran.com/?p=50701
دکمه بازگشت به بالا