ایستگاه خبر

هکر شبکه‌ی رونین جابه‌جایی اتریوم‌های سرقتی را آغاز کرد!

پس از آنکه شبکه‌ی رونین هدف یک حمله‌ی بزرگ واقع شد و بیش از ۶۰۰ میلیون دلار انواع رمز ارز از آن به‌سرقت رفت، اکنون آدرس مرتبط با پُل ارتباطی رونین و اکسی اینفینیتی شروع به‌فعالیت کرده است.

در ساعات گذشته چندین تراکنش از این آدرس مشکوک صورت گرفته که در نخستین تراکنش ۱۰۰۰ عدد اتریوم به ارزش تقریبی ۳.۵ میلیون دلار به یک کیف‌پول دیگر انتقال یافته است. سپس چندین تراکنش دیگر که هریک معادل با ۱۰۰ اتریوم بودند به پلتفرم توزیع Tornado Cash منتقل شدند. این فعالیت‌ها صبح امروز توسط Colin Wu، تحلیلگر حوزه‌ی رمز ارزها، شناسایی شد.

هکر شبکه‌ی رونین جابه‌جایی اتریوم‌های سرقتی را آغاز کرد!

رهگیری رمز ارزهای سرقتی

مجرمان سایبری به‌ندرت از صرافی‌های معتبر و بزرگ متمرکز استفاده می‌کنند، زیرا این قبیل صرافی‌های از روند «مشتری‌ات را بشناس (KYC)» بسیار همه‌جانبه‌ای پیروی می‌نمایند. حتی آن دسته از صرافی‌هایی که تبادل کریپتو-فیات ندارند نیز ملزم به تبعیت از قوانین وضع‌شده از سوی سازمان‌های جهانی رگولاتوری خواهند بود. با این‌وجود بخشی از این دارایی‌های سرقتی به صرافی‌های FTX ،Huobi و CryptoCOM منتقل شده که مسئولین‌ آنها تعهد رسیدگی به این موضوع را داده‌اند.

هکرها تمایل دارند تا تراکنش‌ها را از کانال‌های گوناگونی مانند Tornado Cash مخفی کرده و ردپایی از ازخود به‌جای نگذارند. این پاتفرم می‌تواند لینک بین فرستنده و گیرنده‌ی اتریوم و سایر توکن‌های ERC-20 را شکسته و یک تراکنش ناشناس و غیرقابل رهگیری را ایجاد و پردازش کند. به‌عقیده‌ی بنیان‌گذار Immutable Vision این کار تنها به سخت‌گیری بیشتر قوانین برای سایر کاربران و سرمایه‌گذاران منتهی خواهد شد.

همان‌طور که هفته‌ی گذشته گزارش شد پُل رونین مورد حمله‌ی بزرگی قرار گرفت و ۶۱۰ میلیون دلار رمز ارز از آن به‌سرقت رفت. رونین به شبکه‌ی Axie Infinity امکان تراکنش‌های بین‌-زنجیره‌ای را می‌دهد. شرکت بنیان‌گذار Axie Infinity نیز پس از این رخداد تعهد داده است تا خسارت‌های این سرقت بزرگ را کاملا جبران کند.

پیشنهاد مطالعه: خبرنامه متاورس (۴) – تبلیغات در متاورس

Source

https://coiniran.com/?p=50484
دکمه بازگشت به بالا