بلاکچین

۱۰ چهره معتبر رمز ارز و بلاک چین (blockchain) جهت فالو در twitter

در این مقاله 10 چهره تاثیر گذار twitter را که اشخاصی مهم برای دریافت اطلاعات خوب در مورد رمز ارز ها و بلاک چین (blockchain) هستند، معرفی می کنیم

رسانه یا شبکه اجتماعی، ابزار خارق العاده قدرتمندی برای تولید و توزیع اطلاعات است. تنوع وسیعی از ICO ها رونق خود را مدیون بستر هایی مانند فیسبوک (Facebook) و توئیتر (twitter) هستند. اما بلاک چین (blockchain) مفهومی گسترده از رمز ارز ها داشته و ظهور تدریجی صنعتی از درون خود را پیش رو دارد که بسیاری از تکنولوژی های کنونی را کنار خواهد زد.

طبق گزارش وب سایت IDC (شرکت داده های بین المللی)، هزینه های صرف شده برای راهکار های بلاک چین- بنیان در سال ۲۰۱۸ به ۲.۱ میلیارد دلار خواهد رسید. با CAGR (نرخ رشد ترکیبی سالیانه) پنج ساله ای معادل ۸۱.۲ درصد (از ۲۰۱۶ تا ۲۰۲۱)، این رقم در سال ۲۰۲۱ به ۹.۷ میلیارد دلار افزایش خواهد یافت. درخشان ترین اذهان نسبت به بلاک چین و مزایای آن بسیار مشتاق بوده و به لطف شبکه های اجتماعی، می توانیم نظرات و اندیشه های آنان را دنبال نمائیم.

با کوین ایران و به نقل از وب سایت TokenTarget، می توانید با ۱۰ نفر از اینفلوئنسر (Influencer) یا تاثیر گذاران twitter آشنا شوید.

نفر اول : Don Tapscott : @dtapscott

Tapscott یک متخصص بلاک چین است که کتابی با عنوان “انقلاب بلاک چین” (blockchain revolution) تالیف نموده است. وی همچنین از بنیان گذاران “موسسه تحقیقات بلاک چین” (Blockchain Research Institute) است که به کمک به سازمان ها برای اتخاذ blockchain در برنامه کسب و کار خود اشتغال دارد. با حدود ۱۱۰ هزار دنبال کننده (Follower)، یک اینفلوئنسر فعال بلاک چین در بستر twitter محسوب می شود.

ten blockchain influencers on twitter 1

نفر دوم : David Marcus : @davidmarcus

مارکوس، تیم پیام رسان (Messenger) فیسبوک را اداره می نمود. وی رئیس اسبق PayPal و عضو هیئت مدیره Coinbase است. بیانیه اخیر او مبنی بر تشکیل تیمی ویژه که به یافتن روش هایی جهت به کارگیری بلاک چین توسط فیسبوک اختصاص داده خواهند شد، مارکوس را فردی کلیدی برای دنبال کردن در twitter ساخته است. او یک crypto-geek (عبارت “گیک” در زبان انگلیسی اصطلاحا به خوره های تکنولوژی با هر زمینه دیگر خطاب می شود) خود مدعی بوده و دنیای blockchain را دقیق و از نزدیک دنبال می نماید.

ten blockchain influencers on twitter 2

نفر سوم : Ed Featherston : @efeatherston

Ed معاون اول و معمار اصلی شرکت Cloud Technology Partners است. او نگرش هایی بسیار کارآمد در خصوص نحوه تحول چشم انداز تکنولوژی های ابری و IoT (اینترنت اشیاء) توسط بلاک چین ارائه می نماید. وی نظراتی بسیار ارزشمند دارد که از چند دهه تجربه طراحی و اجرای سیستم های پیچیده بر می خیزد.

ten blockchain influencers on twitter 3

بیشتر بخوانید: شباهت و تفاوت های بلاکچین با پایگاه های سنتی داده و اطلاعات چیست؟

نفر چهارم : Laura Shin : @laurashin

خانم Shin برگزار کننده دو پادکست بسیار محبوب رمز ارز و تکنولوژی بلاک چین Unchained و Uncomfirmed است. او به صورت مستمر در مورد آخرین روند های فضای blockchain و اخبار تحولات مهم، توئیت می کند و بیش از ۹۳ هزار دنبال کننده در این بستر دارد.

ten blockchain influencers on twitter 4

نفر پنجم : William Mougayar : @wmougayar

Mougayar نویسنده کتاب “کسب و کار بلاک چین : نوید، اعمال و کاربری تکنولوژی آتی اینترنت” و همچنین از برپا کنندگان رویداد Token Summit است. او رهبر فکریِ برجسته ای در فضای کریپتو به حساب آمده و حدود ۲۵ هزار دنبال کننده در twitter دارد. وی دانش بسیاری در زمینه کسب و کار blockchain ارائه می نماید.

ten blockchain influencers on twitter 5

نفر ششم : Salih Sarikaya : @salihsarikaya

Sarikaya از بنیان گذاران بلاگ سردمدار در صنعت رمز ارز، Smartereum.com است. او یکی از بزرگ ترین نگارندگان امروز بلاک چین است و عدد سرسام آور دنبال کنندگان او معادل حدود ۷۵۰ هزار نفر است. با دنبال کردن twitter او، می توان آخرین تحلیل ها در مورد پروژه های blockchain به دست آورد.

ten blockchain influencers on twitter 6

بیشتر بدانید: ارتش روسیه در حال ساخت یک آزمایشگاه تحقیقاتی بلاکچین است!

نفر هفتم : Charlie Shrem : @charlieshrem

Shrem بنیان گذار وب سایت “بنیاد بیت کوین” یا bitcoinfoundation.org و سخنگو و نویسنده ای بسیار مهم در مورد هر چیزی در دنیای بلاک چین است. بیش از ۱۵۲ هزار نفر، اکانت twitter وی را دنبال می نمایند. Charlie معمولا در رویداد های مرتبط با کاربری های بلاک چین دیده می شود.

ten blockchain influencers on twitter 7

نفر هشتم : Richie Etwaru : @richieetwaru

Etwaru بنیان گذار و مدیر عامل hu-manity.co است که اولین سازمان با هدف غیر متمرکز سازی حقوق بشر با استفاده از نو آوری های بلاک چین، هوش مصنوعی و رایانش کوانتومی در جهان است. به تماشای یکی از TedTalk های دیدنی blockchain او بنشینید که در آن ها مفاهیم پیچیده بلاک چینی را به شکلی ساده و با شوخ طبعی شرح می دهد. وی همچنین کتابی با عنوان Blockchain : Trust Companies منتشر نموده است.

ten blockchain influencers on twitter 8

نفر نهم : Tuur Demeester : @tuurdemeester

Demeester اقتصاد دان و سرمایه گذار بیت کوین است و در مورد نیروی اقتصاد کلان که ابتکارات رمز ارز ها را رقم می زند، توئیت می کند. جدای از مشتاقان و سرمایه گذاران بلاک چین، بسیار تریدر های رمز ارز ارزش زیادی برای نظرات وی قائل هستند. او مقالات بسیاری در وب سایت Medium در مورد بلاک چین می نویسد که این مقالات حاوی نظرات کاملا بی طرف در مورد محصولات بلاک چین هستند.

ten blockchain influencers on twitter 9

نفر دهم : Preethi Kasireddy : @iam_preethi

اگر به دنبال گزارشات تحلیلی از یک نقطه نظر مهندسی هستید، این اکانت مناسبی برای دنبال کردن است. Kasireddy یک مهندس بلاک چین است که پیشتر در شرکت هایی مانند Goldman Sachs و Coinbase اشتغال داشته. او اخیرا یک استارت آپ بلاک چین محور را در خفا با عنوان TruStory راه اندازی نموده است.

ten blockchain influencers on twitter 10

وکلای بستر twitter

تمام این اشخاصی که نام بردیم، همراه با اینفلوئنسر های ICO در همین بستر twitter ، وکیل مدافعان قدر بلاک چین هستند و خود سرمایه گذاری های قابل توجهی در این فضا نموده اند. بسیاری از این ها پیشگامان ابتکاراتی نوین در این زمینه بوده که تکنولوژی بلاک چین را به سطوحی برتر خواهند کشاند.

شبکه اجتماعی به پشتیبانی بلاک چین (blockchain)

درست مثل دانستن این که چه کسی را در یک شبکه اجتماعی دنبال کنیم، توجه به این مطلب که این تکنولوژیِ انقلابی گویی خود آمده تا تحولی عظیم از اساس در مفهوم شبکه اجتماعی و رسانه عمومی رقم زند.
طبق گفته مقاله ای در فوربز (Forbes) اخیرا، زمزمه هایی در مورد دستکاری اطلاعات کاربران در بستر های شبکه اجتماعی در جریان بوده است. تکنولوژی بلاک چین می تواند کنترلی به مراتب قوی تر بر اطلاعاتشان در اختیار کاربران قرار دهد تا مانع از دستکاری این اطلاعات توسط بستر ها بدون اجازه مؤلف گردد.

بیشتر بدانید: تبدیل داده های شخصی به اطلاعات ارزشمند یعنی Biotron

این تکنولوژی هم اکنون هم در صنعت شبکه اجتماعی رخنه کرده است. پلتفرم Sapien نمونه ای مناسب برای مثال و یک بستر شبکه اجتماعی می باشد که از دموکراتیزاسیون (عبارت democratised به معنی “مردم سالاری شده” است که نویسنده به عنوان ایهام برای غیر متمرکز بودن این بستر استفاده نموده) خارق العاده ای برخوردار بوده و بر روی بلاک چین اتریوم ساخته شده است؛ یا حتی Steemit، یک شبکه اجتماعی که مردم در آن می توانند از محتوای تولید شده خود درآمد کسب کنند. Steemit یکی از جوامع بسیار فعال رمز ارز اساس، در حد ردیت (Reddit) است. این مثالی بارز است که نشان می دهد بلاک چین چگونه هدف بر پاداش دادن به کاربران یا خوانندگان در بستر های شبکه اجتماعی است.

بیشتر بخوانید: ALIS ، رسانه ای اجتماعی و نوین در قالب یک پلتفرم بر پایه بلاکچین

مطابق مقاله منتشر شده ای در The Next Web، شبکه های اجتماعی داده های گردآوری شده از ما را در اختیار بازاریابان قرار داده و از تبلیغات، درآمد کسب می کنند، اما چیزی از این درآمد نصیب ما نمی شود. تکنولوژی بلاک چین به حل این مسئله کمک خواهد کرد و از رعایت حق ما در این محتوای منتشر شده در وب سایت آن شبکه اجتماعی اطمینان حاصل خواهد نمود.

اینکه در حین اعمال ممنوعیت بر فعالیت های تبلیغاتی ICO ها در بستر های شبکه اجتماعی- به منظور حفاظت از سرمایه گذاران- بلاک چین خود می تواند پاسخی به این همه مشکلات باشد، طنز بسیار با مزه ایست! این تکنولوژی انقلابی، شفافیت، اعتماد پذیری و ممانعت از انتشار و پخش اخبار جعلی را بنیان خواهد نهاد، به شکلی که نحوه بازاریابی در شبکه اجتماعی کل یک چرخه تکامل را طی خواهد نمود.

مطلب مرتبط: جدیدترین موضع گوگل در مورد رمزارز ها

توجه!

دیدگاه هایی که در این مقاله ارائه شده اند، متعلق به نویسنده می باشند و لزوماً مربوط به Coiniran نمی باشد و نباید به آن نسبت داده شود.

Source & Image

https://coiniran.com/?p=22512
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا
0
دیدگاه خود را با کوین ایران به اشتراک بگذارید!x