حفظ امنیت و انواع کلاهبرداری در ارز دیجیتالمقالات امنیت و جلوگیری از کلاهبرداری‌ها

وقتی بر روی تبلیغات رمزارز اسپم کلیک می کنید چه اتفاقی می افتد؟

احتمال این که شما در حین جست و جو در فضای اینترنت با تبلیغات رمزارز مواجه شوید، در عین حال که Adblock را فعال کرده باشید، کم است.

وقتی بر روی تبلیغات رمزارز اسپم کلیک می کنید چه اتفاقی می افتد؟ احتمال این که شما در حین جست و جو در فضای اینترنت با تبلیغات مواجه شوید، در عین حال که Adblock را فعال کرده باشید، کم است. همچنین در موارد نادری که با تبلیغات مواجه می شوید، به اندازه کافی هوشیار هستید که بتوانید از عهده تبلیغات بر آیید؛ اما در صورتی که بر روی تبلیغات «بیت کوین بعدی» کلیک کنید چه اتفاقی خواهد افتاد. این تجربه شما را به کدام سو خواهد برد و آیا این اتفاق برای شما سودمند خواهد بود؟ در این مقاله که توسط کوین ایران و به نقل از وب گاه news.bitcoin  تهیه و تدوین شده است، با نمونه ای از تجربه ی افراد مواجه شده با این تبلیغات، آشنا می شویم.

وقتی بر روی تبلیغات رمزارز اسپم کلیک می کنید چه اتفاقی می افتد؟
Crypto advertisement spams/ Source

تجربه فردی که بر روی تبلیغات اسپم رمزارز ها کلیک کرده است

آگهی های تبلیغاتی درست همانند بی خانمان ها در همه جا حضور دارند و معمولاً هیچ کس از دید آن ها خرسند نمی شود. این تبلیغات برای اکثر کاربران اینترنت دردسر محسوب می شوند. به عنوان مثال هنگامی که یک کاربر به مطالعه سایت هایی نظیر Forbes و Vice و یا سایر سایت های مشابه می پردازد، تبلیغات clickbait همانند نقاط پایانی هر پاراگراف پشت سر هم در صفحه ظاهر شده و موجب حواس پرتی کاربر می گردد. اخیراً هنگامی که صفحات وب را از طریق تلفن همراه مرور می کنم، با تبلیغاتی از همین جنس رو به رو می گردم.

شما احتمالاً در طول جست و جو های  خود با این گونه تبلیغات یا تبلیغات مشابه که بدون تامل آن ها را رد می کنید مواجه شده اید. به طور معمول من هم به همین گونه، این تبلیغات را رد می نمودم، اما سرنوشت این بار متفاوت بود. شاید به دلایلی اعم از خستگی و یا کنجکاوی و یا حتی نیاز به ایجاد یک داستان هیجان انگیز تصمیم گرفتم که بر روی این تبلیغات کلیک کنم.

سه رمزارزی که از بیت کوین بهتر هستند کدام اند؟ آن ها از چه جهاتی از بیت کوین بهتر هستند؟ آیا سریع ترند؟ بیشتر غیر متمرکز شده اند؟ دارای اثرات شبکه بزرگ تری می باشند؟ و از همه مهم تر، آیا خرید آن ها مرا به شکل باورنکردنی ثروتمند خواهد کرد؟ تمام این ها سؤالات در ذهن من بود و تنها یک راه برای پاسخگویی به آن ها وجود داشت.

سه رمزارز که ۱۰ برابر از بیت کوین بهتر هستند

پس از آن که من برای پی بردن به نام آلتکوینی که لازم است در آن لحظه خریداری کنم بر روی تبلیغات کلیک کردم، مجبور شدم به منظور ثبت نام در یک خبرنامه با نام Coin Profits Daily آدرس ایمیل خود را وارد کنم.

این خبرنامه با جدید ترین اطلاعاتی که هر روزه در دنیای رمزارز ها ارائه می دهیم، پنج نوبت در هفته به روز رسانی می شود. من علاقه ای به عضویت در آن خبرنامه نداشتم، تنها به دنبال این بودم تا در رابطه با این کوین های برتر از بیت کوین، که وارد کردن حساب کاربری من به آن ها ضرورتاً نیازمند بود کسب دانش کنم.

سه رمزارز که 10 برابر از بیت کوین بهتر هستند
Three cryptocurrencies better than bitcoin/ Source

پس از چند کلیک در همین مسیر، مشغول به خواندن یک فایل پی دی اف با عنوان «سه رمزارز که ۱۰ برابر از بیت کوین بهتر هستند» شدم. به طور سطحی مقدمه آن فایل را مورد بررسی قرار دادم تا بدانم چگونه بایستی آلتکوین های دارای پتانسیل رشد را شناسایی کنم و تنها از قسمت مربوط به پول لذت بردم.

برای من سؤال بود که این سه کوین جادویی چه هستند که من تا به حال راجع به آن ها چیزی نشنیده ام. مجبور نبودم که مدت زمان زیادی برای فهم پاسخ این سؤال صبر کنم. در قسمت پایین تر متن، عنوان “۳ عدد از بهترین آلت کوین ها برای سرمایه گذاری در سال ۲۰۱۸” را مطالعه نمودم.

من اولین کوین برتر از بیت کوین خود را یافته بودم. بله درست بود. رمزارز مونرو به عنوان ۱۲ امین رمزارز بزرگ از نظر بازار سرمایه و مشهور ترین کوین خصوصی دنیا، گنج پنهانی بود که بایستی آن را به دست می آوردم.

تمامی بیت کوین های خود را بفروشید و در عوض مونرو خریداری کنید

مونرو برای من رمزارز جالبی بود، اما زمانی که بر روی آن تبلیغات کلیک می کردم برایم رمزارز مبهمی نبود. خوشبختانه، ثابت شده است که سایر کوین های باقی مانده حتی در صورتی که ظرفیت آن ها مبهم باشد نیز، کمتر به چشم می آیند. بر اساس همان خبرنامه Coin Profits Daily، دو آلتکوین نهایی که ۱۰ برابر از بیت کوین بهتر هستند، آلتکوین های vertcoin و burst می باشند. از دلایلی که برای خریدن این جفت آلتکوین بیان شده است می توان به این حقیقت اشاره کرد که علی رغم مدت کمی که از ایجاد صفحه اینستاگرام vertcoin می گذرد، بیش از ۲ هزار فالوور این صفحه را دنبال می کنند.

همچنین آلتکوین Burst با استفاده از بهترین تکنولوژی های قابل دسترس، باعث به وجود آمدن یک کوین جهانی با ویژگی های بسیاری از رمزارز های متفاوت در آن می شود. در نتیجه به طور کلی، این رمزارز در واقع به عنوان ۲ رمزارز می تواند در نظر گرفته شود.

در واقع این کوین ها ذاتاً دارای خصلت بدی نمی باشند، اما واقعیت این است که آن ها کوین های بهتر و یا جایگزین بیت کوین نمی باشند. نهایتا نتیجه ای که من گرفتم: کلیک کردن بر روی تبلیغات رمزارزی اسپم احتمالاً موجب سرقت کلید های خصوصی شما و یا فروش مجدد اطلاعات شما نمی شود، اما صندوق ورودی ایمیل شما پر از ایمیل هایی در باره کوین های پنهان سال ۲۰۱۷ خواهد شد و این دلیل کافی برای پاک سازی آن ها خواهد بود.

توجه!

دیدگاه هایی که در این مقاله ارائه شده اند، متعلق به نویسنده می باشند و لزوماً مربوط به Coiniran نمی باشد و نباید به آن نسبت داده شود.

source & image

https://coiniran.com/?p=21171
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا
0
دیدگاه خود را با کوین ایران به اشتراک بگذارید!x