پروژه‌ها

پروژه Qtum کد بیت‌کوین را با ماشین مجازی Ethereum ترکیب می­کند.

پروژه Qtum بر اساس بنیاد کوانتومی سنگاپور ایجاد شده است و در نظر دارد پروتکل بیت‌کوین را با تکنولوژی Ethereum ترکیب کند. این پروژه متن‌باز ماشین مجازی Ethereum را با مدل بیتکوین با خروجی مصرف نشده تراکنش (UTXO) ادغام می­کند و هدف آن ارائه قراردادهای هوشمند برای کسب و کار در سراسر جهان است.

پروژه­ ای که کد بیت‌کوین را با ماشین مجازی Ethereum ترکیب می­کند.

 

پروژه Qtum ایجاد کننده یک ترکیب از بیت‌کوین و اتریومپروژه Qtum یک برنامه مشارکتی غیرمتمرکز (Dapp) است که “اثبات سهام”، “Bitcoin client 0.13″، و ماشین مجازی Ethereum را برای فعال کردن خدمات قراردادهای هوشمند ترکیب می­کند. بودجه این پروژه به مبلغ ۱ میلیون دلار توسط سرمایه‌گذارانی نظیر FenBuShi شریک Bo Shen، آنتونی دی­یوریو از بنیانگذاران Ethereum، ژیااولی بنیانگذار BitFund، و دیگران تامین شده است. هدف Qtum ارائه یک پلت‌فرم انتقال پروتکل  Dapp است که ویژگی­های خوب هر دو پروژه (بیت‌کوین و ماشین مجازی Ethereum) را داشته باشد.

جردن ایرلز این‌گونه Qtum را توضیح می­دهد:

پروژه Qtum در واقع EVM را با بلاکچین مبتنی بر UTXO ادغام می­کند که به این صورت نوشتن قراردادها برای آن به سادگی Ethereum می­شود، البته در اینجا شما از مزایای مدل UTXO هم استفاده می‌کنید.

 

این مزایا شامل امکان پشتیبانی از کیف پول موبایل توسط SPV، سازگاری با پروتکل­ها و ابزارهای موجود بیتکوین است و همچنین Qtum یک مدل پایدارتر می­باشد (در حالی که Ethereum برای رفع مشکلات به چندین شاخه تقسیم می­شود).

پروژه Qtum قراردادهای اصلی (master) را گسترش می­دهد و Proof of Stake را مفید و موجه نشان می­دهد.

 

تیم توسعه Qtum جزئیات نحوه پذیرفتن قراردادهای هوشمند و اصلی (master) را که شامل اطلاعات خارج زنجیره است، شرح می­دهد. پروژه Qtum برای نشریه ۸btc توضیح می­دهد که قراردادهای اصلی بسیار بیشتر از قراردادهای هوشمند معمولی انجام می­شود.

جمله زیر بیانگر اساس و مبنای Quantum است:

یک قرارداد امضا شده توسط دو بانک فقط با توافق همین دو بانک می­تواند فسخ شود. قرارداد اصلی برای فسخ یا اجرا یک اختیار تام به امضاکنندگان می­دهد. این موضوع یک تقلید از سناریوی زندگی در دنیای واقعی است. قرارداد اصلی یک گام رو به جلوی بزرگ است، که پتانسیل­های جدیدی به بلاکچین می­دهد و مفهوم قراردادهای هوشمند را گسترش می­دهد.

 

این پروژه همچنین ادعا می­کند که برای اولین بار است یک سیستم قراردادی هوشمند را با استفاده از UTXO بیتکوین و ترکیب با مکانیزم Proof of Stake پیاده­سازی می­کند. اجماع (رضایت عمومی) شبکه به IPOS یا Incentivized Proof of Stake برمی­گردد، که توسعه دهندگان به آن پاداش شرکت­ کنندگان شبکه می­گویند.

آزمایش­های گسترده، اسپارک‌نت و استفاده از پایدارترین بلاکچین

 

qtum connecting blockchain technology farsi iranتیم Qtum تاکنون دو پروژه Dapp از جمله SpringEmail و Qloha را ایجاد کرده است. هر دو سرویس از راه‌حل‌های cryptocurrency (روشی که در آن پول پوشیده و نامشخص است) استفاده می­کنند تا برنامه­ های پیام‌رسان را بهبود داده و پروتکل­های انتقال پستی (STMP) را آسان نمایند.

با توجه به اظهارات این تیم، پروژه Qtum هنوز در میانه راه ایجاد کیف پول موبایل یا ویندوزی برای کاربرانش است. پس از آزمایش­های گسترده، توسعه‌دهندگان قصد دارند از نرم­افزار آزمایشی با نام “Sparknet” پرده‌برداری کنند که در واقع مقدمه­ ای برای راه­ اندازی پلت‌فرم رسمی است. Qtum همچنین اعلام کرده است که تیمش به دنبال بررسی قوانین و دستورالعمل­های سازمان­ها و افراد مستقلی است که تمایل دارند این پروژه را آزمایش کنند.

استفاده از پروتکل بیت‌کوین در پروژه Qtum راضی­کننده است، و بیان می­کند که بلاکچین بیت‌کوین قابل اطمینان‌ترین دفتر توزیع عمومی در دسترس است.

تیم Qtum می­گوید: بیت‌کوین کامل­ترین، پایدارترین و امن­ترین بلاکچین، در مقایسه با Ethereum یا Bitshares یا غیره است، سایر موارد غیر از بیت‌کوین هنوز هم به دلیل وجود مشکلات متعدد و مسائل امنیتی که با آن روبرو هستند، ناپایدار می­باشند.

 

“علاوه بر اینکه Bitcoin برخلاف بلاکچین های دیگر که گاهی اوقات حتی فاقد ساده­ترین نرم‌افزارها هستند، بیشترین حمایت را از سمت جامعه ارائه دهنده ابزارها و نرم‌افزارهای مرتبط به بیت‌کوین (که می­توانند با کوانتوم هم استفاده شوند) دارد.”

 

این مقاله صرفا جهت افزایش اطلاعات و آگاهی کاربران انشار یافته و هدف آن هیچ گونه پیشنهاد سرمایه گذاری نمی باشد.

نظر شما در مورد پروژه Qtum ادغام کننده بیت‌کوین با Ethereum و Proof of Stake چیست؟ در قسمت نظرات ما را از دیدگاه خود مطلع کنید.دیدگاه هایی که در این مقاله ارائه شده اند، متعلق به نویسنده می باشند و لزوماً مربوط به Coiniran نمی باشد و نباید به آن نسبت داده شود.mages via Shutterstock, Qtum’s blog

https://coiniran.com/?p=4515
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا
0
دیدگاه خود را با کوین ایران به اشتراک بگذارید!x