ایستگاه خبر

مطالعۀ Coinbase: هولدرهای بلندمدت بیت‌کوین تسلیم زمستان کریپتو نشده‌اند!

بر اساس جدیدترین مطالعۀ ماهانۀ صرافی معتبر Coinbase، هولدرهای بلند‌مدت بیت‌کوین تسلیم زمستان کریپتو نشده‌اند. این گزارش محتکران و تریدرهای بازارهای کوتاه‌مدت را مسئول فروش‌ سنگین و ریزش این دارایی می‌داند.

این گزارش همچنین خاطرنشان کرد که ماینرها و شرکت‌های رمز ارز برای حضور در این بازار به شدت خرسی مجبور به فروش دارایی‌ها و لغو سفارش‌های معاملاتی خود شده‌اند. بحران نقدینگی حاکم بر بازار بیشتر از نوع اعتباری است و ارتباطی با عملکرد دارایی‌های دیجیتال ندارد.

هولدرها موقعیت خود را حفظ کرده‌اند

در این گزارش که «The Elusive Bottom» نام دارد شرایط کلی بازار بیت‌کوین در ماه ژوئن (خرداد) بررسی شده است. داده‌های آنچین بیانگر آن است که هولدرهایی که بیش از ۶ ماه بیت‌کوین در اختیار داشته‌اند همچنان مالک ۷۷ درصد از کل ۲۱ میلیون واحد BTC هستند، این شاخص در سال گذشته با اندکی بهبود معادل با ۸۰ درصد بود.

این امر حاکی از رشد محبوبیت و قدرت نفوذ بیت‌کوین در بین دارندگان آن است، زیرا در چرخۀ سال ۲۰۱۷ (۱۳۹۶) این شاخص برابر با ۶۰ درصد بوده است. مطالۀ فوق با مثبت قلمداد کردن این معیار بیان داشت که هولدرهای واقعی بیت‌کوین علاقه‌ای به فروش دارایی‌های خود در شرایط بحرانی بازار ندارند.

بحران اعتباری بازار

پیش از هرچیز باید دانست که زمستان اخیر کریپتو به دنبال افزایش بی‌رویۀ نرخ بهرۀ فدرال رزرو و استفادۀ بیش از حد شرکت‌های کریپتو از معاملات اهرمی بوده است. ماینرها نیز هنگامی که وثیقه‌هایشان با ریسک انحلال و نقدینگی روبه‌رو شد شروع به فروش دارایی‌های کریپتوی خود کردند.

در این گزارش گفته شده است که شرکت‌های امورمالی متمرکز (CeFi) که خدمات وام‌دهی ارائه می‌کنند با آغاز بازار گاوی نرخ بدهی‌های کوتاه‌مدت خود را تا حد چشمگیری افزایش داده‌اند. این شرکت‌ها وام‌های هنگفتی از پروتکل‌های امورمالی غیرمتمرکز (DeFi) اخذ و آن‌ها را برای کسب نرخ سود بالاتر به همتایان خود ارائه دادند.

این مجموعه عوامل به تدریج گسترش یافت تا آنکه کل بازار با یک اصلاح قیمت شدید روبه‌رو گشت و تمام دارایی‌های دیجیتال را تحت‌تاثیر خود قرار داد.

پیشنهاد مطالعه: رخداد تسلیم بازار (Market Capitulation) در ارزهای دیجیتال چیست؟

Source

https://coiniran.com/?p=57502
دکمه بازگشت به بالا