اطلاعیه‌های کوین ایرانرویدادهای دنیای کریپتو

در کنفرانس بیت کوین ۲۰۲۲ آمستردام چه می‌گذرد؟

برگزارکنندگان قدیمی‌ترین و بزرگترین کنفرانس سالیانه بیت کوین این بار می‌خواهند تاریخ‌سازی کنند و رویداد بیت کوین ۲۰۲۲ را در مرزهایی فراتر از قارۀ آمریکا و در شهر آمستردام برگزار کنند. کنفرانس بیت کوین ۲۰۲۲ آمستردام قرار است به مدت ۳ روز تعدادی از مغزهای متفکر و متخصصان جامعه بیت کوین را گرد هم آورد تا بتوانند در قارۀ اروپا الهام‌بخش پذیرش هرچه بیش‌ترِ بیت کوین (Hyperbitcoinization) باشند.

بیت کوین آمستردام در تاریخ ۱۲ اکتبر (۲۰ مهر) برگزار خواهد شد که در آن متخصصان و نوآورانِ اقتصاد و فناوری بیت کوین بارِ دیگر بزرگ‌ترین نوآوری مالی بشر را جشن بگیرند و به یک‌دیگر فرصت همکاری دهند.

حامیان مالی بسیاری از بیت کوین ۲۰۲۲ آمستردام پشتیبانی می‌کنند. شرکت‌ها و کسب‌و‌کارهای مبتکر مثل PAXFUL و بسیاری دیگر این مجموعه را تشکیل می‌دهند. خوشحال هستیم که اعلام کنیم پایگاه آموزشی خبری کوین ایران تنها رسانه فارسی‌زبان است که به‌عنوان یک مدیاپارتنر (Mediapartner) در کنفرانس بیت کوین ۲۰۲۲ آمستردام مشارکت می‌کند. حتی شرایط ویژه‌ای نیز برای علاقه‌مندان به شرکت در این رویداد از سوی کوین‌ایران در نظر گرفته شده است. تخفیف بلیط کنفرانس، امور دعوت‌نامه و درخواست ویزا شینگن و دعوت سازمانی (گروهی) خدماتی هستند که برای تسهیل حضور جامعه فارسی‌زبان در این رویداد تاریخی انجام می‌شود.

برای دریافت دعوتنامه و تخفیف کنفرانس، از طریق این اکانت تلگرامی با کوین ایران در ارتباط باشید.

هدف از رویداد بیت کوین آمستردام چیست؟

کنفرانس بیت کوین ۲۰۲۲ آمستردام در ادامۀ یک سنت سالیانه، توسط موسسه انتشاراتیِ چندرسانه‌ای Bitcoin Magazine سازمان‌دهی و اجرا می‌شود. برگزارکننده این رویداد، آن را جشن واقعی آزادی می‌داند و نه ‌تنها به جامعه بیت کوین که به هر آزادیخواهی که به استقلال فردی اهمیت می‌دهد، خوشامد می‌گوید.

در اصل، هدف از کنفرانس ۲۰۲۲ آمستردام مشابه با نشست قبلی در شهر میامی (Miami 2022) که با شرکت ۲۶ هزار نفر صورت گرفت، بحث و گفتگو دربارۀ آخرین پیشرفت‌های صنعت بیت کوین و چشم‌انداز آتی آن با تمرکز بر Hyperbitcoinization عنوان شده است. این اصطلاح به نقطه عطفی اشاره دارد که بیت کوین در آن به وسیله مبادله ارجح برای همه تبدیل می‌شود. اگر درست فهمیده باشیم، رسیدن به چنین هدفی بدون مشارکت کلی و جهانی امکان‌پذیر نیست. برای همین، تیم Bitcoin Magazine به عنوان مجری اصلی، می‌خواهد این رویداد تاریخی را برای قاره‌ها، ملت‌ها، زبان‌ها و اقوام مختلف رقم بزند.

اطلاعات کنفرانس بیت کوین ۲۰۲۲ آمستردام

مکان برگزاری کنفرانس

کنفرانس بیت کوین ۲۰۲۲ قرار است با همکاری Bitcoin Magazine و Amsterdam Decentralized در تاریخ ۱۲ اکتبر (۲۰ مهر) در شهر آمستردام تاریخ‌سازی می‌کند. طراحان برگزاری این فستیوال، منطقۀ وسترگاس (Westergas) را نشان کرده‌اند. همان مجموعه ساختمان‌های صنعتی معروف به وسترپارک در قرن ۱۹ که حالا باید نیروگاهی برای سیستم مالی آینده باشد.

قارۀ اروپا به‌مدت ۵۰۰ سال در رأس نوآوری‌های مالی قرار داشته و شهر آمستردام نیز نقش برجسته‌ای در توسعه بانک‌داری مدرن ایفا کرده است. به‌ همین دلیل، بسیاری این مکان را انتخاب مناسبی برای مقصد بعدی تور جهانی کنفرانس بیت کوین دانسته‌اند.

اروپا یکی از نامطمئن‌ترین محیط‌های قانونی برای بیت کوین است. اگر چه این منطقه به‌لحاظ پذیرش قانونی و حاکمیتی از سایر نقاط زمین عقب افتاده، اما تقاضای سرمایه‌گذاران عادی و نهادی در آن یکی از بیش‌ترین‌هاست. به‌علاوه، نوآوران و توسعه‌دهندگان بیت کوین در این قاره بسیار فعالند و نقش مهمی در شکل‌دهی به اقتصاد، حکم‌رانی و مسیر آتی آن دارند.

شرایط برگزاری رویداد بیت کوین آمستردام

قیمت بلیط ورود به کنفرانس بیت کوین ۲۰۲۲ آمستردام برای شرکت‌کنندگان عادی ۳۴۹ یورو و برای شرکت‌‌کنندگان نهنگ (VIP) معادل ۳۹۹۹ یورو است که برای هر دو نوع، امکان پرداخت با بیت کوین وجود دارد. کاربران VIP در تمام سخنرانی‌ها و ارائه‌ها در ردیف جلو می‌نشینند، از غذا و نوشیدنی پرمیوم برخوردارند، حق ورود به مهمانی شبانه نهنگ‌ها را دارند و به رویدادهای رسمی بعدی بیت کوین آمستردام دعوت خواهند شد.

کنفرانس در مدت سه روز و در ۴ مرحله برگزار خواهد شد. مرحله اول که اثبات کارگاه (Proof of Workshop) نام گرفته، شامل طیف متنوعی از کارگاه‌ کاربردهای عملی بیت کوین است. مرحله دوم، جلسه‌‎های عمیق، مختص شرکت‌کنندگان VIP است که در آن به شبکه‌سازی با متخصصان صنعت و حامیان مالی می‌پردازند. مرحله سوم، شامل ۵۰۰ صندلی برای گفت‌‎و‌گو و اظهارنظر متخصصان از سرتاسر اکوسیستم بیت کوین است. مرحله چهارم نیز قرار است به زودی اعلام شود. در روز پایانی نیز یک فستیوال موسیقی برای پایکوبی تمام شرکت‌کنندگان در جشن بیت کوین به‌پا خواهد شد.

سخنرانان کنفرانس بیت کوین ۲۰۲۲ آمستردام

نمی‌توان در مورد یک کنفرانس با این مقیاس اطلاعاتی داد و از سخنرانان آن چیزی نگفت. تا کنون جمع پرتعدادی از آن‌ها در وب‌سایت b.tc/conferences نام برده شده‌اند. این افراد همگی از بازیگران فعال فضای بیت کوین هستند. بنیان‌گذار پروژه‌ها و مدیرها، سرمایه‌گذاران وکارآفرین‌ها، پژوهش‌گران و مشاوران، روزنامه‌نگاران و نویسندگان، بیتکوینرها و فعالان اجتماعی جمع می‌شوند تا دربارۀ آخرین پیشرفت‌های صنعت بیت کوین و چشم‌انداز بعدی آن با تمرکز بر پذیرش هرچه بیشتر بیت کوین، صحبت کنند. برای مثال:

آدام بک (Adam Back)

آدام بک، بنیان‌گذار و مدیر پروژه بلاک استریم، در اصل توسعه‌دهنده سیستم گواه اثبات کار هش کش (HashCash) است. او از نخستین افرادی بود که معنای رویکرد ماکسمالیسم بیت کوین را روشن کرد. حتی معروف است که در سال ۲۰۱۹ و ابتدای ظهور بیت کوین، ساتوشی ناکاموتو افسانه‌ای با او تماس گرفته و نظرش را در مورد استفاده از هش کش در بیت کوین جویا شده است.

وی همچنین با توسعه زنجیره جانبی لیکویید (Liquid) و چند پروژه مبتکرانه دیگر، یکی از پشتیبان‌های اصلی شبکه لایتنینگ محسوب می‌شود. آدام بک یک رهبر واقعی در جامعۀ بیت کوین است که در سخنرانی‌های اخیر خود به موضوعاتی مثل حریم خصوصی، مقیاس‌پذیری و مسیر تکامل بیت کوین پرداخته است.

پیتر مک‌کورماک (Peter McCormack)

مک‌کورماک یک متخصص رسانه است که در حال حاضر میزبان یک پادکست محبوب به نام «بیت کوین چه کاری کرد؟» است. پیتر سه مرتبه در هفته با نوآوران، متخصصان و چهره‌های تأثیرگذار صنعت بیت کوین از سراسر دنیا مصاحبه و با آن‌ها دربارۀ اقتصاد، حکم‌رانی و مسیر آتی پیشرفت بیت کوین گفت‌و‌گو می‌کند. پیچیده‌ترین مسائل تا سطح عناصر ابتدایی شکافته می‌شوند زیرا هدف پادکست مک‌کورماک این است که همه بتوانند به فهم مناسبی از انقلابی بودن بیت کوین برسند.

خارج از عرصۀ رسانه، مک‌کورماک به رویای ورزشی خود مشغول است. او اکنون رئیس هئیت مدیره باشگاه فوتبال بدفورد (Bedford F.C.) است و قصد دارد آن را به اولین باشگاه ورزشی مبتنی بر استاندارد بیت کوین تبدیل کند. او می‌خواهد با تیمش به لیگ برتر جزیره صعود کند.

الکس گلادشتاین (Alex Gladstein)

الکس به‌عنوان کارشناس ارشد استراتژی در بنیاد حقوق بشر مشغول به فعالیت است. به علاوه، از زمان پیدایش مجمع آزادی اسلو در سال ۲۰۰۹ در سِمَت معاونت راهبرد قرار دارد. در طول سال‌ها تلاش بی‌وقفۀ خود، صدها گروه جامعۀ مدنی را به رهبران کسب و کارها، فناوران، نویسندگان، سیاست‌گذاران و هنرمندان وصل کرده تا به ترویج و تبلیغ جوامع آزاد و باز کمک کند.

نوشته‌های الکس و نظراتش دربارۀ حقوق بشر و فناوری در بزرگترین پایگاه‌های خبری و رسانه‌ای دنیا منتشر شده است. او در دانشگاه‌هایی مثل MIT و استنفورد سخنرانی کرده و در کنگره اروپا و دولت آمریکا نیز مطالبی را ارائه کرده است. وی در حال حاضر، عضو هئیت علمی دانشگاه Singularity و مشاور موسسه Blockchain Capital است. او که در شهر سان‌فرانسیسکو زندگی می‌کند، در سال ۲۰۱۹ در نوشتن «کتاب کوچک بیت کوین» هم‌کاری کرد. حالا او دربارۀ اهمیت بیت کوین در حقوق بشر می‌نویسد.

میر لیپونی (Mir Liponi)

لیپونی از کودکی عاشق فناوری بود. زمانی که در سال ۲۰۱۴ با بیت کوین آشنا شد، به‌سرعت پتانسیل انقلابی آن را کشف کرد و یکی از پشتیبان‌های فعال این سیستم شد، در حالی که در آن زمان مدارج دانشگاه خود را در رشته ارتباطات و زبان‌شناسی تمام می‌کرد و مشغول به تدریس درس گفتار عمومی و فن بیان بود. از سال ۲۰۱۶ بود که لیپونی هم‌کاری خود را با طرح شبکه BHB آغاز کرد که برای اتصال متخصصان بیت کوین از سراسر دنیا به استارت‌آپ‌های آینده‌دار طراحی شده است. وی در حال حاضر یکی از بنیان‌گذاران نشست ماهیانه بیت کوین- میلان است و همچنین هم‌بنیان‌گذار پروزه Satoshi Design نیز هست.

کوین ایران حامی رسانه‌ای برگزاری رویداد بیت کوین 2022 آمستردام

کوین ایران حامی رسانه‌ای برگزاری رویداد بیت کوین ۲۰۲۲ آمستردام

کنفرانس بیت کوین ۲۰۲۲ آمستردام بهترین رویداد برای یادگیری و شبکه‌سازی در کل صنعت بیت کوین است. شرکت‌کنندگان همگی از بازیگران فعال این فضا بوده و مشتاقانه در جستجوی فرصتی برای هم‌کاری و مشارکت هستند. اگر در جستجوی بهترین فرصت‌ برای حل شدن در فرهنگ بیت کوین هستید، بهتر است این رویداد را به تقویم پاییز خود اضافه کنید.

برای دریافت دعوتنامه و تخفیف کنفرانس، از طریق این اکانت تلگرامی با کوین ایران در ارتباط باشید.

https://coiniran.com/?p=58027
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا
0
دیدگاه خود را با کوین ایران به اشتراک بگذارید!x