آموزش بلاکچینبلاکچین

پلتفرم جدید بلاک چین IBM؛ چطور یک developer بلاک چین باشید؟

IBM به تازگی پلتفرم Call for Code خود را معرفی کرده است. آنها می خواهند از هوش مصنوعی، بلاک چین ، اینترنت اشیاء، و cloud برای حل بلایای طبیعی استفاده کنند.

IBM و همکارانش با به کارگیری توسعه علمی و سازمانی برای حل یکی از بزرگ ترین مسائل حال حاضر جوامع انسانی تلاش می کنند؛ جلوگیری، واکنش سریع و بهبود اوضاع هنگام وقوع بلایای طبیعی با کمک تکنولوژی بلاک چین.

بیشتر بخوانید: کنترل زنجیره تامین بلاک چین نباید در دست کسی باشد

IBM در نظر دارد طی پنج سال، ۳۰ میلیون دلار صرف ساخت محصولی کند که آن را Call for Code  نامیده است. هدف آنها این است که توسعه دهندگان سراسر جهان را متحد نمایند تا از داده ها، هوش مصنوعی، بلاک چین، اینترنت اشیاء، و سیستم ابری (cloud) برای حل چالش های طبیعی استفاده کنند.

پلتفرم بلاک چین IBM به نام Call for Code
IBM Blockchain Platform, Call for Code/ Source

Call for Code از توسعه دهندگان دعوت می‌ کند تا اپلیکیشن های جدیدی برای آماده سازی بهتر جوامع و مردم در مقابل بلایای طبیعی بسازند. برای مثال، توسعه دهندگان (developer) می توانند برنامه هایی بسازندکه با استفاده از داده های هواشناسی و اطلاعات زنجیره تامین، به داروخانه ها برای افزایش اقلام پزشکی، آب معدنی و … هشدار دهد. یا برنامه ای که پیش بینی کند احتمال خسارت در کدام مناطق بیشتر است تا خدمات اورژانس به موقع و به اندازه کافی در اختیار مردم آن مناطق قرار گیرد.

بیشتر بخوانید: کاربرد های فناوری بلاک چین (Blockchain) در حوزه پزشکی و سلامت

جوایز شرکت کنندگان برنامه IBM

IBM، طی یک برنامه پنج ساله با بودجه ۳۰ میلیون دلاری، دسترسی به ابزار های توسعه، تکنولوژی، کد رایگان و آموزش توسط متخصصان را تامین مالی خواهد کرد. تیم برنده نیز جایزه دریافت خواهد کرد. هرچند، شاید پاداش اصلی، حمایت طولانی مدت برای عملی سازی ایده آن ها در جهان واقعی باشد؛ که توسط بنیاد لینوکس (Linux Foundation) انجام می پذیرد.

پلتفرم بلاک چین IBM به نام Call for Code
IBM Blockchain Platform, Call for Code/ Source

علاوه بر پشتیانی در زمان توسعه محصول، تیم برنده می تواند به یکی از تیم های شرکت خدماتی IBM (IBM’s Corporate Service Corps) بپیوندد تا بتواند ایده خود را در جوامعی که به آن نیاز دارند به کار گیرد. IBM CSC تیمی با متخصصانی از رشته های مختلف است که چهار تا شش هفته در جوامع فقیرِ پیرامون جهان به روش های کاربرد تکنولوژی برای مسائل و فرصت های محلی مشغول هستند.

بیشتر بخوانید: راه اندازی توکن ICO بر روی شبکه اتریوم ERC-20 در کمتر از سی دقیقه

توجه!

دیدگاه هایی که در این مقاله ارائه شده اند، متعلق به نویسنده می باشند و لزوماً مربوط به Coiniran نمی باشد و نباید به آن نسبت داده شود.

Source & image

https://coiniran.com/?p=22620
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا
0
دیدگاه خود را با کوین ایران به اشتراک بگذارید!x