بلاکچینکاربرد بلاکچین

کاربرد های فناوری بلاکچین (Blockchain) در حوزه پزشکی و سلامت

در این مقاله کاربرد های فناوری بلاکچین (blockchain) در حوزه صنعت پزشکی و درمان مورد بررسی قرار می گیرد. با کوین ایران همراه باشید.

در این مقاله کاربرد های فناوری بلاکچین (Blockchain) در صنعت پزشکی و درمان مورد بررسی قرار می گیرد و با مطالعه آن خواننده به کاربرد های فناوری بلاکچین و تاثیرات عظیم آن در این صنعت پی می برد. ویژگی های بلاکچین مانند امنیت بالا و غیر قابل هک بودن و محافظت در برابر تقلب از جمله ویژگی های مورد نیاز برای سیستم های سنتی پزشکی و در مان می باشد.

کاربرد های فناوری بلاکچین (Blockchain) در حوزه پزشکی و سلامت
Blockchain in medicine and health/ Source

از جمله برتری های فناوری بلاکچین (Blockchain) نسبت به سیستم های سنتی پزشکی و درمان این است که بیمار را در مرکز سیستم قرار می دهد و بیمار خود مالک اطلاعات و سوابق پزشکی اش می باشد و باز  این بیمار است که تشخیص می دهد سوابق خود را در اختیار چه کسی قرار دهد. در ادامه ی این مقاله به کاربرد های بلاکچین در صنعت بیمه نیز پرداخته می شود و از تحول در این صنعت با استفاده از فناوری بلاکچین سخن به میان می آید.

بیشتر بخوانید: استخدام متخصصین فناوری بلاکچین و درآمد ۱۲۰ هزار دلاری به علاوه مزایا

امروزه در گوشه و کنار جهان پلتفرم ها و شرکت هایی هستند که کم کم استفاده از فناوری بلاکچین را در پزشکی و درمان شروع کرده اند که چند مورد از آنها در متن مقاله معرفی می شوند. یکی از معضلاتی که هم اکنون جهان پزشکی با آن مواجه است تقلب می باشد و این مشکل سالانه هزینه های زیادی بر جای می گذارد و بودجه زیادی را طلب می کند که بلاکچین به راحتی می تواند این مشکل را حل کند. در مقاله به تفصیل به این مطلب پرداخته شده است.

در پایان، از فناوری بلاکچین پزشکی سخن به میان می آید که با استفاده از قرارداد های هوشمند می تواند بسیار موثر واقع گردد و هم برای بیماران و هم سایر افراد مرتبط، مزایای فراوان ایجاد کند. بلاکچین در هزینه و پول صرفه جویی کرده و می تواند سیستم های سنتی را منقلب کند.

بیشتر بخوانید: ساخت پلتفرم رای گیری در بستر بلاکچین (Blockchain) توسط یک نوجوان ۱۴ ساله

اما این نکته را هم باید مد نظر داشت که بلاکچین هنوز با چالش های زیادی مواجه است و استفاده از این فناوری در پزشکی و درمان به آسانیِ امور مالی نیست. در زمینه پزشکی و درمان تحقیقات بسیار بیشتری باید انجام گیرد و پذیرش فناوری بلاکچین بسیار آهسته صورت می پذیزد. البته ناگفته نماند که در این مسیر همکاری حکومت ها و بحث و تبادل نظر بین متخصصین امر لازم است.

[googlepdf url=”https://coiniran.com/wp-content/uploads/2018/06/blockchain_in_medicareنمونه_خوانی_.pdf” download=”دانلود” width=”۱۰۰%” height=”۱۲۰۰″ ]

بیشتر بخوانید: هشت کاربرد شگفت انگیز فناوری بلاکچین

توجه!

دیدگاه هایی که در این مقاله استفاده شده اند متعلق به نویسنده بوده و لزوما مربوط به Coiniran نمی باشد و نباید به آن نسبت داده شود.

https://coiniran.com/?p=21626
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا
0
دیدگاه خود را با کوین ایران به اشتراک بگذارید!x