مقالات بیت کوین

جنبه محیط زیست-دوستی استخراج بیت کوین در کاهش اثرات کربن

نوآورانی وجود دارند که ضعف استخراج را به عنوان نقطه قوت خود می بینند و از این مشکل به عنوان منبع راه حل خود بهره برداری می کنند. این مقاله، همه راه حل ها و نمونه ها را ارائه نمی کند، بلکه نمونه ای از راه های بی شماریست که کارآفرینان می توانند محدودیت های بالقوه استخراج رمزنگاری را به چالش بکشند.

هرچه می گذرد، به نظرمبحث مصرف زیاد انرژی بیت کوین داغ تر می شود. اگرچه زمین امروز ما، با این موضوع آسیب جدی نمی ببیند اما همانند خرس های به دنبال عسل، رسانه ها با ایجاد هیاهو درباره هزینه های سرسام آور مصرف برق استخراج بیت کوین و پیش بینی به پا شدن قیامت اکولوژیکی در دنیا، به دنبال شانتاژ خبری هستند.

علی رغم استدلال قوی مبنی بر فاجعه زیست محیطی جهان در آینده، استخراج رمزارز ها را می توان تحمل کرد یا این که حتی برای خنثی کردن اثرات کربن ناشی از سایر فرآیند های فشرده سازی انرژی، می توان از آن استفاده کرد. در حقیقت، تحت شرایط مناسب، استخراج می تواند تولید حداقل کربن را داشته باشد. علاوه بر این، با استفاده ازبازیافت انرژی های منتشرشده آن، می توان در جهت اهداف سازگار با محیط زیست قدم های جدی برداشت.

استخراج بیت کوین و رمزارز ها می تواند به کاهش رد پای کربن در طبیعت کمک می کند؟
Steemkr

هزینه مصرف انرژی استخراج بیت کوین

بیت کوین با استفاده از یک الگوریتم توافقی شناخته شده به عنوان اثبات کار به منظورثبت معاملات وزمان بندی آنها دربستر بلاکچین خود به وجود می آید. اساسا استخراج کنندگان – افرادی که معاملات را پردازش می کنند، محاسبات فشرده ای با صرف انرژی بالا بر روی رایانه هایشان انجام می دهند تا معادلات رمزنگاری مورد نیاز برای پیدا کردن بلوک های جدید و حفظ امنیت شبکه را حل کنند.

همچنان که این شبکه ارزش بیشتری می یابد، استخراج کنندگانی که سعی می کنند با رقابت فشرده تری برای یافتن بلوک بعدی از یکدیگر پیشی بگیرند، طبیعتا مقدار انرژی بیشتری در حل این معادلات نیز سرمایه گذاری خواهند کرد.

بسته به این که ازچه منبعی خبر به دست شما برسد، پروسه استخراج بیت کوین گاها ممکن است انرژی بیشتر ازمصرف یک کشورکوچک (مثل بلغارستان یا کره شمالی )، چیزی بین یک تا ۳۵ ترابایت برساعت مصرف کند.

برخی معتقدند که نوآوری هایی مانند *Lightning Network  این مسئله را به قهقرا خواهد برد، در حالی که منتقدان دیگر ادعا می کنند گواه اثبات سهام ( (proof-of-stake که یک مکانیسم توزیع توافق شده است، می تواند ثابت کند که خیلی اکولوژیک تر است.

لایتنینگ یا گواه اثبات سهام؟

در این بحث، کسانی هستند که می گویند این روند غیر قابل تحمل است و باید اصلاح شود. وکسان دیگری هستند که استدلال می کنند که نگرانی از بین رفته است و نیازی به تغییر نیست.

به عنوان مثال آندریاس آنتونیوپولوس اشاره می کند که برای استخراج بیت کوین می توان از انرژی اضافی تولید شده توسط نیروگاه ها  استفاده کرد “که در غیر این صورت هدر خواهد رفت.”

بیشتر بخوانید: گواه اثبات کار در برابر گواه اثبات سهام

درکی از شبکه لایتنینگ: قسمت نخست

گواه اثبات سهام چیست؟

استخراج می تواند همچنین به عنوان “یک ذخیره ارزش جایگزین” عمل کند که باعث ایجاد “یک یارانه زیست محیطی برای انرژی های جایگزین در سراسر جهان شود، چرا که در آن صورت پروژه های انرژی های تجدید پذیر به جای پنج سال در یک سال اجرایی می شوند.”

راه حل های انرژی تجدیدپذیر

قدرت هیدروالکتریکی ( تولید برق با انرژی آب)  جایگاه خود را در جدول حفظ منابع طبیعی رمزنگاری به دست آورده است. استخراج گران چینی انرژی مازاد ارزان به دست آورده شده از انرژی سد های آبی، به ویژه در استان سیچوان را مصرف می کنند. به عنوان مثال، یکی از قدیمی ترین اینها، BW است که در جهت کمک به پیشبرد این عمل بود. این کمپانی که در سال ۲۰۱۴ تاسیس شد، از انرژی تجدید پذیر برای تامین انژی دستگاه های استخراج رمزارز ها، از سال ۲۰۱۵، استفاده کرد.

استخراج بیت کوین و رمزارز ها می تواند به کاهش رد پای کربن در طبیعت کمک می کند؟
CryptoCoin.News

چین، پیشتاز استخراج هیدروالکتریکی

گرچه ریشه های استخراج هیدروالکتریکی در چین است، اما راه خود را به مناطق دیگر که انرژی ارزان قیمت ارائه می دهند، پیدا کرده است. در اتریش، خواهران Damblon با استخراج هیدروالکتریکی به دنبال بهره برداری از سد های آبی در کوههای آلپ برای رسیدن به اهداف مورد نظر خودشان هستند. نادین و نیکول دمبلون در سال ۲۰۱۶  یک شرکت استخراج هیدروالکتریکی را در کنار گروهی ازاستخراج کنندگان وین تاسیس کردند.

تا سال ۲۰۱۷، این تیم نخستین پایلوت را در Schönberg اتریش تاسیس کرد که برای ۱۲۰ واحد استخراج آن تولید انرژی پایه ۲۹۰ کیلووات ساعت را به ارمغان می آورد. دومین مزرعه استخراجشان  در Waidhofen an der Ybbs، اتریش، برای ۲۵۰ Antmine 29S و ۱۱۵۲ GPU به طور مداوم ۶۰۰ کیلو وات ساعت دریافت می کند.

مقرون به صرفه بودن انرژی هیدروالکتریک

این تیم دومین مزرعه را با تکیه به منابع مالی خود از H2o token ICO ساخته است. هر کدام از توکن هایH2O  معادل ۵ کیلووات ساعت هزینه استخراج را تضمین می کند که دارنده آن می تواند برای هر رمزارزی که استخراج را با استفاده از پورتال استخراج پروژه  بخواهد انجام  دهد، استفاده شود.

همان طور که این عملیات گسترش می یابد، تیم قصد دارد تا توکن H3O را نیز راه اندازی کند، که طبق اعلام سازندگان آن، سود سهام را مانند اوراق بهادار پرداخت می کنند و بر اساس قانون مالی اروپا، نخستین توکن بهادار (security token) کاملا مناسب است.

HydroMining ICO به دنبال ایجاد یک تاسیسات خارج از اتریش، در کانادا، گرجستان و یا برخی از کشورهای دیگر با هزینه کم،  به منظور تواید انرژی پاک است. بنا  به تلاش خواهران  Damblon، انرژی هیدرو الکتریکی در اتریش ۸۵ درصد ارزان تر از میانگین هزینه های برق است.

آنها می توانند انرژی را به سکو های معدن  با ۳-۵ سنت برای هر کیلووات ساعت پمپاژ کنند و آب و هوای اتریش ایده آل برای خنک نگه داشتن  سخت افزارهایشان  نیزهست. آنها هنگامی که گرمای زیاده ازحد مشکل ایجاد کند، برای پایین نگه داشتن سطح گرمای سیستم ها، مسیرآب رودخانه ها را تغییرمی دهند.

استفاده از انرژی گرمایی دستگاه های استخراج رمزارز برای گرم کردن خانه ها

صحبت از گرم شدن دستگاه های استخراج، تولید گرمای ایده آلی برای گرم کردن یک خانه، به خصوص در هوای سرد تر است. روسیه، ایلیا فرولوف و دیمیتری Tolmachyov در شهر کوچکی از ایربوتس سیبری از گرما تولید شده توسط معادن استخراج خود برای گرم کردن خانه های کوچک  استفاده می کنند.

این سیستم یک منبع آب متصل به سخت افزار استخراج را گرم می کند و هنگامی که گرم می شود، آب به یک گرماسازمحیطی هدایت می شود. با استفاده از انرژی محلی تولید شده از یک نیروگاه برق آبی نزدیک، آنها می توانند بدون نیاز به انرژی اضافی، خانه خود را گرم کرده و حتی پس از پوشش هزینه های معدن، ۴۳۰ دلار اضافی در ماه نیز دریافت کنند.

نوشته مرتبط: نیروگاه های عظیم سیبری به استخراج کنندگانِ رمزارز ها خوش آمد می گویند

یک شرکت این مفهوم را گرفته و با آن کار کرده است.   Qarn-QC-1روشی موثر و ساده با طراحی فررووف و تولماچایف با ترکیب این استخراج گر و واحد گرمایی ترکیبی، مانند یک گرماساز محیط به نظر می رسد، مانند یک گرماساز محیط عمل می کند، مانند یک گرماساز محیط حس می شود، اما در واقع دو پردازنده گرافیکی با پیش فرض Ethereum می باشد.

نوآوری های خلاقانه و غیر متعارف دیگری هم وجود دارند

فقط  کافیست نگاهی بیاندازیم به گروه Myera، یک شرکت ارائه راه حل های پایداردر کانادا. در پایان سال ۲۰۱۷، بروس هاردی، مدیر شرکت، شروع به استفاده از گرمای حاصل از استخراج بیت کوین برای اجرای یک طرح پایدار مزرعه گلخانه ای وپرورش ماهی در مانیتوبا، کانادا کرد. در حالی که گرمای حاصل از استخراج، گیاهان گلخانه ای را گرم می کند، فاضلاب غنی از نیترات از مخازن ماهی آنها را نیز آبیاری می کرد.

به گفته Kamil Brejcha، بنیانگذار NakamotoX، یک صرافی رمز ارز Czech، با استفاده از گرمای حاصل از استخراج، با کمک “۱۰۰٪  بیو- زباله تولید انرژی” گوجه فرنگی تولید می کند.

استفاده از انرژی خورشید و باد برای استخراج رمزارز

در مثال دیگری، NastyMining  یک سازمان استخراج بیت کوین واقع در آریزونا است که انرژی خورشیدی و باد را برای دستگاه های استخراج خود به کار می گیرد. از سال ۲۰۱۲، NastyMining  برای پیدا کردن راه حل های میانه ی تولید انرژی بیت کوین تلاش میکند، و باعث تشویق احترام به ” مسئولیت مدنی”  بیش از سی هزار استخراج گر شده است که به این استخراستخراج  کمک می کنند.

از سال ۲۰۱۷، این کمپانی تعهد خود را نسبت به این اقدامات استخراجی پایدار، با استفاده از توربین بادی اهدا شده توسط صرافی YoBit و اهداء خیرخواهانه  پانل های خورشیدی از شرکت  SunPower برای راه اندازی ایستگاه های ASIC در تاسیسات خود، افزایش داده است.

تیم NastyMining بخشی از یک موج استخراج گرانی است که به دنبال به کنترل درآوردن نیروهای طبیعی برای خنثی کردن اثر کربنی که ایجاد می کنند ، هستند؛ با توجه به این که منابع بیشتری از انرژی باد و خورشید در اختیار این نوآوران قرار دارد.

همان طور که طرح های بی شماری ازچوب می توان ایجاد کرد، این نوآوری ها تصویری متفاوت از آنچه استخراج می تواند انجام دهد و تاثیرات زیست محیطی آن بر طرح های سبزدر پیش رو داشته باشد، را تصویر می کند.

https://coiniran.com/?p=19948
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
1 دیدگاه
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
حیدرعلی کورنگی
حیدرعلی کورنگی
6 سال قبل

مقاله بسیار ارزشمندی بود. بسیار ممنون.

دکمه بازگشت به بالا
1
0
دیدگاه خود را با کوین ایران به اشتراک بگذارید!x