اطلاعیه‌های کوین ایران

نسخهٔ جدید ارزیابی بهترین صرافی رمزارز ایرانی در راه است!

برای افرادی که به‌تازگی وارد بازار رمز ارزها شده‌اند و برای شروع به معامله نیاز به داشتن حساب فعال در صرافی‌های ارز دیجیتال دارند، و یا تریدرها و افرادی که از پیش در این بازار فعالیت می‌کرده‌اند، سوال مهمی همواره مطرح بوده است و آن اینکه اگر بخواهیم در ایران به رمز ارزها بپردازیم، بهترین صرافی ارز دیجیتال کدام است؟ کدام صرافی ارز دیجیتال ایرانی امنیت بیشتری دارد و سرمایهٔ ما از دست نخواهد رفت؟

اولین راهی که برای انتخاب صرافی ایرانی اغلب به ذهن افراد می‌رسد این است که از اطرافیان و آشنایانی که از پیش در این حوزه فعالیت می‌کرده‌اند بخواهند تا به آن‌ها یک صرافی ارز دیجیتال امن معرفی کند. یا اگر از پیش اسم یک صرافی‌ از طریق تبلیغات به گوششان رسیده بوده باشد، آن‌ را انتخاب می‌کنند. این راه‌های حصول اطمینان گرچه هر یک مزایای خودش را دارد ولی هیچکدام دقیق و با روش علمی بررسی نشده‌اند و از این رو ممکن است ریسک زیادی برایتان داشته باشد. برای مثال شما هیچوقت نمی‌دانید منظور دوست‌تان از تجربهٔ یک صرافی خوب دقیقا چیست؛ آیا منظورش این است که آن صرافیِ ارز دیجیتال پشتیبانی خوبی دارد؟ یا چون تا به حال مورد کلاهبرداری قرار نگرفته آن را با امنیت بالا تصور می‌کند؟ یا شاید هم از یک صرافی ارز دیجیتال خوب صرفا منظورش یک صرافی با رابط کاربری ساده و راحت بوده باشد. ضعف این نوع برررسی لحاظ نکردن فاکتورهای اساسی و مهم و حتی پیش‌تر از آن، ندانستن فاکتورهای مهم در بررسی و انتخاب صرافی‌هاست.

از آنجایی که یکی از بزرگترین و اصلی‌ترین دغدغهٔ فعالان و سرمایه‌گذاران در دنیای رمز ارزها، اطمینان خاطر از امن بودن محل سرمایه‌گذاری و انتقال دارایی و محل نگهداری دارایی‌هایشان است، ما در کوین ایران بر آن شدیم تا بار دیگر رسالت خود را مبنی بر آگاهی‌بخشی و شفاف‌سازی اطلاعات به جا بیاوریم و با بررسی‌های دقیق و روش‌مند، گزارش تازه‌ای از تحقیق دربارهٔ بهترین صرافی ارز دیجیتال ایرانی به مخاطبان دقیق و علاقمندان محترم حوزهٔ رمز ارزها ارائه دهیم. تهیه و ارائهٔ چنین گزارشی نه بر پایهٔ گردآوری اطلاعات از پیش داده شده، بلکه براساس تحلیل داده‌ها و نتایج نظرسنجی‌های پیاپی و نظریه‌های اقتصادی و آماری مختلفی شکل گرفته و با روش‌های مستدل و علمی انجام شده است. فاکتورهایی همچون قانون‌مداری، امنیت، کیفیت بازار، ارائه مناسب اطلاعات، تجربه کاربری و کیفیت تیم اجرایی از جمله مواردی هستند که در گزارش‌های تحلیلی و تحقیقی بهترین صرافی ارز دیجیتال ایرانی توسط تیم تحقیقاتی کوین ایران بررسی شده‌اند.

در هر یک از نظرسنجی‌هایی که در شبکه‌های اجتماعی کوین ایران انجام شده است، به‌طور میانگین ۵۰۰ نفر شرکت‌ کرده‌اند و بیش از نیمی از آن‌ها از صرافی‌های ایرانی ارز دیجیتال استفاده کرده‌اند. بیش از۹۰درصد شرکت‌کنندگان موافق ارزیابی کیفیت صرافی‌های رمز ارزی ایرانی بودند و عقیده داشتند ارزیابی صرافی‌های ارز دیجیتال ایرانی می‌تواند به بهبود کیفیت سرویس‌دهی این پلتفرم‌ها و در نهایت افزایش رضایت‌مندی منجر شود.

در ارزیابی‌های پیشین صرافی‌های ایرانی -یعنی بهترین صرافی ارز دیجیتال ایرانی کدام است؟ یک مقایسه تخصصی -فصل پاییز- و  بهترین صرافی‌ ارز دیجیتال ایرانی – مقایسه تخصصی بهار ۱۴۰۰ بیش از بیست صرافی بررسی و با استفاده از نمره تجمیعی، یک نشان کیفی به هر صرافی رمز ارز تعلق گرفت و بر آن اساس صرافی‌های ایرانی رتبه‌بندی شدند. صرافی‌هایی که تاکنون ارزیابی‌ شده‌اند عبارتند از: صرافی اکسیر، نوبیتکس، رمزینکس، والکس، جیبیتکس، ایکس نوین، ارز پایا، اوکی اکس، سیتکس، کوین نیک، ارزجو، بیدارز، فرهاد، اکس کوینو، بیتستان، بیت برگ، اکس فور آی آر، پی ۹۸، تومن ایکس، پی دبلیو ام، اکسچنجر، اکستومن، اکسچنجینگ سی‌سی.

پس از گذشت شش ماه از انتشار آخرین ارزیابی صرافی ارزهای دیجیتال ایرانی، تیم کوین ایران تصمیم دارد به‌زودی گزارش دیگری از بهترین صرافی‌های ارز دیجیتال در ایران منتشر کند، با این امید که با شفاف‌سازی وضعیت پلتفرم‌های مبادلاتی و بازتاب تجربه‌های کاربران این پلتفرم‌ها، کیفیت و عملکرد صرافی‌های رمز ارزی به مرور زمان بهبود یافته و در نتیجه برای کاربران تجربه بهتری رقم بزنند.

 

برای دانلود گزارش‌های پیشین کلیک کنید:

بهترین صرافی ارز دیجیتال ایرانی کدام است؟ نسخهٔ پاییز ۱۳۹۹

بهترین صرافی ارز دیجیتال ایرانی – نسخهٔ بهار ۱۴۰۰

https://coiniran.com/?p=48700
دکمه بازگشت به بالا