آموزش ترید، سرمایه‌گذاری و تحلیل بازار

قیمت بیت کوین (Bitcoin) در تلاش برای حفظ مقاومت بالای 6000 دلار

بیت کوین (Bitcoin) در کوتاه مدت می تواند در حمایت فوری از قیمت 6000 دلاری ایستادگی کند چرا که فروش سریع اخیر در نمودار های تکنیکال بسط پیدا کرده است.

به گزارش کوین ایران به نقل از کوین دسک، بیت کوین (Bitcoin) در کوتاه مدت می تواند در حمایت فوری از قیمت 6000 دلاری ایستادگی کند چرا که فروش سریع (Sell-off) اخیر در نمودار های تکنیکال بسط پیدا کرده است. بیت کوین به عنوان بزرگترین رمز ارز جهان از نظر سرمایه بازار برای سومین روز متوالی سقوط کرد. این رمز ارز به کمترین مقدار خود در سه هفته گذشته یعنی 6121 دلار در Bitfinex رسید و آخرین معاملات آن با رقم 6230 دلار ثبت شده است. این مقدار نسبت به 26 جولای که قیمت بیت کوین به 8507 دلار رسید 26 درصد کاهش نشان می دهد.

بیشتر بخوانید: محبوب ترین و منفورترین ارز های رمزنگاری شده کدامند؟

ریزش سریع قیمت بیت کوین

قابل ذکر است که تقریبا نیمی از این کاهش 26 درصدی قیمت بیت کوین، در طول 48 ساعت گذشته اتفاق افتاده است. این موضوع احتمالاً نشان دهنده این است که سرمایه گذاران تحت تأثیر تصمیمات کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا (SEC) مبنی بر به تعویق انداختن هر گونه اقدامی در زمینه پیشنهاد ETF بیت کوین از VanEck SolidX Bitcoin Trust قرار نگرفته اند.

موفقیت خرس ها در برنامه ریزی بازار

با توجه به ریزش سریع، احتمال بازگشت قدرتمند گاوها در کوتاه مدت بسیار پایین است. با این حال، خرس ها که به دنبال دستیابی به نقطه خستگی (Point of Exhaustion) می باشند، فروش سریع نزدیک به 90 درجه را در طول دو هفته گذشته به صورت موفقیت آمیزی اجرا کرده اند. نمودار های تکنیکال نیز نشان می دهند که بازار بیت کوین به شرایط فروشِ بیش از حد، بسیار نزدیک است. در نتیجه، ما می توانیم در یک محدوده ی تحکیم یا رقابت اصلاحی جزئی برای قیمت بیت کوین قرار بگیریم.

نمودار روزانه قیمت بیت کوین (Bitcoin)

نمودار روزانه بیت کوین
Bitcoin Daily chart/ Source

همان طور که نمودار نشان می دهد قیمت بیت کوین به طور قانع کننده ای در زیر خط روند صعودی قرار گرفته است و این موضوع احتمال فروش سریع بیشتر را تقویت می کند. همچنین رمز ارز Bitcoin در زیر 6344 دلار پذیرفته شده است (78.6 درصد اصلاح فیبوناچی در رقابت از 5755 دلار تا 8507 دلار) که تنها به روند تنزل کلی بازار می افزاید. از این رو، افت به 6000 دلار نمی تواند دور از ذهن باشد. همچنین تکانه خرسی احتمالاً کاهش خواهد یافت چرا که شاخص قدرت نسبی (RSI) در محدوده فروش بیش از حد (30.00) بسته شده است. علاوه بر این، نمودار های کوتاه مدت نیز نشان دهنده وضعیت فروش بیش از حد می باشند.

نمودار چهار ساعته

نمودار 4 ساعته بیت کوین
Bitcoin 4-hour chart/ Source

شاخص قدرت نسبی در نمودار چهار ساعته به زیر 30.00 (سطوح فروش بیش از حد) کاهش یافته و به کمترین مقدار خود از 22 ژوئن رسیده است. این موضوع نشان می دهد که این رمز ارز در بالاترین سطح فروش بیش از حد خود در هفت هفته گذشته قرار گرفته است. این وضعیت از احتمال رقابت کوتاه مدت یا دوره تحکیم در ایام پیش رو حمایت می کند. با این وجود، پایداری دستاوردها در معرض خطر است چرا که 50-candle MA از سمت بالا از 200-candle MA (تقاطع نزولی) عبور کرده است. مهمتر از همه، ترتیب قرارگیری سفارشات سه MA مهم (50-candle زیر 100-candle زیر 200-candle) یک شاخص کلاسیک نزولی است. علاوه بر این، MA 5 روزه و 10 روزه به روش مورد علاقه خرس ها به شیب نزولی خود ادامه خواهد داد.

چشم انداز

  • تکانه خرسی می تواند در 24 ساعت آینده کاهش یابد و این موضوع به رمز ارز بیت کوین اجازه می دهد تا از حمایت فوری 6000 دلاری دفاع نماید.
  • یک رقابت اصلاحی دور از ذهن نیست اما انگیزه لازم در شیب نزولی مربوط به MA 5 روزه و 10 روزه وجود ندارد که در حال حاضر به ترتیب روی 6660 دلار و 7000 دلار قرار دارند.
  • یک پایان روزانه (بر اساس ساعت جهانی) بالای MA 10 روزه می تواند فشار خرسی (نزولی) را تضعیف نماید.
  • پذیرش در زیر 6000 دلار ممکن است ریسک را به نفع کاهش به 5755 دلار (کمترین مقدار ماه ژوئن) تغییر دهد و این وضعیت می تواند با بازیابی V شکل به سطوح فعلی دنبال شود چرا که شاخص ها شرایط فروش بیش از حد Bitcoin را نشان می دهند.

 

بیشتر بخوانید: Lynked.World و ICOBox به دنبال تسهیل زندگی افراد به کمک بلاک چین

توجه!

دیدگاه هایی که در این مقاله ارائه شده اند، متعلق به نویسنده می باشند و لزوماً مربوط به Coiniran نمی باشد و نباید به آن نسبت داده شود. داده های مربوط به بازار ها و رمز ارز ها فقط برای اهداف اطلاعاتی ارائه شده اند و نباید به عنوان مشاوره تجاری مورد استفاده قرار گیرند.

Source & image

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا