آخرین اخبار ارزهای دیجیتال

چرا نباید از رگولاتور های بلاک چین (Blockchain) ترسید!

رمز ارز ها و سیستم های مبتنی بر بلاک چین تنها روابط اعتماد پرهزینه مشخصی را حذف می کنند، ولی خود تراکنش ها را بسیار قابل اعتمادتر کرده اند

به گزارش کوین ایران به نقل از کوین دسک، در سال ۲۰۱۵ ، نیویورک به یکی از اولین حوزه های قضایی در جهان تبدیل شد که یک رژیم قانونی برای رمز ارز ها را پذیرفت. دپارتمان خدمات مالی از کسب و کار های مرتبط با ارز های مجازی در خواست کرد که برای ارائه خدمات به مشتریان خود در این ایالت از مقررات BitLicense تبعیت نمایند.

Ben Lawsky  ، سرپرست دپارتمان خدمات مالی در مراسم معرفی این قوانین اظهار داشت: “ما می خواهیم از شرکت های فناوری های جدید و نوظهور حمایت کنیم تا شرکت های مالی بهتری ایجاد شوند. رگولاتورها همیشه به دنبال تعادل دقیق نیستند …. اما ما باید از جایی شروع کنیم.”

بیشتر بخوانید: بیت کوین تا انتهای سال ۲۰۱۹ به بالاترین قیمت تاریخ خود خواهد رسید

رگولاتوری زود هنگام و تهدید مقررات گذاری بیش از حد

شاید دپارتمان خدمات مالی نیویورک در مقررات گذاری رمز ارز ها کمی شتاب زده عمل کرده باشد. کارآفرینان و متخصصین بیت کوین معتقدند که تهدید تنظیم بیش از حد و هزینه های انطباق با مقررات جدید می تواند فعالیت های استارتاپی را خنثی نماید. در زمان انتشار این قانون بیش از ۴۰۰۰ نفر درباره آن اظهار نظر کرده اند که بسیاری از آنها حاوی نکات مهمی بود.

هنگامی که این مقررات اجرایی شدند تعداد قابل توجهی از استارتاپ های مرتبط با Bitcoin از جمله صرافی های Kraken، Shapeshift، Bitfinex و Poloniex نیویورک را ترک کردند. نشریه New York Business در مطلبی با عنوان Great Bitcoin Exodus عنوان کرد که اکوسیستم بیت کوین نیویورک تحت تأثیر این مهاجرت به کلی تغییر کرد. سه سال بعد از آن اتفاق، هنوز صرافی های رمز ارز به نیویورک بازنگشته اند.

ادامه فعالیت شرکت ها با وجود مقررات محدود کننده در نیویورک

مقر اصلی R3، کنسرسیوم دفتر کل توزیع شده صنعت مالی با بیش از ۱۰۰ میلیون دلار سرمایه در نیویورک قرار دارد. همانطور که می توان انتظار داشت، تعدادی از استارتاپ های متمرکز بر صنایع مالی بلاک چین همانند Digital Asset Holdings، Symbiont، Axoni، Pillars of Wall Street، Goldman Sachs و JPMorgan در نیویورک مستقر هستند.

این فعالیت به سرویس های مالی محدود نیست. Consensys به عنوان یک استودیوی توسعه سرمایه گذاری که بر اساس فناوری اتریوم شکل گرفته است تنها در دفتر Brooklyn، تعداد کارمندان خود را از ۱۰۰ به ۴۰۰ نفر افزایش داده است و بر روی ده ها پروژه نوآورانه در سراسر جهان کار می کند. Blockstack، یک استارتاپ سودآور که به دنبال ایجاد اینترنت جدیدی برای برنامه های توزیع شده بر بستر بلاک چین می باشد نیز در نیویورک قرار دارد. همچنین گروه های بیت کوین و اتریوم نیویورک هر کدام بیش از ۵ هزار عضو دارند.

BitLicense چراغ راهی برای رگولاتوری رمز ارز ها

BitLicense با تمام معایب خود نتوانست فعالیت های مرتبط با رمز ارز ها را در نیویورک متوقف کند. همچنین این مدل قادر به ایجاد نوآوری های نظارتی مد نظر سازندگان خود نگردید. چارچوب های رگولاتوری رمز ارزی که بعدها در حوزه های قضایی دیگر ایجاد شدند به صورت مشخص، سیاست های خود را از عناصر بسیار محدود کننده BitLicense متمایز کردند.

دو راهی رگولاتور ها

با بازگشت به عقب، رگولاتور ها در مناطقی که تغییرات زیادی دارند با معضل و دو راهی رو به رو هستند. اگر آنها عجله کرده و قوانین قدیمی را برای فناوری های جدید استفاده کنند نوآوری را از بین برده یا شرکت ها را از حوزه قضایی خود دور می کنند. اگر خیلی دیر اقدام کنند جامعه ضرر می کند و حتی هزینه های اعمال الزامات در صنایع مهم بیشتر خواهد شد.

جایی که رگولاتورها شواهد واضحی از آسیب هایی را می بینند که برای جلوگیری از آنها ایجاد شده اند باید وارد عمل شوند. الزامات نامشخص مانند BitLicense موجب ایجاد عدم قطعیت می شود ولی عدم وجود بیانیه قطعی رگولاتوری نیز مشکلاتی به همراه دارد. رگولاتوری های هوشمند همزمان با محافظت در برابر سوء استفاده می توانند نوآوری را نیز تشویق کنند.

چرا نباید از رگولاتور های بلاک چین (Blockchain) ترسید!
Why You Shouldn’t Fear the Blockchain Regulators

مقررات می توانند ضامن موفقیت نوآوری های جدید باشند

استارتاپ های بسیار موفق و هنجار شکن ضرورتاً موافق مقررات زدایی نیستند. برای مثال، زمانی که مایکروسافت در اواخر ۱۹۹۰ قدرت انحصاری تهیه سرویس های تحت وب را در اختیار داشت دولت ایالات متحده از طریق اجرای ضد اعتماد برای محدود کردن این شرکت اقدام کرد.

اگر بازار مستقل برای مرورگر های وب وجود نداشت یا مایکروسافت با بهره گیری از کنترل خود بر روی سیستم های دسکتاپ می توانست نقشه خود برای دریافت هزینه از تراکنش های تجارت الکترونیک را عملی کند، هزینه اینترنت امروزی بسیار بود.

بیشتر بخوانید: Binance  و انتشار دومین پیش نمایش صرافی غیر متمرکز خود

نشانه بلوغ

برای اطمینان، سوالات مهمی برای رسم توجه به نظارت و استفاده مجاز از تکنولوژی وجود دارد. مجرمان و تروریست ها همانند دیگر فناوری ها برای سوء استفاده از بلاک چین تلاش خواهند کرد. دولت ها واکنش های سخت گیرانه ای از خود نشان می دهند و قوانین را با علم به خسارات جانبی به عملیات قانونی دیگر شرکت ها پیشنهاد می کنند.

نکته این است که این چالش ها جدید نیستند. درخواست مقررات گذاری، نشان دهنده پایان نوآوری در دنیای رمز ارز ها نیست. این مقررات نشانه هایی مبنی بر حرکت بلاک چین در مسیر بلوغ دارند.

بلاک چین، فناوری بدون نیاز به اعتماد

بر خلاف تصور همگان، ساتوشی ناکاموتو یک فناوری بدون اعتماد ایجاد نکرده است. رمز ارز ها و دیگر سیستم های مبتنی بر بلاک چین تنها روابط اعتماد پرهزینه مشخصی را حذف می کنند، ولی خود تراکنش ها را بسیار قابل اعتمادتر کرده اند. صد ها میلیارد دلار از سرمایه های بازار های رمز ارز هیچ گونه پشتوانه ای ندارند اما اعتقاد جمعی شرکت کنندگان مستقل شبکه می تواند بزرگترین اعتماد ایجاد شده توسط خود افراد در طول تاریخ باشد.

چرا نباید از رگولاتور های بلاک چین (Blockchain) ترسید!
why you shouldnt fear the blockchain regulators

بزرگ ترین موانع پیش روی بازار های رمز ارز

قانون و مقررات، و حاکمیتِ ناشی از آن اغلب به عنوان یک مکانیسم اجرایی سنگین در نظر گرفته می شوند. با این وجود، هدف از اجرای قانون، مجازات نیست؛ این است که آزادی عمل را با قوانین بازی همخوان کنید. قوانین از طریق تنظیم قواعد بازی، آزادی را به ارمغان می آورند. داوری که در جریان بازی به دلیل برخورد توپ به دست بازیکن از کارت قرمز استفاده می کند مانعی در برابر نوآوری نیست بلکه با این کار از جامعیت بازی حراست می نماید. تقلب، سرقت، فعالیت جنایی، نظارت ناعادلانه، شکست حاکمیت، فساد و دستکاری، مهم ترین موانع پیشِ روی بلاک چین و بازار های رمز ارز می باشند.

بیشتر بخوانید: بیت کوین (BTC) با دومین افت سطح سختی خود در طول تاریخ مواجه شد!

 توجه!
دیدگاه هایی که در این مقاله ارائه شده اند، متعلق به نویسنده می باشند و لزوماً مربوط به Coiniran نمی باشد و نباید به آن نسبت داده شود.Source & image

https://coiniran.com/?p=26350
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا
0
دیدگاه خود را با کوین ایران به اشتراک بگذارید!x