آخرین اخبار ارزهای دیجیتالایستگاه خبر

هکر صرافی HTX تمام وجوه دزدیده‌شده را بازگرداند

طبق اطلاعات منتشرشده از شرکت تحلیلی Lookonchain، هکر صرافی HTX Global که قبلاً به نام Huobi شناخته می‌شد، تمام دارایی‌هایی را که از پلتفرم سرقت کرده بود، پس داده است. در مجموع 4999 اتر (ETH) به ارزش 8.2 میلیون دلار به HTX Global بازپرداخت شد.

هک صرافی HTX

دوشنبه گذشته، یک هکر ناشناس به صرافی ارزهای دیجیتال HTX حمله کرد که منجر به از دست دادن مبلغ قابل توجهی در اتریوم شد.

بلافاصله، پس از شروع حمله، جاستین سان، بنیانگذار ترون و مشاور HTX، به مردم اطلاع داد که خسارات ناشی از حمله تحت پوشش قرار گرفته است. به همین ترتیب، او مدعی شد که تمام مسائل مربوط به هک حل شده است.

سان توضیح داد که وجوه دزدیده‌شده تنها بخش کوچکی از کل دارایی HTX Global بالغ بر 3 میلیارد دلار است. در همان زمان، در صورت بازگرداندن تمام وجوه سرقت‌شده، پاداشی 5 درصدی معادل 400000 دلار به هکر وعده داده شد. علاوه بر این، در صورت بازپرداخت داوطلبانه وجه در اسرع وقت، به هکر پیشنهاد شد به عنوان مشاور امنیتی این شرکت استخدام شود.

شایان ذکر است، سان ادعا کرد که این باگ توسط تیم امنیتی HTX در 24 سپتامبر 2023، در ساعت 6 بعد از ظهر شناسایی شده است. اگرچه، شرکت امنیتی Onchain Cyvers Alerts پیش از آن از معاملات مشکوک خبر داده بود.

تراکنش‌های مذکور به شبکه Mixin مرتبط بودند، که اخیراً متحمل 200 میلیون دلار ضرر بوده است.

جاستین سان ترس از ورشکستگی را برطرف کرد

هک HTX تنها چند هفته پس از انتشار شایعات مربوط به ورشکستگی صرافی صورت گرفت. Mishaboar، توسعه‌دهنده برجسته و مدافع دوج‌کوین (DOGE) به دارندگان DOGE توصیه کرد دارایی‌های خود را از HTX خارج کنند. نگرانی اصلی مربوط به ادعاهای مبهم این صرافی بود.

اغلب اوقات، چنین مفاهیمی به عنوان ابزاری برای نشان دادن وضعیت سلامت مالی یک پروتکل تبلیغ می‌شوند. میشابور خاطرنشان کرد که ادعای این اثبات ذخایری می‌تواند گمراه کننده باشد و ممکن است تصویر دقیقی از بدهی‌های صرافی ارائه نکند. سان در تلاشی برای رفع ترس کاربران خواست که این شایعات را نادیده بگیرند. با خبر بازپرداخت کامل، مشتریان احتمالاً در میان بحث‌های فراوان صرافی احساس آرامش بیشتری خواهند کرد.

 

پیشنهاد مطالعه: صرافی های متمرکز و خطراتی که برای سرمایه کاربران دارند

 

 

Source

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا