آخرین اخبار ارزهای دیجیتالایستگاه خبر

ارزش بازار استیبل کوین‌ها 18 ماه پس از فروپاشی ترا 35 درصد کاهش یافت

بازار عمومی استیبل کوین‌ها در یک سال و نیم گذشته شاهد افت خیره‌کننده 35 درصدی بوده است. فروپاشی ترافرم در سال گذشته و متعاقب آن سقوط استیبل کوین Terra USD (UST) سلسله واکنش‌هایی را به همراه داشت که باعث شد، بر اساس داده‌های DefiLlama، ارزش بخش استیبل کوین از 189 میلیارد دلار در می 2022 به 123 میلیارد دلار در حال حاضر کاهش یابد.

به گفته تحلیلگران، حجم معاملات روزانه استیبل کوین‌ها نیز در یک مسیر نزولی بوده و از اوج 150 تا 300 میلیارد دلار به 50 میلیارد دلار رسیده است.

برخی مانند وایدیا پالاسنا، یکی از بنیانگذاران Bluechip، این کاهش را به عوامل مختلفی از جمله افزایش سود خزانه‌داری ایالات متحده از اواسط سال 2022 نسبت می‌دهند که توجیه هزینه بالای نگهداری استیبل کوین‌ها را دشوار می‌کرد. دیگران، مانند نیک کارتر از Castle Island Ventures، بازده بازارهای مالی سنتی را بیش از بازده کریپتو می‌دانند.

داده‌های DefiLlama نشان می‌دهد 95 درصد از ارزش بازار استیبل کوین حول چند دارایی از جمله تتر (USDT)، USD Coin (USDC) ،Dai (DAI) ،True USD (TUSD) و Binance USD (BUSD) متمرکز شده است.

USDT، علی‌رغم کاهش نگرانی‌ها از اوایل سال، دارای ارزش بازار 83 میلیارد دلاری است و بر 67 درصد از حجم بخش استیبل کوین تسلط دارد. از سوی دیگر، USDC متحمل ضررها قابل توجهی شده است و حتی پس از اینکه کوین‌بیس بخشی از سهام استیبل کوین را خرید، به پایین‌ترین حد خود در چند سال اخیر سقوط کرد.

با وجود اینکه تنها 10 درصد از کل سهم بازار صنعت کریپتو را به خود اختصاص داده است، استیبل کوین‌ها تا 80 درصد از کل فعالیت‌های تسویه حساب در بلاکچین‌ها را تشکیل می‌دهند که آن‌ها را برای اکوسیستم دارایی دیجیتال بسیار مهم می‌کند.

رمز ارزهای وابسته به دلار نیز در مسیر اشتباه تلاش‌های نظارتی ایالات متحده قرار گرفته‌اند. در اوایل سال، BUSD با وزارت خدمات مالی ایالت نیویورک (NYDFS) مخالفت کرد و تنظیم‌کننده به پاکسوس دستور داد تا انتشار توکن‌های جدید BUSD را به دلیل نقض قوانین حمایت از سرمایه‌گذار متوقف کند.

BUSD از سومین استیبل کوین بزرگ پس از USDT و USDC و دارای ارزش بازار 16 میلیارد دلار است، اکنون با ارزش 2.2 میلیارد دلار در رتبه پنجم قرار دارد.

 

پیشنهاد مطالعه: استیبل کوین چیست؟ (Stablecoin) معرفی انواع استیبل کوین

 

 

Source

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا