ایستگاه خبر

خبرنامه هفتگی ۲۷ دی تا ۳ بهمن؛ امسال هم با شروع سال نوی چینی قیمت رمز ارزها کاهش می‌یابد؟

راهنمای مطالعه نمایش

رمز ارزها

سال نوی چینی همواره قیمت بیت‌کوین را کاهش داده است

بازار رمز ارزها یک بازار نوپا و کوچک است. بازارهای کوچک به راحتی توسط عوامل بیرونی تاثیر می‌پذیرند. بعضی از این عوامل کمی عجیب به نظر می‌رسند اما خب بعضی‌ وقت‌ها هم تاثیر زیادی بر بازار رمز ارزها می‌گذارند. سال نوی چینی یکی از این رخدادهاست.

تعطیلات و جشن های سال نو در چین از هفته آینده آغاز می‌شوند. از ۲۵ تا ۲۷ ژانویه همه جا تعطیل است. نگاهی دقیق به اطلاعات قیمتی در سال‌های گذشته نشان می‌دهد که احتمال حمله خرسی و یا شروع بازار نزولی به دلیل سال نو چینی زیاد است.

گذشته همواره بهترین معیار برای شناخت آینده است. در سال ۲۰۱۹ و در زمان تعطیلات سال نوی چینی بیت‌کوین ۱۷ درصد کاهش قیمتی داشت. در سال قبل تر یعنی در سال ۲۰۱۸ کاهش قیمت بیت کوین در این بازه زمانی ۵۰ درصد بوده است!

به طور مشابه در سال ۲۰۱۷ تقریبا ۲۰ درصد و در سال ۲۰۱۶ نزدیک به ۸ درصد از قیمت بیت‌کوین در هنگام سال نوی چینی کاسته شده است. با در نظر گرفتن اهمیت چین در بازار بیت‌کوین و سایر رمز ارزها باید دید آیا الگوهای تاریخی امسال نیز تکرار می‌شوند یا خیر.

چرا فکر می‌کنیم ۲۰۲۰ سال بیت کوین است؟

هرچند قیمت بیت کوین از اول ژانویه حدود ۳۰٪ رشد کرده هنوز به نصف رکوردش در اواخر سال ۲۰۱۷ نرسیده است و به میزان قابل توجهی از بالاترین نرخ سال گذشته یعنی ۱۳ هزار دلار نیز فاصله دارد. در حال حاضر نیز فعالان بازار نصف شدن پاداش استخراج (هالوینگ) بیت کوین را در ماه می به عنوان محرک احتمالی قیمت معرفی می‌کنند. همچنین انتظار می‌رود اواخر سال ۲۰۲۰ طی یک انشعاب نرم سه پیشنهاد امضاهای Schnorr ، طرح‌های Taproot و زبان Tapscript به شبکه‌ی بیت کوین اضافه شوند.

Lucas Nuzzi، یکی از تحلیلگران Digital Assets Research در گفتگو با فوربز به این انشعاب نرم بیت کوین اشاره کرد و گفت:

«اینها فناوری‌های بنیادی و قدرتمندی هستند که می‌توانند قراردادهای هوشمند را برای شبکه‌ی بیت کوین به ارمغان بیاورند»

همچنین، توسعه‌دهندگان مشهور بیت کوین پیش بینی می‌کنند انشعاب پیشرو باعث کاهش کارمزد معاملات می‌شود و امکان توسعه‌ی ویژگی‌های جدید مانند شبکه‌ی لایتنینگ را فراهم می‌کند. هالوینگ، انشعاب پیشرو و گسترش بیش از پیش پذیرش بیت کوین در جامعه نوید سالی پرسود برای دارندگان بزرگترین رمز ارز بازار را می‌دهد. شما چه فکر می‌کنید؟

ارزش کل بیت کوین‌های مبادله شده در سال گذشته به ۲.۵ تریلیون دلار رسیده است

براساس داده‌های BitInfoCharts، مجموع ارزش بیت کوین‌های تبادل شده در سال گذشته به ۲.۵ تریلیون دلار رسیده است. طبق این داده‌ها متوسط ارزش تراکنش‌ها ۲.۷۵ BTC معادل تقریبا ۲۳ هزار دلار بوده است. همچنین داده‌ها نشان می‌دهد میانه‌ی ارزش تراکنش‌ها ۰.۰۲۹ BTC معادل۲۵۰ دلار بوده است. میانه‌ی داده‌ها تاثیر نهنگ‌های بازار بر میانگین ارزش معاملات را روشن می‌کند.

همچنین طبق داده‌های Coin Metrics، به نظر می‌رسد ارزش روزانه‌ی تراکنش‌ها در حدود ۵ میلیارد دلار می‌باشد که گاهی تا ۱۰ میلیارد دلار هم بالا رفته است. هر چند، در ماه جولای ارزش روزانه‌ی معاملات بیت کوین (BTC) به ۲۰ میلیارد دلار در روز نیز رسید.

coinmetrics.jpg 800x279 q85 crop subsampling 2 upscale

گزارش‌ها حاکی‌ست ارزش تراکنش‌های انجام شده در شبکه‌ی لایت کوین (LTC) نیز در سال گذشته به ۱۰۰ میلیارد دلار رسیده است. ارزش متوسط تراکنش‌های لایت کوین ۵ هزار دلار و میانه‌ی آن ۵۰ سنت بوده است.

این گزارش‌ها نشان می‌دهند رمز ارزها راه نسبتا درازی برای رقابت با شبکه‌های پرداخت سنتی مانند ویزا دارند. طبق گزارش‌ها ارزش کل تراکنش‌های ویزا برای سال ۲۰۱۸ حدود ۱۱ تریلیون دلار بوده است.

رشد بیش از ۱۰۰ درصدی قراردادهای آتی بیت کوین از ابتدای امسال

به گزارش شرکت تحلیل داده‌ی Skew، معاملات آتی بیت کوین در بورس کالای شیکاگو (CME) طی چند روز اول سال جدید دو برابر شده است. در ۱۷ ژانویه قراردادهایی به ارزش حدودی ۲۳۵ میلیون دلار  (۵۳۲۹ قرارداد) در CME باز بوده در حالی که این مقدار برای ۱۰ دسامبر سال گذشته  ۱۱۰ میلیون دلار بوده است. معیار این ارزیابی مجموع قراردادهای‌ست که به سررسید نرسیده و یا در آن روز اجرا یا تحویل فیزیکی شده، هستند.

Screen Shot 2020 01 20 at 1.45.03 PM 545x309 1

افزایش تعداد قرارادادها در کنار افزایش قیمت بیت کوین تائیدکننده‌ی روندی صعودی‌ست. قیمت بیت کوین که در اواسط دسامبر به ۶۴۳۰ دلار سقوط کرد روز یکشنبه به بالاترین سطح پنج ماه اخیر یعنی ۹۱۸۸ دلار رسید و در زمان نگارش این خبر در حدود ۸۶۰۰ معامله می شود که نشان دهنده‌ی سود ۲۰ درصدی از ابتدای امسال است.

افزایش معاملات در CME نشان‌دهنده‌ی افزایش علاقه‌ی معامله‌گران نهادی به بیت کوین و موجب تکامل بیشتر آن به عنوان یک کلاس دارایی است. به گفته‌ی Skew سایر صرافی‌ها نیز شاهد افزایش حجم معاملات در روزهای گذشته بوده‌اند و حجم کل معاملات در روز ۱۴ ژانویه به ۲۵ میلیارد دلار رسید که بالاتر از رکورد قبلی در ۲۶ اکتبر سال گذشته بود.

با پروژه Locha برای اتصال به شبکه بیت‌کوین نیاز به اتصال اینترنت نخواهیم داشت

یک تیم ونزوئلایی درحال توسعه Locha هستند. پروژه Locha یک شبکه گره‌دار است که برای ارتباط با بیت‌کوین مبتنی بر اینترنت نیست. این سیستم به جای اتکا بر اینترنت و الکتریسیته که با قطعی‌های پیاپی در ونزوئلا مواجه ‌می‌شوند، مبتنی بر امواج رادیویی است.

به گزارش کوین تلگراف، Locha یک پروژه متن باز است که توسط رندی بریتو عضو انجمن بیت‌کوین ونزوئلا هدایت می‌شود.

آنها در حال توسعه دو دستگاه به نام‌های Turpial و Harpia هستند که به هرکسی اجازه می‌دهد به شبکه بیت‌کوین از طریق اواج رادیویی متصل شود. دستگاه Turpial یک ورژن ساده از ارسال کننده امواج در فواصل دور است که بین یک کیلومتر تا دو کیلومتر در مناطق شهری عمل می‌کند. Harpia نیز یک مدل رادیویی محدودتر است که می‌تواند توسط کامپیوترهای شخصی مورد استفاده قرار گیرد.

هر دو دستگاه قرار است کوچک باشند و توسط یک منبع تغذیه مثل باتری شارژ شوند. کاربرد آنها در اتصال به شبکه بیت‌کوین خلاصه نمی‌شود. بلاک‌چین‌های دیگری نظیر مونرو نیز می‌توانند مورد ارتباط قرار گیرند.

استفاده اولیه آنها در مواقع بحرانی قطع اینترنت است. جایی که جکومت‌ها زیرساخت‌های اینترنت را محدود و یا قطع می‌کنند. مشکل فعلی Locha نیاز به دسترسی به اینترنت در برخی از گره‌های شبکه برای اتصال به شبکه جهانی بلاک‌چین رمز ارزهاست.

اگرچه روند توسعه پروژه کند است اما تیم پشتیبانی معتقدند در نیمه دوم سال ۲۰۲۰ پروژه آنها تکمیل خواهد شد. آنها اکنون منتظر افزایش سرمایه برای سرعت بخشیدن به روند تجاری سازی محصول خود هستند.

استخراج بیت کوین هیچوقت اینقدر سخت نبوده!

طبق داده‌های Glassnode، میانگین هش شبکه‌ی بیت کوین (BTC) در تاریخ ۷ ژانویه به بالاترین نقطه‌ی تاریخی خود یعنی ۱۱۹ کوینتیلیون (ده به توان سی) هش بر ثانیه رسیده است. میزان بالای نرخ هش نشان دهنده‌ی رقابت شدید ماینرها برای اعتبارسنجی بلاک چین بیت کوین است و منجر به امن‌تر شدن شبکه می‌شود. Glassnode خاطر نشان می‌کند که اندازه‌گیری نرخ هش دقیق غیرممکن است و آنها سعی می‌کنند میانگین روزانه‌ی داده‌ها را بررسی کنند.

2020 01 18 132230

داده‌ها نشان می‌دهند نرخ هش بیت کوین از آوریل ۲۰۱۹ از ۳۶ کوینتیلیون با پیشرفتی سریع تا رکورد فعلی رسیده است. این در حالیست که سختی استخراج  نیز طی هفته‌ی گذشته ۶٪ افزایش یافته است. این تحولات در کنار هالوینگ پیشروی بیت کوین (نصف شدن پاداش استخراج) نوید صعود قیمت را می‌دهند.

2020 01 18 132343

کریگ رایت: ۹۹.۹۹٪ مطمئنم کنترل BTC را به دست خواهم گرفت

کرگ رایت، بنیانگدار رمز ارز BSV همچنان اصرار دارد که ساتوشی ناکاموتوی واقعی‌ست و به بیت کوین های موسوم به Tulip Trust دسترسی دارد. او در مصاحبه با کوین تلگراف گفت:

«۹۹.۹۹۹۹٪ مطمئن هستم که کنترل BTC را به دست خواهم گرفت»

کرگ رایت یکی از مشهورترین افرادی‌ست که اصرار دارد ساتوشی ناکاماتو (نویسنده‌ی وایت پیپر بیت کوین در سال ۲۰۰۸) است. او در دادگاهی به طرفیت David Kleiman، شریک سابق و متوفی خود در مورد تصاحب یک میلیون بیت کوین به ارزش تقریبی ۸ میلیارد دلار (در زمان نگارش این خبر) درگیر شده است.

اخیرا با ارائه‌ی مدارکی توسط رایت به دادگاه، قیمت BSV رشد خیره‌کننده‌ای داشت ولی در ۱۸ ژانویه وقتی مشخص شد اسناد ارائه شده تنها حاوی کلیدهای عمومی هستند و کلیدهای خصوصی ارائه نشده ارزش BSV حدود ۱۸٪ سقوط کرد. رایت ادعا کرده کلیدهای خصوصی را زمانی که BTC هیچ ارزشی نداشته در اختیار تراست قرار داده تا از امنیت خود و حفظ دارایی‌هایش اطمینان حاصل کند.

بیش از نیمی از بیت کوین‌های غیرقانونی وارد صرافی‌های بایننس و هوبی شدند

بنا به مطالعه‌ی جدید Chainalysis بطور کلی ۲.۸ میلیارد دلار بیت کوین ناشی از اقدامات غیرقانونی در سال ۲۰۱۹ وارد صرافی‌های رمز ارز شده است. طبق تحقیقات ۵۲ ٪ از این مقدار به دو صرافی بایننس و هوبی منتقل شده و سهم هر کدام به ترتیب ۲۷.۶٪ و ۲۴.۷٪ بوده است. همچنین تحقیقات نشان می‌دهند تنها ۸۱۰ حساب از ۳۰۰ هزار حساب اقدامات مجرمانه ۷۵٪ بیت کوین‌های غیرقانونی را منتقل کرده‌اند. این یعنی کمتر از یک درصد حساب‌های مرتبط با فعالیت‌های مجرمانه مسئول بخش عمده‌ی پرداخت‌ها بوده‌اند.

2020 01 17 184908

تحلیلگران Chainalysis می‌گویند اکثر این حساب‌ها متعلق به کارگزاران بازار فرابورس (OTC) است چراکه این بازارها استانداردهای آزادتری برای شناخت مشتری (KYC) دارند. این مساله باعث می‌شود برخی از این کارگزاران اقدام پولشویی کنند.

اتر (ETH) دارای بالاترین ضریب همبستگی بازده با دیگر رمز ارزها در طی یکسال گذشته است

طبق تحقیقات منتشر شده توسط تیم تحقیقاتی صرافی بایننس، در میان ۲۰ رمز ارز بزرگ بازار اتر (ETH) بطور متوسط بالاترین همبستگی بازده روزانه دلاری را با دیگر رمز ارزها طی سال ۲۰۱۹ داشته است. این گزارش نشان می‌دهد اتر دارای ضریب همبستگی متوسط ۰.۶۹ در طول سال گذشته بوده است. این ضریب در سه ماهه اول ۰.۶۹، در سه ماهه دوم ۰.۶۵، در سه ماهه سوم ۰.۷۴ بوده و در سه ماهه آخر سال به ۰.۷۲ رسیده است. در ادامه جدول همبستگی یکسال گذشته را مشاهده می‌کنید:

chart10

در این مقاله اشاره شده که رمزارزهای بلاک چین‌های قابل برنامه نویسی مانند اتریوم، نئو و EOS نسبت به دیگر رمز ارزها معمولا همبستگی بالاتری با یکدیگر دارند. سایر رمز ارزهایی که بعد از اتر بالاترین همبستگی‌ها را با قیمت دلار نشان دادند عبارتند از کاردانو (ADA)، EOS، لایت کوین (LTC)، XRP و بایننس کوین (BNB). طبق مشاهدات به نظر می‌رسد هرچه ارزش بازار رمز ارز بالاتر باشد ضریب همبستگی بیشتر می‌شود.

رمز ارزهایی با کمترین همبستگی نیز Cosmos (ATOM) با ۰.۳۱ و به دنبال آن Chainlink (LINK) و Tezos (XTZ) با ۰.۳۲ و ۰.۴ به ترتیب، هستند.

توسعه‌دهندگان اتریوم برای از بین بردن کندی شبکه روی stateless clients تمرکز کرده‌اند

در حالیکه اتریوم در حال توسعه‌ی مرحله‌ی بعدی تکامل با شاردینگ در اتریوم ۲.۰ است، یک گروه از توسعه‌دهندگان روی عملکرد زنجیره‌ی موجود در طول گذار تمرکز کرده‌اند. هدف این پروژه حفظ کارایی اتریوم و کار روی آپگرید Serenity است. بنیاد اتریوم در تاریخ ۱۰ دسامبر در یک پست وبلاگ اعلام کرده بود آپگرید Serenity به عنوان فاز نهایی رودمپ اتریوم طبق انتظارات اولیه‌ی توسعه‌دهندگان آماده نشد. با این حال زنجیره‌ی فعلی نیاز به اقداماتی دارد که بتوان اطمینان حاصل کرد پیش از بروز‌رسانی پروتکل شبکه‌ی اتریوم به مشکلی برنمی‌خورد.

مشکل اصلی بزرگ شدن مداوم بلاک چین فعلی‌ست. در حال حاضر هر نود باید تمام تاریخچه‌ی اتریوم را بارگیری کند که حجمی حدود ۲۰۰ گیگابایت تا امروز پیدا کرده و هر هفته ۱۰ تا ۱۵ گیگابایت به آن افزدوده می‌شود. این مساله موجب کندی نود و تاخیر در شبکه می‌شود. راه‌حل‌های مختلفی برای این مشکل ارائه شده ولی اجرای این راه حل‌ها نسبتا پیچیده است.

اتریوم از راه‌حل‌هایی مانند ایجاد بلوک‌های جدید پیش از تائید اعتبار کامل بلاک و محاسبه‌ی تغییرات بین بلاک فعلی و بلاک قبلی بجای بررسی کل زنجیره توسط کلاینت (stateless clients) تا حد خوبی این مشکلات را کاهش می‌دهد. اتریوم فعلی در فاز صفر اتریوم ۲.۰ با یک گذار تدریجی جایش را به اتریوم ۲.۰ می‌دهد. لازم به ذکر است که این دو پروتکل پایه‌های کدنویسی متفاوتی دارند.

با وجود گذار تدریجی احتمال بالاگرفتن مشاجرات بحث‌برانگیز و ایجاد یک انشعاب سخت مانند آنچه اتریوم کلاسیک را به وجود آورد دور از ذهن نیست. اما زنجیره‌ی فعلی اتریوم قصد ایجاد یک زنجیره‌ی مجزا را ندارد.

الگوریتم اجماع کاردانو اواسط فوریه تغییر می‌کند

Charles Hoskinson، بنیانگذار و مدیرعامل شرکت IOHK که پشتیبانی از بلاک چین کاردانو (ADA) را به عهده دارد اعلام کرده این رمز ارز در اواسط ماه فوریه انشعاب سختی را پیشرو خواهد داشت. او اعلام کرد طی این انشعاب سخت الگوریتم اجماع کاردانو ارتقا می‌یابد و به پروتکل Ouroboros Bizantine Fault-Tolerant Consensus (OBFT) تغییر می‌کند. Hoskinson در ادامه افزود در حال حاضر در حال مذاکره با صرافی‌ها برای انجام این تغییر هستند و سعی دارند اطمینان حاصل کنند که زیرساخت‌ها برای تغییر الگوریتم اجماع آمادگی لازم را دارند.

او همچنین از ادغام موفق کیف پول سخت‌افزای Ledger  با کیف پول نرم‌افزاری Daedalus خبر داد و اعلام کرد به زودی از آن رونمایی می‌شود. ماه گذشته و در جریان یک آزمایش جدید روی شبکه جامعه کاردانو طی ۲۴ ساعت بیش از ۵ میلیارد ADA (به ارزش حدود ۱۹۵ میلیون دلار در آن زمان) در اختیار شبکه قرار دادند که نشان اشتیاق بالای این جامعه دارد.

توسعه‌دهندگان تزوس از این پس می‌توانند از توکن‌های آزمایشی در کار خود استفاده کنند

بنیاد تزوس (Tezos) اعلام کرد یک فاست برای مین نت شبکه‌ی بلاک چینی Tezos راه‌اندازی کرده است تا کاربران و برنامه‌نویسان بتوانند برای اهداف توسعه‌ و آزمایش توکن TEZ دریافت کنند. برای این کار کاربران باید وارد آدرس faucet.tezos.com شوند تا بتوانند هر ۱۰ ثانیه ۰.۰۱ TEZ دریافت کنند. توسعه‌دهندگان می‌توانند توکن‌ها را به حداکثر ۱۰ آدرس انتقال دهند. کسانیکه زودتر وارد صف شده باشند زودتر توکن دریافت می‌کنند و سپس از صف خارج می‌شوند. آدرس‌هایی که از فاست توکن دریافت می‌کنند تا ۱۲ ساعت مسدود شده و پس از آن دوباره می‌توانند وارد صف شوند.

بنیاد تزوس اعلام کرده فاست برای اهداف آزمایش و توسعه‌ی بلاک چین ارائه شده ولی توسعه‌دهندگان نباید به آن وابسته باشند. این ویژگی ممکن است در آینده حذف شود و یا دستخوش تغییر قرار گیرد. لازم به ذکر است که توکن‌هایی که از این طریق دریافت می‌شوند فاقد ارزش تجاری هستند و تنها برای اهداف توسعه‌ی بلاک چین مورد استفاده قرار می‌گیرند.

DigixDAO مبلغ ۶۴ میلیون دلار را به سرمایه‌گذاران ICO باز می‌گرداند

DigixDAO مبلغ ۶۴ میلیون دلار را به سرمایه‌گذاران ICO باز می‌گرداند

پروژه‌ی Digix که در سال ۲۰۱۶ عرضه‌ی اولیه سکه (ICO) برگزار و ۷ میلیون دلار (۴۶۶۶۴۸ ETH) سرمایه جذب کرده بود، برای بازگرداندن وجوه به سرمایه‌گذارانش آماده می‌شود. پروژه‌ی Ragnarok برای بازگرداندن اتر به سرمایه‌گذاران ICO از خزانه‌ی پروژه‌ی DigixDAO پشتیبانی بیش از ۹۵ درصد کسب کرده است. این تصمیم در پی رای‌‌گیری با تنها ۵۲ رای اتخاذ شده است. طبق اطلاعیه به ازای هر DGD مقدار ۰.۱۹ ETH درپاخت می‌شود. توکن‌های Digix شمش طلای فیزیکی را روی شبکه‌ی اتریوم توکنیزه کرده بود. DigixDAO در حال حاضر ۳۸۰ هزار توکن اتر در اختیار دارد.

مدتی‌ست جامعه‌ی Digix از عملکرد DGD ناراضی و خواستار انحلال این رمز ارز هستند. Digix به دلیل مخالفت با نقد کردن وجوه در رای‌گیری انحلال شرکت نکرد.

SIX: دو سوم معامله‌گران به رمز ارزها علاقه پیدا کرده‌اند

مطالعه‌ی جدیدی که توسط بورس اوراق بهادار سوئیس (SIX) انجام شده نشان می‌دهد دو سوم معامله‌گران شرکت‌کننده علاقه‌ی بیشتری به رمز ارزهایی مانند بیت کوین پیدا کرده‌اند. همچنین، ۸۰ درصد شرکت‌کننده‌ها اظهار داشتند تقاضا برای برای رمز ارزها در سال‌های آتی افزایش می‌یابد و رمز ارزها روند تجارت و تسویه حساب را ساده‌تر خواهند کرد.

Tony Shaw، مدیر اجرایی SIX در بیانیه‌ای اعلام کرد که این بورس پیشرفت قابل توجهی در زمینه‌ی دارایی‌های دیجیتال داشته است. SIX در ماه گذشته محصول از قابل معامله در صرافی بیت کوینی (ETP) دیگری رونمایی کرد تا کاربران بتوانند روی بیت کوین سرمایه‌گذاری کنند بدون آنکه آنرا در کیف پول دیجیتالی خود نگهداری کنند و از این طریق ریسک خود را کاهش دهند.

معامله‌گرانی که در این تحقیق شرکت کرده‌اند همچنین معتقدند هوش مصنوعی (AI) شیوه ترید را تغییر داده و فرصت‌های بیشتری را در اختیار معامله‌گران قرار می‌دهد. به عقیده‌ی دو سوم این شرکت‌کنندگان هوش مصنوعی هزینه‌های ترید را در آینده کاهش خواهد داد.

قانون‌گذاری

بیانیه‌ی اتاق تجارت دیجیتال در مورد پرونده قضایی میان تلگرام و SEC

بیانیه‌ی اتاق تجارت دیجیتال در مورد پرونده قضایی میان تلگرام و SEC

اتاق تجارت دیجیتال ایالات متحده بیانیه‌ای در مورد پرونده قضایی میان تلگرام و کمیسیون بورس و اوراق بهادار منتشر کرده است. این بیانیه یک سند حقوقی‌ست که به شخصی خارج از نزاع اجازه می‌دهد نظر تخصصی یا عقیده‌ی خود را در مورد یک پرونده‌ی قضایی بیان کند. اتاق تجارت دیجیتال یک اتحادیه‌ی غیرانتفاعی‌ست که در سال ۲۰۱۴ تاسیس شده و هدف آن ترویج پذیرش دارایی‌های دیجیتال و تکنولوژی بلاک چین است. این اتاق در راستای هدف خود چندین وکیل زبده برای پرونده‌های مرتبط با رمز ارزها دارد.

این اتاق با نگاهی حمایتی به فناوری بلاک چین موضوع اصلی را اثبات اینکه توکن‌های گرام تلگرام در زمان ICO یک میلیارد و هفتصد میلیونی اوراق بهادار بوده یا نه نیست. بلکه هدف اتحادیه اطمینان از وضوح کافی مقررات در زمینه‌ی دارایی‌های دیجیتال است.

همچنین این اتاق خواستار تعریف معنای دارایی دیجیتال توسط دادگاه شده است. این انجمن اظهار داشت دو تعریف جداگانه برای این مفهوم وجود دارد؛ آیا یک قرارداد سرمایه گذاری مشخص برای فروش اوراق بهادار ارائه می‌شود و یا موضوع سرمایه‌گذاری قرارداد کالایی‌ست که مبادله می‌شود. این سوال که آیا فروش یک توکن یک قرارداد سرمایه‌گذاری هست یا نه موضوع اصلی شکایت SEC علیه تلگرام است. با این حال، تلگرام چندی پیش طی بیانیه‌ای اعلام کرد که توکن گرام یک کالای سرمایه‌ای نیست و سرمایه‌گذاران نباید انتظار سودآوری از نگهداشتن توکن‌ها داشته باشند. اتاق تجارت دیجیتال تاکید کرد نباید تمام دارایی‌های دیجیتال را اوراق بهادار دانست.

اخیرا پاول دوروف، بنیانگذار و مدیرعامل تلگرام ۱.۷ میلیارد دلاری که از طریق ICO کسب شده بود را تا زمان کامل شدن تحقیقات به حساب دادگاه ریخت.

برنامه‌ی کره جنوبی برای دریافت ۲۰٪ از سود معاملات رمز ارزها به عنوان مالیات

منابع متعدد دولتی در کره جنوبی گزارش دادند وزارت اقتصاد و دارایی این کشور دستور بررسی یک برنامه مالیات بر رمز ارزها را به اداره‌ی امور مالیات داده است. اداره امور مالیات کره جنوبی از مدتی قبل پنین طرحی را بررسی می‌کند. کارشناسان کره‌ای گمانه‌زنی می‌کنند که دولت احتمالا سود معامله‌ی رمز ارزها را در دسته‌ی «سایر درآمدها» بجای «سود سرمایه» قرار خواهد داد. بر اساس گزارش‌ها مالیات دسته‌ی «سایر درآمدها» ۲۰ درصد مالیات از ۴۰٪ کل سایر درآمدها کسر می‌شود و مابقی ۶۰٪ قابل کسر از مالیات (tax-deductible) است.

کره جنوبی بیش از یک ماه است روی وضع قوانین مالیاتی برای رمز ارزها کار می‌کند. سازمان ملی مالیات کره (NTS) پیشتر شروع به دریافت مالیات از صرافی رمز ارزها کرده و صرافی Bithumb را موظف به پرداخت ۶۹ میلیون دلار مالیات کرده است. Bithumb از قبول و پرداخت این مقدار مالیات سر باز زده و برای ابطال آن به دادگاه روی آورده است.

معافیت مالیاتی، رونمایی از صرافی مجوز دار و رویای ایجاد Blockchain Valley در ازبکستان

ازبکستان در حال آماده سازی طرح معافیت‌های مالیاتی برای رمز ارزها و همچنین ارائه صرافی مجوز دار است.

به گزارش خبرگزاری news.bitcoin، یک حکم حکومتی جدید در ازبکستان قرار است معافیت‌های مالیاتی جدیدی برای درآمدهای ناشی از فعالیت در حوزه‌های مختلف رمز ارزها را به ارمغان بیاورد. در این حکم قانونی قرار است یک منطقه وسیع و یک شیوه‌نامه مالیاتی برای استخراج‌کنندگان رمز ارزها در ازبکستان معرفی شود. این کشور یک صرافی نیز برای مبادلات رمز ارزها توسعه داده است.

در پاییز ۲۰۱۸ رئیس جمهور ازبکستان شاوکات میرزیایوف طبق حکمی مبادله رمز ارزها را قانونی اعلام کرده بود. این حکم در آن زمان نشانه ایجاد سنگ بنای فعالیت‌های بیشتر دولت ازبکستان در حوزه رمز ارزها بود. آنها قصد دارند اقتصاد خود را با توسعه رمزارزها دیجیتالیزه کنند.

اکنون و مطابق با حکم جدید دولتی، معافیت‌های مالیاتی برای درآمدهای ناشی از رمز ارزها در نظر گرفته شده است. سیاست‌مدارها در تاشکند همچنین می‌خواهند رویای ایجاد Uzbekistan Blockchain Valley را محقق کنند.

پلتفرم مبادلاتی Uznex که اکنون در ازبکستان مورد استفاده است توسط شرکت کره ای Kobea Group اجرایی شده است. در روز دوشنبه ۲۰ ژانویه خبر رونمایی از این صرافی در کنفرانس بلاک‌چین تاشکند رسانه ای شده است. اکنون در این صرافی کاربران تنها می‌توانند ارزهای خود را بفروش برسانند. توسعه‌های بیشتر در راه است. به نظر می‌رسد ازبکستان قصد دارد به رهبر رمز ارزها در منطقه خود تبدیل شود.

رزرو بانک هندوستان: رمز ارزها دیگر در هند ممنوع نیستند

رزرو بانک هندوستان تاکید کرده است که رمز ارزها در هندوستان ممنوع نیستند.

به گزارش وب سایت خبری Bitcoin.com، پس از بررسی درخواست موضوع رمز ارزها توسط دادگاه مرکزی هندوستان، رزرو بانک این کشور به نگرانی انجمن موبایل و اینترنت هند پاسخ داده است.

رزرو بانک در این اعلامیه تاکید کرده است که هشدار پیشین قانونی آنها تنها برای آگاه سازی بانک‌ها و نهادهای مالی از خطرات ناشی از سرمایه‌گذاری در رمز ارزها بوده است و آنها قصدی برای ممنوعیت رمز ارزهایی نظیر بیت‌کوین در هندوستان را نداشته اند.

در این جوابیه ۳۰ صفحه‌ای رزرو بانک هندوستان با اشاره به لایحه قانونی منتشر شده در آپریل ۲۰۱۸ تاکید کرده است که تنها نهادهای مالی تابع خود را از خدمات رسانی به افراد یا نهادهایی که با رمز ارزها معامله می‌کنند منع کرده است.

اکنون با تایید رزرو بانک و دولت هندوستان رمز ارزها دیگر در این کشور ممنوع نیستند. این اعلامیه کاربران را همچنان از مشارکت در ICO ها منع می‌کند و خطرات ناشی از سرمایه‌گذاری در رمز ارزها را به آنان یاد آور می‌شود.

آمریکا با وضع قوانین بیشتر در زمینه‌ی رمز ارزها رهبری نوآوری جهان را به چین خواهد سپرد

آمریکا با وضع قوانین بیشتر در زمینه‌ی رمز ارزها رهبری نوآوری جهان را به چین خواهد سپرد

Liat Shetret، تحلیلگر پذیرش رمز ارزها در جلسه‌ی چهارشنبه در کنگره آمریکا گفت:

«ایالات متحده در صورت مقاومت شدید در برابر کاربردهای بلاک چین مانند رمز ارزهای متمرکز بر حریم خصوصی در خطر از دست دادن جایگاه رهبری تکنولوژی‌های نوین قرار خواهد گرفت»

Shetret سوال یکی از نمایندگان را که پرسید چرا ایالات متحده نباید استفاده از رمز ارزهای حریم خصوصی را ممنوع کند درحالی که معاملات آنها غیرقابل ردیابی‌ و قانون‌گذاری درمورد آنها دشوار است، گفت:

«درست است که رمز ارزهای متمرکز بر حریم خصوصی به عنوان روش پرداخت جنایات سازمان‌یافته مانند قاچاق انسان را تسهیل می‌کنند اما تمرکز ما باید روی مجازات قاچاقچیان باشد نه ممنوعیت رمز ارزها»

او با تاکید برا رقابت بین‌المللی در زمینه‌ی رمز ارزها افزود:

«چین در مرحله‌ی بسیار پیشرفته‌ای از توسعه‌ی ارز دیجیتال خود است و در این مرحله ایالات متحده با افزایش قوانین بازدارنده مانع ورود نوآوری به کشور می‌شود»

از نظر وی مساله اصلی ممنوعیت رمزارزهای متمرکز بر حریم خصوصی نیست بلکه نحوه‌ی توزیع مناسب ابزارهاست.

Shetret با اشاره به تحقیقات بسیاری که درمورد استفاده از رمز ارزها در جرایم سازمان‌یافته وجود دارد، گفت:

«تحقیقات ما نشان می دهد کمتر از ۰.۵٪ از کل معاملات بیت کوین مربوط به مسائل غیرقانونی بوده است و انتظار داریم این مقدار در آینده روندی کاهشی داشته باشد»

از نظر او کنگره نباید قوانین خاصی برای فضای رمز ارزها تنظیم کند بلکه باید قوانین موجود را در این زمینه پیاده‌سازی کند.

تلاش‌های جدید برای کسب معافیت مالیاتی معاملات روزانه رمز ارزها در سالن‌های کنگره‌ی آمریکا

قانون مالیات عادلانه‌ی ارزهای مجازی در سال ۲۰۲۰ توسط دو عضو کنگره‌ی ایالات متحده از واشنگتن و آریزونا آماده شده است. آنها تلاش می‌کنند معافیت مالیاتی حداقلی برای معاملات روزانه‌ی رمز ارزها کسب کنند. این لایحه مطابق تعریف IRS از بیت کوین و دیگر رمز ارزها در سال ۲۰۱۴ ناشی شده است. طبق این تعریف رمز ارزها نوعی دارایی هستند. این یعنی طبق قانون هر معامله‌ی کوچک یا بزرگ آنها مشمول مالیات است. منتقدان این قانون بر این باورند که این نگاه مانع استفاده از رمز ارزها به عنوان واسط پرداخت می‌شود. هدف از لایحه‌ی جدید معافیت مالیاتی برای تراکنش‌های کمتر از ۲۰۰ دلار است.

ارائه دهندگان لایحه‌ی جدید امیدوارند راه حل پیشنهادی‌شان موانع مالیاتی را از سر راه کاربردی شدن رمز ارزها بردارد. به گزارش The Block تحرکات برای قانون گذاری در حوزه‌ی رمز ارزها و بلاک چین افزایش یافته است.

هشدار SEC نسبت به مشارکت کاربران در IEO

بخش آموزش و مشاوره‌ی سرمایه‌گذاری کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا (SEC) به کاربران نسبت به شرکت در عرضه اولیه توسط صرافی یا IEO هشدار داد. IEO به اولین فروش رمز ارزهای جدید در بازار توسط صرافی اطلاق می‌شود. SEC در بیانیه‌ای از کاربران خواسته برای شرکت در IEO نهایت احتیاط را بکنند و ادعاهایی همچون بازده بالا، فناوری یا محصولات مالی جدید را نخورند.

SEC همچنین خاطرنشان کرد که IEOها الزاما مطابق با قوانین ایالات متحده نیستند و ممکن است پشتوانه‌ی استانداردی برای محافظت از سرمایه‌گذار با وجود مشوق‌های ثبت و معافیت از مالیات ارائه ندهد. در این بیانیه همچنین آمده که گرچه IEO روند بهبودیافته‌ی ICO است، تضمینی درمورد دارا بودن مجوز‌های قانونی ارائه نمی‌کند و این مساله می‌تواند در آینده برای سرمایه‌گذاران مشکلاتی را به همراه آورد.

راهنمای مالیاتی برای اهداکنندگان رمز ارزها به خیریه‌ها منتشر شد

خدمات درآمد داخلی آمریکا IRS که زیرمجموعه‌ای وزارت خزانه‌داری ایالات متحده آمریکاست، یک راهنما برای اهداکنندگان رمز ارزها در وب‌سایت خود منتشر کرده است.

به گزارش فوربس، در این راهنما سازمان خدمات درآمد داخلی آمریکا اهدا رمز ارز به خیریه‌ها را به عنوان فعالیت مالی با درآمد و یا زیان محاسبه نمی‌کند. آنها تایید کرده اند که اگر فردی به خیریه‌ها رمز ارز اهدا کند، این اهدا به عنوان درآمد یا زیان مالی شناسایی نخواهد شد. این دقیقا مانند اهدا سهام و یا سایر دارایی‌های ارزشمند مالی به خیریه‌هاست.

آنها همچنین در رابطه با نحوه محاسبه ارزش اهداشده نیز راهنمایی منتشر کرده اند. بسیار ساده! ارزش مبلغ اهدایی برابر با ارزش روز مقدار رمز ارز ارسال شده در بازارهای جهانی خواهد بود.

این سازمان همچنین در رابطه با مسئولیت‌ خیریه‌ها در رابطه با رمز ارزهای اهدایی نیز توضیحاتی داده است. خیریه‌ها و افراد اهداکننده باید اطلاعات تراکنش انجام شده را نگهداری کنند. برای مبالغ بیشتر از ۲۵۰ دلار همانطور که پیشتر هم این چنین بوده است، سند رسمی منتشر کنند. آنها همچنین باید فرم شماره ۸۲۸۳ برای مشارکت‌های غیر نقدی در خیریه‌ها را نیز امضا کنند.

مطابق با راهنمای منتشر شده سارمان‌های خیریه موظف هستند با پرداخت‌های رمز ارزی به عنوان مشارکت غیر نقدی برخورد کرده و اگر رمز ارزهای اهدایی را تا سه سال پس از اهدا تبدیل و  یا به فروش برسانند، یک سند رسمی از معامله به سازمان خدمات درآمد داخلی آمریکا و فرد اهداکننده ارسال نمایند.

پیشتر در سال ۲۰۱۴ نیز بخش‌نامه‌ای توسط سازمان درآمد داخلی آمریکا پیرامون اهدا رمز ارز به خیریه‌ها منتشر شده بود. در آن زمان رمز ارزها به عنوان دارایی‌های مالی قابل تبدیل به پول نقد شناسایی شده بودند.

استرالیا روی ارز دیجیتال بانک مرکزی (CBDC) بر بستر اتریوم تحقیق می‌کند

بانک مرکزی استرالیا (RBA) اخیرا اعلام کرد در حال ایجاد ارز دیجیتال بانک مرکزی (CBDC) برای مصارف عمده‌ با استفاده از بلاک چین اتریوم است. بسیاری از بانک‌های مرکزی برای همراه شدن با جریان نوآوری و جلوگیری از نفوذ رمز ارزهایی مانند لیبرا اقدام به آزمایش‌های ارزهای دیجیتال خود می‌کنند. به نظر می‌رسد بانک‌ها همچنان قانع نشدند از رمز ارزی مانند بیت کوین (BTC) به جای پول سنتی استفاده کنند و ترجیح می‌دهند ارز دیجیتال خودشان را امتحان کنند. بانک مرکزی استرالیا قصد دارد برای تسویه فوری بین بانک‌های تجاری خود از ارز دیجیتال استفاده کند.

موضع نخست وزیر جدید روسیه در قبال رمز ارزها چه خواهد بود

موضع نخست وزیر جدید روسیه در قبال رمز ارزها چه خواهد بود

فدراسیون روسیه حالا یک نخست وزیر جدید دارد. میخائیل میشاستین با پیشینه زیاد از اظهار نظر در رابطه با رمز ارزها و تاثیرات دیجیتالیزه شدن بر زندگی امروز انسان‌ها. هدف اصلی دولت او تبدیل روسیه به یک پلت‌فرم دیجیتالی خواهد بود.

به گزارش Bitcoin.com، در مدت کوتاهی پس از استعفای دیمیتری مدودف سیاست‌مداری که سالها در کنار ولادیمیر پوتین بود، میخائیل میشاستین که دکتری اقتصاد دیجیتال دارد، به ریاست دولت منصوب شد.

این تغییرات باعث می‌شود دومای دولتی یا همان مجلس سفلای مجمع فدرال روسیه قدرت بیشتری داشته باشد و اختیارات رئیس جمهوری پس از سال ۲۰۲۴ که پایان چهارمین دوره و اخرین دوره ریاست جمهوری پوتین است، در مقابل مجلس دوما کاهش پیدا کند.

اصلاحات پیش‌بینی شده در قانون اساسی به انواع مختلفی تفسیر می‌شود. برخی از تحکیم دموکراسی و تقویت جایگاه مجلس دوما سخن می‌گویند برخی از تدام سلطه پوتین پس از پایان قانونی مدت ریاست جمهوری اش. علاقه‌مندان به رمز ارزها در روسیه نگران از تغییرات احتمالی هستند. میخائیل میشاستین اعلام کرده که می‌خواهد اقتصاد روسیه را دیجیتال کند.
به خاطر پیشینه اقتصادی میخائیل بسیاری نگران هستند که او بحث‌های مالیاتی را به فضای رمز ارزها نیز وارد کند.  البته او موافق قانون‌مندسازی رمز ارزهاست اما تسلط او بر بحث‌های مالیاتی می‌تواند سلطه مالیاتی روسیه بر فضای رمز ارزها را افزایش دهد.

روسیه یکی از مهمترین قطب‌های استخراج و استفاده از رمز ارزها در دنیاست.

مدیر یک موسسه ژاپنی متهم به خرید رمز ارز با سرمایه رشته توریسم دانشگاه اوساکا

مدیر سابق یک موسسه عامل المنفعه آموزشی در ژاپن به نام Meijo Gakuin متهم است که از سرمایه موسسه برای خرید رمز ارزها استفاده کرده است.

به گزارش بریو نیوز، در این اتهام نامه، خانوم میکو اوهاشی متهم است با همکاری چند فرد دیگر پول مربوط به بورسیه تحصیلی رشته توریسم دانشگاه اوساکا را به رمز ارزها تبدیل کرده است. مبلغ این خرید نزدیک به یک میلیون دلار بوده و خرید در سال ۲۰۱۸ اتفاق افتاده است.

مقامات موسسه اذعان کرده اند که به محض اطلاع خانوم اوهاشی را از این سمت اخراج کرده اند. وی در سال ۲۰۱۹ از سمت خود اخراج شده بود. اکنون که نهادهای قانونی به مسئله ورود کرده اند، انتظار می‌رود نتایج تحقیقات بیشتر توسط خود موسسه Meijo Gakuin منتشر شود.

گفتنی است که این موسسه در سال ۲۰۱۸ تحت حمایت وزارت آموزش و پرورش ژاپن و با سرمایه ای بالغ بر ۱۳۰ میلیون ین تاسیس شده بود.

کسب و کارها

انجام تراکنش مستقیم فیات به رمز ارز توسط Square ممکن می‌شود

نرم‌افزار پرداخت Square پتنت شبکه‌ای جدید برای انجام تراکنش‌های بیسیم فیات به رمز ارز را در ایالات متحده کسب کرد. این فناوری امکان پرداخت و دریافت ارز دلخواه را به طرفین تراکنش بطور خودکار می‌دهد. این یعنی فرد اول می‌تواند ارز دلخواهش (مثلا یک رمز ارز متمرکز بر حریم خصوصی برای مخفی نگه‌داشتن هویت) را برای تراکنش استفاده کند و فرد دوم ارز دیگری که مایل به دریافت آن است را دریافت می‌کند. امید می‌رود این فناوری یک راه حل موثر برای افزایش استفاده‌ی روزمره از رمز ارزها باشد. هرچند این سیستم برای پرداخت‌های بزرگ کند می‌شود و ممکن است یک تراکنش ساعت‌ها به طول بیانجامد.

طبق پتنت این سیستم قابل گسترش برای سایر دارایی‌ها از جمله اوراق بهادار، اوراق مشتقه و وام هست. به عقیده‌ی جک دروسی، بنیانگذار و مدیرعامل توئیتر و Square، بیت کوین (BTC) این قابلیت را دارد که ارز اینترنت شود. Square از سال ۲۰۱۸ شروع به حمایت از بیت کوین کرد. Square اخیرا یک «کیت توسعه لایتنینگ» برای کمک به توسعه‌دهندگان در پشتیبانی از پرداخت در شبکه‌ی لایتنینگ نیز منتشر کرده است.

دوروف ۱.۷ میلیارد دلاری که در ICO جذب کرده بود را به حساب دادگاه ریخت!

دوروف ۱.۷ میلیارد دلاری که در ICO جذب کرده بود را به حساب دادگاه ریخت!

پاول دوروف، مدیرعامل تلگرام، به دلیل اتهام نقض قوانین کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا (SEC) درمورد ICO این شرکت در سال ۲۰۱۸ وجوه جمع‌آوری شده را در اختیار دادگاه گذاشت. دادگاه با شکایت SEC جزئیات چگونگی هزینه‌کرد ۱.۷ میلیارد دلاری که در ICO جذب شد را بررسی می‌کند. مطابق اسناد رسمی این وجوه در دبی نگهداری می‌شد و با حضور وکیل تلگرام و مامور SEC در دو مرحله طی ۱۸ ساعت در تاریخ ۷ و ۸ ژانویه به حساب دادگاه واریز شد.

دوروف در پاسخ به مامور SEC در مورد برنامه‌هایش برای نحوه هزینه‌کرد وجوه گفت انتظار تغییرات بزرگی نسبت به روند سال گذشته و اوایل امسال ندارد و قصد ندارد بیش از این از منابع موجود برای توسعه‌ی TON استفاده کند. او همچنین در پاسخ به سوال درمورد سهم توسعه‌دهندگان TON از توکن‌های گرام گفت شرکت در نظر دارد ۴٪ از توکن‌ها را در میان توسعه‌دهندگان توزیع کند اما هنوز به جمع‌بندی نرسیده است. پیش بینی شده ۵ میلیارد توکن گرام عرضه شود که از این مقدار سهم توسعه‌دهندگان حدود ۲۰۰ میلیون گرام خواهد بود.

مامور SEC درمورد مشوق توسعه‌دهندگان برای حضور در مسابقاتی که دوروف در سال ۲۰۱۹ برای قراردادهای هوشمند تلگرام برپا کرد سوال پرسید که دوروف در جواب گفت او بین سال‌های ۲۰۱۲ و ۲۰۱۸ از منابع حاصل از پروژه‌ی قبلی خود به نام VKontakte مخارج پروژه‌های جدیدش را تامین می‌کند و هنوز مقداری از این منابع موجود هستند. طبق گزارش‌ها تلگرام ۲۵ کارمند برنامه‌نویس دارد و صدها پیمانکار مستقل با این شرکت همکاری می‌کنند.

جدایی غول ارتباطی آمریکایی Vodafone از پروژه لیبرا

غول ارتباطی  Vodafone Group Plc از انجمن لیبرا کناره گیری کرد. بر این اساس Vodafone Group  آخرین کمپانی خارج شده از گروه اصلی طراحی‌کننده رمز ارز لیبرا است.

انجمن لیبرا در اکتبر سال گذشته نهایی شد. در آغاز یعنی از ماه ژوئن انتظار می‌رفت که تمامی ۲۸ کمپانی شرکت‌کننده در طراحی رمز ارز لیبرا در این انجمن عضو باشند. اکنون با جدایی شرکت‌هایی نظیر Visa و MasterCard تعداد اعضا به ۲۰ عدد رسیده است. آنها همگی قبل از امضای هرگونه توافق قانونی از پروژه کناره گیری کرده اند.

به گزارش بلومبرگ، رئیس بخش سیاست‌گذاری و ارتباطات انجمن لیبرا، دانت دیسپارت معتقد است اگرچه اعضای مشارکت‌کننده در انجمن ممکن است در طول زمان تغییر کنند اما اراده انجمن برای ایجاد یک رمز ارز جهان روا، شفاف و کاربر پسند تغییری نخواهد کرد.

ایده لیبرا که یک ارز دیجیتال جهانی است و به راحتی ارسال یک پیام منتقل می‌شود، اولین بار توسط فیس‌بوک مطرح شد. در ابتدا شرکای مهمی به این پروژه اضافه شدند اما به مرور زمان برخی از آنها از ادامه همکاری برای ایجاد لیبرا انصراف دادند. فیس‌بوک می‌گوید تا انطباق کامل با قوانین آمریکا لیبرا را عرضه نخواهد کرد و کسی نمی‌داند چه مدت طول خواهد کشید تا لیبرا مراحل قانونی عرضه خود را طی کند.

بانک‌های سوئیسی وارد عصر بیت‌کوین می‌شوند

بانک‌های سوئیسی همواره به خاطر حفظ امنیت و حریم خصوصی مشتریان خود معروف بوده اند. در نتیجه بعضی از بانک‌های سوئیسی بیت‌کوین را همراستا با این سیاست همیشگی خود قلمداد می‌کنند.

اگرچه این بانک‌ها هنوز در اقلیت هستند اما بانک زوریخی SEBA که در نوامبر ۲۰۱۹ افتتاح شده و مجوزهای بانکداری جهانی را نیز اخذ کرده، در حال ارائه خدمات به گستره وسیعی از مشتریان سنتی و همچنین کاربران رمز ارزهاست. بانک SEBA یک کارت اعتباری رمز ارزی عرضه می‌کند که به صورت اتوماتیک رمز ارزها را به ارزهای فیات تبدیل می‌کند و می‌تواند برای خریدهای روزمره مورد استفاده قرار گیرد.

به گزارش کوین دسک، مدیر اجرایی SEBA بانک گویدو بوهلر اعلام کرده که این بانک برای اجرای این پروژه ۱۰۰ میلیون فرانک سوئیس سرمایه از شرکت‌های نظیر Guy Schwarzenbach و Black River جذب کرده است.

این پروژه را می‌توان به سختی اولین پروژه رمز ارزی بانک‌های سوئیسی دانست. در سال ۲۰۱۷ بانک خصوصی Falcon Group نیز یک سرویس مدیریت بیت‌کوین عرضه کرده بودند.

مسابقات ورزشی ببینید و رمز ارز دریافت کنید!

SportsCastr، ارائه‌دهنده‌ی سرویس پخش مستقیم مسابقات ورزشی، برای افزایش کاربران و تشویق آنها به تعامل بیشتر، برای دیدن مسابقات از طریق این سرویس جایزه با رمز ارز در نظر گرفته است. این شرکت که توسط انجمن بازیکنان NFL پشتیبانی می‌شود طی همکاری با پلتفرم FanWide به کاربرانش توکن FanChain (FANZ) جایزه می‌دهد.

SportsCastr اعلام کرده توکن‌‌ها توسط هزاران بار ورزشی در شبکه‌ی FanWide ایالات متحده قابل تبدیل به پول نقد است. جالب توجه است که یک کیف پول مخصوص به نام FanWallet نیز توسط این شرکت برای کاربران طراحی شده است. طبق اعلامیه وبسایت FanChain توکن‌های FANZ با استاندار ERC-20 سازگار است و کاربران می‌توانند از کیف پول‌های اتریوم نیز استفاده نمایند.

رشد فزاینده استخدام در فضای رمز ارزها و بلاک‌چین

رشد فزاینده استخدام در فضای رمز ارزها و بلاک‌چین

به نظر می‌رسد مشاغل مرتبط با بلاک‌چین و رمز ارزها با بازیابی دوباره قیمت آنها در هفته‌های اخیر فراوانی بیشتری پیدا کرده اند.

به گزارش وب‌سایت bitcoin.com، در مدت زمان برگزاری کنفرانس آمریکای شمالی بیت‌کوین حداقل شش کمپانی مختلف در محیط نمایشگاه به دنبال استخدام افراد متخصص در حوزه رمز ارزها بوده‌اند.

با سرچ آنلاین در اینترنت موقعیت‌های بیشتری مشاهده می‌شود. این مشاغل را می‌توانید در سایت‌هایی چون Crypto-Careers.com و Monster مشاهده کنید. تنها در Monster با جست‌و جوی کلمه رمز ارز ۱۱۸ موقعیت شغلی مختلف به شما پیشنهاد می‌شود. این درحالی است که موقعیت‌های شغلی برای متخصصین بلاک‌چین و نه تنها متخصصین رمز ارزها در همین وب‌سایت به ۲۵۵۸ موقعیت متمایز می‌رسد. در وب‌سایت Indeed جست‌و جوی مشاغل مرتبط با رمز ارزها ۵۲۱ آگهی و مشاغل مرتبط با بلاک‌چین ۱۹۳۸ نتیجه متفاوت به شما نشان‌می‌دهد.

پیش‌بینی می‌شود در سال ۲۰۲۰ بالغ بر ۸ هزار موقعیت شغلی متفاوت برای حوزه مرز ارزها و بلاک‌چین در دسترس باشد. توسعه‌دهنده‌ها شانس استخدام بیشتری دارند و درآمد آنها نیز بیشترین در میان مشاغل خواهد بود.

صرافی‌ها و کیف پول‌ها

Isatech می‌خواهد با توکن‌هایش جت شخصی رئیس جمهوری مکزیک را خریداری کند

یک صرافی مکزیکی رمز ارزها به نام Isatech می‌خواهد با استفاده از توکنهایش هواپیمایی شخصی رئیس‌جمهوری مکزیک را خریداری کند.

به گزارش خبرگزاری بیتکوینیست، صرافی مکزیکی Isatech می‌خواهد با پرداخت معادل ۱۳۰ میلیون دلار از توکن‌هایش، یک قطعه زمین بزرگ و چند دارایی دیگر جت شخصی رئیس جمهور مکزیک را خریداری کند.

اگر پروژه خریداری هواپیمای شرکت Isatech موفقیت آمیز باشد، دولت مکزیک در ازای واگذاری جت مخصوص رئیس جمهوری خود میلیون‌ها دلار توکن AMX و چیزی بین ۱۴۰۰ و ۲۴۰۰ هکتار زمین مسطح در Baja California کسب خواهد کرد.

در سال ۲۰۰۸ شرکت Isatech با پرداخت ۲.۸ میلیون دلار از توکن‌های خود زمینی ۱۴۰۰ هکتاری در Baja California خریداری کرده بود. اکنون اما آنها میخواهند با پرداخت ۱۳۰ میلیون دلار توکن و ۸ میلیون دلار زمین جت شخصی رئیس جمهور مکزیک را خریداری کنند.

این شرکت می‌خواهد از این هواپیما که یک بوئینگ ۷۸۷ است برای جابه جایی افراد مهم وشرکای تجاری خارجی خود استفاده کند. آنها همچنین می‌خواهند یک هلیکوپتر از نیروی دریایی و یک هواپیمای کوچک دیگر نیز خریداری کنند.

گفتنی است که آندرس مانوئل لوپز رئیس جمهور مکزیک سال پیش اعلام کرده بود که هواپیمای شخصی اش برای فروش است. تاکنون کسی در این مزایده شرکت نکرده است. پیش بینی می‌شود که شانس Isatech برای پیروزی در این مزایده زیاد است.

صرافی هوبی به پلتفرم بلاک چینی ترکیه پیوست

به گزارش کوین تلگراف ترکیه، صرافی رمز ارز Huobi پنج ماه پس از ورود رسمی به بازار ترکیه برای همکاری بهتر با بازیگران محلی به پلتفرم بلاک چین ترکیه پیوست. پلتفرم بلاک چین ترکیه (BCTR) توسط بنیاد انفورماتیک این کشور در سال ۲۰۱۸ به منظور ایجاد یک سازمان مستقل و غیرانتفاعی با هدف ایجاد اکوسیستم بلاک چینی سالم، تاسیس شد. فعالین بانکی و مالی، سرمایه‌گذارارن خطرپذیر و فعالین تکنولوژی و رمز ارزها از اعضای آن هستند. BCTR با بیش از ۷۰ عضو موجب افزایش همکاری بلاک چینی میان موسسات دولتی از جمله وزارت بازرگانی، دانشگاهیان و سازمان‌های غیردولتی شده است

صرافی Huobi در جریان نشست بلاک چین اورآسیا از تاسیس دفتری در ترکیه خبر داد و این آغاز فعالیت Huobi در این کشور بود. Alphan Gogus، مدیرکل هوبی ترکیه معتقد است ترکیه پتانسیل تبدیل شدن به یک پیشرو در زمینه فناوری بلاک چین را دارد. صرافی هوبی اخیرا تسهیلاتی برای خرید ملک با رمز ارز در دبی فراهم کرده است.

بایینس با یکی از زیرمجموعه‌های یاهو برای تاسیس صرافی در ژاپن همکاری می‌کند

بایینس با یکی از زیرمجموعه‌های یاهو برای تاسیس صرافی در ژاپن همکاری می‌کند

صرافی رمز ارز بایننس با Z Corporation یکی از شرکت‌های تابعه‌ی یاهو! در ژاپن و صرافی ژاپنی دارای مجوز TaoTao همکاری می‌کند تا بستری مجزا برای این کشور ایجاد نماید. طبق این گزارش Z Corporation میزان ۴۰٪ از سهام صرافی BitARG در توکیو را نیز در اختیار دارد. هر دو شرکت ژاپنی مجوزهای لازم را از آژانس خدمات مالی (FSA) در این کشور کسب کرده‌اند. قابل توجه است که دریافت این مجوز برای تمام شرکت‌های فعال در حوزه‌ی رمز ارز در ژاپن الزامی‌ست.

طی چند روز اخیر بایننس اعلام کرد محدودیت‌های تدریجی برای کاربران ژاپنی را به مرور اجرا می‌کند و صرافی مجزایی در این کشور تاسیس خواهد کرد. اخبار همکاری اخیر نشان از عزم جزم و پیشرفت پرسرعت بایننس در ژاپن دارد. بایننس تجربه‌ی مشابهی با کاربران آمریکایی در سال گذشته داشت بطوریکه مجبور شد مدتی خدماتش را به شهروندان ایالات متحده متوقف کند و سپس یک شعبه‌ی مجزا در این کشور راه‌اندازی کرد.

بایننس هنوز جدول زمانی برای افشای جزئیات راه‌اندازی صرافی در ژاپن ارائه نکرده است. گزارشات حاکی از آن است که بایننس شعبه‌ای به نام Binance LTD نیز در کره‌ی جنوبی راه‌اندازی کرده است.

پشتیبانی Coinbase Pro از رمز ارز ATOM

صرافی Coinbase Pro اعلام کرده است که از روز دوشنبه ۱۳ ژانویه از رمز ارز پروژه COSMOS پشتیبانی خواهد کرد. علاقه مندان به رمز ارز ATOM اکنون می‌توانند موجودی‌های خود را به حساب‌های کوین بیس  منتقل نمایند.

به گزارش خبرگزاری کریپتو دیلی، در ابتدا کاربران تنها در ساعات اداری می‌توانند تراکنش داشته باشند اما به زودی خواهند توانست در تمام ساعات شبانه روز ارسال و دریافت ATOM را انجام دهند.

جفت ارزهای اتم با بیت‌کوین و اتم با دلار هم اکنون در این صرافی قابل مبادله هستند. به زودی قرار است گزینه‌های بیشتری با این رمز ارز لینک شوند.

گفتنی است که در اصول صرافی کوین‌بیس ذکر شده این صرافی به منظور حمایت از مشتریان خود تنها ارزهایی را به پلتفرم خود اضافه خواهد کرد که استانداردهای لازم کوین بیس را داشته باشند.

هک و امنیت

هشدار: کاربران XRP مراقب کلاهبرداران باشند!

Leonidas Hadjiloizou، یکی از فعالان جامعه‌ی XRP با انتشار پستی توئیتری نسبت به کلاهبردارانی که اعضای این جامعه را هدف گرفته‌اند هشدار داد. کلاهبرداران مقدار کمی XRP به همراه یک یادداشت به آدرس قربانی ارسال می‌کنند. یادداشت حاوی آدرس جعلی وبسایت ریپل است که در نگاه اول برای بسیاری قابل تشخیص نیست. در این وبسایت مقاله‌ای درمورد شروع به کار سهامداری XRP در آزمایشگاه ریپل به چشم می‌خورد که وعده می‌دهد برای افزایش جذب نقدینگی برای غیرمتمرکزسازی XRP، اولین مشارکت‌کنندگان در پروژه زودتر خدمات ایردراپ دریافت خواهند کرد.

کاربرانی که برای شرکت در ایردراپ طمع می‌کنند به صفحه‌ای هدایت می‌شوند که از آنها خواسته نسخه جعلی کیف پول Bithomp را دانلود کنند. بدین ترتیب، کلاهبرداران به تمام توکن‌هایی که به این کیف پول ارسال می‌شود دسترسی دارند!

هکرها برای استخراج مونرو در کمین ویندوز ۷ نشسته‌اند

هکرها برای استخراج مونرو در کمین ویندوز 7 نشسته‌اند

محققان شرکت امنیتی Guardicore Labs به یک مشکل امنیتی قابل توجه توسط استراج‌کنندگان رمز ارزها با استفاده از فناوری فایل صوتی ویندوز ۷ دست یافتند. این محققان در گزارش اولیه نشان دادند که چطور تجارت فناوری‌های پزشکی توسط استخراج‌کنندگان مونرو با استفاده از فایل صوتی WAV برای مخفی کردن بدافزارها مورد حمله قرار گرفته است. در واقع، شبکه‌ی قربانیان به یک بدافزار آلوده می‌شد که استخراج مونرو را در یک فایل WAV پنهان می‌کرد. مهاجمان سعی می‌کنند با آلوده کردن دستگاه‌های دارای ویندوز ۷ و سوء‌استفاده از مشکل دیگری به نام EternalBlue به مقاصد خود برسند.

محققان توصیه می‌کنند کاربران از ویندوز ۷ که آسیب‌پذیری زیادی در مقابل حملات هکرها دارد و توسط مایکروسافت به‌روزرسانی نمی‌شود، استفاده نکنند.

https://coiniran.com/?p=36557
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا
0
دیدگاه خود را با کوین ایران به اشتراک بگذارید!x