ایستگاه خبر

مراقب کلاهبرداری از طریق توکن‌های گرام باشید!

اپلیکیشن‌ پیام‌رسان رمزنگاری شده‌ی تلگرام در وبسایت رسمی خود اعلام کرد تا زمانی که تائید قانون‌گذاران آمریکایی را در دست نداشته باشد، روی اپلیکیشن خود خدمات کیف پول رمز ارز ارائه نمی‌دهد. اخیرا کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا (SEC) دادخواستی را علیه تلگرام به دادگاه برده است.

در این بیانیه همچنین آمده توکن‌های Gram وسیله‌ی سرمایه‌گذاری نیستند و نباید انتظار سودآوری در آینده از خرید، فروش یا نگهداری آن وجود داشته باشد. همچنین توکن‌های گرام تقسیم سهم تلگرام نیستند و هیچ حقی برای دارنده نسبت به آن یا شرکت‌های وابسته‌اش ایجاد نمی‌کنند. توکن‌های گرام هنوز وارد بازار نشده و هیچکس نمی‌تواند قبل از راه‌اندازی شبکه‌ی TON این توکن‌ها را خرید و فروش کند.

با توجه به اطلاعیه‌ی جدید، کیف پول تلگرام که نسخه‌ی بتای آن اخیرا عرضه شده، به عنوان یک اپلیکیشن مستقل عرضه خواهد شد. تلگرام در ماه اکتبر اعلام کرده بود که کیف پول هم به صورت مستقل هم درون اپلیکیشن پیام‌‌رسان منتشر خواهد شد.

در اطلاعیه‌ی منتشر شده آمده است که شبکه‌ی TON کاملا غیرمتمرکز است و پس از راه‌اندازی، تلگرام هیچ مسئولیتی در قبال نگهداری و توسعه‌ی اپلیکیشن‌های دیگر برای آن را ندارد. همچنین، کارمندان تلگرام از توکن‌های گرام خود برای تائید تراکنش‌ها و شرکت در رای‌گیری‌های شبکه استفاده نخواهند کرد.

Source

https://coiniran.com/?p=36128
دکمه بازگشت به بالا