ایستگاه خبر

USDD ترون اولین استیبل کوین غیرمتمرکز با وثیقه بیشتر

با شکست استیبل کوین ترا، UST، اکوسیستم ترون استیبل کوین خود را با نام USDD (دلار غیرمتمرکز) معرفی کرد. بر اساس بیانیه‌ای، این دلار غیرمتمرکز به اولین استیبل کوین غیرمتمرکز با وثیقه بیش از حد تبدیل شده است. حداقل نسبت تضمین شده وثیقه ۱۳۰ درصد و سطح وثیقه‌ فعلی بالای آن ۲۰۰ درصد است. استیبل کوین جدید توسط سبدی از چندین دارایی از جمله دلار، بیت کوین، سایر استیبل کوین‌ها و توکن بومی Tron، $TRX پشتیبانی می‌شود.

استیبل کوین مبتنی بر ترون ماه گذشته راه‌اندازی شد و به طور مداوم در حال رشد است.

طبق Coinmarketcap، این استیبل کوین در حال حاضر دارای مجموع ۶۶۷,۵۲۱,۱۰۱.۶۱ USDD در گردش است که هر USDD  وثیقه‌ای بیش از حد است و آن را به اولین استیبل کوین غیرمتمرکز با وثیقه بیش از حد (OCDS) تبدیل می‌کند. این استیبل کوین توسط کاربران کریپتو در سراسر اکوسیستم مالی غیرمتمرکز (DeFi) استفاده خواهد شد و تراکنش‌های سریع‌تر و ارزان‌تری را ارائه می‌دهد.

USDD به‌عنوان یکی از امن‌ترین و غیرمتمرکزترین استیبل کوین‌ها، در حال حاضر از نسبت وثیقه تضمین‌شده حداقل ۱۳۰ درصد برخوردار است و سابقه عمومی آن در وبسایت ترون DAO Reserves منتشر شده است که در زمان واقعی به‌روزرسانی می‌شود. توکن USDD را می‌توان توسط اعضای Tron DAO Reserve که ملزم به سوزاندن $TRX در این فرآیند هستند، ضرب کرد. با این حال، ارتقا، ثبات و اعتبار USDD را با وثیقه‌گذاری بیش از حد دارایی‌ها تحت ذخایر TRON DAO (TDR) تثبیت می‌کند. این دارایی‌های ذخیره شامل بیت کوین، TRX و چندین استیبل کوین مانند USDC، USDT، TUSD و USDJ با نسبت ۱۳۰ درصد به پشتوانه صدور USDD است.

ذخیره DAO Tron

همانطور که در بالا ذکر شد، استیبل کوین USDD توسط Tron DAO Reserve نگهداری می‌شود که در حال حاضر دارای ۱۴۰۵۰ دلار بیت کوین، ۲۴۰ میلیون USDT و ۱.۹ میلیارد TRX در حساب ذخیره است، علاوه بر ۸.۲۹ میلیارد TRX که قبلاً در قرارداد سوزانده شده بود. این باعث می‌شود که نسبت بیش از حد وثیقه USDD به ۲۲۵ درصد در زمان نگارش خبر، یا در مجموع ۱.۳ میلیارد دلار پشتوانه ۶۶۷ میلیون دلار USDD ضرب‌شده باشد.

استیبل کوین USDD روی چندین زنجیره فعالیت می‌کند و ترون، اتریوم و زنجیره BNB  همگی اجازه انتقال USDD را می‌دهند. همچنین پلتفرم‌های محبوب متعددی از جمله SUN.io، Uniswap، PancakeSwap، Curve، Ellipsis، KyberSwap، Poloniex، Huobi Global، KuCoin، Gate.io و Bybit از آن استقبال کرده‌اند. رهبران صنعت هم مانند Alameda Research، Amber Group، Poloniex، Ankr، Mirana، Multichain، FalconX و TPS Capital قبلاً در لیست انتظار عضویت TDR ملحق شده‌اند و اسامی بیشتری به زودی اعلام می‌شود.

بلاکچین ترون در چند سال اخیر شاهد رشد چشمگیری بوده، زیرا محصولات نوآورانه‌ای روی این بلاکچین عرضه می‌شوند که کارمزد تراکنش‌های آن‌ها زیر سنت است. ترون با رهبری Tron DAO، بیش از ۹۶ میلیون حساب کاربری، بیش از ۵۵ میلیارد دلار دارایی ذخیره‌شده در زنجیره و میانگین ارزش معاملات روزانه ۱۰ میلیارد دلار در سراسر شبکه را ثبت کرده است.

در بیانیه اخیر، این تیم نتیجه گرفت که با افزایش نرخ پذیرش در آینده نزدیک، استیبل کوین USDD به دنبال اکوسیستم‌های بلاکچین بیشتر و برنامه‌های کاربردی غیرمتمرکز اصلی (DApps) خواهد بود.

 

پیشنهاد مطالعه: کیف پول ترون – معرفی ۹ مورد از بهترین کیف پول

 

Source

https://coiniran.com/?p=57330
دکمه بازگشت به بالا