اخبار بیت کوین

بیت کوین چگونه راه رسیدن به حکومت های بهتر را هموار می کند؟

ما انتخاب حکمرانان را ضروری می دانیم زیرا گمان می کنیم اگر آنان در دفاترشان نباشند کشور دچار هرج و مرج می شود. واقعا راز یک حکومت بهتر چیست؟

از کشور های جهان اول گرفته تا کشور های جنگ زده، همگی دارای سیستم حکومتی هستند. ما به انتخاب حکمرانان به عنوان یک ضرورت می نگریم چرا که فکر می کنیم اگر آنان در دفاترشان نباشند کشور دچار هرج و مرج می شود. حداقل این چیزیست که در کتب تاریخی به ما گفته اند. بیت کوین و کریپتوکارنسی اینجا چه نقشی دارد؟

قوانین کمتر، زندگی بهتر

ساکنان بلژیک در فاصله سال های ۲۰۱۰ تا ۲۰۱۱ به مدت ۵۸۹ روز مجبور شدند بدون یک دولت منتخب زندگی کنند. به دلیل اختلاف بین فلاندر ها (Flemish) و والون ها (Walloon) ائتلاف واحدی شکل نمی گرفت و نخست وزیر سابق با یک حکمرانیِ کاملا شفاف، مسائل روزانه را مدیریت می کرد. در این میان، سیل پیش بینی های ناامید کننده به سمت کشور سرازیر شد. گمانه زنی می شد که بحران بدهی اجتناب ناپذیری پیش رو بوده و به اتحادیه اروپا صدمه خواهد زد و هرج و مرج خیابان ها را فرا خواهد گرفت. اما، در واقعیت زندگی معمولی در جریان بود که به مردم آموخت راه حل داشتن حکومت بهتر داشتن دولت محدود تر است.

بیت کوین (BTC) چگونه راه رسیدن به حکومت های بهتر را هموار می کند؟
the secret to better government/ Source

بیشتر بخوانید: راهنمای جامع علاقه مندان و توسعه دهندگان اتریوم (Ethereum)

دست خالی دولت های بزرگ

دولت، با یک سیستم کنترل و تعادل، برای خدمت به مردم از طریق ایجاد عدالت برای همه و از جمله اعضای فقیر و محروم جامعه است. با این وجود به نقطه ای رسیده ایم که مردم در حال خدمت به دولت ها هستند! خدمات مدنی متورم، هزینه های دولتی و رگبار قوانین، هزینه های سنگین مالیاتی بر دوش جامعه، از جمله پایین ترین سطوح آن، گذاشته است. بی عدالتی ها و قرارداد های دولتی جانبدارانه، حکومت ها را به بزرگ ترین طرح های پونزی در جهان بدل کرده است.

بیت کوین (BTC) چگونه راه رسیدن به حکومت های بهتر را هموار می کند؟
the secret to better government/ Source

بیشتر بخوانید: مقدمه ای بر ظهور رمز ارز های اتریوم (Ethereum) و کاردانو (Cardano)

بیت کوین همچون سپری در برابر آسیب پذیری مردم

هر دولت جدیدی که انتخاب می شود اولین وظیفه خود را تمدید اقتدارش با خیزش در صد روز جادویی اول  حکومت خود می داند. به هر حال این دولت ها سعی در اثبات اقتدار خود دارند.

بیت کوین، ضد تمرکز قدرت اقتصادی در دست دولت مرکزی است. شکلی از پول که قدرت را از دولت می گیرد و این قدرت را میان مردم پخش می کند. بدون امکان چاپ بی قاعده پول که موجب ضعف و کاهش ارزش پول ملی می شود، دولت ها امکان اجرایی کردن قوانین و طرح های ناکارای خود را از دست می دهند. بنابراین، بیت کوین چیزی جز تلاش برای تبدیل کردن آزادی خواهی به ایده سیاسی غالب نیست.

بیشتر بخوانید: قانونی سازی بیت کوین و رمز ارز ها در کشور های مختلف جهان چگونه است

دولت محدود تر، بیت کوین بیشتر

بیت کوین (BTC) چگونه راه رسیدن به حکومت های بهتر را هموار می کند؟
the secret to better government/ Source

دولت ها با چاپ بی رویه پول موجب تورم می شوند. با جاسوسی، سعی در رمزگشایی پشت صحنه دارند. با مداخلات تهاجمی، مشخصات کامل افراد را برای بررسی بیشتر تراکنش ها طلب می کنند. هنگامی که مالیات خیلی سنگین می شود حتی شهروندان قانون مدار سعی در پنهان کردن دارایی های خود دارند. اگر دولت بیش از حد در زندگی مردم دخالت می کند، جای نگرانی نیست! بیت کوین به راحتی در دسترس است. بیت کوین نوش دارو یا درمانی برای همه چیز نیست، بلکه به عنوان راهی برای حفاظت در مقابل سیاست های مالی فاجعه آمیز و دخالت در حریم خصوصی است؛ و بر خلاف دولت، بیت کوین اختیاری است؛ پولی برای افراد باهوش تا از آن بهره ببرند که پیام هواداران آن ساده است: دولت محدود تر، بیت کوین بیشتر.

نظر شما در مورد محدوده وظایف دولت چیست؟ شما هم بیت کوین را راهی به سمت آزادی مدنی بیشتر می دانید؟ لطفا نظرات خود را با خوانندگان کوین ایران به اشتراک بگذارید.

توجه!

دیدگاه هایی که در این مقاله ارائه داده شده است مربوط به نویسنده می باشد و لزوما نباید به کوین ایران نسبت داده شود.

Source & Image

https://coiniran.com/?p=24450
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا
0
دیدگاه خود را با کوین ایران به اشتراک بگذارید!x