آخرین اخبار ارزهای دیجیتالاخبار بیت کوینایستگاه خبر

قیمت بیت کوین باید به 100000 دلار برسد تا ماینرها سود کسب کنند

یک مطالعه جدید نشان می‌دهد قیمت بیت کوین نه تنها باید بیش از سه برابر شود و به 100000 دلار برسد، بلکه باید بالاتر از این سطح باقی بماند تا ماینرها در سال 2024 و پس از آن سود کسب کنند.

با توجه به آنچه در پیش است، مزارع ماینینگ، به ویژه آن‌هایی که سهام آن‌ها در بورس‌های ایالات متحده فهرست شده است، از جمله Riot و Marathon، در مقطع حساسی قرار دارند. ممکن است متضررشوند، مگر اینکه تغییراتی در نرخ هش، سختی، یا هزینه‌های برق ماینینگ بیت کوین ایجاد شود.

به طور مشخص در سال 2023، سهام ماینینگ بیت کوین برتر بوده است. در حالی که نوسانات بیت کوین کاهش یافته و قیمت‌ها به زیر 31800 دلار رسیده، سهام Riot، Marathon Digital و سایر مزارع ماینینگ محبوب بیش از دو برابر شده است.

معمولاً عملکرد سهام استخراج کریپتو ارتباط نزدیکی با عملکرد بیت کوین در بازار ثانویه دارد. هنگامی که قیمت بیت کوین افزایش می‌یابد، قیمت سهام ماینینگ کریپتو نیز بیشتر می‌شود و بالعکس. با این حال، این روند به دلیل واگرایی بین سهام ماینرهای کریپتو و قیمت بیت کوین در سال 2023 اتفاق نیفتاده است.

Bitcoin prices must break $100,000 for crypto miners to stay profitable - 1
عملکرد سهام ماینرهای کریپتو

با توجه به رویداد هاوینگ آتی که در آن پاداش استخراج به نصف کاهش می‌یابد، سؤالاتی در مورد میزان افزایش قیمت BTC برای سودآوری ماینرها مطرح می‌شود.

این گزارش می‌گوید قیمت بیت کوین باید به بالای 100000 دلار برسد تا این ماینرها در درازمدت در تجارت بمانند. این پیش‌بینی قیمت 6 رقمی در پویایی ماینینگ کریپتو و نحوه عملکرد این مزارع تأثیر دارد.

به طور خاص، گزارش به اشتراک گذاشته شده در ردیت ریسک‌های استخراج بیت کوین را برجسته می‌کند زیرا پاداش‌های بلوک را به نصف کاهش می‌یابد و به طور قابل توجهی بر درآمد ماینرها تأثیر می‌گذارد.

با فرض باقی ماندن قیمتها در نرخ‌های لحظه‌ای، شرکت‌های ماینینگ مانند Riot Platforms ممکن است مجبور به انتشار سهام جدید برای جمع‌آوری پول و تآمین بودجه عملیاتی شوند.

 

پیشنهاد مطالعه: آموزش استخراج بیت کوین (bitcoin mining) به صورت گام به گام

 

 

Source

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا