آخرین اخبار ارزهای دیجیتالاخبار بیت کوینایستگاه خبر

کاهش ارزش یوان چین و تاثیر آن بر بازار بیت کوین

در ماه آگوست به علت کاهش ارزش یوان بزرگترین فرار سرمایه چند سال اخیر در چین اتفاق افتاد. 49 میلیارد دلار خروج سرمایه در ماه آگوست از دسامبر 2015 تا به امروز بی سابقه بوده است. این جا‌به‌جایی فشار قابل توجهی را به ارزش یوان تحمیل کرده و موجب کاهش ارزش آن شده است. برهمین مبنا احتمال سرمایه‌گذاری در بیت کوین به عنوان یک رمز ارز شناخته شده افزایش یافته است.

مارکوس تیلن، رئیس تحقیقات و استراتژی Matrixport، معتقد است که سرمایه‌گذاران چینی ممکن است در موقعیت کنونی و ناپایداری اقتصادی بازار چین، بیت‌کوین را به عنوان یک گزینه سرمایه‌گذاری معتبر در نظر بگیرند. او پیش‌بینی می‌کند که در ماه‌های آینده جریان ورودی قابل توجهی به بیت‌کوین وارد خواهد شد.

قوانین و محدودیت‌های کنترل سرمایه در چین، گزینه‌های سرمایه‌گذاری را برای افرادی که می‌خواهند پول خود را از کشور خارج کنند، محدود می‌کند و برای این دسته از افراد، رمز ارزهایی مانند بیت‌کوین، یکی از گزینه‌های قابل توجه است. همچنین، آرتور هایز، هم‌بنیان‌گذار BitMEX، در توییت خود اعلام کرده است که حدس می‌زند سرمایه چین به دارایی‌های مثل طلا روانه شده است و از طرفی ابراز امیدواری کرده که بخشی از آن نیز به بیت‌کوین جذب می‌شود.

با این حال تحلیل‌های مخالفی نیز وجود دارد. ادوارد انگل، تحلیلگر رمزارز در Singular Research، باور دارد که تأثیر فرار سرمایه چین بر بیت‌کوین در حال حاضر با سال‌های گذشته متفاوت است. از نظر او، تغییرات، نوسانات و رخدادهای حوزه رمز ارزها در چند سال اخیر ممکن است بیت کوین را از یک گزینه قطعی و قابل اعتماد برای تبدیل سرمایه، خارج کرده باشد.

پیشنهاد مطالعه: مقایسه بیت کوین با طلا و نفت: چه تفاوت‌هایی وجود دارد؟

منبع
1
نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا