ایستگاه خبر

تلاش توسعه‌دهندگان سولانا برای حذف FTX از صرافی غیرمتمرکز Serum

Anatoly Yakovenko، بنیان‌گذار سولانا (SOL)، خبر از تلاش توسعه‌دهندگان برای فورک کدنویسی صرافی Serum و حذف تسلط FTX بر این پروتکل داد. وی افزود که این یک اقدام ضروری است، زیرا ممکن است فردی در FTX با کلید‌های خصوصی خود به کدهای اصلی Serum دسترسی داشته و آن‌ها با ریسک روبه‌رو سازد.

وی در ادامه یادآور شد که تصمیم فوق ارتباطی اقدام Jump Trading برای فورک کردن Serum ندارد، زیرا شمار بسیاری از پروتکل‌ها هستند که از توکن SRM برای تامین نقدینگی (لیکوئیدیتی) خود استفاده می‌کنند.

Mango Max، توسعه‌دهندۀ ارشد این فورک، با ارائۀ به‌روزرسانی‌های متعدد موضوع را برای جامعۀکاربری به شکل زیر شرح داده‌ است:

«کلید‌های به‌روزرسانی برنامۀ Serum در اختیار این صرافی غیرمتمرکز (DEX) نبوده و از یک کلید خصوصی متصل به FTX استفاده می‌کرده است. در حال حاضر کسی نمی‌داند کنترل این کلید در اختیار چه فردی است، در نتیجه احتمال اجرای کدنویسی مخرب برای Serum وجود دارد».

صرافی غیرمتمرکز Serum از اهمیت ویژه‌ای برای سولانا برخوردار است. پروژه‌های بسیاری مانند بازار توکن‌های غیرقابل تعویض Magic Eden، شبکۀ Phantom ،Mango Markets و Jupiter به دلیل حضور FTX استفاده از منابع لیکوئیدیتی Serum را متوقف کرده‌اند.

کاهش 70 درصدی قیمت SRM

رویدادهای اخیر تاثیر خود را بر توکن بومی SRM گذاشت و ارزش آن را در هفتۀ گذشته تا 70 درصد کاهش داده است. علاوه‌بر این با انتشار خبر هک شدن FTX قیمت این توکن در 24 ساعت پیش با 34 درصد کاهش مجدد همراه بود. درحال نگارش این خبر ارزش هر واحد SRM برابر با 0.2012 دلار بوده است.

پیشنهاد مطالعه: تفاوت کیف‌ پول حضانتی و غیرحضانتی چیست؟

Source

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا