ایستگاه خبر

هفت چشم انداز اصلی صنعت بلاک چین و رمز ارز ها در سال ۲۰۱۹

با وجود بازار نزولی، فعالین صنعت بلاک چین و رمز ارز ها خوشبین اند و چیزهایی بجز قیمت را مهم می دانند. در ادامه مهمترین آنها را مرور می کنیم.

سال جدید میلادی به زودی شروع می شود و با وجود بازار نزولی، خوش بینی و عزمی راسخ سراپای فعالین صنعت رمز ارز ها را در بر گرفته است. سال ۲۰۱۸ سال سختی بود و به همین دلیل متخصصان در مورد پیش بینی بازار صعودی برای سال ۲۰۱۹ مردد هستند. برای بهتر دیدن بازار، احتمالا چیز هایی مهمتر از تمرکز بر قیمت وجود دارد. در ادامه هفت روند غالب بر فضای رمز ارز ها در ۱۲ ماه آینده را مرور می کنیم.

بیشتر بخوانید: سقوط سهمگین دو رقمی بازار رمز ارز ها شیرینی کریسمس را تلخ کرد

اتفاقات سال ۲۰۱۸ خلاف روند بازی نبود

بزرگترین اتفاق از نظر تعدادی از پیش بینی کنندگان، کوین های پایدار بودند. سال ۲۰۱۸ که بازار اغلب نزولی بود و ICO ها کم جان بودند، موج جدید دارایی های دیجیتال یعنی کوین های پایدار مبتنی بر دلار سر برآوردند.

هفت چشم انداز اصلی صنعت بلاک چین و رمز ارز ها در سال ۲۰۱۹
Seven Cryptocurrency Trends to Look out for in 2019

احساس عشق، نفرت یا تحمل آنها نمی تواند وجودشان و اینکه موضوع اصلی امسال بودند را انکار کند. اینکه آیا آنها در سال ۲۰۱۹ نیز سلطه ی خود بر بازار را ادامه می دهند به میزان زیادی به نحوه ی اجرای رمز ارز های رایج بستگی دارد. اگر بازار همچنان نزولی بماند یا حتی بیشتر نزول کند، کوین های پایدار به حیاتشان ادامه می دهند، اما اگر شرایط بازار مطلوب تر شود، کوین های پایدار عقب نشینی می کنند.

پروتکل های حریم خصوصی مبتنی بر Mimblewimble نیز یکی از ترِند ها خواهد بود. در چند سال اخیر، محکوم بودن نظارت در بلاک چین برای بسیاری از کاربران نامعلوم بوده، اما جنگ واقعی دارد شروع می شود. چنین برنامه هایی بیش از یک پروتکل خصوصی برای بازگرداندن عدم تعادل مسیر هستند، به همین دلیل ابزار های یادآوری حریم خصوصی وارد مسیر اصلی می شوند.

بیشتر بخوانید: پیش بینی پیشتازان صنعت بلاک چین و رمز ارز ها برای سال ۲۰۱۹

جدای از کوین های Mimblewimble، بیت کوین کور (BTC) هم امضای Schnorr را برای سال آینده در نظر گرفته است که می تواند دریچه ای به فناوری خصوصی مانند Coinjoin بگشاید. پیش از آن، پلتفرم ها، اپلیکیشن ها و پروتکل های حریم خصوصی حرفه ای موفقی را خواهیم دید. کیف پول Wasabi که یک کیف پول BTC متمرکز بر حریم خصوصی است، کاربران جدید جذب می کند. اتریوم نیز احتمالا برای تراکنش های محرمانه از پروتکل Aztec استفاده خواهد نمود.

کوین های پایدار نیز می توانند با استفاده از Zkdai (تراکنش های DAI دانایی صفر) خصوصی باشند. پروژه های پیشرفته ی حریم خصوصی مانند Dust و Loki پیشرفت می کنند، پروژه های جدید مقاومت می کنند و کوین های خصوصی و DEX به کارشان ادامه می دهند.

STO ها جایگزین ICO ها می شوند

۲۰۱۸ سال توکن های بهادار نبود. پیش بینی می شود که این روند در سال ۲۰۱۹ پایان یابد، اگر موانع فنی و قانونی آن حل شود به عنوان یک روش به اندازه ی کافی شفاف، می تواند ادامه یابد. نزاع هایی در سال ۲۰۱۸ باعث از بین رفتن ICO ها شد، به طوری که کسی جذب مدل افزایش سرمایه utility token نمی شود. افزایش هزینه های قانونی و انطباقیِ برگزاری ICO به حدود یک میلیون دلار، باعث شده بسیاری از استفاده کنندگان، ICO را کنار بگذارند.

هفت چشم انداز اصلی صنعت بلاک چین و رمز ارز ها در سال ۲۰۱۹
Seven Cryptocurrency Trends to Look out for in 2019

Jose Macedo، تحلیلگر سرپرست Amazix، معتقد است عرضه ی توکن های بهادار (STO) به مدل استاندارد برای توسعه ی پروژه های رمز ارزی تبدیل خواهد شد. «با اینکه utility token ها با از بین رفتن فاصله ی زیادی دارند، صنعت به این تشخیص رسیده که تعداد کمی از مدل های اقتصادیِ این توکن ها در دراز مدت ارزشمند خواهند بود. بنابراین، پروژه های زیادی می بینیم که به دنبال کمک برای راه اندازی STO یا تغییر ساختار ICO به STO برای خوشان هستند». وی در ادامه افزود:

همچنین، زیرساخت های بیشتری برای ایجاد سیستم های حقوقی، پلتفرم های فروش توکن، شرکت های نگارنده ی اسناد، صرافی ها و … در STO ها می بینیم. در حال حاضر، به دنبال جذب یک میلیون دلار از طریق STO ها در سال ۲۰۱۹ هستیم.

بیشتر بخوانید: زمستان رمز ارز ها رسیده؟ اولین بیت کوینر ها خوشبینانه عمل می کنند

در حالی که شرایط راه اندازی پروژه های توکن بهادار در کشور هایی مانند مالت یا جبل الطارق فراهم است و چارچوب قوانین شکل گرفته است، قانون گذاری پیشرفتی آهسته تر از انتظار در ایالات متحده داشته و گزینه های جمع آوری سرمایه در این کشور محدود است. پروژه های رمز ارز محور آمریکایی راهی جز برگزاری STO برای گرفتن تایید قانونی A+ بجای صرف یکسال برای کاغذ بازی، نخواهند داشت.

شبکه های اعتباری غیر متمرکز ایجاد خواهند شد

شبکه های اعتباری غیر متمرکز، گام های بزرگی از لحاظ توسعه ی زیرساخت ها برداشته اند. ابزار های لازم برای تسهیلات وام دهی، اعتبار اجتماعی و صنعت مالی باز، خود را به خوبی اثبات کرد. سال ۲۰۱۹ زمانی خواهد بود که آنها رشد خواهند کرد و شروع به خدمت رسانی به کاربرانی می کنند که از سیستم مالی فعلی جهانی کنار گذاشته شده اند و آرزوی چنین خدماتی را دارند.

هفت چشم انداز اصلی صنعت بلاک چین و رمز ارز ها در سال ۲۰۱۹
Seven Cryptocurrency Trends to Look out for in 2019/ Source

بازار بدهی رمز ارز ها و شبکه های اعتباری با تکیه بر پروژه هایی مانند Dharma Protocol، GEO Protocol، Nexo و Maker DAO رشد می کنند. سیستم سازنده ی دارایی های چندگانه وام دهی، امسال نشان دادند که در نوسانات شدید بازار، خود را سازگار می کنند. DAI های چند وجهی، در سال ۲۰۱۹ در طیف وسیعی به کار گرفته خواهند شد، چرا که رشد کاربران همراه با رشد دارایی ها، قدرت وام دهی آنها را افزایش می دهد. ۲۰۱۸ بیشتر حول اتریوم بود اما ۲۰۱۹ پذیرش بیت کوین، ERC20 و دیگر دارایی های رمز نگاری و غیر رمزنگاری مطرح خواهند بود.

بیشتر بخوانید: استاندارد ERC-20، آشنایی با ساختار و نحوه ساخت توکن های ERC-20

دیگر ترِند های مورد انتظار ۲۰۱۹

ممکن است سال ۲۰۱۹ سالی باشد که یک یا چند اپلیکیشن غیر متمرکز یا DApp به طور عمده مورد استفاده قرار گیرند، هرچند خیلی نمی توان روی آن حساب کرد. همچنین ممکن است سالی برای ورود اولین بازی بلاک چینی همه گیر باشد. حداقل، مجموعه ی رمز ارز ها و پروژه های واقعیت مجازی، سرمایه های جدیدی با توکن های غیر قابل تعویض (NFTs) برای تسهیل مبادله ی دارایی های دیجیتال روی بلاک چین های عمومی، جذب خواهند کرد. دنیای مجازی Decentraland در سال ۲۰۱۹ به عنوان بستری برای انواع پروژه ها و بازی های رمز نگاری راه اندازی خواهد شد.

جامعه بیت کوین کش همچنان به دنبال یافتن راه ها ی جدید برای ارسال و دریافت همتا به همتای پول خواهد بود و جامعه بیت کوین امیدوار است که سال ۲۰۱۹ سال اثبات شبکه ی لایتنینگ باشد تا نشان دهد که مقیاس پذیری چیزی فراتر از ابزاری برای خرید و فروش است.

بیشتر بخوانید: مدیرعامل XBTO Group: سال ۲۰۱۹ برای کوین های پایدار ویژه خواهد بود

خدمات مرسوم برای شرکت های سرمایه گذاری بهبود خواهد یافت و پول های تازه ای وارد صنعت رمزنگاری می شود (ولی احتمالا قیمت دارایی های دیجیتال را بالا نمی برد). Bakkt محصول NYSE که برای ایجاد فیزیکی قرارداد های آتی بیت کوین (BTC) طراحی شده، به شرطی که SEC راه اندازی ETF بیت کوین را تصویب کند، راه اندازی می شود.

هفت چشم انداز اصلی صنعت بلاک چین و رمز ارز ها در سال ۲۰۱۹
Seven Cryptocurrency Trends to Look out for in 2019/ Source

در سال ۲۰۱۸ بسیاری از افراد طمعکار از این بازار دست کشیدند و کار های زیربنایی بسیاری انجام شده است، سال ۲۰۱۹ سالی هیجان انگیز برای کاربران رمز ارز ها از تمام نژاد ها، کشور ها و قاره ها خواهد بود.

توجه!
دیدگاه هایی که در این مقاله ارائه شده اند متعلق به نویسنده می باشند و لزوماً مربوط به کوین ایران نیست و نباید به آن نسبت داده شود.

Source

https://coiniran.com/?p=26770
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا
0
دیدگاه خود را با کوین ایران به اشتراک بگذارید!x