ایستگاه خبر

چهارچوب جدید Supernets ازسوی پالیگان معرفی شد

پالیگان (Polygon) مجموعه‌ای از زنجیره‌های قابل‌تنظیم جدیدی را به‌نام «Supernets» راه‌اندازی کرده است که چهارچوب لازم برای توسعه‌دهنگان را فراهم می‌سازد. پالیگان در پروژه‌هایی که قصد پیشبرد اهداف خود ازطریق این چهارچوب را داشته باشند ۱۰۰ میلیون دلار سرمایه‌گذاری خواهد کرد.

این به‌روزرسانی جدید برای شرکت‌هایی که می‌خواهند اپلیکیشن‌های غیرمتمرکز (dApps) خود را بر بلاک‌چین‌های عمومی و خصوصی ایجاد کنند بسیار مفید خواهد بود. تیم توسعه‌دهنده‌ی پالیگان در یک نشست مطبوعاتی اظهار داشت که Supernets بر چهارچوب فعلی Polygon Edge اجرا شده و قادر است تا به تسریع پیشبرد این فرآیند یاری رساند.

وجه تمایز این دو چهارچوب را می‌توان این‌گونه بیان کرد که Polygon Edge تاییدیه‌های شبکه‌ را به‌اشتراک می‌گذارد، حال آنکه Supernets به شرکت‌ها بلاک‌چین امن و غیرمتمرکز خود ار ارائه‌ می‌کنند. توسعه‌دهندگان نیز می‌توانند از دو گزینه‌ی زنجیره‌ی مستقل Supernet و زنجیره‌ی امنیتی مشترک برای تحقق نیازهای خود استفاده نمایند. زنجیره‌ی مستقل به‌ شبکه‌ای گویند که توسط یک اعتبارسنج حرفه‌ای مدیریت شده که به‌گفته‌ی پالیگان هزینه‌ی اجرایی و نگهداری کمتری خواهد داشت. این درحالی‌ست که زنجیره‌‌ی امنیتی مشترک تاییدیه‌های خود را اعتبارسنج‌های شخص-ثالث پالیگان دریافت خواهد کرد.

به‌گفته‌ی تیم Polygon، چهارچوب Supernets به پروژه‌ها در مدیریت و پردازش میلیون‌ها کاربر فعال و ده‌ها میلیون تراکنش کمک می‌کنند.

ظهور بلاک‌چین‌های اختصاصی

پالیگان تنها شبکه‌ای نیست که برای ایجاد یک بلاک‌چین اختصاصی برای dAppهای خود اقدام کرده است. اولانچ (Avalanche) نیز اخیرا زنجیره‌ی DFK را به‌منظور میزبانی از بازی درآمدزای DeFi Kingdoms راه‌اندازی کرده است. زنجیره‌های DFK اولانچ نیز همانند Supernets اطلاعات امنیتی بلاک‌چین اصلی را به‌ اپلیکیشن‌های مربوط به‌هر تراکنش ارسال می‌کنند. این داده‌ها به‌طور جداگانه تایید شده، ازدحام شبکه‌ی اصلی را کاهش داده، مقیاس‌پذیری را بهبود بخشیده و کارمزد تراکنش‌ها را کنترل خواهند کرد.

پیشنهاد مطالعه: پالیگان (Polygon) چیست؟ معرفی ارز MATIC و شبکه پالیگان

Source

https://coiniran.com/?p=50812
دکمه بازگشت به بالا