ایستگاه خبر

پشتیبانی اینستاگرام از NFTهای اتریوم، پالیگان و سولانا

طبق گزارش‌های سایت خبری CoinDesk، پلتفرم اجتماعی پرمخاطب اینستاگرام طرحی برای پشتیبانی از توکن‌های غیرقابل تعویض (NFT) مبتنی بر اتریوم، سولانا، پالیگان و فلو (Flow) دارد. شبکه‌های مذکور میزبان اکثر مجموعه‌های کلکسیونی دیجیتال هستند، به‌طوری که مجموعه‌ی میمون‌های کسل (Bored Apes) رتبه‌ی نخست را ازنظر ارزش بازار دراختیار دارد.

این طرح به‌طور آزمایشی برای گروه کوچکی از هواداران NFT در آمریکا اجرا خواهد شد. اینستاگرام هنوز رسما جزئیات دقیقی درخصوص پشتیبانی همزمان از چهار بلاک‌چین فوق را ارائه نداده است.

این پلتفرم محبوب اجتماعی درنظر دارد تا از برخی از پرکاربردترین کیف‌پول‌های کریپتو مانند متامسک (MetaMask) برای این هدف استفاده کند. کاربران اینستاگرام با اتصال کیف‌پول خود می‌توانند مالکیت توکن‌های NFT خود را اثبات کرده، آنها را بر پروفایل‌شان نشان داده و سازنده‌ی آن را تگ کنند.

CoinDesk مدعی شد این پلتفرم برخلاف توئیتر کاربران‌اش را برای پست و به‌اشتراک‌گذاری ان‌اف‌تی‌ها مجبور به‌پرداخت کمیسیون نخواهد کرد. توئیتر برای نمایش آواتارهای شش ضلعی در ماه ژانویه (دی ۱۴۰۰) از کاربران خود کارمزد دریافت می‌کرد.

رونق احتمالی NFTها

این گام بزرگی جهت پذیرش فرهنگی توکن‌های NFT خواهد بود، زیرا اینستاگرام ماهانه بیش از ۱ میلیارد کاربر فعال داشته که بسیاری از آنها از آن تنها برای ارتقاء و بازاریابی آثار هنری خود استفاده می‌کنند.

پیش‌تر خواندیم که منابع ناشناس به فایننشال تایمز گفتند که شرکت مادر اینستاگرام یعنی مِتا (Meta) در حال کار بر روی «نمونه اولیه» بازاری است که در آن کاربران قادر به خرید، فروش و تولید NFT خواهند بود.

به‌نقل از منابع خبری معتبر، متا از این طرح آزمایشی استقبال کرده و گزینه‌هایی همچون مینت کردن و حق مالکیت گروهی را به‌آن خواهد افزود.

پیشنهاد مطالعه: امن‌ترین کیف پول های NFT در سال ۲۰۲۲

Source

https://coiniran.com/?p=51065
دکمه بازگشت به بالا