ایستگاه خبر

برای تجارت NFT در فیسبوک و اینستاگرام آماده شوید

گفته می‌‌شود متا برای نمایش و تجارت NFT به کاربران فیسبوک و اینستاگرام آماده می‌شود.

گزارش شده است که متا در حال آماده‌‌سازی پشتیبانی از NFTهاست. طبق گزارش فایننشال تایمز، غول رسانه‌های اجتماعی در حال آماده شدن برای راه‌اندازی قابلیتی است که به کاربران اجازه می‌دهد NFT‌ها را در حساب‌های رسانه‌های اجتماعی خود نمایش دهند. NFT ها دارایی‌های توکن‌شده‌ای هستند که روی یک بلاکچین مانند اتریوم یا سولانا راه‌‌اندازی می‌شوند. آن‌‌ها شامل هنر دیجیتال، موسیقی، میم‌ها، یا انواع دیگر محتوای خلاقانه‌اند. این فناوری در سال ۲۰۲۱ به جریان اصلی رسید.

منابع ناشناس به فایننشال تایمز گفتند که متا در حال کار بر روی «نمونه اولیه» بازاری است که در آن کاربران قادر به خرید، فروش و تولید NFT خواهند بود. همچنین گزارش شده است که عملکرد پشتیبانی NFT را به پروفایل‌های کاربران اضافه می‌کند. در این گزارش، شبکه بلاکچینی که متا برای بازار استفاده خواهد کرد، مشخص نشده است.

اخبار امروز به دنبال چندین حرکت استراتژیک برای پذیرش فناوری بلاکچین از شرکت مارک زاکربرگ است. این شرکت در ژوئن ۲۰۱۹ زمانی که اعلام کرد یک استیبل کوین به نام Libra را همراه با یک کیف پول رمز ارزی به نام Novi راه‌اندازی خواهد کرد، قصد خود را برای کاوش کریپتو روشن کرد. این پروژه سفری دشوار داشت و به دیم تغییر نام داد، هنوز هم راه اندازی نشده است.

در آگوست ۲۰۲۱، در اوج رونق NFT، دیوید مارکوس، رئیس سابق امور مالی فیسبوک فاش کرد که این شرکت به دنبال حمایت از NFT با کیف پول استیبل کوین خود بوده است. سپس زمانی که در ماه اکتبر به عنوان بخشی از ماموریت «جان بخشیدن به متاورس» به متا تغییر نام داد، تعهد خود به ارزهای دیجیتال را دوچندان کرد. در حالی که متاورس هنوز یک مفهوم انتزاعی است، معمولاً به صورت هم‌خانواده با کریپتو، NFT ها و فناوری بلاکچین مورد بحث قرار می‌گیرد. به طور گسترده‌ای تصور می‌شود که بلاکچین‌هایی مانند اتریوم به عنوان لایه پایه برای Metaverse و Web3 عمل می‌کنند.

اگر متا طبق شایعات یک بازار NFT ایجاد کند، با رقابت سختی از سوی OpenSea روبرو خواهد شد—بازار پیشرویی که بیش از ۱۴ میلیارد دلار در سال ۲۰۲۱ معامله داشت.

متا بزرگترین شرکت رسانه‌های اجتماعی جهان است که بر فیسبوک، اینستاگرام و واتس‌اپ نظارت دارد. تا سه‌ماهه سوم سال ۲۰۲۱، حداقل ۳.۵۸ میلیارد کاربر در سراسر جهان داشته است.

 

پیشنهاد مطالعه: بررسی مالکیت در فروش آثار هنری دیجیتال NFT

 

Source

https://coiniran.com/?p=49406
دکمه بازگشت به بالا