حفظ امنیت و انواع کلاهبرداری در ارز دیجیتالمقالات امنیت و جلوگیری از کلاهبرداری‌هامقالات بیت کوین

چطور کسب و کار بیتکوینی خود را امن نگه داریم؟

ارزش بیتکوین در سال گذشته رشد سریعی داشته و به یک اقتصاد قابل توجه تبدیل شده است. به همین دلیل تاثیر زیادی در شبکه داشته است و در حال حاضر کسب و کار تعداد زیادی از مردم در ارتباط با بیتکوین است. با این حال، علاقمندان به رمز ارز ها، فعالان صنعت بیتکوین و کلیه کسانی که دارای بیتکوین هستند، بابت این دارایی با ارزش مورد هدف قرار می گیرند.

ارزش بیتکوین در سال گذشته رشد سریعی داشته و به یک اقتصاد قابل توجه تبدیل شده است. به همین دلیل تاثیر زیادی در شبکه داشته است و در حال حاضر کسب و کار تعداد زیادی از مردم در ارتباط با بیتکوین است. با این حال، علاقمندان به رمز ارز ها، فعالان صنعت بیتکوین و کلیه کسانی که دارای بیتکوین هستند، بابت این دارایی با ارزش مورد هدف قرار می گیرند. اگر شما نیز دارای یک کسب و کار بیت کوینی هستید باید امنیت آن را حفظ کنید

چه مقدار بیتکوین نگهداری می کنید؟

آیا تا به حال کسی در مورد میزان دارایی بیتکوین شما، سوالی را مطرح کرده است؟ به نظر می رسد مردم صرفا به این دلیل که به انقلاب در این رمزارز معتقد هستید و یا اینکه در ازای انجام کاری بیتکوین دریافت می کنید، همیشه برای دانستن میزان دارایی بیتکوین شما کنجکاو هستند. در همین حال سوالی در مورد میزان بیت کوین خود از آنها خواهید شنید. انجام این کار مثل مطرح کردن یک موضوع خصوصی در جمع و یا حتی پرسیدن میزان موجودی حساب افراد به صورت اتفاقی و در ملاعام است. اما به هر دلیلی، مردم باز هم می پرسند و گاهی اوقات نیز از پرسیدن این سوال اهداف دیگری دارند.

برای نمونه، آنها با افزایش مبلغ بیت کوین در زمان فعلی، شما را ثروتمند می پندارند و می پرسند “شما میلیونر بیتکوینی هستید؟” مردم بایستی بدانند که این مسئله هم همانند سایر مسائل مالی، بایستی به عنوان یک راز مخفی بماند. در مقابل، زمانی که فردی میزان دارایی بیت کوین خود را افشا کرد، مردم نباید کاربران بیت کوین را ثروتمندان استثنایی در نظر بگیرند. اما در حال حاضر، با توجه به تازگی و بی مرز بودن تکنولوژی بلاکچین، مردم نیز به اندازه ما (افراد شاغل در این زمینه) در رابطه با ارز های غیر متمرکز کنجکاو هستند.پس جواب محدود به سوالات یکی از گام ها در امنیت کسب و کار بیت کوینی شما است

اولین افراد سازگار و تاثیرگذار در عرصه بیتکوین، خود را در موقعیت های خطرناکی می بینند

همه از جمله افراد هکر از رشد اخیر بیت کوین مطلع هستند و دزدیدن اموال با ارزش مردم برای آنها تبدیل به یک حرفه با ارزش شده است. در طول چند سال گذشته کاربران به اهداف اصلی این سارقان مبدل گشته و به همین دلیل آنها از کلیه روش های ممکن برای ورود به کیف پول اشخاص استفاده می کنند. در سال گذشته، نرخ سرقت به سرعت افزایش یافته است؛ به طوری که سارقان به ربودن میلیون ها دلار ثروت بیتکوین در طی این مدت، مبادرت ورزیده اند.

تحقیق جامعی که توسط خبرنگار حوزه تکنولوژی Laura Shin صورت گرفته نشان می دهد، که سارقین تنها از طریق حضور کم رنگ خود در شبکه های اجتماعی و صرفا با در دست داشتن یک شماره تلفن، به افراد تاثیرگذاری همچون Jered Kenna، Brock Pierce، Adam Drape، Adam Draper, Charlie Shrem و تعدادی دیگر دستبرد بزنند. Jesse Powell مدیر عامل صرافی Kraken در وبلاگ خود مطلب متقاعد کننده ای را در همین رابطه منتشر کرد:

اگر شما دارای یک کسب و کار بیت کوینی در انظار عمومی هستید، خود را به عنوان یک هدف فعال در نظر بگیرید. بایستی فورا حساب های کاربری خود اعم از ایمیل، رسانه ها و شبکه های اجتماعی و همچنین شماره تلفن همراه خود را بررسی کنید.

پر زرق و برق شدن در ملا عام، امنیت کسب و کار بیت کوینی شما را به مخاطره می اندازد

هر چند که موارد فوق در طول سال ۲۰۱۷ اتفاق افتاده است، با این حال با رشد بیت کوین انگیزه سارقین بیشتر شده و به اشتهایی سیری ناپذیر تبدیل خواهد شد. اموال بسیاری از افرادی که بی محابا از ثروت بیتکوین خود سخن گفته اند، پس از مدت کوتاهی مورد دستبرد قرار گرفته است. ۱۰ روز قبل، وب سایت news.Bitcoin.com گزارشی از یک مرد ترکیه ای منتشر کرد که ۴۵۰ بیت کوین (معادل ۴.۲ میلیون دلار به ارزش فعلی آن) را در یک سرقت از دست داد. البته، بدترین قسمت این داستان این است که علت هدف قرار گرفتن وی این بود که او در فضای مجازی با سبک زندگی لوکس خود به عنوان یک کاربر بیت کوین خودنمایی کرده بود. این باند، نگهدارنده این مقدار بیتکوین را از خیابان Merter سوار کرده و وی را مجبور کردند که موجودی حساب خود را (از طریق لبتاپ) خالی کند.

یک اشتباه رایج دیگر در نادیده گرفتن امنیت در کسب و کار بیت کوینی این است که واژگان امنیتی جهت دسترسی به کیف پول خود را در معرض دید همگان قرار دهید. در ماه می سال اخیر در بحث بین گروهی از افراد، ظاهرا فردی به سرقت ۷۰ بیتکوین از اموال دوستانش می اندیشد. در طول این مباحثه، فردی او را با جملاتی مثل «بدزدش پسر، این پول لعنتی از هیچ قانونی پیروی نمی کنه» تحریک می کرد. فرد که کلید واژه های امنیتی کیف پول الکتروم خود را در برابر دوستانش رها کرده بود، ممکن بود مبلغ ۶۷۰ هزار دلار خود را به راحتی از دست بدهد، زیرا افرادی که به ظاهر دوست وی بودند، یادداشتی از آن عبارت را برای خود برداشتند.

نکته آخر این که از حریم خصوصی کسب و کار خود، محافظت کنید

واقعیت این است که میزان دارایی شما به هیچکس مربوط نیست. این قبیل اطلاعات جزو حریم خصوصی محسوب شده و مردم به خوبی از این مسئله آگاهی دارند. به علاوه، هرکسی که مالک مقداری ازاین رمزارز است، لزوما یک میلیونر بیتکوین نیست.

نهایتا، مطرح کردن اطلاعات به صورت عمومی و ابراز سرخوشی و غرور در این مورد فکر خوبی به نظر نمی رسد. چرا که موضوع سرقت و حتی دوستان حسود ممکن است تبدیل به واقعیت شوند.

https://coiniran.com/?p=16500
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا
0
دیدگاه خود را با کوین ایران به اشتراک بگذارید!x