ایستگاه خبر

آلمان قطب برتر کریپتو

طبق مطالعه‌ی صورت‌ گرفته توسط تجمیع‌کننده‌ی صرافی‌های رمز ارز Coincub، آلمان جایگاه نخست کشورهای علاقمند به کریپتو در سه ماهه‌ی اول ۲۰۲۲ (دی تا فروردین ۱۴۰۰) را به‌خود اختصاص داده است. کشور سنگاپور که قبلا مقام نخست را دراختیار داشت، اکنون در رتبه‌ی دوم و آمریکا نیز در رتبه‌ی سوم این رده‌بندی قرار دارد.

آلمان پذیرای فناوری رمز ارزها است

Coincub با اشاره به این مطلب که رتبه‌بندی کشورهای دوست‌دار رمز ارز طی ماه‌های گذشته دستخوش تغییراتی بوده است، افزود:

«پذیرش گسترده‌ی آلمان از فناوری کریپتو و قانونی‌کردن سرمایه‌گذاری در این کلاس دارایی‌ها، این کشور را به جایگاه نخست رتبه‌بندی کشورهای پذیرای رمز ارز در سه ماهه‌ی نخست ۲۰۲۲ سوق داده است.»

برنامه‌های موسسه‌ی مالی بزرگ Sparkasse برای ارائه‌ی فرصت‌های سرمایه‌گذاری دارایی‌های دیجیتال به ۵۰ میلیون مشتری‌ خود را می‌توان یکی از گام‌های موفق این کشور درحمایت از رمز ارزها خواند.

سنگاپور که در سه‌ ماهه‌ی چهارم سال ۲۰۲۱ (مهر تا دی ۱۴۰۰) در مقام اول حضور داشت، اکنون در مقام دوم قرار دارد. کشور آمریکا، قدرت نخست اقتصادی جهان، در رتبه‌ی سوم و دو کشور استرالیا و سوئیس نیز به‌ترتیب جایگاه چهارم و پنجم را به‌خود اختصاص داده‌اند.

آلمان قطب برتر کریپتو

مدیرعامل Coincub خاطرنشان کرد که این شرکت پیوسته تصویری دقیق از جدیدترین روندهای رمز ارز را ترسیم می‌نماید. این تصویر به‌وسیله‌ی یک روش امتیازدهی شاخص‌های مهمی ازقبیل پرونده‌های کلاهبرداری، دوره‌های آموزشی موجود رمز ارز و تعداد عرضه‌ی اولیه‌ی سکه (ICO) را در هر کشور ارزیابی می‌کند.

در این فهرست می‌توان کشورهایی مانند هلند، فرانسه و اسپانیا را نیز دید که گام‌های موثری در بهبود استفاده از صنعت کریپتو برداشته‌اند. علاوه‌بر مقوله‌ی فوق، تعداد تراکنش‌ها و استارت‌آپ‌های کریپتو نیز بین این کشورها رشد قابل‌ملاحظه‌ای داشته است.

پذیرش بیت‌کوین به‌عنوان پول قانونی در شهر جنوبی Lugano عامل بسیار مهمی در حضور سوئیس در بین ۱۰ کشور برتر حوزه‌ی رمز ارز است.

پرتغال: غایب بزرگ

درکمال تعجب پرتغال، یکی از بزرگترین حامیان رمز ارز در اروپا، دربین فهرست ۱۰ قطب برتر Coincub حضور ندارد.

دولت پرتغال رمز ارزها را به‌عنوان ارز مبادلاتی تلقی کرده و مانند کالاهای تجاری و سایر دارایی‌ها برآنها مالیات وضع نمی‌کند. این امر موجب شده است تا بسیاری از پناه‌جویان اوکراینی پرتغال را به‌عنوان مقصد دلخواهی درنظر بگیرند.

در سال پیش نیز Luzboa، یکی از بزرگترین تامین‌کنندگان برق این کشور، استفاده از بیت‌کوین به‌عنوان شیوه‌ی پرداخت را به‌رسمیت شناخت. محبوبیت گسترده‌ی این تصمیم موجب شد تا مقامات جزیره‌ی Madeira نیز در هفته‌ی گذشته رویکردی مشابه را اتخاذ نمایند.

پیشنهاد مطالعه: تحلیل آنچین هفتگی ارزهای دیجیتال (۲۴ فروردین) – روند ضعیف و ناپایدار بازگشت قیمت‌ در بازار بیت کوین

Source

https://coiniran.com/?p=50705
دکمه بازگشت به بالا