حوزه آسیا و اقیانوسیه

بررسی مالیات بر درآمد های حاصل از معاملات رمزارز ها در کشور ژاپن

این برای اولین بار است که آژانس ملی مالیات ژاپن نتایج اطلاعات حاصل از اظهار نامه های مرتبط با رمزارز ها (کریپتوکارنسی) را منتشر می نماید.

بررسی مالیات بر درامد رمزارز ها در کشور ژاپن؛ برای اولین بار مقامات مالیاتی کشور ژاپن اقدام به انتشار شمارِ افراد مالیات دهنده ای نموده است که با معامله رمزارز ها درآمد بالایی کسب کرده و سود حاصل از این معاملات را نیز در فرم های مالیاتی سال 2017 اظهار کرده اند. بدون در نظر گرفتن درامد های حاصل از حقوق بازنشستگی عمومی (public pensions)، 60 درصد از کل افراد مالیات دهنده که مجموع درامد های متفرقه ی آن ها به بیش از 100 میلیون یِن می رسد، درامد خود را حاصل از تراکنش های رمزارز ها عنوان کرده اند.

بررسی مالیات بر درامد های حاصل از معاملات رمزارز ها در کشور ژاپن
Cryptocurrency tax in japan/ Source

کسب درامد از رمزارز ها

به گزارش کوین ایران و به نقل از پایگاه خبری news.bitcoin، رسانه های محلی ژاپن گزارش داده اند که آژانس ملی مالیات ژاپن، در روز جمعه شمار افراد دارای درامد های متفاوت بیش از 100 میلیون ین (914 هزار دلار) را منتشر کرده است. لازم به ذکر است که این لیست، شامل درامد های حاصل از معاملات رمزارز ها نیز می باشد. پایگاه خبری محلی Nikkei ژاپن عنوان کرده است:

این برای اولین بار است که آژانس ملی مالیاتی ژاپن نتایج اطلاعات حاصل از اظهار نامه های مرتبط با ارز های مجازی را منتشر می نماید.

این نهاد مالیاتی کشور ژاپن عنوان کرده است که در سال 2017، تعداد 21.98 میلیون نفر اقدام به پر کردن فرم های مالیات بر درامد خود نموده اند. بر اساس پایگاه خبری Jiji Press، در سال گذشته، تعداد افراد مالیات دهنده با درآمد های متفرقه ی بیش از 100 میلیون ین، بدون احتساب حقوق بازنشستگی عمومی (public pensions) از 238 نفر در سال پیشین، به میزان 549 نفر افزایش یافته است. بر اساس همین اخبار منتشر شده، حدود 60 درصد از این تعداد که معادل 331 نفر می باشند، درآمد های خود را از طریق معاملات رمزارز ها به دست می آورند.

بر اساس گفته های Sankei Shimbun، مجموع درآمد های گزارش شده برای کلیه مالیات دهندگان، 41.498 تریلیون ین است که این میزان نسبت به سال گذشته 3.4 درصد افزایش یافته است. او همچنین اشاره کرد که مالیات های پرداختی بر این مقدار، 3.0207 تریلیون ین (معادل 28 میلیارد دلار) محاسبه شده که نسبت به سال گذشته 4.6 درصد رشد داشته است. این افزایش در 10 سال گذشته بی سابقه بوده است.

بیشتر بخوانید: راه اندازی توکن ICO بر روی شبکه اتریوم ERC-20 در کمتر از سی دقیقه

تفاوت در گزارش صرافی های رمزارزی

بر اساس گزارش Nikkei، گزارش های مالیاتی معاملات رمزارزی چالش بر انگیز می باشد، زیرا هر صرافی رمزارزی اطلاعات معاملات را به صورت متفاوتی گزارش می دهد. بر اساس گفته های سهامداران صنعت رمزارز ها، برخی صرافی ها معاملات خرید و فروش خود را از یکدیگر تفکیک نمی کنند و نیز ممکن است یک سقف حداکثری بر تعداد سوابق معاملاتی قابل ثبت قائل شده باشند.

بیشتر بخوانید: تاریخچه پیام های رمز آلود در بلاکچین بیت کوین 

طبقه بندی های مالیاتی در ژاپن

بر اساس انتشار گزارشی از Jiji Press، آژانس ملی مالیاتی ژاپن در ماه دسامبر سال گذشته، اقدام به انتشار یک راهنما در رابطه با نحوه محاسبه مالیات بر سود های حاصل از رمزارز ها را منتشر نمود. در این کشور سود های حاصل از تبادل رمزارز ها، به عنوان درآمد های متفرقه طبقه بندی می شود. در همین رابطه Japan Times توضیح می دهد:

در صورتی که درامد حاصل از مبادلات رمزارز ها 200 هزار ین یا معادل تقریبی 1828 دلار باشد، شما موظف به پرداخت مالیات هستید.

در حال حاضر، 7 نوع طبقه بندی در رابطه با درامد هایی که به آن ها مالیات تعلق می گیرد وجود دارند. بر اساس اخبار موجود، نرخ مالیات افرادی که کمتر از 1.95 میلیون ین (معادل 17823 دلار) است، 5 درصد می باشد. این اخبار اشاره بر آن دارد که بیشترین نرخ مالیات بر درامد، میزان 45 درصد محاسبه می شود که افراد دارای درامد بیش از 40 میلیون ین (معادل 365600 دلار) مشمول این نرخ خواهند شد. با این حال، نشریات منتشر شده متذکر می شوند که درامد افراد یک فاکتور مهم برای محاسبه مالیات افراد مقیم ژاپن محسوب می شود که این نرخ در بیشترین مقدار ممکن به میزان 55 درصد نیز می رسد.

بیشتر بخوانید: آموزش استخراج Storj (کسب درآمد از Storj به وسیله Farmer شدن)

توجه!

دیدگاه هایی که در این مقاله ارائه شده اند، متعلق به نویسنده می باشند و لزوماً مربوط به Coiniran نمی باشد و نباید به آن نسبت داده شود.


source

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا