ایستگاه خبر

سرمایه‌گذاری ۱ میلیارد دلاری در بازی‌های بلاک‌چین و رونق GameFi

براساس جدیدترین گزارش سایت آماری DappRadar، حوزه‌ی GameFi با رشد قابل‌توجهی همراه بوده است. این امر همزمان با افزایش حجم سرمایه‌گذاری در بازی‌های آنلاین مبتنی بر بلاک‌چین‌ها صورت گرفته است.

رونق GameFi

در آخرین گزارش سایت محبوب DappRadar به رونق فراوان GameFi و سرمایه‌گذاری ۱ میلیارد دلاری در بازی‌‌های آنلاین بلاک‌چینی طی ماه ژانویه اشاره شده است. برای درک بهتر این حجم از دارایی می‌توان آن را با کل سال ۲۰۲۱ مقایسه کرد که تنها شاهد ۴ میلیارد دلار سرمایه‌گذاری در بخش بازی‌های کریپتو محور بودیم.

نکته‌ی حائز اهمیت آن است که این بخش (GameFi)، تاکنون به‌تنهایی ۵۲ درصد از کل فعالیت صورت گرفته‌ی فضای بلاک‌چین را در سال ۲۰۲۲ را به‌خود اختصاص داده است.

DeFi Kingdom یکی از شاخص‌ترین عنواین این بخش است که به بلاک‌چین Harmony تعلق دارد. این بازی موفق به ایجاد بیش از ۱.۵ میلیارد دلار حجم تراکنش در ژانویه شده است که ۲۴۳% بیشتر از بازی پرطرفدار Axie Infinity است. توکن بومی این بازی JEWEL بوده که حجم دارایی قفل‌شده‌ای بالغ بر ۷۷۵ میلیون دلار دراختیار دارد، این رقم ۶۰ درصد از کل دارای‌های موجود در اکوسیستم Harmony را شامل می‌شود.

پیشتازی بازی‌های برتر علی‌رغم ریزش بازار

در گزارش فوق به‌ این نکته اشاره شده است که بازی‌های بلاک‌چینی در سه‌ماهه‌ی سوم سال ۲۰۲۱ پرکاربردترین نوع اپلیکیشن‌های غیرمتمرکز (dApp) بوده‌اند. سهم این بازی‌ها از کل بخش دیفای در سال گذشته و حال‌ حاضر به‌ترتیب ۴۵ و ۵۲ درصد بوده است.

شاید مهمترین معیار موفقیت این پروژه‌های GameFi را توانایی آنها در حفظ جامعه‌ی کاربری خود دانست. برای نمونه بازی Splinterlands که از عناوین پرطرفدار محسوب می‌شود، توانسته است تعداد کیف‌پول‌های انحصاری فعال (UAW) خود را نسبت به دسامبر ۲۰۲۱ تا ۴.۵ درصد افزایش داده و به عدد ۳۱۲۰۰۰ برساند.

Axie Infinity نیز از دیگر بازی‌هایی است که با افزایش قابل‌توجه تعداد کیف‌پول‌های انحصاری فعال روبه‌رو است و روزانه ۱۰۰ هزار آدرس فعال به آن افزوده می‌شود.

پیشنهاد مطالعه: سندباکس چیست؟ (Sandbox) آموزش کسب درآمد از بازی سندباکس

Source

https://coiniran.com/?p=49897
دکمه بازگشت به بالا