ایستگاه خبر

سرمایه‌گذاری 1 میلیارد دلاری در بازی‌های بلاک‌چین و رونق GameFi

براساس جدیدترین گزارش سایت آماری DappRadar، حوزه‌ی GameFi با رشد قابل‌توجهی همراه بوده است. این امر همزمان با افزایش حجم سرمایه‌گذاری در بازی‌های آنلاین مبتنی بر بلاک‌چین‌ها صورت گرفته است.

رونق GameFi

در آخرین گزارش سایت محبوب DappRadar به رونق فراوان GameFi و سرمایه‌گذاری 1 میلیارد دلاری در بازی‌‌های آنلاین بلاک‌چینی طی ماه ژانویه اشاره شده است. برای درک بهتر این حجم از دارایی می‌توان آن را با کل سال 2021 مقایسه کرد که تنها شاهد 4 میلیارد دلار سرمایه‌گذاری در بخش بازی‌های کریپتو محور بودیم.

نکته‌ی حائز اهمیت آن است که این بخش (GameFi)، تاکنون به‌تنهایی 52 درصد از کل فعالیت صورت گرفته‌ی فضای بلاک‌چین را در سال 2022 را به‌خود اختصاص داده است.

DeFi Kingdom یکی از شاخص‌ترین عنواین این بخش است که به بلاک‌چین Harmony تعلق دارد. این بازی موفق به ایجاد بیش از 1.5 میلیارد دلار حجم تراکنش در ژانویه شده است که 243% بیشتر از بازی پرطرفدار Axie Infinity است. توکن بومی این بازی JEWEL بوده که حجم دارایی قفل‌شده‌ای بالغ بر 775 میلیون دلار دراختیار دارد، این رقم 60 درصد از کل دارای‌های موجود در اکوسیستم Harmony را شامل می‌شود.

پیشتازی بازی‌های برتر علی‌رغم ریزش بازار

در گزارش فوق به‌ این نکته اشاره شده است که بازی‌های بلاک‌چینی در سه‌ماهه‌ی سوم سال 2021 پرکاربردترین نوع اپلیکیشن‌های غیرمتمرکز (dApp) بوده‌اند. سهم این بازی‌ها از کل بخش دیفای در سال گذشته و حال‌ حاضر به‌ترتیب 45 و 52 درصد بوده است.

شاید مهمترین معیار موفقیت این پروژه‌های GameFi را توانایی آنها در حفظ جامعه‌ی کاربری خود دانست. برای نمونه بازی Splinterlands که از عناوین پرطرفدار محسوب می‌شود، توانسته است تعداد کیف‌پول‌های انحصاری فعال (UAW) خود را نسبت به دسامبر 2021 تا 4.5 درصد افزایش داده و به عدد 312000 برساند.

Axie Infinity نیز از دیگر بازی‌هایی است که با افزایش قابل‌توجه تعداد کیف‌پول‌های انحصاری فعال روبه‌رو است و روزانه 100 هزار آدرس فعال به آن افزوده می‌شود.

پیشنهاد مطالعه: سندباکس چیست؟ (Sandbox) آموزش کسب درآمد از بازی سندباکس

Source

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا