ایستگاه خبر

در بحبوحه رکود بازار، کارمزد گس اتریوم به پایین‌ترین سطح ۲۰ ماهه رسید

رکود مداوم در بازار ارزهای دیجیتال باعث کاهش کارمزد گس اتریوم شده است.

کارمزد تراکنش‌های اتریوم به شدت کاهش یافت

به نظر می‌رسد برای کاربران فعال اتریوم، بازار نزولی ارزهای دیجیتال مفید بوده است.

هزینه‌های گس در برترین بلاکچین قرارداد هوشمند به دلیل کاهش قیمت ETH و فعالیت شبکه به پایین‌ترین قیمت دلاری خود از نوامبر ۲۰۲۰ رسیده است. طبق داده‌های Etherscan گردآوری‌شده توسط YCharts، متوسط ​​کارمزد انجام تراکنش در شبکه اتریوم در حال حاضر ۲۱ Gwei، معادل ۰.۰۰۲۱ ETH است. با توجه به اینکه ETH در حال حاضر در حدود ۱۱۰۰ دلار معامله می‌شود، به حدود ۲.۳۱ دلار می‌رسد.

Screenshot 2022 07 04 at 17.03.07
میانگین قیمت گس اتریوم (منبع: YCharts)

کارمزد گس اتریوم در طول سال ۲۰۲۱ به بالاترین حد خود رسید، زیرا ETH همراه با بقیه بازار ارزهای دیجیتال افزایش یافت. افزایش علاقه به NFTها به افزایش معاملات دارایی‌های غیرقابل تعویض در اتریوم کمک کرد. در اوج شور بازار که «تابستان NFT» نامیده شد، ضرب NFT صدها دلار به کاربران سود داد و با شلوغ شدن شبکه، تراکنش‌های پیچیده‌تر حتی بیشتر شد. در نتیجه، بلاکچین‌های جایگزین لایه ۱ مانند سولانا، اولانچ، و ترا با کارمزد تراکنش کمتر روی کار آمدند.

از زمانی که اتریوم و بازار ارزهای دیجیتال در نوامبر ۲۰۲۱ به اوج خود رسید، هزینه‌های گس به‌طور پیوسته کاهش یافته است. اتریوم ۷۷ درصد از ارزش دلاری خود را از زمان اوج خود از دست داده است، به این معنی که هزینه دلاری برای هر تراکنش نیز کاهش یافته است. آخرین باری که تراکنش‌های اتریوم کمتر از ۲.۵ دلار بود، به نوامبر ۲۰۲۰ برمی‌گردد که اتریوم حدود ۵۰۰ دلار معامله شد.

Screenshot 2022 07 04 at 17.06.35
نمودار معاملات روزانه اتریوم (منبع: Etherscan)

داده‌های Etherscan نشان می‌دهد که میانگین تعداد تراکنش‌های روزانه نیز پس از صعود بازار کاهش یافته است. در همین حال، پذیرش فزاینده راه‌حل‌های لایه ۲ مانند آربیتروم و اپتیمیسم، که طبق گزارش L2Beat در سال گذشته به ارزش کل جمعی حدود ۲.۷ میلیارد دلار افزایش یافته است، ترافیک شبکه اصلی اتریوم را نیز کاهش داده است. با این حال، بدون افت مختصری در ماه گذشته، شبکه به طور مداوم ۱ میلیون تراکنش روزانه را در دو سال گذشته پردازش کرده است، که نشان می‌دهد تقاضا برای فضای بلاک صرفنظر از افزایش یا چرخش ETH وجود دارد.

 

پیشنهاد مطالعه: هزینه گس اتریوم: یک توضیح ساده

 

Source

https://coiniran.com/?p=57416
دکمه بازگشت به بالا