ایستگاه خبر

اتریوم 3 هزار دلاری!

اتریوم که دومین رمز ارز از نظر ارزش بازار است، برای نخستین بار توانسته است به قیمت 3 هزار دلاری دست یابد. این رکورد جدید پس از چندین ثبت قیمت تاریخی در طول هفته‌ی پیش رخ داده است. در زمان نگارش این خبر قیمت هر واحد اتریوم 3092 دلار است که نسبت به 24 ساعت گذشته 6.04 درصد رشد داشته است.

در مقایسه با جهش 95 درصدی ارزش بیت‌کوین در یک سال، اتریوم توانسته است 300 درصد افزایش قیمت را تجربه کند. این موفقیت را می‌توان به‌نوعی مدیون تقاضای بی‌سابقه‌ی بازار برای خرید این رمز ارز دانست.

اتریوم به روایت آمار

با توسعه‌ی برخی از محبوب‌ترین پروژه‌های امورمالی غیرمتمرکز (DeFi) بر بلاک‌چین اتریوم، ارزش کل بازار این آلتکوین اخیرا معادل 100 میلیارد دلار شده است. طبق داده‌های پایگاه DeFi Pulse، ارزش کل دارایی‌های قفل‌شده در بخش DeFi از 68 میلیارد دلار تجاوز نموده است.

همچنین داده‌های سایت CoinMetrics بیانگر آن است که رکورد پیشین (739,000) آدرس‌های فعال کیف پول اتریوم نیز شکسته شده و به رقم 771000 عدد رسیده است. بر اساس اطلاعات ارائه شده توسط Glassnode، تعداد تراکنش‌های روزانه‌ی بلاک‌چین اتریوم نیز در سال جاری با رشد 22 درصدی به رقم 1.376 میلیون عدد دست یافته است.

اتریوم 3 هزار دلاری!

شاردینگ و قاتلین اتریوم

ویتالیک بوترین، موسس پروژه‌ی اتریوم، اخیرا طرح پیش‌روی بلاک‌چین این رمز ارز را پس از مهاجرت به مکانیسم اثبات سهام ارائه داد. این طرح شامل ویژگی شاردینگ (Sharding) است که موجب افزایش قدرت پردازش تراکنش‌ها در شبکه‌ی اتریوم خواهد شد، این فرآیند با تقسیم پایگاه داده‌های موجود به 64 بلاک‌چین کوچک‌تر صورت گرفته و مشکل تراکم بالا و ترافیک سنگین شبکه‌ را رفع خواهد نمود.

این موفقیت برای «قاتلین اتریوم» نیز سودمند بوده است، «قاتلین اتریوم» نامی است که به توکن‌هایی همچون زنجیره‌‌ی هوشمند بایننس، سولانا و پولکادات اطلاق شده است. به گزارش سایت CoinDesk، موسسه‌ی تحقیقاتی FundStrat در مقاله‌ی تحلیلی جدید خود اظهار داشت که قیمت اتریوم می‌تواند تا پایان سال جاری بیش از 10 هزار دلار شود.

پیشنهاد مطالعه: ۱۰ نکته که در مورد کریپتو پانک‌ها (Cryptopunks) نمی‌دانستید!

Source

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا