ایستگاه خبر

اوج قیمت تاریخی Solana در رکود بازار کریپتو

در رکود سنگین بازار رمز ارز تنها Solana توانسته است عملکرد مثبتی داشته باشد. طبق داده‌های موجود در سایت CoinMarketCap، رمز ارز Solana که رتبه‌ی سیزدهم بازار را تصاحب نموده توانسته است در بازه‌ی زمانی ۲۴ ساعته و هفتگی به‌ترتیب ۱۴ و ۵۵ درصد افزایش قیمت را تجربه کند. در واقع این رمز ارز دیروز توانست اوج قیمت تاریخی خود را معادل ۴۳ دلار ثبت کند. هر واحد Solana در هنگام نگارش این خبر ۴۱.۸۱ دلار بوده و ارزش کل بازار آن ۱۱.۲ میلیارد دلار است.

جهش قیمتی سولانا، که در اجرای یک بلاک‌چین سریع و کم هزینه کاربرد دارد، درپی چندین رویداد رخ داد که معامله‌ی آن را تسهیل نموده است. صرافی مشتقات dYdX در چهارشنبه‌ی گذشته از اجرای قراردادهای مشتق و بدون کارمزد جفت معاملاتی Solana-USD تا حداکثر ۱۰ برابر اهرم (که بازدهی بسیار بالایی دارد) خبر داد.

پس از تحقیقات ۳ ساله در بنیاد سوئیسی Solana، سرانجام در مارس سال گذشته رمز ارز سولانا عرضه شد و ارزش آن در بازار گاوی امسال به‌شدت اوج گرفت. قیمت این رمز ارز در ابتدای سال ۱.۶ دلار بود که در مقایسه با ارزش فعلی ۲۶ برابر رشد داشته است.

اوج قیمت تاریخی Solana در رکود بازار کریپتو

Solana به سوی خورشید اوج می‌گیرد

سولانا درحالی به این موفقیت رسیده است که کل بازار کریپتو هفته‌ی وحشتناکی را تجربه کرده و با رکود شدیدی مواجه است. این سیر نزولی با ریزش ۱۰ درصدی بیت‌کوین شروع شد و قیمت برترین رمز ارز بازار از ۵۴ هزار دلار به ۴۸ هزار دلار کاهش داد.

در مرحله‌ی بعد طرح پیشنهادی جو بایدن برای اخذ مالیات دوبرابری بر معاملات کریپتو ضربه‌ی بزرگی بر قیمت‌ها وارد نمود. به موجب این طرح دارندگان رمز ارز، که بخش کوچکی از ثروتمندان آمریکایی را شکل داده‌اند، درصورت نقد کردن دارایی‌های دیجیتال خود ملزم به پرداخت مالیات ۴۰ درصدی خواهند شد.

پیشنهاد مطالعه: بهترین صرافی‌ ارز دیجیتال ایرانی – مقایسه تخصصی بهار ۱۴۰۰

Source

https://coiniran.com/?p=45305
دکمه بازگشت به بالا