ایستگاه خبر

علی‌رغم ریزش قیمت بیت‌کوین، سختی استخراج آن به اوج تاریخی تازه‌ای (ATH) رسید!

علی‌رغم ریزش قیمت بیت‌کوین و برانگیخته شدن عواطف منفی بین هواداران این رمز ارز؛ داده‌های موجود حاکی از افزایش سختی استخراج این دارایی دیجیتال به اوج تاریخی تازه‌ای (ATH) است، به‌عبارت دیگر ماینرهای بیت‌کوین با رقابت هرچه بیشتری به استخراج این رمز ارز محبوب مشغول‌اند.

افزایش پیوسته‌ی سختی استخراج

داده‌های ارائه‌ شده ازسوی CoinWarz بیانگر دست‌یابی سختی استخراج بیت‌کوین به‌سطح تاریخی تازه‌ی ۲۷.۹۷ تریلیونی در ساعات اولیه‌ی امروز است. نکته‌ی حائز اهمیت آن است که این دومین باری‌ است که این شاخص در سال جدید میلادی رکوردهای پیشین را شکسته و ATH جدیدی ازخود به‌جای می‌گذارد.

تعبیر ساده‌ای که می‌توان از این رویداد داشت رقابت بالای ماینرها در شبکه برای حل محاسبات پیچیده‌ی بیت‌کوین است. این سخت‌افزارها برای تایید تراکنش‌های بلاک‌ها به‌رقابت با یکدیگر پرداخته و درازای آن پاداش‌هایی درقالب بیت‌کوین دریافت می‌کنند.

در هفته‌ی پیش خبری درخصوص افزایش نرخ هش بیت‌کوین به سطح تاریخی جدیدی خواندیم، این شاخص قدرت کل محاسباتی شبکه را که برای پردازش تراکنش‌ها لازم است سنجیده و آن را به‌صورت کسری برثانیه نشان می‌دهد.

با افزایش همزمان نرخ هش و سختی استخراج شبکه‌ی بیت‌کوین می‌توان به اعتماد بالا و پیشرفتی که این کلاس از دارایی‌های دیجیتال درطول سال پیش بین کاربران و نهادهای مالی به‌دست آورده است پی برد.

طی سالی که گذشت حوزه‌ی استخراج بیت‌کوین در معرض شدیدترین انتقادات ازسوی حامیان محیط‌ زیست واقع شد که در ریزش توان شبکه‌ی آن نقش به‌سزایی داشته است.

افول ناگهانی بازار رمز ارزها در طی هفته‌های آغازین سال ۲۰۲۲ را نیز می‌توان با وقوع چند رویداد اقتصادکلان مرتبط دانست. با شیوع سویه‌ی جدید کرونا (Omicron) در دسامبر سال گذشته، بازارهای مالی بااختلال فراوانی روبه‌رو شدند و اعمال نرخ بهره‌ی مالی فدرال رزرو نیز ضربه‌ی بزرگ دیگری بر پیکره‌ی بازار دارایی‌های دیجیتال زد. تصمیمات اخیر این مقام مالی آمریکا بر نوسانات بازار دامن زده و اختلافات بین روسیه و اوکراین نیز عامل تنش‌زای دیگری برای آن تلقی می‌شود. رکود فعلی تنها بر بازار کریپتو حاکم نیست، بلکه شاخص سهام‌های مهمی ازقبیل S&P 500، داو جونز و نزدک-۱۰۰ نیز امروز به‌ترتیب با کاهش ۰.۴۱، ۰.۳ و ۰.۸۲ درصدی همراه بوده‌اند.

پیشنهاد مطالعه: IOTA چیست؟ بررسی آینده IOTA و ارز MIOTA

Source

https://coiniran.com/?p=49848
دکمه بازگشت به بالا